• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Přidej se, jestli máš TP také květen-červen 2011.

8. března 2017 
@evinka85
@pupicka Mě právě pár mamin Emitex rozmlouvalo, tak přemýšlím nad jinýma značkama no.. Ten Dita Angel je taky známej a dost chválenej..
Jenže v tomhle aby si člověk vybral že :angry: :sweat_smile:
21. zář 2011 v 18:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
já jdu určo do emitexu combi líbí se mi že jde všelijak postahovat do mumie a taky že ve sporťáku jde dobře zaháknout o opěradlo takže nebude sjíždět
21. zář 2011 v 18:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
@monny89 a co ti na něm rozmlouvali?
21. zář 2011 v 18:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
@evinka85
@pupicka
@badik No, já jsem si tu dnes založila otázku http://www.modrykonik.cz/diskuse/tema/jaky-fusak/ a většina mamin je proti Emitexu.. takže teď "babo raď" :grinning:
21. zář 2011 v 18:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
@badik viz odkaz, blbý zipy, neforemný..
21. zář 2011 v 18:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pupicka hoj, taky nemám drzhý a u nás je to to samý. někdy si dá v klidu... zjistila jsem , že když si ke kojení lehnu, tak mu to jde líp. a samozřejmě nejlíp tahá v noci, jak jsou koziska nahřátý ze sprchy a z peřin a cucá se míň často, takže ho tam má víc.... no ale taky máme problém. už nám naordinovali jedno mlíko UM na noc. líp teda nespí, ale aspoň přibral. a prej jestli chci, tak ještě jedno přes den... ale je mi jasný, že se tim moje bufe ztrácet ještě víc. a abych pravdu řekla, tak už mě to moc nebaví :frowning2: bohužel :frowning2: a odsříkat taky moc nepomáhá. prolejvám se kojícíma čajema, černym pivem a lepší už to nebude. ale jak jsem řekla už někde dřív. kojíme teoreticky jen na jedno prso, takže do půlky pátýho měsíce, že jsme to bydrželi je docela úspěch. takže mě to až tak mrzet nebude. taky jsem myslela, že je to zase nějaká krize. ale za měsíc přibral něco kolem 300g a nevypije a neodsaju víc jak 85ml!!! takže už je třeba dát i něco jinýho. taky myslim, že se to stalo tim, jak nechtěl tahat v těch vedrech a teeď už se mu tahat taky nechce. lenochovi!!!! tak jsem zase zavařila klávesnici. moc jsem ti asi nepomohla, ale aspoň budu držet palce, ať se to u vás spraví :wink:
21. zář 2011 v 19:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pupicka Ahojky, já sice druhé dítko mám, ale u prvního probíhalo kojení naprosto bez problémů - přestala jsem kojit až jsem zjistila že čekám druhé a to malé bylo 27měsíců - takže jsem kojila šíleně dlouho a kdybych snad neotěhotněla tak kojím ještě dnes. :slight_smile:
No a Verunka - tak to co popisuješ tak u nás probíhá od té doby, co měla měsíc a půl. A nijak se to neupravilo do dneška. Takže nevím jak ti poradit, sama nevím co s tím. Zkrátka bojujeme a krmím tak jak jsem už kdysi zmiňovala - malá je u prsa 2-4minuty, pak se začne zlobit a řvát, tak ji nenutím, vezmu odsavačku a odsávám. Co odsaju, tak jí dám do flašky Calma od Medely (je pro kojené děti) a vypije to z flaše. Dle mého názoru je to tím, že přední mlíko jí teče samo a jakmile se dostane k zadnímu tak se jí nechce tahat a proto ty scény.
Jinak tím, že opravdu poctivě po každém kojení doodsaju vše, tak se mi tvorba nesnížila - i když čas od času mě to hapruje - někdy ho je míň, někdy zase víc a ani to co odsaju nevypije. Občas jí na noc dokrmím Nutrilonem. Ale musím jí ho dát, když spí - jinak by ho nevzala.
Jinak mě ještě napadlo - já malou krmila každé 2hodiny - někdy si řekla i dřív a teď poslední týden krmím po 3hodinách a zdá se mi, že z prsa pije lépe - někdy se stane zázrak a vydrží u něj i 6minut. Tak mě napadlo nedáváš jí papat i když nemá třeba hlad? Zkus ten interval třeba o půl hoďky natáhnout.
21. zář 2011 v 19:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj, zrovinka dočítám a probíráte zrovna to , co mě zajímá. Já mám mlíka, čím dál víc, 300 po 4 hodinách, už mě to nebavilo, tak jsem od pátku začala pozastavovat laktaci. Trpěla jsem jako kůň, šílená bolest, ale povedlo se, od včera lepší, ještě to musím vychytat a propočítat, abych měla tolik , kolik jen potřebuje. Nám dr. naordinovala už zeleninový příkrm -nahradit jedno kojčo dopo a odpo nebo na večer nemléčnou rýžovou kaši. Mám ale dojem, že jí tonějak nezasytí a ani ji to nějak nechutná. po mém mlíku spí celou noc a přes den vydržela 4 hodinky. Teď po zeleninovém příkrmu(125 sklenička Hipp) vydrží max. 2 hodiny. Tak jsem bezradná, pokračovat jenom v kojení nebo učit na ty příkrmy??? Co si o tom myslíte?
Příkrmy máme protože má málo železa, respektive já jsem anemická od porodu a asi ho mám tím pádem i málo moje mlíko. Takže kojit plně nebo míchat s těmi příkrmy?? Díky za vaše názory
21. zář 2011 ve 20:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
já taky tím jak píše @lolla79 jsem si tvorbu nesnížila. Odsávám do flašky a když jsem kojila tak jsem doodsávala zbytek a tvorba šla spíš hodně ještě nahoru. Taky funguje odsávat nebo kojit v pravidelném intervalu. Já nesmím mít déle jak 6 hodin, jinak jde mlíko do háje Na noc jsem si až do teď natahovala budík po těch 4 hodinkách, sice masakr, ale časem mě to ani nepřišlo a odstříkávala jsem v jakémsi polospánku :grinning: :grinning: :grinning: .
21. zář 2011 ve 20:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ikopretinka to tě obdivuju. v tomto případě přestávám tvrdit, že jsem pro kojení udělala všechno. :sunglasses: :sunglasses: :sunglasses:
21. zář 2011 ve 21:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ikopretinka a mě se tímhle odsáváním mlíčko ztratilo úplně.. jak jsem přestala kojit tak to šlo do háje..
Závidím vám všem kdo kojíte :unamused:
21. zář 2011 ve 21:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
ja teda nastesti kojim, ale asi si to tu prestanu cist, vzdycky tu zacnete nejaky problem a zachvili to mame taky :D vy mi to privolavate :slight_smile:
21. zář 2011 ve 21:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ikopretinka i já si nastavuji budík po 4hodinách a malou v noci krmím. :slight_smile: Je ale fakt, že někdy jsem totálně grogy a budík zamáčknu a spím dál, a probudím se za hoďku a to už plná výčitek malou tahám z postýlky. :slight_smile: No a jindy se malá probudí sama za ty 4hodiny, ale neplače, jen slyším jak hledá a mlaská do peřiny. :slight_smile:
Jinak si pamatuju, že u první dcery po zeleninovém příkrmu mě dr. říkala, ať ještě zkusím dát i prso. Takže si myslím, že když jí dáš příkrm a pak ještě dokojíš, tak by se měla zasytit zase na ty 4hodiny - tak jak jste zvyklé.
21. zář 2011 ve 22:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,tak včera jsme byli u Dr. Máme vodní kýlu. Prý se to samo vstřebá. Byla jsem z toho docela vyplašená. Malý má tak nateklý pytlíček, že mu div nepraskne. Prý by se to mělo během 3 dnů vstřebat. Máte s tím některá zkušenost?
22. zář 2011 v 09:55  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@eva_j my taky měli vodní kýlu,jdenou když byl miminko a podruhé před 4 měsíce a to musel na operaci,kýla mu v pytlíku utlačovala varlátko,ale u miminek se to vstřebává a neoperuje,snad se vám to nevrátí jako nám :wink:
22. zář 2011 v 11:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
saminomimino: Jejda to je mi líto. Jak dlouho jste se po operaci zotavovali?
22. zář 2011 v 15:22  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
tááák..... jsem si obula lepší botky, aby se mi lépe běhalo!!! ještě doma jsem uklouzla a otočila si nárt na dlažbu!!! bezva!! tak teď se mi běhá teda opravdu bezva :rolling_eyes: :rolling_eyes: :rolling_eyes:
22. zář 2011 v 18:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
@evinka85 jsi šikula. Tak ať se ti nožka co nejdříve uzdraví.
22. zář 2011 v 18:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky, mám dotaz, už jste si začaly vyřizovat přechod z mateřské na rodičák?
Já asi příští týden začnu... ať to mám z krku. A na jak dlouho jste si daly rodičák?
22. zář 2011 v 18:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lolla79 dík. já jsem byla vyjímečně akční a už mám zažádáno asi 14dní. heč. na 3roky.
22. zář 2011 v 18:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
22. zář 2011 v 19:05  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@evinka85 ty se máš, jak mě se na ty úřady nechce. :frowning2: Kubík je kouzelnej. :slight_smile: To u nás zatím nefrčí - nožky do pusiny. :slight_smile:)
22. zář 2011 v 19:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lolla79 no ouřady byly kupodivu rychlý. ačkoli nás strašily, páč jsme měly firmu a tudíž sociálku v Praze, tak že to bude dlouho trvat, nějaký potvrzení a nakonec mi ho daly na jiný sociálce u nás, takže vpohodě.a hlavně!!!!! tim, jak člověk dneska nemá nárok vůbec na nic od sociálky, tak tam nejsou ani fronty. u nás tam sedí 5 pani a tři jsou vždy volný. stane se ovšem, že potkám sedmadvaceti členou rodinu světlehnědejch.....
22. zář 2011 v 19:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lolla79 už sem na to taky myslela měla bych začít něco dělat...
22. zář 2011 v 19:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lolla79 ahoj, tak ja to uz mam taky za sebou, jsem rada a mam na 3 roky :slight_smile:
22. zář 2011 ve 20:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
@evinka85 no to je krasna fotka, u nas to teda taky zatim ani zdaleka nevypada :slight_smile:
22. zář 2011 ve 20:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lolla79 ja uz byla, na veveri sem dostala potvrzeni o PPM, z netu sem si stahla dokumenty a vytiskla, pozor musis to nechat podepsat pritele, jinak tam pudes znova a pak sem sla na mojmirovo nam. na pracak a tam predala papiry ukazala rodnej list a sla sem
22. zář 2011 ve 20:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
jinak ja to mam na 2, bud do ty doby otehotnim nebo pudu chvilu pracovat a pak znova na materskou
22. zář 2011 ve 20:17  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@eva_j za 14 dní byl zase éro,byl by i dřív ale museli jsme ho krotit,nejhorší bylo probrání z narkozi,musel tam s ním být přítel mě tam nepustili měla jsme 14 dní do TP a pry to bylo hrozné,ale pak už byl statečný,operovali mu nakonec obě strany má dvě parádní jizvy,operace trvalo jen 30min ale teď to vypadá že se mu to zase povoluje ale je to jakýsi jiný né jak ta vodní kýla,tak jdem na utz :frowning2: :frowning2: :frowning2:
22. zář 2011 ve 20:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
@evinka85 :grinning: Super fotka, je to šikula... jak jste na tom s váhou?
22. zář 2011 ve 21:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek