• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Přidej se, jestli máš TP také květen-červen 2011.

8. března 2017 
@evinka85 :rolling_eyes: já už to taky všechno nedám dohromady :rolling_eyes: možná to tak má být a je to lepší :wink:
29. zář 2011 ve 12:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
@1luciferka1 už si pomalu nepamatuju ani to těhu. ještě že moje tělo mi to připomene :grinning: :grinning: :grinning:
29. zář 2011 ve 12:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
holky tak já si u porodu nemůžu na nic stěžovat.jako novorozeneckou jsem tam měla kamarádku a 3 příjemný PA (zrovna nikdo nerodil).nakonec mě rodil doktor (nemohla jsem malou vytlačit měla pupek kolem krku a vracela se zpět)kterej je sice dost nepříjemnej,ale jak už jsem tu kdysi psala mám s ním dost špatnou zkušenost po které přišel o prémie (dost blbá náhoda že jsem u porodu trefila na něj) tak se frajer zdržel blbých poznámek.a když už nějaký měl tak jsem je stejně nevnímala.co se týká věcí okolo vše se mnou řešili.jen jsem se zeptala jestli bude třeba nástřih a oni hned jestli si to přeju bez něj a já že pokud to nebude nutný tak určitě.no a pak když malá nešla vytlačit tak že pochopili že chci co nejpřirozenější porod tak jestli souhlasím aby mi dali oxitocin a vysvětlili co a jak i když jsem je moc nevnímala a bylo mi vše fuk.nakonec naštěstí ani nebyl třeba
29. zář 2011 ve 12:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
@badik Tak to jsi měla dobrý. Já nemohla malou ke konci vůbec vytlačit, navíc najednou ztratily ozvy a hned jsem měla na puse kyslík , manžela odstrčily a kolem mě bylo 15lidí. Každej chtěl něco a že musí malá být do minuty venku. Tři na mě skočily,mačkaly břicho, něco na mě řvaly, pak velkej nástřih, kleště a byla venku. No nic moc. Nakonec mi alespoň na šití píchli injekci, takže to už jsem ani necítila. Malá byla naštěstí v naprostém pořádku,ale kdepak byly ty moje sny o nenastřihnutí a přirozeném porodu. Navíc každej říkal, jak třetí porod už půjde jako po másle . A to nemluvím o tom, že 4hodiny po porodu jsem začala už na pokoji masívně krvácet, upadla jsem do bezvědomí a pak jsem se probudila až za 4hod znovu na sále , byla jsem po revizi a všichni kolem mě opět lítali. No běs. Znali mě tam najednou skoro všichni, a prej jsem to měla za 5minut 12, že jsem mohla taky vykrvácet. Malou jsem celý den neviděla, tu mi daly až v noci jen na krmení a mě pořád hlídali. Ale domů jsem šla stejně po 72hod, totálně vyřízená, slabá, anemická, takže jsem celé šestinedělí chodila na krev a brala vysoké dávky železa, protože mi nedali transfůzi. Ale dostala jsem se z toho, takže už na to vzpomínám taky jen tak okrajově. Ale už by mi po tomhle ani nenapadlo znovu rodit . Uf to ne.
29. zář 2011 ve 12:57  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Díky za přivítání a za pochvalu Tomíka:slight_smile: Byli jsme od rána na výletě v Olomouci ... trošku se projít civilizací. Normálně jsme z vesnice a tu už mám objetou kolem dokola a trošku se nudím. Takže dneska mezi lidma a s kámoškou se 7-mi měs. dvojčátky...paráda:slight_smile: Já jsem nabitá novou energií a Tomík větrá kulky na posteli:grinning:
29. zář 2011 v 16:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jana974 jejda tak to sis fakt užila.no ale kdybys měla první dítě určitě by tě za čas klidně napadlo znovu rodit :wink: já teda nakonec nastřižená byla a na to jak jsem měla pohodovej a rychlej porod tak šití byl pro mě horor i když mi to opíchali,řvala jsem jak pominutá a dokonce padlo i sprostý slovo,ale prý jsou zvyklí.ale z odstupem si říkám že i když to šití bylo tak strašný tak v celku to nebyla taková hrůza možná jsem očekávala větší děs.no ale v tu chvíli mi to přišlo hrozný.
jinak já taky chtěla vždycky 3 děti jenže asi bych je nechtěla moc po sobě ať si je můžu všechny užít a na to abych měla větší rozestup jsme začali pozdě (teda začali jsme včas ale malé se k nám nechtělo) tak asi zůstanem u dvou.ale uvidíme třeba osud rozhodne jinak.
29. zář 2011 v 16:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
@badik anebo se povedou hned dvě najednou :grinning: :grinning:
29. zář 2011 v 16:39  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@jana974 toho se děsím já, že by napotřetí byly dvojčata :astonished:
29. zář 2011 v 17:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
@badik tak to se divim, a ze jsou na to pry jeste zvykly... jako ne ze by to bylo nejaka slast to siti, ale krom toho uzlikovani jsem siti necejtila, to ti to neumrtvily ?
29. zář 2011 v 17:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dendy88 ale jo umrtvili mi to.Ale ta kámoška co dělá na novoších mi říkala že někdo to tak má a že vypozorovali že většinou ti co mají pohodovej rychlej porod.jako by se to během porodu nestihlo znecitlivět.Ale moje mamka to měla přesně tak.prý si na nějaký šílený porodní bolesti nepamatuje ale šití ju bolelo.no dost lidí na mě čučí když jim to řeknu.dokonce jsem prosila doktora ať mi to nezašívá a nechá to tak že už to nebudu potřebovat :grinning:
29. zář 2011 v 18:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
@badik tak to ja zas sileny pro me bolesti mela :grinning: takze pak to siti pro me uz bylo nic :slight_smile:
29. zář 2011 v 18:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak ja sem nastrizena nebyla, mela jsem jen potrhani ale malinky na 3 stehy a sila me to neumrtveny. bolelo to teda dost, min nez porod ale zas jako ze by to nic nebylo se rict neda
29. zář 2011 ve 20:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
no, tak v tom případě já jsem hysterka!!! řvala jsem při porodu i při šití :grinning: :grinning: :grinning: ale já měla stehů snad 30.doktor říkal,že mě nesešívá, ale vyšívá !!!! já byla střižená od ucha k uchu :grinning:
29. zář 2011 ve 20:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
@evinka85 jauuu no me stacily ty 3:frowning2:nedokazu si predstavit 30:astonished:
29. zář 2011 ve 21:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak mi dneska přišlo rozhodnutí o přiznání rodičáku a tak.... no nechápu jednu věc...... do 3.10. mám mateřskou, ale za měsíc říjen mi náleží 7600,- rodičák a oni mi z toho ODEČETLI za 1.10.a 2.10. mateřskou. není to divný??? já mám mateřskou malou, ale co kdyby někdo měl třeba 500mateřský na den a mateřská mu vyjde např do 11.v měsíci, tak mu ze 7600,- odečtou 5000,- a timpádem zbejvá 2600 na zbytek měsíce..... to je divný, né??? tak mi pořád zůstane 7600, ale potom není mateřská přesně na týdny, ne?? možná mi to jen nemyslí takhle navečer....... :wink:
29. zář 2011 ve 21:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
@evinka85 No to doufám, že takhle není, já mám mateřskou do 17.10. a to bych jim musela ještě doplácet...Ale já jdu o rodičák teprve žádat...
29. zář 2011 ve 21:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
@evinka85 me to napsali k 1.11. ze mi zacina rodicak.
29. zář 2011 ve 21:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
@aajda no já to nepochopila. taky by mi dávalo rozum, že 7600 vydělí dnama a odečtou za ty dny, za který mám mateřskou.... no když vezmu, že 7600/ 30 = 253cca , tak by mi za dva dny měli odečíst 506,- a né dvojnásobek denní dávky PPM 600,-. je jasný, že za ty dva dny dostanu PPM, ale proč to odečítat z rodičáku to je divný.... třeba je to jen omyl. u mě to dělá rozdíl asi stovky, ale pak jako kdyby mi kdysi dávno určili termín porodu jindy, tak by mě taky mohli oškubat víc.....
29. zář 2011 ve 21:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hribek no to mě že za měsíc říjen, ale potom není mateřská celých 28 týdnů..... jestli mi rozumíte.... kdyby ti vycházela mateřská do 21.11. tak tě oberou o 3týdny......
29. zář 2011 ve 21:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
když má někdo PPM 400 na den, což je reálný. a mateřskou do 21.v měsíci, a nárok na rodičák vzniká od 1. toho měsíce, tak pak 20x400=8000, takže už ti nemůžou dát nic za zbylý dny do konce měsíce....... no a vracet jim přece nebudu, že??
to mi to asi blbě spočetli, jinak nevim..... tady dělám, jak kdybych přišla o milión, co?? :astonished:
29. zář 2011 ve 21:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
@evinka85 ty jo ted si mi dala brouka do hlavy, ja sla na materskou 17.4. 6 tydnu pred TP, tzn. ze tech 28 tydnu mi konci 23.10. tak to se musim mrknout do tech papiru co mi prisly ze socky. ja si naivne myslela ze to daji do konce mesice materskou a pak rodicak:astonished: nj naivka:frowning2:
29. zář 2011 ve 21:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
@evinka85 co o milion, ale ty prachy sou dulezity, ja mam materskou 490kc na den coz uz je dost velkej rozdil. a to sem si dala rodicak na 2 roky a stejnak spadnu o 4 tisice. jakoze vyjdem s tim ale uz si nebudu moct tolik vyskakovat (resp. utracet jak se mi zlibi) ale koukat vic na cenu. jako pritel nas zaopatri ale ja byla vzdycky s penezma "nezavisla" ze jsem vzdycky mela tak abych vysla a mohla si i neco koupit a tedkom to bude tak ze nakoupim jidlo plinky atd a konecna, pritel bude davat aspon neco bokem male tak to nejak zvladnem ale pokud bych mela mit 7600 tak nevim.no nejak by se to muselo udelat a vydrzet
29. zář 2011 ve 21:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hribek já přijdu "jenom" o 1500,- asi..... no a taky proto mám chlapa v pr.......áci celej tejden a vídáme ho jen o víkendech... :frowning2: :frowning2: :frowning2: :frowning2: :angry: :angry: :angry: :angry: :angry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry:
29. zář 2011 ve 22:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
@evinka85 njn je to holt naprd. ale co pro ty drobky nevydrzime co? ja zas mam moznost skladat doma krabicky na cokolady pro firmu kde pracuju. nic moc penez za ks ale kdyz se to secte tak za koukani na telku a skladani je to dobry
30. zář 2011 v 07:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jo holky,jak to tak ctu tak zacinaji pripravy na prechod k super prachum :slight_smile:Ja zatim beru vysokou materskou,ale od 1.11. Zacne tvrda doba.Platime hodne vysokou hypoteku a s myma 7600 to bude napnuzy,hodne napnuty.To uz asi nebudu utracet jak doposud,bude tvrdej rezim :frowning2:
30. zář 2011 v 07:45  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@evinka85 ahoj ja to pochopila tak ze je jedno kdy v mesici koncis, me treba konci materska 28. rijna a za ty dva dny nedostanu nic protoze presahuju uz ten vymerenej zaklad 7600 s tou rodicovskou, ty bohuzel protoze ti materska konci na zacatku mesice tak tech par dni dostanes materskou a ten zbytek co ti chybi do 7600 ti uz da rodicovska.... tak jsem to aspon pochopila ja mdoufam ze jsem to napsala srozumitelne :slight_smile:
30. zář 2011 v 07:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dostyna to budeme mit to sami, splacime za byt 4+1 ... takze taky zadna slava :( ja uz radsi nakoupila darky ted dokud mame penize, at me to potom tak netrapi... a premyslim ze koupim uz neco i knarozeninam maly :slight_smile: jinak jsem ji uz ted zacala setrit 500 mesicne stranou aby jsme ji pak udelali hezky narozeniny :grinning: a to pritel zas setri 3000 na svatbu co chce v lete... takze jsem sama zvedava az bude jen rodicovska jak to budem zvladat , treba konecne schodim nejaky ty kila :grinning:
30. zář 2011 v 07:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
... :sunglasses: tak já neměla mateřskou a 7600 budu mít jen do 9. měsíce věku Káji, pak spadnu na 3800 nebo kolik to je :rolling_eyes: naštěstí teda manža nás zaopatří i kdybych měla nulu - tu jsem měla od ledna do června než jsem porodila, páč jsem na pracáku jako studentka neměla nárok na žádný peníze :rolling_eyes:
30. zář 2011 v 08:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
@evinka85 já zas koukala, že ikdyž jsem porodila 15.6, tak mi došlo za ten měsíc celých 7600 :wink:
30. zář 2011 v 08:12  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@1luciferka1 tak to by jsme nevyzili... teda nemit z mi strany ani korunu tak by jsme se mohli odstehovat rovnou k rodicum
30. zář 2011 v 08:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek