• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Přidej se, jestli máš TP také květen-červen 2011.

8. března 2017 
@lolla79 jesmarja, no vidis, na to jsem uplne zapomnela, se tak trochu spoleham na to, ze me z prace zkontaktuji :slight_smile:. Asi taky budu chtit rodicak na 3 roky...kvuli skolce :slight_smile:...jen doufam, ze pak sezenu tu skolku :(
22. zář 2011 ve 21:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
@evinka85 juuu to je super fotka, tak to je fakt Kubik sikula...tak vyjimecne doufam, ze tohle Vitek jeste dlouho umet nebude, to by byl zrejme absolutni konec s kojenim - zatim si pri kojeni zere jen ruce a nohama me masiruje podpazdi a jsem z toho zmordovana az hruza...pri predstave, ze by si strkal do pusiny jeste nohy, me trochu trne :slight_smile:
22. zář 2011 ve 21:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
22. zář 2011 ve 21:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
@evinka85 ,lolla79 holky diky za reakci, no je to mozny, ze je to zase bojkot -my taky bojujeme cca od 2 mesice, ale tentokrat je to jiny, no ale asi je to tim, ze je Vitek starsi, tak holt to bojkotovani trochu vylepsil :slight_smile:
22. zář 2011 ve 21:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
@evinka85 tak to máme stejný, taky má naše firma centrálu v Praze a i sociálka - no ale tak jsi mě celkem uklidnila, že to šlo tak rychle. :slight_smile:
Jinak holky smekám, že už to máte vyřízené a taky docela závidím....
@hribek díky za info o podpisu přítele - určitě bych tam musela jít znova. :slight_smile: Jinak ty jsi byla na Veveří? Možná to je nějak rozdělený, ale já byla při vyřizování mateřské na Gajdošové a tudíž předpokládám, že i teď budu muset na Gajdošku a na Mojmírák. Ale kdo ví, musím to nějak vyzjišťovat ještě.
22. zář 2011 ve 22:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
@saminomimino Moc držím palečky, aby ultrazvuk dopadl výborně a malej byl OK. Muselo to pro tebe být celkem na palici pár dní před termínem porodu.
22. zář 2011 ve 22:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
@aajda jéé já to zapomněla! né asi 5770g, takže přibral asi 220 za týden a předtim měl 300g za měsíc :unamused:
a co vy, už jste byli na kontrole. nějak si to nepamatuju. a jak jste dopadli??
22. zář 2011 ve 22:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lolla79 no dostaneš 3lejstra, i když nevim, jak u tebe. předpokládám, žes šla z rodičáku rovnou do dalšího??? 1. je žádost o rodičák.2. je volba délky rodičáku a 3. je potvrzení, žes pobírala mateřskou(asi) - to právě má vyplnit ta druhá sociálka u tebe teda PSSZ. a to mi právě potvrdily taky u nás na "ossz-zaměstnanci" .
nevim, proč to muselo být, ale domnívám se, že jakoby poslední instituce, která vyplácela peníze a od toho se pak dá odvodit nárok na délku toho rodičáku.......
asi jsem to nepopsala moc srozumitelně.... :unamused: :unamused: :unamused:
22. zář 2011 ve 22:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pupicka jinak ještě malej vtípek, když píšeš o těch nožkách..........
já jsem taková vtipná kopa, tak jsem vymyslela.......... " Víš, proč našemu Kubíčkovi smrdí nohy?"
" protože mi je při kojení strká do podpaží"
:grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
22. zář 2011 ve 22:35  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@evinka85 to je trefny, pac pro me je to kojeni pres den boj a jsem z toho spocena jak vrata od chliva :grinning: :grinning: :grinning:
22. zář 2011 ve 22:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lenicenka17 tak to mi teda poraď jak jste to dokázali s tím zavinováním.

dneska jsem Kubíka zkusila dát do pytle a usnul v pohodě. teď už zuřil, tak jsem do něj nalila 80ku mlíka a je tam zatim klid..... no jestli ho pokaždý uklidní kojení, tak to ho radši budu zavinovat do padesáti. už takhle se nevyspim :confounded: no nechala jsem ho ještě navolno a uvidíme. tak snad vydrží aspoň tři hoďky do dalšího kojení-nejméně. a já se k němu jdu přidat.
přeju dobrou noc těm, kdo ještě bdíte :wink: :slight_smile: :slight_smile:
22. zář 2011 ve 23:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
@evinka85 No nám se bohužel nepodařilo... za 6 týdnů přibrala sotva 50g, spíš nic. Takže stále 5100g (na 64cm). Tak nás doktorka poslala na vyšetření na dětskou kliniku a tam si nás rovnou nechali. Můj instinkt říkal nedělat to, ale všichni mě přesvědčovali, že je to dobré. No bylo to dobré, chytla tam rotavira a kašel. Což je pro dítě, co nepřibírá, naprostá pecka. Pobyly jsme 3 dny, včera jsme šly na mou žádost dom. Všechny výsledky ok, krom toho rotavira. A vymysleli si (primář, který ji na živo ani neviděl), že by to mohla být alergie na bílkovinu kravského mléka, tak jsem teď na nemléčné dietě a pak uvidíme. Pokdu nenabere do příštího pátku, tak půjde na UM pro bezmléčňáky. Ale já té alergii nevěřím, nemá vyrážky, ekzémy, nic.
No a jak nám Agáta celou dobu krásně usínala ve 20h, tak teď ještě nespí, brečí, bolí jí bříško a chrchle. Jsem na sebe strašně naštvaná. Měla jsem více věřit, že máme prostě hubené dítě, byla naprosto v pořádku, dle mého stačilo přidat kaši. A teď máme doma nemocnou, slabou holčičku, která pořád pláče a špatně spinká.
22. zář 2011 ve 23:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pupicka taky jsem na něj koukala... a stále se ovšem nemůžu rozhodnout.. to je věc tohle :grinning: :grinning:
@evinka85
@lolla79 řešíte rodičák??? Stejně bude od novýho roku nový... :wink: :slight_smile:
22. zář 2011 ve 23:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
@aajda hele tak se drz svyho instinktu, jestli ji boli brisko tak vyhod nemlecnou dietu a najed na to co bylo driv, ja kdyz male davala nutrilon hypoalergenni tak rvala jak tur, presedlali sme na obyc a v pohode. dr mi rikala ze pokud dite neni alergicky a dava se mu strava pro alergiky tak mu to nemusi vyhovovat a muze ho neco bolet.
@lolla79 no na veveri sem byla s tim ze sem myslela ze se to vyrizuje na socce, na netu se pise úpokazdy neco jinyho, tam mi to jen podepsali a frcela sem na pracak
23. zář 2011 v 08:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lolla79 moc děkuji,ani nemluv,byla jsem na nervy nejhorší byly ty momenty kdy mi muž psal že už ho bude operovat a já čekala na zprávy ze sálu,pořád se to protahovalo než ho vzali a já stačili usnout,v noci jsem pořádně nespala a když jsem se v zbudila tak jsme našla tu nejhezčí SMS že to má za sebou a je v pořádku ,to byla úleva a taky se rodilo dřív,3 den co byl doma z nemocnice mi praskla voda a jelo se,nervy udělali sví,teď se děsím jestli to má znovu :frowning2:
23. zář 2011 v 08:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
@aajda tak i já si myslím že prostě malá přibírá méně než jen doktoři žádají,váha je podle mě v pohodě,náš drobek nebude mít víc než 5400g teď ve 4 měs,jí méně ale je spokojená,rozhodně mi nepříjde že by byla vaše malá podvýživená a určitě to není alergie na krav mléko,ta začíná jinak,hold jí méně a jinak přibírá,mě ta váha nepřipadá šokující,věř už jen jí a svému instinktu,doktoři nemají rádi že vybočuje z tabulek ale ty ji znáš nejlíp!!!To UM pro alergiky nadělá paseku,krm ji dál normálně a přidej kaši na noc,dopol mrkvičku a postupně přidej přesnídávku na odpol,vždy pokud bude chtít dokrm mlíčkem a hotovo 20 :wink:
23. zář 2011 v 08:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
@monny89 to je hezky ze rodicak na novy rok bude jiny , ale tobe ze jsi tam neprisla hodi automaticky na 4 roky :slight_smile:
23. zář 2011 v 08:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
@aajda jéé je to je trápeního. to je mi líto... jooo ovšem o instinktu musím souhlasit. kámošky malá,když byly3 týdny dostala kašel..její dr po telefonu řekla, že to nic není. mamince se to nelíbilo, tak holčičku naložila do kočáru,dovezla k doktorce a tam totéž, že je to prej normální průběh. tak se naštvali, odvezli ji do Písku na pohotovost a tam když přijely, tak jim říkali, ať si ani nesedají, že to je určitě zápal plic..... no a leželi další tři týdn v nemocnici. takže co lékař, to názor. co názor, to řešení. e divim, že nezkuili ani navrhnout nějaký to mlíko na příkrm. nám naordinovali jedno na noc a docela v poho.(teda doktorovi to stačilo) ale Kuba byl hladovej.to vim.kajdil zelený žabince a tak....ale taky vypadal spokojeně. zkusila bych nějaký obyč mlíčko třeba jednou denně po kojení, jestli si vezme a jestli přibere. Kuba šel hrozně rychle nahoru. a dala bych taky nějaký obyč mlíko, když ani alergii neprokázali. a nebo jí dej řízek. :grinning: :grinning: :grinning: to mlíko už jim stejně asi musí lízt krkem.už!!! :grinning: :grinning: :grinning:

držim palečky, ať se malá co nejdřív dostane z těch hnusnejch nemocí.
23. zář 2011 v 08:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
No holky, vydržím s nemléčnou dietou do té kontroly příští pátek, ono se prdlačka prokáže... A pak už jim ty jejich hokus pokusy utnu a nasadím nějaký první příkrm k obědu a postupně odpo ke sváče. Před nemocnicí jsem měla naprosto zdravé a spokojené dítě. Teď má 38.5 v prdce, v noci skoro nespala, kašle jak tuberák a má nafouklé bříško, protože skvělý rýžový odvar jí z kadění udělal asi šutr.

Takže dejte na své instinkty, nenechte se prudit od doktorů. Vždycky jsem si říkala, jak doktorům se musí věřit, a že ty ženské, co to nedělají, jsou nějaké moc alternativní, ale prdlačka. Teď už to naprosto chápu.
23. zář 2011 v 09:59  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@lenicenka17 tak gratuluji k nezavinovani a taky se hlasim o recept jak na to?! Delali jste nejakou mezifazi nebo proste ze dne na den nezavinovat a basta?! :wink:
23. zář 2011 v 10:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
holky picha vas obcas v podbrisku? me dneska pichalo celou noc jak kdyz sem cekala malou:frowning2:
23. zář 2011 v 10:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hribek jo me jo, uz jsem to tu resila - ja jsem si myslela,ze je to po cisari...ale holky psaly,ze je po CS nic neboli...tak uz me zustaly jen 2 moznosti - nejaka skryta zakklena MS nebo prdiky :slight_smile:
23. zář 2011 v 10:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pupicka hmm tak snad to budou prdiky MS mit jeste nechci, stacila mi po 6ti nedeli
23. zář 2011 v 11:01  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@dendy88 ale to je až po 9měsících věku dítěte.. od nového roku každá dosáhne i na 3 letý rodičák.... což je lepší ne???
23. zář 2011 v 11:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hribek po CS mě bolí kolikrát ještě celé břicho.. Jinak MS jsem měla už dvakrát a to mě bolelo jak poslíčci..
23. zář 2011 v 11:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
@monny89 jj a 2leta varianta si polepsi o 200kc
23. zář 2011 v 11:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
@monny89 to neni po 9 mesicich veku ditete, ale materska ma 9 mesicu , a ta ti zacala uz na 32 nebo 34 tydnu tehotenstvi, me materska konci na konci rijna
23. zář 2011 v 11:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
@monny89
@dendy88 Nárok na mateřskou dovolenou stanovuje zákoník práce. Podle něj přísluší mateřská dovolená ženě po dobu 28 týdnů při porodu jednoho dítěte
23. zář 2011 v 11:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dendy88 Jo takhle, já mateřskou nemám, tak jsem to brala pro ty co nárok nemají že se jim to vyplatí..
23. zář 2011 v 11:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dendy88 Mateřská je 28týdnů, což není 9 měsíců, ale 7 ne? No to je jedno, jak píšu, já to brala pro ty co na 3 letou teď nedosáhnou, tak že si od nového roku polepší :wink:
23. zář 2011 v 11:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek