• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Přidej se, jestli máš TP také květen-červen 2011.

8. března 2017 
cau holky, u nas ty prikrmy nejak nejedou, ale snazim se asopn obden davat at si zvyka. dneska dame asi bramboru s domaci mrkvi a petrzelkou. zkousela sem dat od alnatury petrzel s kurecim masem a nejedla to, samotnou petrzel snedla v pohode.
sem dneska nejaka mrtvolna. mala stavala 5.55:frowning2: ted sem dozehlila a vytridila jejji veci, no malem me kleplo, vytahovat vsechno a premyslet jestli ji to jeste je a nebo uz neni nebo je to jeste velky... dostali sme totiz krabici od svagrove a od zname.
jinak ma ta nase mala prdelka stopky na 40min. spi presne 40min a hotovo.
31. říj 2011 ve 12:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
@evinka85
@monny89
@hribek ted jsem dala za ukol nakrmit nikolku ,priteli... behem minuty to vzdal, prskala, vyplivovala proste krmeni nema rada.Jsem zvedava na zitrek kdy ji dam bramboru, ta bude hnusna i pro me , mrkev mi chutnala ... a bramboru proste jednoduse uvarit, rozmixovat a kapnout trochu olivovyho oleje ??
31. říj 2011 ve 12:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak nám mrkev jede, uvidím zítra, když k ní přidám brambor co bude
@dendy88 jj, přesný postup :wink:
31. říj 2011 ve 13:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dendy88 kdyžtak můžeš trošku naředit převařenou vodou nebo mlíčkem, kdyby to bylo moc hutné
31. říj 2011 ve 13:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dendy88 a dneska delam na svacu brambora mrkev petrzel tak sem zvedava
31. říj 2011 ve 13:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
@1luciferka1 dekuju, no zkusim , ale zadna slava to nebude
31. říj 2011 v 16:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hribek i petrzel ? to by me nenapadlo :slight_smile:
31. říj 2011 v 16:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
takhle vypada dite kdyz krmi tatinek, stejnak na to nemel trpelivost a musela jsem ji nakrmit nakonec ja
31. říj 2011 v 16:23  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
@ikopretinka příjde mi divné že je ve skleničkách od 4.měsíce je hovězí maso,já znám pouze králičí a krůtí,je lehké a lépe stravitelné,hovězí je těžké i pro dospělého to jsem synovi dala až ve dvou letech :wink:
31. říj 2011 v 17:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dendy88 co by te nenapadlo?:slight_smile:
31. říj 2011 v 17:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hribek ta petrzel :slight_smile: no zkusim ji asi ale sama ji nemusim takze myslim ze nezaboduje :slight_smile: a celr nedavate ? :slight_smile:
31. říj 2011 v 18:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dendy88 petrzel ji chutnala, dneska ji chutnal i brambor petrzel mrkev, ladovala to do sebe:slight_smile: celer mela s bramborem a mrkvi a masem cśvickovou a dobry, zadna reakce ale pry je hodne alergenni
31. říj 2011 ve 20:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hribek fuj celer :grinning: to mam davat svymu diteti ?:grinning:
31. říj 2011 ve 21:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dendy88 Taky nemusím celer, ale do polívky když dělám vývar, tak ho tam dávám. A když byla první dcerka maličká a začala jíst polívky, tak jsem dávala celer řapíkatý, ten není asi alergenní.
31. říj 2011 ve 21:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak jste mě všichni tak nakoply, že už mimčům takhle dopřáváte.... U nás jsme zatím jen na mlíku. Ale už se těším, až bude mít těch 6měsíců a začnu s příkrmama taky. A hlavně asi pomale ale jistě skončím s kojením. Co měla malá měsíc a půl tak od té doby, po každém kojení odsávám a už se nemůžu dočkat až nebudu muset. Už mě to fakt těžce nebaví. Sice mě to asi bude líto, ale hodně mě to ušetří času.
31. říj 2011 ve 21:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lolla79 bud rada ze kojis, me vyjde nutrilon na cca 900 kc mesicne. sice ti to bere cas ale setri prachy a navic bude mala mit vetsi imunitu
31. říj 2011 ve 21:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky, koukám, že máte pěkný jedlíky :slight_smile: , my pořád jenom kojíme :wink: a zatím to vypadá, že ještě ten měsíc budeme jenom kojit :sunglasses: Malá je spokojená, v noci spí parádně a přibírá skoro až moc. :wink: Ale už se těším na to prskání jídla všude kolem :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
31. říj 2011 ve 21:47  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hribek to máš pravdu, že to poleze hodně do peněz, ale já už fakt když beru odsavačku do ruk, tak mám osypky. :slight_smile: No a hlavně když někam jdu, tak mám jednu celou kabelu s věcima na odsávání, vyvařování a místo pod kočárem je plné a další věci už musím tahat v kabely na rameni. :slight_smile: Samozřejmě neskončím ze dne na den s kojením, ale dám jen prso a dokrmím Nutrilonem. Žádný odsávání. Je mě jasné, že mlíko tím půjde do háje..... Ale já už fakt nemůžu - co bych dala za to, kdyby si to vytáhla sama z prsa, tak jak první dcerka to dělala. To se mě to pak hezky kojilo těch 27měsíců - brr to je strašný tak dlouho. :slight_smile: Např. v noci, prso mám jak šutr jak je plný, tak ji přiložím a cca po 6minutách co se pustí je prso pořád stejně tvrdý... takže si jen žužle a nic nevypije.
31. říj 2011 ve 21:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
ted sem si cetla debatu ohledne porodnic v brne a musela sem jim tam dat prispevek, holky resi jestli porodnici novou nebo starou atd. ja byla rada ze to mam za sebou a neresila jestli mame pokoj bilej nebo modrej, stejne se clovek vyspal jen par hodin za den a zbytek prokojil nebo prebaloval atd....tak me to ted po mesicich rozesmiva ty starosti jestli nadstandard nebo standard..
31. říj 2011 ve 21:58  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@lolla79 to jo to verim, ja uz kojim jen rano a vecer a vyhovuje mi to, prsa uz se mi tolik nenalivaji takze muzu spat na brise atd. ale ja bych zase radeji kojila kdyby to slo ale jsem rada ze vubec dokojuju
31. říj 2011 ve 22:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lolla79 jó tak klobouk dolu..... já už bych to dávno vzdala!!!!!! taky jsem hodně odsávala, když jsem se snažila rozkojit levý.... pěkně mě to štvalo a stejně to bylo k ničemu, tak jsem se na to za čas vyprdla. ale takhle dlouho bych to nevydržela. moc dobře vim, jak je to časově náročný a vůbec únavný a tuplem, když máš ještě druhý dítko. takže za mě - klobouk dolů!!!!!
31. říj 2011 ve 22:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
@evinka85 to mě těší, že mě neodsuzuješ. :slight_smile: Sama víš, jaké to je. A spoustu lidí mě řeklo, že by ji už dávno odstavili. Jenže to není tak jednoduché, bohužel malá má seboroickou dermatitidu - měla to v obličeji - to se díky bohu po cca 3měsícech ztratilo - snad díky krému od Biodermy z řady atop, to co jsem dostávala od kožařky vůbec nezabíralo, ale má to ještě pod krčkem a na hrudníčku, takže už jen z toho důvodu chci aspoň do toho půl roku vydržet. I když v tomto případě by bylo asi vhodné kojit co nejdéle.... ach jo, jsem z toho bezradná..... Moc doufám, že z toho nepropukne astma - což předpoklady k tomu má - já jsem astmatik a celá moje rodina taky. :frowning2: Ale myslím pozitivně. :slight_smile:
1. lis 2011 v 08:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hribek jó kdybych tak mohla kojit ráno a večer, tak bych byla spokojená, ale musela by opravdu sát a ne jen žužlat. :slight_smile: Na jednu stranu mám i strach jak to bude probíhat, když už přestanu pak odsávat, je mě jasné, že pokud budu mít prso plné a bolavé, tak že stejně budu muset do úlevy odsát, pač se bojím zánětu či ucpaného mlékovodu jako čert kříža, u první holky jsem to měla během 6ti nedělí 6x a už opravdu nikdy víc nechci. Včera se mě podařilo po celé noci - i když jsem ji prso v noci dala, ale nic z něj evidentně nevypila - odsát ráno 180ml z jednoho prsa. Mazec.
1. lis 2011 v 09:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lolla79 já už postupně odstavuju , beru homeo lac caninum 15ch a piju šalvěj, naráz to nedám, praskly by mě prsa, dostala jsem se na jedno odstříkání za den , tak snad to pújde do ztracena. jako už nemůžu, jsem k.o. Vážím 50kg a to jsem měla před otěhu 53. Už jsem zeschlá jako švestka a mít věčně nalitá prsa mě teda těžce s...! Navíc všude vozit odsávačku, prostě konec. Pokud to nezastavím sama, jsem domluvená s mou dr., že mi dá prášek na zástavu. Jak to zastavíš? Dej prosím prosím prosím nějaký návod, už kojíš podruhé! Děkuji
1. lis 2011 v 09:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lolla79 to znám 200 z jednoho s přehledem, humussssss a bolí to jako prase
1. lis 2011 v 09:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lolla79 též se bojím ucpání a zánětu, takže beru a piju výše zmíněné. To lac caninum musí fungovat, protože se to aspon tak nenalívá a dovolí mi to ty intervaly prodlužovat. Jen k těm homeo se nesmí máta a mentol, to blokuje, takže i zubní pasta bez mentolu a máty a 20 min. před a po nic nepít ani nejíst. Mě dal homeopat konskou dávku 5x denně 2 kuličky rozpustit pod jazykem, dle potřeby i víckrát ze začátku, pak snižovat dávku
1. lis 2011 v 09:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ikopretinka Právě vůbec netuším jak to bude probíhat - nemám s tím zkušenosti, první dceru jsem kojila 27měsíců a to jsem přestala jen z toho důvodu, že jsem otěhotněla. Navíc sotva jsem zjistila, že čekám druhé, tak jsem začala dost silně krvácet, moc jsem se bála, že jsem o mimi přišla, tak první co jsem udělala, tak jsem přestala kojit. Ale kojila jsem jen ráno a večer - za těch 27měsíců se ta tvorba sama snížila. Tentokrát se taky bojím, jak to udělám. Slyšela jsem ztahovat prsa, ale nevím, nevím. Taky mě napadlo zajít si k dr.aby mě píchl injekci. A to co ty bereš jsou homeopatika?
1. lis 2011 v 09:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ikopretinka ty brďo, tak začínám mít docela z toho strach. :frowning2: To co popisuješ je mazec!!!!
1. lis 2011 v 09:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lolla79 jj homeopatika, takže ji to mlíko můžeš bez obav i dát. Podle mě nechávat to v prsách nebude dobré, proto já volím pozvolné prodlužování. 4, 6, 9, 12, 16, 19, 21, 24 přesně takle mě to prodlužuje to homeo, ale nevím asi zvolím stejně nakonec v pátek ty prášky. Nemůžu se ani napít, jinak nalito, piju tak litr za den a po lokách celý den
1. lis 2011 v 09:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lolla79 zatahovat neeee. To mě ucpalo mlékovod, den jsem lítala po baráku sprcha a z lednice tvaroh a hysterčila , že budu mít zánět
1. lis 2011 v 09:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek