• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Přidej se, jestli máš TP také květen-červen 2011.

8. března 2017 
@germaine Děkuji za tip. I dnes mi paní doktorka poradila začít spíš ovocem, tedy spíš těma šťávičkama než jen zeleninkou.
1. lis 2011 ve 22:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
@asim77 No ono to s ovocem je ošidný, dáš první ovoce a zvykne si hned na sladkou chuť a pak občas zeleninu odmítaj, já dávám zeleninu a odpolko mu dám cucat ty šťávy a je spokojenej a bříško taky...kaká skoro denně :slight_smile:
1. lis 2011 ve 22:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
@asim77 jo jo, asi na tom něco bude - dávat dítě co nejvíce na zem. Je fakt, že já malou hodně o to ochuzuju, jelikož starší dcerka je strašně divoká, tak mám strach ji dát na zem, aby na ni třeba nepadla nebo tak něco. Sice bych ji hlídala, ale fakt stačí vteřina nepozornosti a může být malér. Takže zvažuju, že budu muset asi pořídit ohrádku, abych mohla maličkou dát do ní..... Jinak na bříšku se jí vůbec nelíbí. Ale asi je to moje chyba, celkem to flákám - zapomínám ji dát na bříško a vždy si vzpomenu když ji krmím.... jenže tím že ublinkává ji dát na bříško po jídle nemůžu no a pak už zapomenu. Takže proto se jí na bříšku moc nelíbí. Dřív jsem jí dávala pravidelně a šlo jí to hezky, teď co to nedělám pravidelně - třeba dneska nebyla na bříšku ani jednou - tak jí to moc nejde. Sice hlavičku má na bříšku krásně zvednutou, ale ručičky pod sebe nedá a má je rozpažené jak kdyby dělala letadlo. Musím začít být důslednější, ať to do konce měsíce než půjdeme do poradny doladí. :wink:
1. lis 2011 ve 22:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
@asim77 jojo to je každý úplně jiný. náš Kuba se otáčí ještě mu nebyly tři měsíce a dneska nevydrží na zádech. okamžitě se kroutí a šup na bříško. jenže na bříšku po půl minutě hejká a řve. bezva je taky oblíkání a přebalování.... večer před koupáním si s ním lehnu na deku dělam na něj ksichty a podávám mu haračky a musim ho fakt zabavovvat, aby na bříšku vydržel bez řevu.

jinak dneska a včera i z bříška na záda a dokonce to vypadalo, že se mu to nepovedlo omylem :wink:
1. lis 2011 ve 22:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lolla79 my když byli poprvý u primáře ( to Kubovi nebylo ani 6týdnů) tak říkal, že : po pěti minutách dávat na bříško! ve druhym měsíci dvakrát, ve třetim třikrát, ve čtvrtym čtyřikrát za den atd ... - ten náš jak na to přišel, tak byl určitě častěji :wink: ale doporučení pana primáře znělo takto :wink:
1. lis 2011 ve 22:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lolla79 můj typ, dokud nebudeš mít ohrádku, tak zkus cestovní posýlku( pokud máš) :wink:
1. lis 2011 ve 22:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lolla79 Tak u nás je to stejný. Tento měsíc se na to zaměřím a budeme na bříšku víc trénovat. Starší ségra nad ním taky pořád lítá a já trnu a hlídám ať se nic nestane. Tu ohrádku budeme taky pořizovat, ale mám obavy, že se mu tam taky nastěhuje. Ještě, že chodí alespoň dopoledne do školky. Je pravda, že u prvního děťátka je víc času a maminky jsou důslednější. Vidím, že máme děti zhruba stejně staré. Je to s nimi pěkná divočina, ale za rok to bude lepší a lepší (teda doufám :slight_smile:)
1. lis 2011 ve 22:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
@evinka85 tak díky za doporučení, musím být fakt důslednější.
Jinak cestovní postýlku mám - bývá v ní přes den v obýváku. Ale už se jí v ní moc nelíbí. Daleko raději se nosí a kouká co se kde děje. No a u toho nehorázně slintá - dávám jí když nezapomenu brindák, ale zrovna dneska jsem zapomněla a byla durch mokrá. :slight_smile: Takže ohrádka nás asi nemine.
1. lis 2011 ve 22:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
@asim77 jé to se máte, že chodíte do školky. Já Lucku do školky nechtěla dát, skrz to, že by mě nosila domů pořád bacily, chtěla jsem maličkou od toho ušetřit, protože vím jak to chodí - dítě chodí týden do školky a pak 14dní marodí a tak se to pořád opakuje, takže z toho důvodu jsem ji tam nedala. No a teď kolikrát fakt lituji. Navíc bych řekla, že ještě pořád celkem těžce nese, že už se netočím jen kolem ní, ale že se věnuji i někomu jinému.... Jak si zvykla tvoje dcerka na brášku? Lucka má Verunku ráda, ale myslím že psychicky není úplně vyrovnaná....
1. lis 2011 ve 22:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lolla79 Malá brášku miluje a dnes dokonce prohlásila, že ho miluje i když dost často řve. Tatínek totiž řekl, že Adámka miluje nejvíc, když spinká :slight_smile: Malá byla zatím 2 krát doma (nemocná) a to si myslím, že nebyli žádné bacili ze školky. Jednou měla zánět močových cest (to bylo brutální, nikomu nepřeji) a podruhé ji bolelo bříško a druhý den zvracela. Už jsem myslela, aby to nebyla rotavirová infekce, ale něco jí nesedlo. Žádná teplota nic, jen bolavé bříško, takže 3 dny dieta a pak už v pohodě. Do školky se jí moc nechce, ráno jdem kolikrát s muzikou, ale jen mě zkouší. Paní učitelka říkala, že pak je docela v klidu. Musí si zvyknout, byla tři roky pořád s maminkou, takže odloučení nese těžce ( je strašnej mamánek).
1. lis 2011 ve 22:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
@evinka85 To je šikula :slight_smile: Vím, že za pár měsíců budeme vzpomínat na to, jak jsme je našli skoro na stejném místě v pokoji ležící a řvoucí. Budou lozit, kramovat ve věcech a kolikrát budou radši zticha, aby jme je nenašli, jak provádí nějaké lumpárny. To už je budeme hledat po celém bytě :slight_smile:
1. lis 2011 ve 22:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
@asim77 jejda chudinka, vím co to je zánět močáku, Lucka ho prodělala v roce. :frowning2: Je to horzný, když takový prťata něco takového prodělávají. :frowning2: Když jim člověk nemůže nijak pomoct. Tak se držte a přeji hodně zdravíčka. Je fajn, že je malá odolná a netahá ze školky domů bacily. Jen tak dále.
1. lis 2011 ve 23:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lolla79 Taky hodně zdravíčka a ať tu zimu přežijeme my i naše dětičky ve zdraví bez bacilů :slight_smile:
1. lis 2011 ve 23:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hribek promin preklik 65,5 :slight_smile:
2. lis 2011 v 07:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lolla79 mala mela ve 4 mes - 60,5cm, ted ma kolem 63-65
@dendy88 ja si rikala ze by vam nejak moc vyrostla:grinning:
2. lis 2011 v 07:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte!!
tak drhá noc bezesná :frowning2: vydržel spinkat max hodinu a třičtvrtě v kuse- takže já ještě míň :angry: a definitivně vstávat se rozhodl o5 v 5!! a od tý doby kňourá, héká, béká a řve! takže já si to půjdu hodit, jestli teˇˇd po jídle neusne :confounded:
2. lis 2011 v 08:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
@asim77 , @elana vítejte mezi náma
2. lis 2011 v 08:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hribek to by jsme meli teda hubeny a dlouhy dite :slight_smile:
2. lis 2011 v 08:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
@evinka85 ha, tak to vitej v klubu:slight_smile:. My uz takhle bojujeme treti tyden a zachvili budu asi ryt hubou v zemi...protoze nas milacek ve dne usne pouze v kocarku...takze pro me nepripada v uvahu, ze bych se prospala pres den....takze my chodime spat v osm (maminka, Vitek nekdy i pozdeji - uspava nastesti tatinek), vstavame ve 22h (obcas), o pulnoci, ve dve, ve ctyri a definitivne v sest hodin!! Pomooooc....jo a pres den se vyspi jen v aute nebo v kocarku a to jeste ne moc dlouho....celkem maximalne hodinu...jo a samozrejme u kojeni! Tak nevim....asi proste nepotrebuje spanek! Ale ja jooooooo :angry:
2. lis 2011 v 08:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
dobré ráno :slight_smile:
včera jsme byli na půlroční kontrole, H.má 7,32 kilo a 70 cm. to je neuvěřitelný, jak moc to dítě roste, utíká to :frowning2:
2. lis 2011 v 08:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
@asim77 , @elana jinak nas Vitek je taky lenoch (jen doufam, ze v tom neni nic vic), je narozeny 26.5., takze uz ma skoro 5,5 mesice a otaci se sice na bok, ale sam na brisko ani nahodou, na brisku mu to taky moc nejde, spatne drzi hlavicku, macha rukama a nohama jakoby plaval, tak jsem z toho byla na nerv a vyzadala si ko v poradne a nasledne na neurologii - ma hypotonicke axialni svaly a zevni rotatory (to jsou nejaky svaly na rukach), takze chodime na rehabku, 12xdenne cvicime (uz 14 dni) a zatim zadny efekt, takze nas nemine rhb Vojtovou metodou :frowning2: . Pry neumi ani to, co bylo melo umet 3m dite na brisku, ale v jinych vecech je v norme nebo lehce napred, takze celkove jeste norma. Mam o nej dost strach...ale byli jsme i na sono mozku a pry vse O.K. Jinak u prsa i flasky taky mega lenoch, takze asi bude proste jenom lenosnej...snad :slight_smile:
2. lis 2011 v 08:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lolla79 no já ten prášek vezmu, začíná se to zase nalívat, intervaly se mi zkracují, bylo to MS, ty první dny ubývalo, teď se to vrací k normálu. Já už toho mám dost, večer si to beru jak dofičím. Zítra ani v pátek řídit nemusím. Přestávám ze dvou důvodů. První je , že jsem už jako troska a druhý, že musím na rentgen ze zubem a to se mě potom kojit už nechce. Zub mě bolí už celé těhu,k zubaři jsem nemohla, jelikož jsem to musela celé proležet, myslela jsem , že mě to jen převrtá po porodu a prý ne. Je třeba RTG, protože je něco uvnitř a on neví co. Takže příští týden si taky užiju :cry: :frowning2: .
Dávám sunar plus. Já nad těmi alergiemi moc nepřemýšlím, to bych z toho zešílela, doufám, že bude po manželovi, ten netrpí ničím takovým.
2. lis 2011 v 08:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pupicka moje dítě je ještě větší lenoch, otáčí se na boky, ale až na bříško se nepřetočí :pensive: máme doporučení na neurologii a rehabilitaci. on je jinak hrozně akční,ale tohle prostě dělat nebude. tak mám strach, jestli je s ním všechno v pořádku :frowning2:
2. lis 2011 v 08:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ikopretinka teda, tak vidim, ze mas opacny problem...ja bych zase dala nevim co za to, aby se mi prsa nalivala....ja mam zase porad strach, ze se mliko ztraci!! Takze ja ti teda neporadim :grinning: ...ale salvej a mata by mely fungovat na zastavu laktace...ale to uz delas, takze nevim nevim
2. lis 2011 v 08:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janicka1984 no Vitek se na bricho taky neotoci, musim ho dat davat ja...a evidentne ho to tam moc nebavi! Tak drzim palce, at vam to na neurologii dobre dopadne a dej pak vedet, jak jste dopadli!
2. lis 2011 v 08:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pupicka cvičíte 12x denně??? tak to chudák nemá čas spát :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: Kuba usíná v křesílku teď kolem devátý. včera jak byl urvanej, tak vydržel až do půl dvvanáctý, takže já se s ním dospala. v to samý budu doufat teď! vysosal 150 + kojení ( což normálně přes den nedá), tak snad usne a já taky, jenže já pak udělám doma houbelec a večer bych čuměla do půlnoci :cry: je to boj!!! už jsem přistihla sousedy v noci, jak si pustili televizii na plný kule, aby nemuseli poslouchat ten řev :sunglasses:
2. lis 2011 v 08:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
@germaine no zatím má 6.5kg, tak to ještě jde (ale je dlouhán, 68cm), ale když nebude cvičit a jen papat, tak ho neunesu.

jinak se přidávám k těm, co mají kombinaci dítě blinkáček a dítě lenoch-takže ty problémy cvičení na bříšku znám. Místo, aby se spokojený a najedený děťátko položilo na deku na bříško a hrálo si, tak musí jít do postýlky aspoň na hodinu, aby to strávil (nebo spíš aspoň natrávil, náš bliard se ohodí ještě když ho nesu na další krmení :sweat_smile: ). Tak to je pak těžký, taková práce :slight_smile:

on na bříšku i vcelku vydrží (jakože už neřve, sotva ho tam dám, i tohle období máme za sebou), ale hlava mu semtam padá, ručičky se rozjíždí-no prostě neví moc co tam dělat.
2. lis 2011 v 08:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ikopretinka snad Ti ten dostinex zabere, já tu tuhle někde četla, že po 3. měsíci už hormony na zastavení laktace nefungujou, protože není už řízená hormonálně, ale poptávkou :unamused: Ale to jen, co jsem vyčetla. Já vůbec nekojila, malý se nepřisál, takže jsem mu to odsávala flaškou a právě po tom 3. měsíci mlíko ubývalo ubývalo až zmizelo úplně, protože samozřejmě odsavačka není dítě a nevytáhla to, co by dovedl on.
2. lis 2011 v 08:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
...................... je klid.................vypadá to na spánek, tak já se jdu k němu natahnout a uvidíme, jak nám to dlouho vydrží. třeba se vzbudí až na oběd :wink: :fearful:
2. lis 2011 v 08:59  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@pupicka děkujeme :slight_smile: H.je na bříšku spokojený,vydrží dlouho pást koníčky a docela ho to i baví.
@elana my máme ublinkaný dítě už od narození. nekojím, je na Nutrilonu AR (proti blinkání). když je v klidu, tak to jde, ale jakmile se začne víc hýbat, hned si ublinkne. a v klidu moc není, pořád se kroutí jak žížala
2. lis 2011 v 09:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek