• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Přidej se, jestli máš TP také květen-červen 2011.

22. září 2016 
@hribek já taky plně kojila a malej měl ani ne 200g za měsíc, tak nám naordinovali UM. je tomu asi 6týdnů a moje ubývá a ubývá :frowning2: :frowning2: :frowning2:
25. říj 2011 v 18:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
u nás se taky chodí v šestym. vždyť je to tak předtištěný i ve zdravotním průkaze a pak až v roce, myslim. teď se tam dětičky ukážou častěji kvůli očkování. jinak my byli dneska v rizikový poradně u primáře, kvůli tomu, co má malej na hlavičce a mělo by to být vážně jen z toho, že přirostl k obalům..... jinak dneska primář konstatoval, že už nás vidět nemusí, že kdybych mu vyprávěla, co všechno Kuba umí, tak by mi nevěřil. ale když ho viděl, tak je vývojově někde na 7-8 měsících !!! :wink:
25. říj 2011 v 18:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lolla79 musime posilovat ty zadove svaly....proste ho davat na bricho, podsouvat ty ruce pod nej, pak cvicit na balonu....musi je posilit, i ruce a pak se uvidi. Ale rikala, ze je to zpozdeni velke, takze aby se nebrzdil dalsi vyvoj (lezeni a plazeni), tak priste asi budem muset pridat neco z Vojtovy reflexni terapie:(. .....toho jsem se obavala, protoze decka to nemaji moc rady, pac je to omezuje v pohybu a docela u toho krici...a musi se to cvicit poctive nekolikrat denne
25. říj 2011 v 18:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
@evinka85 no to je velikej sikula!
@evinka85 a co vlastne mel na hlavicce?
@pupicka narodil se s místem jakoby bez kůže přímo na šošolce. ani pořádně nevim. viděla jsem ho za první dny asi jen 5 minut a to už to měl překrytý obvazama. nejdřív vůbec nevěděli a pak za týden vymysleli, že je to proleženina, že ležel v břiše na kosti. a dneska primář povídal,že přirostl pravděpodobně k plodovým obalům. takže máme na hlavičve takový rosolovitý místo asi3x3cm , kde mu neporostou vlásky. tak ho právě hlídali, aby to nějak nezasahovalo do hlavičky nebo tak.
25. říj 2011 ve 20:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky holky, tak malej papá už i masíčko :dizzy_face: mám radost!! No a my se od pondělka začneme stěhovat konečně :slight_smile:
25. říj 2011 ve 20:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
@monny89 ahoj, jdete do svýho?? to přeju pevný nervy. nějak si to neumim představit, ale jestli se rozhodnu zase někomu pomáhat, tak nás taky čeká do čtvrt roka stěhování. tak pak dej typy, jak se z toho nezbláznit!!! :wink:
25. říj 2011 ve 20:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
@evinka85 ahojky, nejdeme do svýho, ještě na to nejsou penízky.. zatím jen podnájem.. :rolling_eyes: Ale určo dám tipy ze stěhování :slight_smile:
25. říj 2011 ve 20:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hribek Ať je hlavně švagrová v klidu, nebo ještě přijde o mlíko... mě nepřibrala od 2m do 4m ani gram, takže taky bomba. Nutrilon není nic špatného, jen ať dokrmuje... a pokud k tomu nemá žádné jiné příznaky, tak bych byla relativně v klidu... kdyby byly průjmy, koliky, vyrážka, hysterie, tak to by bylo jiné... Ale ty nervy jsou šílené, chápu jí. Já chodila na kontrolní vážení a párkrát jsem nervama vrhla. Doufám, že nemá v okolí nějaké moudroprdy, co by ještě prudili, že je to tím, že ona málo jí, nebo spí, nebo cokoliv jiného... tyhle chytré řeči mě naprosto ubíjely.
25. říj 2011 ve 20:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
@aajda myslim ze jinak je mala v poradku, ona je ten typ co nejvic kojit, malyho kojila do 10mesicu a v pohode. takze je z toho docela na prasky. ale nutrilon prej male chutna tak snad bude v pohode i ona. ale mala je jinak v poho aspon od pohledu, smeje se zacina si broukat...
25. říj 2011 ve 20:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pupicka Moje teorie je, že žádná rehab sestra se nikdy nebude tvářit optimisticky, protože by tak přišla o pacienta, který jí nese peníze. Já osobně už jsem se smířila s tím, že se rehabky nikdy nezbavíme. I kdybychom dělaly bůh ví co, tak přesně a podle tabulek je málokteré dítě... vždycky se dá něco najít. Nevím, co konkrétně posilujete, ale taky je dobré cvičení s takovým tím malým balonem, overball se tomu říká. Když mimčo leží na zádech, tak mu ten balon dáš na bříško a ono k němu zvedá ruce a nohy... je to dobré na břišní svaly i ruce. A děti to mají rády. Agáta si tam ten balon dává sama, už mě k tomu nepotřebuje.
25. říj 2011 ve 20:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hribek Tak to bude v pohodě... jen se musí vnitřně smířit s nutrilonem, no. Hlavně aby začala nabírat a nemuselo se to řešit dál...
25. říj 2011 ve 20:41  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@pupicka to jeste uvidim, v 6 jsem krmila a zas se pozvracela, ted ji nakrmim po devaty a kdyby zas zvracela tak jedu na pohotovost. Uz jsem myslela ze to ma za sebou , cely den nic a ted vecer zas znova:frowning2: ale jinak byla vesela, pritel mi na podporu privolal svoji sestru abych tady nad malou asi nezoufala :frowning2:
25. říj 2011 ve 20:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dendy88 jéje. přeju ať se to spraví!!! co nejdřív. je to strašnej hnus, když je dětem špatně. a ještě když jim člověk nemůže pomoct :angry: :angry: :angry:
25. říj 2011 ve 21:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lolla79 myslím, že mi říkala že do školního pololetí, takže někdy v lednu, zeptám se a podám info :wink:

a je super že vás tolik sbírá :dizzy_face: :dizzy_face:
25. říj 2011 ve 22:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
@iira sbírej dál, tady je odkaz na stránky: www.anetkakracalikova.cz pomůže to dobré věci, je to dcera mého bratrance!
25. říj 2011 ve 22:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky....to delší pomlce se hlásím, nedočítám strávila bych tu Vánoce...ste se nějak rozepsaly :sweat_smile: no my máme za sebou pětiměsíční dvakrát očkování i synflorix....zvládl to krásně šikula :sunglasses: máme rovných 7 kilo a 68cm....papáme všechno od zeleninky, masenko a i těstoviny jsme zkusili...je to papkáč, co dáme to spase :grinning: no a jinak v pátek mi ta hyperaktivní dcerka připravila pěknej stres...skočila malýmu na hlavu, naštěstí je tak hubená, že mu nic neudělala....doktor řikal, že kdyby měla tak o tři čtyři kila víc, bylo by to horší...ještě, že máme doma nitěnku :sweat_smile:
25. říj 2011 ve 22:44  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
ahoj, tak jsme nakonec na pohotovost jeli, mala musi byt celou noc o hladu, jen jsem do ni chudaka mela cpat cerny caj s glukopurem. A jinak mam pry uz zacit s prikrmama ze prej uz by meli zacit vsechny miminka od tech 4 mesicu, ze se to zas vraci co bylo driv, fascinuje me jak to porad menej :slight_smile: takze dnes zacnu davat prvni mrkvicku, materskyho mlika mam ted odsatyho dost do mrkvicky :slight_smile: A doktorka na pohotovosti si mysli ze to bude nejaka viroza , dala mi teda nejakej sacek do ktery se mela nikolka vycurat aby dyztak zjistili jestli nema neco z ledvinama ale jaksi se mi to nepovedlo a misto toho byla procurana nikolka:frowning2:, tak snad doktorka bude mit to sami.
26. říj 2011 v 06:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
@akcijy tak jeste ze se nic nestalo, no nakonec asi byla vic vystresovana vic natalka nez maly :frowning2: jinak mate krasnou vahu :slight_smile:
26. říj 2011 v 06:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dendy88 Teda, vy si užíváte... snad je jí už trochu lépe... a sáček znám, ten je ještě dobrý, horší je chytat moč do zkumavky... tak držím palce, ať je vir rychle pryč.
26. říj 2011 v 08:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
@aajda jj, dekuju, uz je ji dobre , zatim jeste nezvracela :slight_smile: me tedka dala doktorka sacek a pak to mam prelit do zkumavky , tak se to snad uz povede , a to jako ze cekas u maly az se koncecne vycura se zkumavkou ??
26. říj 2011 ve 12:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dendy88 Tak to je prima, snad už to bude dobré. No já musela chytit střední proud moči přímo do zkumavky, kterou jsem musela udržet sterilní, takže držet opatrně, o nic neotřít... no na palici. Bylo to v nemocnici, měla jsem jí rozbalenou a číhala a bála se i mrknout. A chodila mě tam prudit sestra, že co mi tak trvá. Po 3 hodinách jsem dala malou spát, už byla vyřízená. A sestra když to zjistila, tak na mě hulákala, že co jsem to za matku, že některé zodpovědné tam chytají moč i 5 hodin... No a druhý den jí stejně cévkovali, trvalo to pár vteřin, ani nestihla brečet.
26. říj 2011 v 15:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky, tak jak se daří??
Myslíte, že je normální, že je moje dítě poslední dobou nadprůměrně unavený?? on se vzbudí po dvouhodinovym spánku a za půl hoďky si mne očka dělá jak kdyby nespal tejden!
včera jsme se v noci teda vyspali celkem fajn.začalo to tím ,že usnul do půl sedmý večer, tak jsem si říkala, že aspoň bude pěkně papkat v osm, když bude odpočatej. a houby. v půl osmý- osspalej a protivnej, takže jeho večeře poloviční. tudíž byl vzhůru už ve dvanáct!! tak jsem se nakrkla a říkám, že má smůlu, přece nebudem půl roce kojit po 4hodinách v noci :angry: tak dostal trošku čajíku a byl klid. a vstával na jídlo místo ve dvě až ve 4.15!!! :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: takže to bylo jeho první kojo v noci a tudíž vydržel spinkat až do půl osmý!!!( protože jinak vstává v šest, když už má za noc splníno s jídlem :unamused: ) no ale co celej den dělá!!! to je hrozný!!! pořád ospalej, ale nezabere :frowning2: tak snad mu nic nebude :unamused:
26. říj 2011 v 18:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
@evinka85 jo obcas se to stane i male spi 3 hodky venku a pak po jidle vytuhne na dalsi pul hodky ale stava se to jen obcas. jinak me kdyz mala kolem 4 zacne vrnet tak ji supnu do nasi postele a vydrzi vetsinou do 6-7 rano.

tak zofka (neter) vazi 3,8kg! a 59cm a to sou ji 3m a 1 tyden, po porodu mela 3,05kg, takze je podvizivena tak ma nasazenej nutrilon ob jedno kojeni, tak se to snad spravi. tchyne duje do svagrove ze mala je chudinka a ze ju zanedbava atd. uz me z tech jejich kecu bolela hlava, to sem je tu u nas mela od 3 odpoledne do 8 do vecera jeste i se synovcem....no sem rada ze mala uz spi hlavu mam jak kopacak
26. říj 2011 ve 20:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hribek Teda, to je fakt hubeňoura, tu váhu měla Agáta při narození... no a tchýně... to snad ani nemá cenu komentovat, víc už jí pomoct nemůže. Dej si čokoládu na nervy :slight_smile:
26. říj 2011 ve 20:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
@evinka85 Moje dítě bohužel není nadprůměrně unavený... dneska vstala v 6:30, spala za celý den 1x20 minut. A teď půl hodiny žvatlala v postýlce, než usnula.
26. říj 2011 ve 20:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
@aajda no jo tchyne uz sem si na ni celkem zvykla, je dost vostra ale clovek se nesmi dat, snazim se slusne co to de ale nekdy uz to je fakt na hrane....
26. říj 2011 ve 21:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hribek když píšeš ob kojení... to jako že každý druhý kojo dá ještě UM a nebo že jenou nakojí a jednou dá UM ??
26. říj 2011 ve 21:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hribek jinak teda tchýně umí bejt dost nepříjemný , ale tohle je až moc... docela dobře dokážu pochopit.,švagrová chtěla jen kojit a dělat pro to všechno!!! :slight_smile:my na tom byli podobně a pak se nedalo holt nic jinýho dělat. ........ a jestli to dobře chápu, tak je to její vlastní dcera, né?
26. říj 2011 ve 21:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek