• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Přidej se, jestli máš TP také květen-červen 2011.

22. září 2016 
@1luciferka1 ale to jsi zas mela narok na porodny ne ? :slight_smile:
30. zář 2011 v 08:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dendy88 njn, můj muž je ale v práci 6dní v týdnu, od 6 rána do 8večera minimálně...a to dojde domů sedne k počítači a pracuje další dvě tři hodiny...dnes šel spát ve 2 a v 5 vstával :rolling_eyes: , v sobotu jde do práce... :rolling_eyes:
30. zář 2011 v 08:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dendy88 ne, neměla, mám druhé mimčo
30. zář 2011 v 08:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dendy88 a když jsem se na sociálce ptala, že mám nulu, jestli mám na něco nárok, tak mi řekla, že bohužel, že se posuzuje příjem z roku 2009 a to jsem prachy měla :stuck_out_tongue_closed_eyes: úžasný systém v této zemi :stuck_out_tongue_closed_eyes:
30. zář 2011 v 08:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
@1luciferka1 tak to teda jo pry z roku 2009, dyt to uz ty penize davno nemas :rolling_eyes: a s tim pritelem ti teda nezavidim tenhle tyden si vzal pritel prescas takze misto 5 smen po 12 hodinach jich ma 6 a to se sel vcera jen domu vyspat domu po nocni a dnes rano zas sel do prace ... a mam toho plny zuby , jako penize jsou potreba ale mit to takhle porad tak by jsem moc nadsena nebyla :frowning2:
30. zář 2011 v 08:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
@1luciferka1 a co vubec dela? takhle pracovat... to ma neco soukromyho ?
30. zář 2011 v 08:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dendy88 podniká, já to tak mám pořád a taky nejsem nadšená :rolling_eyes: ale nedá se, někdo nás musí živit a splácet, ale věřím v lepší zítřky :wink:
30. zář 2011 v 08:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
@1luciferka1 tak aspon nosi penize... jedna kamaradka ceka mimi a jeji pritel se snazi taky podnikat ale uz nekde 4 mesice nedonesl domu ani korunu, takze ziji ted jen z jeji nemocensky
30. zář 2011 v 08:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
@1luciferka1 ale snad se vam to nejak pak ustali , a az zacnes chodit do prace i ty , tak pak uz treba nebude muset byt tak casto v praci
30. zář 2011 v 08:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dendy88 hmm, to znám ty doby, kdy nedones domů nic...to jsme nabrali půjčky které doted splácíme, ale nedá se, to je riziko podnikání :sweat_smile: ale doted jsou chvíle kdy někdo nezaplatí a my jsme bez peněz :angry: naštěstí má tolik práce, že vždy dělá více zakázek naráz :wink:
30. zář 2011 v 08:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
@1luciferka1 tak to bych nemohla, jako dobry jeste mozna kdyz jsou sami, jeden vydelava a neceka se dite... ale takhle , kdyby nezili u rodicu tak to v zivote nemuzou u tahnout
30. zář 2011 v 08:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
Já doufám, že je to s tím přechodem na rodičák tak, jak píše @dendy88. Já mám mateřskou poměrně dost vysokou, takže raději přijdu o rodičák od 18.10. než o mateřskou do 17.10. No a rodičák si dám jen na 2 roky, ráda bych stihla druhé mimčo... a i tak to pro nás bude darda oproti mateřské :frowning2: No musíme se uskromnit.

A můj manžel by nás sám bohužel nezaopatřil, my prostě nějak neumíme šetřit nebo nevím kam ty prachy pořád mizí. A to chodí domů na můj vkus taky celkem pozdě. V týdnu Agátu sotva stihne v půl 8 vykoupat.
30. zář 2011 v 09:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
@aajda to my by jsme chteli taky druhy mimco, ale aby jsem si to mohla dovolit dat na 2 roky tak by jsem uz radsi prestala brat prasky uz ted, protoze mala nan trvala skoro 2 roky , ale zas nahoda je blbec, jako vidim tu dost maminek co chtej mit hned za sebou ty deti , ale ja mezi ne nepatrim a chci aby meli od sebe odstup aspon pres rok :slight_smile:
30. zář 2011 v 09:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
@aajda a s tou materskou a rodicakem ten posledni mesic, jako nemuzu zarucit ale takhle jsem to pochopila na urade prace
30. zář 2011 v 09:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dendy88 Nám se Agáta povedla v podstatě na první dobrou, takže já zase čekám, že napodruhé to nebude tak snadné. Ale rozhodli jsme se, že raději budu nějakou dobu úplně bez peněz, než o část rodičáku přijít. Prostě si budeme dávat něco stranou, kdyby to nevyšlo.
30. zář 2011 v 10:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
@evinka85 vidim že jsi tu řešila rodičak ja mam mateřskou do 16.11 a jelikož mam mateřskou větši než rodičak(za tech 16dni) tak mi RP za listopad nenaleži,ale dostanu ho až od 1.12 kdybych ji měla ale menši(za těch 16dni) tak mi rod naleži ale doplati jen ten rozdil takže kdybych za těch 16 dni měla mat např 6000 tak mi socialka doplati 1600 do vyše RP tak mi to bylo vysvětleno no a kvuli tomu že budu mit RP až od prosince budu muset na socialku znovu jelikož žadost vemou nejdřiv 2 měsice předem :confounded:
30. zář 2011 v 11:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ladaa20 takhle už bych to třeba pochopila. jak říkám mě o nic nejde. jen by mě to logicky dávalo, že dostane člověk mateřskou za ty dny a zbytek rodičák taky v nějakejch denních dávkách. no nic je to jedno.stejně s těma prachama člověk nemůže v životě vyjít tak jako tak. :angry: :angry: :angry: :angry: :angry: :angry: :angry:
ale dík :wink:
30. zář 2011 v 11:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
stejně, je to zvláštní.... řešim tady rodičák a mateřskou, když jsem ještě před dvaceti měsíci vyřvávala, že děti-nikdy!!!! - jsem se asi bála rodit, či co?! :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
30. zář 2011 v 11:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
@evinka85 no to nemuže, nevim nevim RP budu mit o vic jak polovinu menši jak mateřskou tak jsem zvědava z meho RP se zaplati všechny poplatky(inkaso,kabelovka...)a z vyplaty manžela budeme žit naštěsti nemusime splacet žadnou hypoteku jinak by mne asi trefil šlak :slight_smile: jen mě zarazilo na uřadě to,že narok mam od 17,ale diky te vyši mam žadat až od 1.12(vim že bych ty prachy nedostala ale litaji tam dny) tak snad pak nebudou chtit zaplatit nějake zdrav. a soc. i když snad ne jelikož v te době budu ještě vybirat dovolenou z prace tak by to měli zaplatit oni
30. zář 2011 v 11:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
@evinka85 jo ještě k tomu rodičaku ja bych řekla,že to bude jak jsem psala dostaneš celych 7600 jen na dvakrak tu čast kterou odečetli to bude mateřska a zbytek bude RP jelikož maš v danem mesici na RP narok a ten je 7600 tak to dostaneš doplacene jen to asi blbě napsali jinak RP se už nevypočitava na dny ale je za dany měsic takže at skončiš RD 5. nemo 30 . tak dostaneš stejně 7600 jelikož ti naleži na dany měsic
30. zář 2011 ve 12:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
@1luciferka1 my se taky rohodli po 4 letou variantu,já si ji dát musela a nakonec si ji asi necháme abych byla dýl s dětma,ale uvidíme ještě
30. zář 2011 ve 21:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
@1luciferka1 ježííš,co to má muž za práci??můj je taky furt pryč ale tohle je tedy náročné :unamused:
30. zář 2011 ve 21:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
@saminomimino , @1luciferka1 - taky jsem se rozhodla pro 4letou variantu. Mě sice zaměstnavatel místo drží, ale vzhledem k tomu, že během těch 3let co jsem doma se naše oddělení kde jsem pracovala zrušilo - resp. z 9 lidí všechny vyházeli a zůstali tam jen 2, tak nemám kam spěchat. Stejně by mě pak pro nadbytečnost propustili, takže si to aspoň prodloužím a budu se moc o to dýl věnovat naplno dětem. No a vzhledem k tomu, že já už třetí dítě neplánuju, tak se v životě ještě nachodím do práce až, až. :slight_smile:
30. zář 2011 ve 22:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jinak jak to tak vidím, tak je to téměř všude stejný, můj chlap taky věčně není doma. Přes týden chodí z práce večer domů, do toho jeho koníčky a jelikož ještě hraje i v kapele, tak pátky a soboty bývá taky pryč a občas jezdí hrát i v týdnu. Takže jsme s holkama taky věčně samy. Ale už jsem si na to za ty roky tak nějak zvykla, že už mě to ani nevadí.
30. zář 2011 ve 22:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lolla79 moje řeč :wink: já bych sice ještě třetí brala ale to až někdy v budoucnu,přítel nás uživí i když nebere až tak moc ale na jaře by si měl i polepšit tak to už by jsme měli být zavodou :wink:
30. zář 2011 ve 22:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lolla79 já to teda snáším hůř,když je muž často pryč,docela to pak odnáší i náš soukromí život,no já se pořád sžívám s 3 směnným provozem,doteď muž chodil jen na ráno a pak i ty koníčky,to je někdy celý víkend pryč :frowning2: nebo min sobotu,kdepak jsou méé koníčky,jak já bych zašla aspoň na skleničku :unamused:
30. zář 2011 ve 22:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
@saminomimino já taky musela na 4 roky a jsem za to ráda :slight_smile: ještě by mohli schválit tu změnu se školkou a budu spokojená :slight_smile: abych mohla na brigády :wink:
a manža podniká :rolling_eyes:
30. zář 2011 ve 22:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lolla79 já si taky už zvykla - ono to ani jinak nejde ...ale manža říká, že "na stáří" si to vynahradíme a procestujem svět :dizzy_face: :wink:
30. zář 2011 ve 22:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
@saminomimino já to ze začátku taky těžce nesla, hlavně když ještě nebyly děti, vadilo mě že o víkendech nebýval doma, každý se vždy v pátek po práci chystal se svým partnerem někam a já seděla doma jako pecka - max. s kamoškama zašla někam na kus řeči, ale pak bylo období, že všechny kamošky už byly zadaný a trávily čas se svojí polovičkou - takže nezbývalo než čekat doma na zadku. Pak když se narodila první dcera, tak už mě to tolik nevadilo, protože jsem už vlastně nebyla sama. No a od té doby to bylo už v pohodě. A teď když jsem měla 3-4týdny do porodu Verunky, můj chlap odjel pracovně (a to jsem poprvé opravdu ořvala, že jel pryč) na 3dny do Singapuru, a od tam následně na dovolenou na Bali (to jsem se dozvěděla až v porodnici, že si udělal dovču na Bali) a já samozřejmě porodila, když byl na dovolené. Takže asi to byla nějaká předtucha či co, že se vrátí a já už nebudu 2v1. Každopádně mě tím strašně zklamal, že dal přednost dovolené přede mnou. No a asi to ve mě zůstalo, že teď jsem i ráda, když není doma. Dlouho jsem si to nechtěla přiznat, ale je to tak.
30. zář 2011 ve 22:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
@1luciferka1 Tak držím palečky, aby se vám ty plány vyplnily. :slight_smile:
30. zář 2011 ve 22:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek