• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Přidej se, jestli máš TP také květen-červen 2011.

22. září 2016 
@hribek Mně řekla doktorka, že do 38.5 včetně v zadečku nesrážet, nad už jo... takže bych zkusila zatím nějaké ty zábaly, nebo napustit vaničku a vykoupat (cca 33 stupňů, to prý stačí, když má horečku). A kdyby se to do noci nezlepšilo, tak čípek do prdky.
27. zář 2011 v 17:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
@badik my máme tuhle, a píšou tam i na jaký výkon vysavače je... my máme výkonější, proto musím to sání snižovat...
http://www.babyvac.cz/
27. zář 2011 v 17:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
@aajda SUPER DÍKY TEĎ JEŠTĚ ZJISTIT JAK MÁME VÝKONNÝ VYSAVAČ :wink:
27. zář 2011 v 17:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
@badik tak to neporadím :grinning:
27. zář 2011 v 17:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
@badik my máme taky odsavacku babyvac II, ale vysavac mame s regulaci vykonu, takze ja radeji davam na polovicni vykon, aby mu to nevysoslo i obsah hlavicky :slight_smile:
27. zář 2011 v 18:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky, tak hlasim, ze 4 mesicni kontrola dopadla dobre - mame za sebou druhe dvojockovani a kupodivu byla doktorka spokojena i s vahou, ze pry Vitek pribira pekne (minule 5880 g a 65cm a dnes 6460g a 67 cm) a prikrmy nejsou potreba, pry az od ukonceneho 6m, tedy az na pristi kontrole v poradne si rekneme co a jak:slight_smile:...tak nevim, pritom se mi zda, ze uz se zacina i trosku vic budit v noci, cely minuly tyden spal nadherne od osmi do sesti a pak po nakojeni az do deviti, ale ted uz od soboty se budi v jeste v deset (ale necha se uhojdat), ve ctyri nebo v pet, a pak v sedm a potom uz cely den az do sedmi ji po dvou hodinach :slight_smile:
27. zář 2011 v 19:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
a k diskusi o obleccich - ja taky rozhodne hlasuju pro kombinezky - zdaji se mi nejpraktictejsi a mam ted jednu novou z H a M, krasnou bilou chlupatou s ouskama, tak se uz tesim, az ji obleceme - akorat jsem si nevedela rady s tou velikosti, tak jsme nakonec koupili 74, ale nevim, jestli to nebude moc velky, normalne ma Vitek vel. 62 nebo 68.
A jeste k fusakum, uz jsem se taky konecne rozhoupala a objednala tento http://www.andilkove.cz/fusaky-do-kocarku/2055-merino-fusak-z-ovci-vlny-6-barev.html
27. zář 2011 v 19:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
@aajda ja ji frkla rovnou cipek a po 2 hodkach mela 37,3 tak dobry, spis sem se lekla ze to bylo kolem 39:frowning2:
27. zář 2011 v 19:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dostyna no ja ti taky neporadim...ted uz cca 3 dny se Vitek taky trochu pohorsil s tim spanim, tak si rikam, jestli je to urcite hlad, jestli v tom nebude neco jineho
27. zář 2011 v 19:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
holky zeptam se asi blbe, ale jak poznate, ze ma vase mimi teplotu (myslim, bez toho, aniz byste merily), nekde jsem i cetla, ze by se teplota mela pravidelne merit - to moc nechapu, jakoze ho trapit strkanim teplomeru do prcky jen tak, abych vedela :slight_smile:
27. zář 2011 v 19:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
jo a taky jsme predevcirem zkusili nezavinovat a Vitkovi se to teda vubec nelibilo, spustil hysterak jak z praku, tak jsme ho zabalili, pochovali a spal jako mimino :slight_smile:....takze my budeme zavinovat co nam bude zavinka stacit....ja se prave bojim, aby ho to nejak nebrzdilo ve vyovji a pak taky toho, aby si potom jeste zvykl spat nespoutany , abychom ho fakt nemuseli zavinovat do osmnacti :slight_smile:
27. zář 2011 v 19:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pupicka no asi podle celicka jedine...ale ja to jeste nepoznam, to radsi zmerim teplotu v zadecku, nikolce to zatim nejak moc nevadi.
27. zář 2011 v 19:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pupicka ja ji merila az kdyz uz se mi zdala hodne tepla, normalne miva teplou hlavicku a vlazny tvare a ted byla horka cela tak sem zkusila a vysledek byl co sem psala, nejlepsi na to byl pritel, rikam mu mala ma 38 teplotu a on pribehl a na malou zacal litostive chudinko mala ty mas teplotku, tak mu rikam at s tim prestane nebo mala zacne rvat, ze to vyciti, taky ze jo uz uz zacinala natahovat tak sem na ni delala ksychtiky jako obvykle a bylo po placi.
27. zář 2011 v 19:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
a s tim spanim , u nas dobry porad stejny, akorat to co tady nekdo pise jako zhorseni tak u nas je normalni , budim ji nakrmeni v 10 vecer at je hezky napapana na noc, vzbudi se mi okolo 2-3 hodiny nakrmim a hned usne s tim nastesti neni problem, a pak se vzbudi okolo 6- 7 hodiny a pak uz je vzhuru
27. zář 2011 v 19:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hribek :grinning: , dobry , tak tohle pritel neresi akorat by se zeptal jestli mam neco na teplotu :slight_smile:
27. zář 2011 v 19:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hribek jo může to být po očkování. Může to trvat 1-2 dny a znova se reakce ještě objevit po týdnu nebo 14 dnech. Mě dr. říkala, že u druhé dávky je reakce prudčí a u třetí taky. Nevím kolik vám toho očkovali. my měli prevenar, hexu a při 1 a 2 ještě rotavir. Čípek nám říkala dát až bude v zadečku naměřeno 39 a víc. Napřed dát nurofen a pokud nezabere tak po 3 hodkách teprve paralenový a znova dokola. Paralen prý pokud dáš jako první ničí tu vakcínu prevenar, proto raději napřed nurofen, protože většinou jeden čípek stačí.
27. zář 2011 v 19:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ikopretinka nam rikala jak bude teplota tak dat cipek panadol, no mala mela stejne pres 39 takze se snad nic neporusilo. my ted meli hexu a synflorix. rotaviry uz mame za sebou
27. zář 2011 ve 20:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,tak to vypada,ze Tondovi rostou zoubky.Rano mel teplotu 38,2 a uz treti noc proplakal s prestavkama.I hur papa a kdyz si strci ruku do pusinky tak place min.Sahala jsem mu tam rukou a nic moc jsem necitila.No je to ale chudacek.Chvilinku se smeje kdyz delame blbiny a znicehonic zacne plakat usacek muj
28. zář 2011 ve 14:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dostyna tak snad to budete mit rychle zasebou, u nas je mala zatim spokojena takze zoubky asi nehrozi :slight_smile:
28. zář 2011 v 16:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak jsem zacal uvazovat az budu chtit dalsi mimi, tak si asi nebudu chtit rict co tam je :slight_smile:
28. zář 2011 v 17:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dendy88 jo já to nechtěla vědět už teď,ale nakonec jsem neodolala.nejdřív jsem si říkala budu nakupovat neutrální,ale v akcích a výprodejích toho neutrálního moc nebylo.jen růžový nebo modrý.Tak jsem nakonec vyměkla a nechala si to říct.u druhýho si to nechám říct určitě abych Dorinku mohla připravovat.ale tentokrát se určitě nebude chtít ukázat to je jasný.
28. zář 2011 v 18:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
@badik ja zas jsem zvedava na to prekvapeni, az se narodi :slight_smile: mam dost neutralnich vecicek na zacatek , takze me zas ty vyprodeje netrapi, a nikolka se muze tesit se mnou :wink:
28. zář 2011 v 18:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojky holky tak jsem zas po delši době tu nestiham dočitat co jsem tak přečetla řešilo se tu zavinovani my jsme skoro vubec nezavinovali jen tak lehce a ted spime už uplně bez co jsem četla v jednom članku tak se ani nema zavinovat moc napevno zpusobuje to problemy s kyčlemi jinak my už papame kaši mrkev,zemak,jablko,banan vždy jen trošku před mličkem zatim krmeni nenahrazujem
28. zář 2011 v 19:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, tak hlasim, ze tentokrat nas to dvojockovani asi trochu zmohlo:(. Vitek dnes cely den poplakaval, v naruci to bylo jakz takz, ale jakmile jsme ho polozili, tak byl hysterak jak vystrizeny:frowning2:...takze bud je vazne mega moc rozmazlenej anebo to byla ta reakce na ockovani. Chudinka nase malinka
28. zář 2011 ve 20:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
jo a jeste jsem se vas holky chtela zeptat, jak sva ditka uspavate? Date je normalne do postylky at usnou sami, nebo je uspite mimo postylku (treba v naruci) a pak spici date do postylky?
28. zář 2011 ve 21:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pupicka určitě to je tím očkováním. My jdeme zítra na dvojočkování, tak už se bojím předem, jak to zvládneme. Pokud by malá byla plačtivá jako váš Vítek, tak bych to brala jako lepší variantu. Spíš se bojím horeček.... No a před očkováním nás ještě čeká kontrola na kyčlích, tak doufám, že to bude ok.
28. zář 2011 ve 21:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pupicka já dám Verunku do postýlky, ať usne sama. Určitě jestli můžu poradit, tak si naučte dítě dávat takto spát, protože první dceru jsem musela uspávat v náruči - takhle od miminka, jinak sama neusnula a pak když měla 10kg, tak byl mazec uspávat ji na rameni a chovat. Přeci jen nějakou dobu to trvalo než zabrala a pro záda nic moc. Takže tentokrát jsem poučená a žádné rozmazlování. :slight_smile:
28. zář 2011 ve 21:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pupicka vzhledem k tomu, že zavinujem, tak ho v postýlce zavážu, během toho zhasnu a nechám pootevřený dveře, dám mu pusinku za maminku i za tatínka, zapnu monitor a odcházím..... málokdy se ještě ozve....
28. zář 2011 ve 22:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pupicka ja nechavam malou unavit co nejvic na hraci dece nebo v kocaru, pak kdyz uz vidim ze je fakt na spani si ji vemu do naruce a bud hned vytuhne nebo ji dam do postele a hladim dokud neusne, dneska sem ji odnesla do postylky, dala na bok dvakrat pohladila, pustila uspavacku a nechala ji samotnou, chvilku se koukala a pak usla. v kocaru ji vetsinou kdyz ji mam jen na zahrade-otocim na bok a tak usne nejrychleji a na prochajde vytuhne v jakekoli poloze.
driv sem uspavala v naruci ale snazime se to omezit.
28. zář 2011 ve 22:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pupicka já uspávám přes den jak kdy někdy ji dám do postýlky a vydržím většinou i když brečí (pokud neřve moc) jen ji dávám dudel,kterej sice pořád nechce,ale když ji tam kápnu sabíka tak se na chvilku zabaví.a někdy mi usne při kojení u prsa.nebo v kočáře.to někdy usne v poho,ale jindy to chce fakt pevný nervy a pořádný drncáky (nejlíp kostky nebo polňačku).A večer byla od miminka naučená usínat u prsa.napila se usla,někdy se za 5 minut vzbudila dala jsem ji druhý a do rána byl klid.poslední týden se nám ale to večerní usínání nějak pokazilo.potvůrka ne a ne usnout.kolikrát mám obě prsa vyceckaný a ona pořád čilá.tak ji dám do postýlky a většinou po chvilce pláče zabere.to by ještě nevadilo,jenže ona se třeba po čtvrt hoďce znovu vzbudí s hrozným pláčem a neuklidní ji nic než prso a u něj usne.a tak je to třeba i 3x.dnes musím zaťukat že usla hned a už hoďku spí tak snad si to nerozmyslí.
28. zář 2011 ve 22:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek