• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Přidej se, jestli máš TP také květen-červen 2011.

8. března 2017 
pěkně úzký lžičky jsou taky Babydream z Rossmanna, jsou tam 3ks asi za 49kč. Fakt je, že ty Babylove jsou širší. Aventky neznám.
2. lis 2011 v 09:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pupicka já krmím dětskou plastovou malou lžičkou, co jsem jí na ní podávala vigantol, jinak teda jako druhorodička vše kde je potřeba voda, dělám z převařené kohoutkové :sweat_smile: dělala jsem to tak i u první dcery a tu jsem kojila o poznání kratší dobu...kojenecká voda mi přijde zbytečná, navíc z těch plastovejch flašek se do toho stejně uvolňují kdejaké s.ačky :pensive: :stuck_out_tongue_closed_eyes: a příkrmy kupuju, vařit budu až bude větší a bude moci jíst větší kousky, protože mě se z toho tak řídká šlichta nedaří doma udělat a navíc ji z té domácí konzistence natahovalo a kupované baští vpohodě :wink: a zatím jedu na hami příkrmech a asi taky budu kupovat podle akcí, na složení mi přijde, že je to celkem přísné u všech, ještě jsem neslyšela, že by někdo psal, že vyloženě nejakou značku kvůli složení výrobku nekupovat...
2. lis 2011 v 09:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
@aajda taky jsem koupila stejné lžičky jako máte vy a k tomu i stejnou misku od Aventu. Ještě jsme ale nezkoušeli, zatím je jen na mlíku.
2. lis 2011 v 09:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pupicka U prvního miminka jsem začla kupovanou zeleninkou (Hami první žička), ale ono byla špatný jedlík a byla do roku kojená. Neměla potíže se zažíváním, tak jme jeli po ukončeném 6. měsici zelenina, další měsíc ovoce a pak až kolem desátého měcíce kašičky na večer (se vším jsme bojovali, ničeho moc nesnědla)
. Teď mám druhého chlapečka a ten bojoval s bolavým bříškem. Je mu 5 měsíců a taky se chystám přikrmovat (je od 3. měsíce na UM). Zkoušeli jsme už mrkev a brokolici, ale moc nám to nevyhovovalo. Mrkev staví stolici a brokolice nadýmá. Tam máme začít netypicky ovocnýma štávičkama. Ona mu ta mrkev i brokolice docela chutnala, ale špatně mu dělala na trávení. Tak to ovoce mu bude dělat líp. Oni si nakonec zvyknout na vše :slight_smile:
2. lis 2011 v 10:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
@aajda, @pupicka holky co myslíte, psala jsem, že Verunka pase koníčky taky špatně, že ručičky pod sebe nedá, teď jsem ji šupla na bříško a dala je takhle - viz fotka. Myslíte že je to OK nebo bych měla začít taky řešit doporučení u pediatričky na nějaké cvičení?
2. lis 2011 v 10:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
@asim77 a tak nebylo by lepší, jen zeleninku doplnit o švestkovou štávičku, která by mu tu stolici měla pomoci zredukovat? aby se pak náhodou u té zeleniny pak nešprajcl?
2. lis 2011 v 10:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pupicka a k těm příkrmům ještě, tak ty kupované budu kupovat jen ve skle, nějak těm plastovým obalům nevěřím :sweat_smile:
2. lis 2011 v 10:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
@1luciferka1 Dnes jsme zkusili jablíčkovou přesnídávku, ale jen trošku. Snad to nebude problém. Při výběru UM mu taky hořká Beba nevadila, i když zkusil sladký Sunar. Nechci to stím ovocem přehánět, jen to zkusím jako doplněk k zelenince. Mám v plánu mu dát jablečnou přesnídávku, pomerančovou štávu ( na doporučení doktorky) a tu švestkovou. Jinak pojedeme klasicky zeleninku.
2. lis 2011 v 10:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lolla79 Tahle fotka nevypadá nijak špatně, ale v jejím věku už bys měla alespoň chvíli denně u ní ležet a vyndavat jí ty ručky z pusinky, aby si je nejedla takhle na středu, ale spíš aby už začala přenášet váhu do stran... prostě by se neměly nabízet ručky ani hračky na středu, protože to pak vede i k záklonu hlavičky. Dávej jí hračku na straně, ona by měla dát váhu na ten druhý bok, atáhnout po hračce ručku a na té straně i nakočovat nožkou.
Jinak z té fotky není vidět, kde má těžiště, měla by ho mít jakoby pod prdkou, řekla bych, že s ručkama v pusině ho má pod bříškem...
2. lis 2011 v 10:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lolla79 můj názor: Cvičení Vojty malé v žádným případě neublíží.Rehabka tě naučí cviky aby se zpevnila a třeba ti pak ukáže cik na správné lezení.Náš malej má podobný držení a Vojtu prventivně cvičíme.začal se i parádně otáčet ze zad na bříško.nebála bych se toho.Jinak je úsměvné,jak ti prckové sotva drží hlavu a i tak zvládají strkat ruce do pusy :grinning:
2. lis 2011 v 10:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lolla79 nakročovat nožkou... a natáhnout po hračce...
2. lis 2011 v 10:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
@aajda, @dostyna holky díky za názor. 22.jdeme do poradny, tak uvidím co řekne dr. Je fakt, že mě dneska malá překvapila, že ty ručky dokázala mít takhle, protože ještě předevčírem je pod sebe nedala vůbec. No budu se snažit věnovat se jí teď maximálně a cvičit a cvičit. :slight_smile: Teď jsem dožehlila velikánskej koš prádla, takže už mám víceméně od domácích prací klid.
Jinak zítra mě čeká kadeřník - hurá si ho už opravdu zasloužím. :slight_smile:
2. lis 2011 v 11:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lolla79 víš co nám staršně pomohlo v rozhýbání?pěnový puzzle na podlahu.Neestojí to tolik peněz a prckům se na tom dobře hýbe.je to tvrdý,nikde se to nezhrnuje a přitom je to i měkké když ta kebulka padá...doporučuju
2. lis 2011 v 11:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dostyna Hmm, to jsme si objednali k vánocům od tchýně a tchána a teď jsem naštvaná, že na to musíme čekat, měla jsem to koupit sama... já jí nechávám na malé karimatce, jenže z té se mi hrozně rychle odmigá pryč. No už aby byly Vánoce :grinning:
2. lis 2011 ve 12:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
@aajda tak to je škoda.Mě se malej na tom strašně rozhýbala a právě ta 90x150 už nám moc nestačí :slight_smile: Chtěla jsme nějakou velkou hrací deku,ale jsou neskutečně drahý.Takže dokoupím puzzle a bude to ideál i na učení lezení.počítám že po Vojtově cvičení bude dělat zachvilku i kotrmelce :slight_smile:
2. lis 2011 ve 12:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dostyna jojo pěnový puzzle máme po první holce. Ale zase tak moc měkký to není, měla jsem na tom jeden den malou položenou na bříšku a asi neudržela hlavičku a štrejchla nosíkem o něj a řvala jak tur. :slight_smile:
Ještě musíme koupit tu ohrádku kvůli bezpečí, do ní dám to puzzle a může se vesele povalovat na zemi. :slight_smile: Akorát nemůžu žádnou vybrat, chtěla bych i s brankou, abych do ní mohla malou v pohodě vložit, ale mají moc velký, to bychom zastavili celej obývák. :slight_smile:
2. lis 2011 ve 13:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
@aajda
@lolla79
@dostyna to chci poridit nikolce k prvnim narozeninam, aby mela neco na zemi v detskym pokojiku kde je plovoucka, zatim ji musi stacit hraci deka , a ta je na koberci takze s tim nastesti nemam problem...a jak tu resite spatny zvedani hlavicky tak mi snad dobry, doktorka zatim teda nic nerikala :confused: ale asi se ji priste na to primo zeptam
2. lis 2011 v 16:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojky, ja taky davam jen prevarenou kohoutkovou. kojeneckou sem davala 6 tydnu, clovek nevi jak dlouho a jak skladuji ty pet lahve v obchode takze kdovi kolik sajrajtu je v nich
2. lis 2011 v 16:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hribek ja kupovala, ale pak mi sestra rekla ze ji doktorka rikala ze nemusi ze liberecka voda je hodne dobra, tak to neresim... prujem zatim po tom nema tak to vadit asi nebude :slight_smile:
2. lis 2011 v 16:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dendy88 no mně naše dětská taky nic neříkala, já si za to můžu sama zbytečným pozorováním... ono je to dost o těch doktorkách... kamarádce dcera v roce se jen plazila (nelezla) a doktorka to neřešila... a na plavání vidím děti, které by rehabku zasloužily 100x víc než my a taky nechodí...
2. lis 2011 v 17:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
@aajda tak ja si hlavne nemyslim ze by bylo neco spatne , ale jistotu nemam.... to jak tady nekdo psal ze jakoby plave tak to mi delala taky ale ted jsem ji dala na brisko a vyfotila a prijde mi ze drzi hlavicku hezky ???
2. lis 2011 v 17:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dendy88 Tak jsem to nemyslela, právě jsem naopak chtěla říct, že pokud ty nemáš z malé špatný pocit, tak bych to před doktorkou ani nezmiňovala a dala na svůj instinkt. Protože ze spárů rehabek se pak nedostanete, i kdyby šlo o prkotinu. A přijde mi z té první fotky, že umí dobře přenášet váhu na strany, z druhé zase to vypadá, že opřená o ručky je... Hlavička teda zrovna vypadá trochu zakloněně, ale to bych nedramatizovala, navíc zjevně jí zrovna něco zaujalo, tak to bude tím.
Já myslím, že jestli se ti o ty ruce opírá a tu hlavičku nemá takhle zakloněnou pořád, tak je to dobré :wink: Ale nejsem doktor, že? :grinning:
2. lis 2011 v 19:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
@aajda zaklonenou ? to myslis u ty druhy fotky? jak ma tu hlavicku zvedlou ? tak to ji takhle zveda normalne :fearful:
2. lis 2011 v 19:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
holky dekuji vsem za tipy na lzicky a na prikrmy a za povzbuzeni ohledne rehabky. No, musim rict, ze ty fotky, co jste posilali jsou zatim pro nas hudba budoucnosti....Vitek to takhle pekne neumi....no tak holt budem cvicit Vojtu....jen nechapu, proc nam to nedala ta fyzioterapeutka rovnou, kdyz rikala, ze to urcite budem muset cvicit, ale ze nam to da az priste :frowning2: ? A k te peclivosti a duslednosti....ja prave v tom cviceni moc poctiva nejsem, chtela jsem si aspon delat carky, abych vedela, jestli jsme cvicili 10x, ale ani to nejsem schopna...a navic, kdyz vidim, ze se to Vitkovi nelibi, tak mam tendenci mu leccos odpoustet :(....
2. lis 2011 v 19:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
@aajda tak Vitek s overballem cvici taky sam, ale uplne neco jineho nez by mel:slight_smile:.....chytne si ho obema rukama a snazi se ho nacpat do pusiny a tim jak je ten balon velkej, tak si tim zacpe noc a zacne se dusit a pak hysterci a zahodi ho za sebe :slight_smile:
2. lis 2011 v 19:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dendy88 Ale o ručky se opírá, ne? To poznáš, jestli je má pod sebou jen pro okrasu, jako ta naše koza, nebo jestli je o ně opravdu opřená... A jestli umí být zapřená na jedné ruce a druhou sahat po hračce.... A přetáčí se ti už na bříško? A jestli jo, tak se přitom opře o spodní ruku a hlavu táhne dopředu ve směru otáčení, nebo to dělá celé spíše švihem? Pokud jde jen o tu hlavičku, tak to bych vůbec neřešila, kdyby se ale neopírala o ruce, tak bych začala to kontrolované pasení...
2. lis 2011 v 19:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pupicka víš co,hlavně nesrovnávej.každý dítě se vyvíjí jinak a tak to je.Zrovna jsme se o tom bavila s rehab.sestrou.Každá mamina porovnává s ostatníma a to je největší průšvih.Pak prcky nutíme a jim se to nelíbí.Prostě někdy začne mimčo valet sudy v 5 měsících a některé až v osmi.Od toho jsou doktoři aby sledovali,zda se špatně nevyvíjí a musíme jim věřit.Takže nevěš hlavu,Vítek třeba zase bude rychlejší a šikovnější v psaní a malování,v těch jemnějších motorikách a ty hrubý jako je přetáčení třeba bude otálet.Hlavně když je zdravej a usměvavej :slight_smile:
2. lis 2011 ve 21:37  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@dostyna krásně jsi to napsala a máš samozřejmě pravdu. Souhlasím s tebou.
2. lis 2011 ve 21:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
kdo nemáte ještě vánoční dárky, tak něco pro inspiraci..mě to asi zrujnuje :slight_smile: www.educaplay.cz a www. nomiland.cz
3. lis 2011 v 09:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
Mě se strašně líbí HASBRO PlaySkool - SLŮNĚ pro malého. Jinak starší dcera toho má vybraného k vánocům docela dost a úplně mě vždycky odrovná tím, že to strašně potřebuje. Samozřejmě budeme vybírat, jinak bychom přišli na buben :slight_smile:
3. lis 2011 v 10:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek