• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Přidej se, jestli máš TP také květen-červen 2011.

22. září 2016 
tak pravda bude někde v půlce. do pátýho měsíce cca dítěte vychází mateřská, ale volbu o délce rodičáku můžeš provést do 9měs.věku dítěte!!!
23. zář 2011 v 11:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
ale za co má člověk žít mezi tim už nikdo neřeší. :unamused:

holky a co porodný. žádaly jste některá?
23. zář 2011 ve 12:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
@monny89 jak to ze nemas materskou ? :( to s penezma nic moc teda ,c o ?je to mozny ze 7 , ja to nepoitala :slight_smile: jen rikam ze ja mela materskou od 34 tydne tehotenstvi a konci mi 28. rijna myslim
23. zář 2011 ve 12:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
@evinka85 nn, u nas by to asi nemelo cenu, s pritelem manzele nejsme ale zijem spolu , mame stejny trvaly bydliste a on vydelava docela dost
23. zář 2011 ve 12:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
@evinka85 Já jsem žádala o porodné, i dostala
@dendy88 Nemám, jelikož nemám odpracováno (byla jsem studentka a pak jsem pracovala, ale ne na smlouvu, na smlouvu jsem měla odpracováno jen půl roku)... Celé těhu jsem byla na ÚP, nikde mě nevzali, nešlo to.. a celé těhu jsem byla bez koruny! :angry:
23. zář 2011 ve 12:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
@evinka85 ja na porodny diky platu nedosahla:frowning2: je to skoda ale co se da delat snad ho dostali ti co to potrebuji
23. zář 2011 ve 12:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
@aajda já bych ji teda netrápila !!!mé mamči kdysi nakázali krmit mě rýžovým odvarem a do teď si to neodpustila trpěla jsem jak kůň a hladověla byla neklidná nespala jsem, mamka se na to odmítla dívat a do nutila nakonec Dr napsat jí sunar od té doby jsem byla nejspokojenější miminko,tady ty metody neuznávám ani já,pokud se malá nedusí neosypává neotěká alergii na krav. mléko nemá,to nemá s malým přibýváním nic společného,myslím že hladovka do příštího pátku jí spíš uškodí :wink: drž se instinktu je to tvé dítě a nikdo ani doktor nemá právo tě do něčeho nutit,taky jsem jednou podlehla nátlaku a už bych to nikdy neudělala ať se staví třeba na hlavu,ty to dítě znáš nejlíp,a kor když byla spokojená proč něco měnit,pokud nehubne, neřešit,toto mi dokonce řekl i můj nový doktor!!
23. zář 2011 ve 13:36  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@saminomimino Rýžový odvar už nedávám, sama jsem se rozhodla, že jí to staví a bolí jí bříško. Tu dietu vydržím a budu jí do kontroly jen kojit. A po kontrole přidám kaši. Jinak hladovku nemá, prostě dál kojím, jen u toho nejím mléčné výrobky.

Teď jsem byla u naší dětské a ta říkala přesně to, co já...
Nevěří, že má rotavira, že by to z ní létalo horem dolem, dokonce je podezírá, že to byl jen jejich pokus mě tam udržet. V pondělí uděláme kontrolní odběr hovínka a pošleme na rozbor. Rýžový odvar mám dát, až uvidím, že má průjem, do té doby ne.
Napsala nám Hylak - myslím nějaké probiotikum.
Na alergii na BKM u ní nevěří, nemá příznaky, nikdo v rodině není alergik... prý jí měli dát dávku UM, kde je ta koncentrace BKM násobně vyšší a pak by se vidělo.
A má infekci dýchacích cest, prý podle stavu cca od úterka, takže taky z nemocnice...

A nejlepší zpráva, Gátěnka přibrala 40g od pondělka. Málo, ale přece, navíc když jsme z toho 3 dny byly v nemocnici :dizzy_face:
23. zář 2011 ve 13:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
@aajda no vidíš,přibírá a to je důůležité a ještě po nemocnici,to je úspěch,no chuďátko tam akorát chytla nějakou svini nemocniční,že fakt někteří doktoři pro prachy budou léčit i zdravé,nebo já fakt nevím proč vás ale nejen vás tak zbytečně trápili,ať je maličké brzy dobře :wink: Koukám že máš taky doktora při smyslech :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
23. zář 2011 ve 14:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
@saminomimino chtěla jsem se zeptat jak Jasmínce říkáte zkráceně,moje ségra taky čeká holčičku a toto jméno je její favorit jen si neví rady s kratší verzí.
23. zář 2011 v 16:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
@badik já jí říkám nejvíc Jasmule kebule :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: nebo kebulko ,jinak Jasmín nebo Jasmínko,normálně,už mi to ani nepříjde dlouhé,je to o zvyku :wink:
23. zář 2011 ve 20:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
@badik
@saminomimino mi ji říkáme nejvíc Jasmi, pak Jasmule :grinning: , Jasmulo, Jasminečko, Jasmulátko :grinning: , Jasmulko :grinning: :grinning: :grinning:
24. zář 2011 v 10:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj, tak já už to snad s tím jídlem vychytávám. Jsem se naštvala a normálně ji namlela na mlýnku na obilí jáhly a uvařila ve vodě , potom naředila 1:1 mým mlíkem a vznikla mě suprová prosná kaše a měly jste vidět jak si pochutnávala a potom byla spokojená a usměvavá a vydržela nám 5 hodin odpoledne a to po dvou hodinách od jídla usnula a spala 2 hodinky jako andílek. Předtím z té kupované rýžové kaše byla nevrlá. Tak jsem ji koupila ještě amarant a zkusím i kaši z něj. Po pár dnech zkusím do tohoto základu kaše přidat zeleninku a uvidím a když to bude v pohodě jíst , tak za nějaký ten týden tam přidám jablíčko.
24. zář 2011 v 10:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ikopretinka nápodobně,já to komolím všemi směru ona je na to jak dělaná :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
24. zář 2011 v 10:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ikopretinka a vy máte taky Jasmínku,jo?jak starou?
24. zář 2011 v 10:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
@saminomimino jj máme nar. 27.4.
24. zář 2011 v 11:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pupicka prostě ze dne na den šup sní tama spí v pytli :grinning: alel myslím že v zavinovačce byla spokojenější..
24. zář 2011 v 16:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
cauky holky, tak dovca v italii padla, mala by to fakt nezvladla, dnes sme spali u nasich a uz tam byl problem. nez se tam aklimatizovala tak rev, ted sme dojeli dom a zase rev. tak sem rekla ze max nekam do cech odkud muzem dojet za 2 hodky domu.
jinak dneska sem ji nastrouhala jablicko a prvne nic moc nez zjistila ze je sladoucky a chutnalo ji:slight_smile: tak snad nebude reakce.
jo posledne se tu resilo odkdy je ukonceny 4. mesic tak je to zacatek kalendarniho 4. mesice
24. zář 2011 v 18:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hribek tak to mala by mela to sami, akorat mi na dovolenou v cizine nemame tak neni co resit :slight_smile: a jak to ze je ukonceny 4. mesic , zacatek 4 mesicece ? ja myslela ze to je jakoby zacatek 5 mesice... i kdyz me to zatim netrapi ,kojeny deti maj byt od 6 mesice krmeny, a nikolka mi pres mleko zatim hezky pribirala :slight_smile:
25. zář 2011 v 08:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hribek je,bezva,na to jsem se zrovna chtela optat,jak je to s tema mesicama:.-)...tak to budeme mit v pondeli ukonceny 4 mesic a pomalu taky muzem zacit ochutnavat prikrmy
25. zář 2011 v 09:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dendy88 @pupicka no pocitas vlastne od narozeni, my to mame kveten-cerven (1), cerven-cervenec(2), cervenec-srpen(3), srpen-zari(4), zari-rijen (5). my mame dneska:slight_smile: sem se zrovna dneska koukala v obchode na slozeni prikrmu od 4 mesicu a skoro vsude je pridanej cukr. jedinej kde sem ho nenasla je od hipp nejaka bio smes masa a zeleninky.
mala se nam ted zacina pekne vztekat, nevim cim to, asi uz nechce byt na zadech ale zatim se na bricho sama neotoci:frowning2:
25. zář 2011 ve 13:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hribek jj od hippa cukr není. Já jsem ji nakoupila i první mrkev, dýni, brokolici, brambor a potom karotka s bramborem, cuketa s bramborem a ty zeleninové směsi. Jasmíně docela ale chutná jen ta mrkev a dýně nebo ještě mrkev s bramborem, ale sní to jen ráno po probuzení, jinak je to boj. Odpo se ale už docela láduje kašema. Včera na noc vypila 260 mlíka, fakt nechápu kam to dává.
25. zář 2011 v 17:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hribek co vím tak v Alnatuře by cukr neměl být,je to čistě zelenina i bez šťáv a škrobů,mají ji v DM-ku
26. zář 2011 ve 12:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
@saminomimino jj v DMku kupuje svagrova a chvali si to.

tak dneska nam mela sestricka u detske rict ohledne prikrmu ale pry az za mesic, tak nevim bud byla zmatena nebo mala pribira dobre. ve 4 mesicich 60,5cm a 6600g
26. zář 2011 ve 13:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hribek dyt pribira hezky :slight_smile: ... nikolka teda bude mit asi vic nez vy, ale taky je vetsi :slight_smile:
26. zář 2011 ve 13:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hribek taky si myslím že přibýváte krásně mi máme 62,5cm a 6330g a už se mi zdá až moc papulatá má škraněčky že by ji chtěli prasknout.ale doktorka neříkala nic ani na to že nám často dostává záchvaty pláče a uklidní ji jen prso.poslední dobou ji fakt často uklidňuji u prsa.moc se mi to nelíbí,ale když nic jinýho nezabírá a cumel nechce tak co mám dělat.řekla jen že ještě že ty prsa mám a že je důležitý že něco zabere.takže asi se tak vypapaná zdá jen mě.
26. zář 2011 ve 14:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
@badik co chces rict papulata :slight_smile: nikolka mela na 3 mesicich 61,5 a 6250 g
26. zář 2011 v 18:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hribek doufám že uvařený jablíčko :slight_smile:
@badik
@dendy88 Haha, Dáda měl ve 3 měsících 7kg :grinning: :grinning: :grinning:
Jinak my s příkrmy začnem až určí Dr., dokud není potřeba tak mu nic dávat nebudu.. čím dýl tím líp... nechci mu zbytečně ničit organismus hned :slight_smile:
26. zář 2011 v 18:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
@monny89 tak mas poradnyho chlapa :grinning: taky nic nechci davat, dokud pribira, chtela bych vydrzet do tech 6 mesicu... zatim nemela v puse nikolka ani lahev s vodou :slight_smile:
26. zář 2011 v 18:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dendy88 Ale ty stále kojíš že? My jsme na UM právě.. ale dokud mi nevypije víc jak litr za den (což je hranice pro příkrm) tak to řešit nebudu :slight_smile:
26. zář 2011 v 18:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek