• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Přidej se, jestli máš TP také květen-červen 2011.

22. září 2016 
@hribek Jééé, tak to nevím, naše malá je divoká a nespavá i beztak, ještě abych jí přitápěla alkoholem :grinning: :grinning: :grinning:
2. říj 2011 ve 22:00  •  3 děti  • Odpověz  • To se mi líbí
@jana974 treba by pak spala dyl:slight_smile: ta nase vcera usla v pul 6 a stavala v 3.45, byli sme pres den slavit narozky tak moc nespala zato v noci to zvladla na 1 s * a ja byla spokojena, mozna by spala dyl jen ja mela prsa natekly tak sem ju sla radeji nakojit
2. říj 2011 ve 22:10  • Odpověz  • To se mi líbí
@hribek No tak to máš skvělý :slight_smile: Naše naspí přes den s přestávkama tak sotva 1,5hodiny, večer usíná kolem 21h a ve 2h už má hlad a pak v 5h a od 7h už zase nespí :sunglasses: Je nějaká moc společenská :sunglasses: Myslela jsem, že čím bude starší, tím se bude víc přes den unavovat (chvilku se nezastaví, maká nohama, rukama jak blázen),ale zatím je to čím dál horší :frowning2: No jo, holt máme nespavý dítě, ale co, hlavně, že jí nic neschází. :sunglasses: :sunglasses:
2. říj 2011 ve 22:15  •  3 děti  • Odpověz  • To se mi líbí
@hribek Děti mám tři, ale každý další je vždycky se spaním a se zlobením horší a horší :wink: Do čtvrtýho už rozhodně NEJDU :grinning: :grinning:
2. říj 2011 ve 22:17  •  3 děti  • Odpověz  • To se mi líbí (1)
Ahoj holky, tak je to tady, Verunka chytla rýmu, tak odsáváme.... :frowning2: Jsme na hromadě vlastně všichni. V pátek večer dostala horečku starší dcera, dostala paralen a celkem se z toho dostala, má už jen trošičku rýmu, v sobotu ráno jsem se probudila já se šílenou bolestí v krku, trvalo to 2dny a dostala jsem mega velkou rýmu a horečky, a Verunka začala soplit včera. :frowning2: Zatím je ale bez teploty, tak doufám, že to tak zůstane. Ach jo...... už aby to bylo za náma.
3. říj 2011 v 09:39  • Odpověz  • To se mi líbí
tak dnes 4 mesicni kontrola, Nikolka vazi 7070 g uz se prehoupla pres 7kg :slight_smile: 64 cm a hlavicka 41, ockovani oproti minule zvladla na jednicku , ted jen jak zvladne zbytek dne.
3. říj 2011 ve 13:53  • Odpověz  • To se mi líbí (3)
jen ma pry porad dost velkou fontanelu, tak z jedny kapky vigantolu za den , musim prejit na 2 kapky
3. říj 2011 v 16:17  • Odpověz  • To se mi líbí
@dendy88 Pěkná váha :slight_smile: My jdeme na kontrolu až ve 4,5měsících,ale o moc míň asi mít také nebudeme :wink:
3. říj 2011 v 16:25  •  3 děti  • Odpověz  • To se mi líbí
@dendy88 já dávám 2kapky od narození :confused:
3. říj 2011 v 16:55  • Odpověz  • To se mi líbí
@1luciferka1 nam rekla jednu, a ted kdyz ji ta fontanela prisla porad velka, tak mam dvat 2
3. říj 2011 v 17:04  • Odpověz  • To se mi líbí
@jana974 :slight_smile: no mame hezky malinky mininka, za mnou slo pulrocni dite a melo jen o par deka vic nez nikolka :grinning: ale zas byla jen o cm vetsi :slight_smile:
3. říj 2011 v 17:07  • Odpověz  • To se mi líbí
@dendy88 Jo jo, já když byla minulý týden na kyčlích, tak se divila, proč tam jdu v 6-ti měsících, že ty mají jít až odpoledne :grinning: , teď že jsou tříměsíční :grinning:
3. říj 2011 v 17:14  •  3 děti  • Odpověz  • To se mi líbí
ja davam 1 kapku vigantolu a obcas na to zapominam, snad to neva
3. říj 2011 v 18:08  • Odpověz  • To se mi líbí
@hribek myslim ze ne, kdyz tvoje doktorka nic nerekla na to jak ma velkou fontanelu tak asi ne
3. říj 2011 v 18:11  • Odpověz  • To se mi líbí
@jana974 :grinning: to potesi
3. říj 2011 v 18:13  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahojte tak jsme dnes byli na poslední Ko kyčlí, Davídek má kyčle v pořádku, má ostrý 1a 1a… Páteř je rovná bez asymetrie :slight_smile: Minule měl oblý 1b 1b… Nevím sice jaký je rozdíl mezi oblý a ostrý, ale asi to je jak má být :slight_smile:
3. říj 2011 v 18:20  • Odpověz  • To se mi líbí
@monny89 tak to zavidim, my jdem znova az na sesti mesicich, a pisou nam tam I+ a I- , ale co to znamena to nevim
3. říj 2011 v 18:50  • Odpověz  • To se mi líbí
@dendy88 Jo tak to taky netuším...
3. říj 2011 v 19:05  • Odpověz  • To se mi líbí
@monny89 ty brďo, vám kontrolovali i páteř? Tak to nám ne. :frowning2: Vlastně ani ty čísla co vám tam napsali, tak nám ne. Jen dali papír, že kyčle jsou stabilní a nožičky v normě a na kontrolu už nemusíme.... Teda, doufám, že nás nějak neodbyli. :angry:
3. říj 2011 ve 20:43  • Odpověz  • To se mi líbí
@lolla79 Jj, doktor ho jakoby posadil a koukal na páteř... Já jsem si říkala cože to dělá, ale tak doktor je doktor že :grinning:
3. říj 2011 ve 22:01  • Odpověz  • To se mi líbí
teda holky, vidim, ze resite kycle....ja tomu nerozumim - nam vzdycky napsali kycle v norme, zaroven mame ve zprave jadra nezalozena a musime tam jeste v prosinci....tak se trochu obavam co to znamena...ale kdyz jsem se ptala, jestli je to ok, tak mi rekli, ze jo:slight_smile: A pater nam taky nikdo nekontroloval:(
3. říj 2011 ve 22:07  • Odpověz  • To se mi líbí
@lolla79
@pupicka
@monny89 me do sedu dava malou jen obvodacka, vzdycky kontroluje jak je na tom se svalama z lehu do sedu
4. říj 2011 v 07:26  • Odpověz  • To se mi líbí
@pupicka nám slibovali naposled, že už nás nechají... nakonec nám pomůcky nechali ještě na 6týdnů, že nemá dovyvynutý jadýrka- což je :
Jadýrka
Hodně kostí je po narození tvořeno chrupavkou a tato chrupavka se na přesně určených místech postupně přeměňuje v kost. U stehenní kosti je tato přeměna důležitá především u hlavice stehenní kosti (obrázek zde http://cs.wikipedia.org/wiki/Stehenn%C3%AD_kost), která je zasazena do jamky kyčelního kloubu. Postupné kostnatění je vidět na ultrazvuku, jádra jsou vlastně ostrůvky tvořící se kosti. Když tedy ortoped vidí jádra, znamená to, že chrupavka začíná kostnatět. Tento proces může být opožděn.
V případě asymetrie jader nebo jejich aplasie (nevyvinutí), je třeba dítě sledovat i po 3. měsíci věku.
4. říj 2011 v 07:26  • Odpověz  • To se mi líbí
tak mala mela po ockovani jen lehce zvysenou teplotu, rano jsem ji merila 3 krat pokazdy mi tu ukazovalo jinak, poprvy 37,5, pak 37,9 a nakonec 37,7 tak jsem si rekla ze ji cipek davat nebudu , prislo mi to zbytecny ... snad to vadit nebude. A jinak jsme zas meli spavy miminko :slight_smile: no jsem rada porad lepsi nez mrzuty
4. říj 2011 v 09:30  • Odpověz  • To se mi líbí
@evinka85 a nevis kde by bylo co znamenaji ty jejich popisky k tomu ? :slight_smile: to asi nikdy nebude, co ? :-/
4. říj 2011 v 09:31  • Odpověz  • To se mi líbí
@hribek jj, pediatrička to dělá taky, kontroluje tím hlavičku a svaly, jestli jí už udrží.. ale ortoped mu takhle kontroloval spešl zádíčka právě..
4. říj 2011 v 10:19  • Odpověz  • To se mi líbí
@evinka85 jejda úplně mě vyděsilo jak se ty kyčle mohou špatně vyvíjet. Neumím si představit, dávat takovýmu miminečku např.ty třmínky. Já vím, že pokud by to mělo pomoci, tak proč ne, ale když jsem tu fotku viděla, tak mě to vyděsilo. No děkuji Bohu, že máme kyčle v pořádku a že už na kontrolu nemusíme.
Přeji i všem ostatním miminkám tady, aby měli taky kyčle v pořádku.
4. říj 2011 ve 12:38  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahoj,tak my jsme po KO malá prospívá je pohybově velmi šikovná má 5400g 62cm,prý naprosto akorát,kdysi jsem tu říkala že musím vložit fotku syna,jaký to byl soudek tak jsem ji našla má tu něco mezi 5-6 měsícem bezmála 8 kilo :grinning:
takže já si teď hubeňourka užívám :dizzy_face: :dizzy_face:
4. říj 2011 ve 14:26  • Odpověz  • To se mi líbí (1)
taky se vam zas zmenil konik ?
4. říj 2011 v 16:54  • Odpověz  • To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek