• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Přidej se, jestli máš TP také květen-červen 2011.

8. března 2017 
jinak uz vime co budem mit za autosedacku , od 9-18kg, pouzitou od sestry za 3000 http://www.evershop.cz/katalog.php?kategorie=411&vyrobek=17413 ... neco na tenhle zpusob ale z roku 2010
20. říj 2011 v 10:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hribek blazen :D
20. říj 2011 v 10:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
nevite jakou velikost veci ma asi rok stary dite ?
20. říj 2011 v 11:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dendy88 taky si rikam:grinning:
20. říj 2011 v 11:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak já hlásím, že dnešní váha 5500g, což je +170g za týden... prý to máme zvládnout ještě tenhle týden zopáknout a příště už bude očkovat... Tak nás čeká další výkrmný týden. A dneska jsem zjistila, že ta opice nechce domácí zeleninu, ale skleničku vymlaskla jako nic, potvora :grinning:

@hribek Tak ty jsi dobře trhlá :grinning: Já teda taky všechno hrozný už zapomněla, ale vyloženě nostalgicky na to teda nevzpomínám... a myslím, že před dalším porodem solidně zpanikařím.
20. říj 2011 ve 13:00  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@aajda ja nevim ja sem asi fakt trhla, ale nic sem si pred porodem nepredstavovala ani neplanovala ani porodni plan sem nemela, nechala sem to vylozene na male a porodni asistentce a spokojenost byla na obou stranach, ja mela v celku "prijemnej" porod a PA byla spokojena ze se ji do toho nikdo neplete, takze fakt dobry. sem mela sebou na cteni Biomanzelku od Viewegha a 2PA se me ptaly jestli sem mela taky dulu u porodu. ja ze nemela, a oni neco v tom smyslu ze konecne nekdo normalni ze spousta mamin si tam dela aromaterapii a ruzny akce a nakonec sou nespokojeny kdyz se to nedeje tak jak chtely kdyz byla nejaka komplikace nebo neco. tim teda nechci schazovat nikoho, kazdej ma pravo se rozhodnout co a jak jestli dulu nebo partnera a jak rodit. ale ja byla fakt moc spokojena.
20. říj 2011 ve 13:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hribek Tak to ti až závidím... Já si taky nic nepředstavovala, nic jsem nenačítala, prostě jsem si říkala, že ven musí a nějak to holt vyjde... a plány raději nedělat. Na předporodním kurzu jsem ani nevnímala, když mluvila o císaři, že to se mě beztak netýká... Jenže pak 3 dny kontrakcí bez jídla a spánku, třetí den jeden oxytocin za druhým, no a po tom všem otevřená "už" na skoro 4 prsty!!! a akutní císař. Takže já myslím, že před druhým porodem bude panika, že mě zase nechají trpět 3 dny a pak mě stejně říznou... tak se bojím, že budu ječet od první kontrakce, ať mě říznou hned :sweat_smile: No asi budu tragédka. I když tenhle porod jsem zvládla celkem v klidu.
20. říj 2011 ve 13:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
@aajda ja radeji ani na kurzu nebyla. doma me zklidnili at nehystercim tak jsem snad nebyla tak hrozna. no myslim ze na pristim si to snad budou hlidat a nebo si to mimis rozmysli a pude hnedka
20. říj 2011 ve 14:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj maminy,poraďdte s příkrmem.Malýmu dávám v poledne zeleninovej příkrm Hami-sní půlku skleničky a zdá se mi,že by klidně snědl i celou :slight_smile:
jak to dáváte svým miláčkům?jaký množství?Jo a po příkrmu mu dávám ještě cca 100ml UM. Jinak malej má 5 měsíců
20. říj 2011 ve 14:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dostyna ahoj, Kubík spapká tak třičtvrtě tý malý skleničky a na 3 hodiny je klid. dneska dokonce i vydržel 5hodin, ale to spíš protože dospával noční deficit..... kdy ho dospí maminka, to mi není nikdo schopnej říct. :unamused:
- měli jsme tada jen včera a dneska, takže pořádně nemůžu říct, ale žádný mlíko na to a stačí!!
20. říj 2011 v 18:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
@aajda jééé to mám za vás radost, holky!!!! :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: nás taky naočkovali v těch 5700g. jinak už nás pomalu doháníte :wink: Agušce už chybí jen kilečko na kubíka :wink:
20. říj 2011 v 18:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dendy88 86??? Koupila jsem bundu 9-12měs. a je to vel.80
20. říj 2011 v 19:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
@evinka85 myslíš,že už mu teda nemám dávat po tom příkrmu mlíko?a dáváš třeba aspoň čaj nebo nějakou tekutinu?
20. říj 2011 ve 20:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dostyna Ćau, tak my máme tu malou skleničku (HAMI, HIPP) máme na tři dny, tak jak má být...první den 1-2 lžičky, druhej den 3-4 lžičky a třetí den dodlabeme zbytek....to když zkoušíme novej druh, jako třeba dneska cuketu...ale je fakt, že já pořád kojim a začla jsem dávat trošku vody, aby jsme zředili...a navíc začal mít trošku problém s kakáním (teď kakal až pátý den) tak jsem zkusila švestkovou šťávičku od Hippu a dneska kajdil už dvakrát :grinning:
20. říj 2011 ve 20:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dostyna to ti neporadim. my už jsme mrkvičku zkoušeli, takže vim,že to s nim nic nedělá, tak jsem mu jí dala rovnou víc. pak najedeme mrkev + brambor, ale ještě nevim ,jestli mu to nedám postupně + mlíko. když jsem to probírala s doktorem a ptala jsem se, jestli dát mrkev a nakojit, tak říkal, že neni třeba, že když nebufe chtít, tak proč. a asi myslel dát mu z mrkve prostě kolik si veme. taky říkal, že klidně přisladit a pak povídal něco o polívce ( tu teda plánuju až tak za 2týdny), tak nevim, jestli mi to tam nevyprávěl bez systému a nebo prostě nedělá vědu z najíždění na příkrmy. každopádně mu to začnu dávat nějak postupně..... i když on by si už malinkej dal asi klidně řízek :wink: :wink: :wink:
20. říj 2011 ve 21:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dostyna dneska si vzal jen asi 4lžičky, tak jsem ho normálně dokojila.....
asi budem marodi. mě je šoufl a Kubajs trénuje na kašlík :frowning2:
jinak dneska máme kyčle, tak snad už nás nechají na pokoji :sweat_smile:
21. říj 2011 v 11:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
@evinka85 :grinning: Jojo, už JEN kilečko :slight_smile:

@dostyna Já příkrm dávám zapít mlíčkem, ona toho beztak po tom moc nevypije, ale někde jsem četla, že než se dostane na plnou dávku zeleniny (150-200ml), tak k tomu pořád kojit nebo dávat UM. A že na tu plnou dávku se má dostávat postupně za min. 2 týdny. A až bude plná dávka, tak teprve to nahradí kojení a nebude potřeba dokojit či dodat UM. Ale po kaši už mlíčko nedávám, kaše sní 150ml, tak v tom je vody dost.
21. říj 2011 v 11:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
@aajda a taky vám chybí na na nás týden, takže to kilčo není ani celý :grinning:
21. říj 2011 v 11:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
@evinka85
@aajda
@germaine Díky holky za tipy.No my už jedem od soboty zeleninku.Prvně jen mrkev,včera dojedl mrkev s bramborem a dnes jsme mu dala dýni a ta mu taky jela :slight_smile: Už jsme se doporacovali,že sní půlku skleničky,takže to máme nadvakrát.Papá fakt luxusně,skoro nic není vedle,vše spapká :slight_smile: Takže myslím,že když toho sní víc,nic mu to neudělá.Až dojí dýni,zkusíme brokolici.vypadá to,že alergik nebude,tak jsme ráda.
Spíš mi řekněte jak jsou na tom vaše děti s teplotou.Náš malej má už 14 dní kolem 37.Někdy 36,7 pak zase 37,1 pořád kolem těch 37.Asi to bude zoubkama,ale štve mě,že to nevím jistě.Dělali nám krevní testy protože se zdál doktorce bledej,ale to máme OK.tak nevím
21. říj 2011 ve 14:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dostyna teplota 36,5-37,5 u deti je normalni.
21. říj 2011 ve 14:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hribek no já taky četla hromadu diskuzí kde se to píše.No snad mi ho v úterý naočkuje.tonda je vpohodě a nic mu dle jeho chování nechybí
21. říj 2011 ve 14:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj, kukněte, neodolala jsem , ale zatím jsou velké, chtěla jsem je spíš až na další rok (y)
21. říj 2011 v 17:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
@aajda juuu holky sikovny, tak velika gratulace ke krasnemu vahovemu prirustku :grinning:
21. říj 2011 ve 21:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
Teda holky, tak vidim, ze jsme asi jediny, kdo zatim neprikrmuje? To mate o tolik strasi deti? No, kazdopadne nam se ted malej zacal budit i v noci po trech hodinach, coz je pro me docela sok, protoze doted spal krasne celou noc....tak zvazuju, ze bych dala vecer kasicku. Ale zase jsem cetla, ze ta se zavadi do stravy az skoro naposledy, ze by se melo zacinat tou zeleninkou, tak nevim....Vy, co prikrmujete jste zacinaly klasicky tou mrkvickou?
21. říj 2011 ve 21:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pupicka Děkujeme :slight_smile: Jinak kdybych nehonila Aguš váhu, tak bych začala určitě zeleninou, ty kaše jsou nasládlé, Ági si zvykla a u zeleniny se mi teď cuká... ale to může být dítko od dítka. Ale zelenina k obědu ti moc nepomůže na lepší spaní v noci :grinning: Takže dilema...
21. říj 2011 ve 22:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pupicka Ahoj,hlásím, že my tedy také jenom kojíme :wink: Ale musím říct, že Amálka by mě přes den tedy skoro snědla i s ponožkama :grinning: Má apetit, že už nějak mlíko nestíhá :grinning: . Snad to do těch 6-ti měsíců přežiju :wink: :wink: V noci spí docela dobře, nakojím ve20h,pak ve 4h a v 7h. Možná proto, že přes den si dává dost do nosu, tak v noci pak jíst tolik nepotřebuje. :wink: Kolik je malýmu?
21. říj 2011 ve 22:43  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pupicka taky jen kojím a nepřikrmuju a pokud kojo půjde, tak začnu s příkrmy fakt až od 6.měsíce. ale příští týden jdem na 4měsíční prohlídku a zeptám se jestli nezačít dávat ochutnat aspoň šťávičky po lžičkách, jen pro seznámení se s chutí zeleniny, at pak ty příkrmy máme snažší :wink:
22. říj 2011 v 10:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jana974 Vitkovi bude ve ctvrtek 5 mesicu. A mozna uz i vim cim ta zmena. On je totiz silene zvedavej, tak pres den tomu kojeni moc neda, takze on to zrejme dohani v noci. Posledni 3 dny se pres den na kojo ani moc nehlasi (driv jedl po 1,5 az 2 hod), to mu musim trochu vnutit, ale zato to dohani v noci....asi v noci neni tolik jinych zajimavych veci, tak se mu pije lip. A pres den to zase dospava (ale musi se s nim jit ven a v kocare zabere) u kojeni:(. Jen se bojim, aby si takhle neprevratil rezim. Mam proste nejak pocit, ze ho to u toho prsa pres den nebavi, ale zato ho moc zajima to, co mame na taliri my :slight_smile:. Takze se obavam, ze co nevidet budem muset nasadit neco sytivejsiho na noc :(
22. říj 2011 v 11:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
@aajda neva, hlavne ze jste tak pekne nabraly, no ne?! Me prave dost mate to, ze na nekterych tech kasich je od ukonc. 4 m a ja zase cetla, ze by se mely kase zavadet do stravy az po 8m, jako posledni soucast jidelnicku....tak nevim
22. říj 2011 v 11:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pupicka Jo, mělo by se začít zeleninkou, pak přijde na řadu ovoce a teprv potom by měla být kaše :slight_smile: tak se zkus domluvit na tý 5m prohlídce, čím začít, ale myslím, že DR ti řekne to samý...a kolik vlastně Vítek váží?
22. říj 2011 v 11:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek