• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Přidej se, jestli máš TP také květen-červen 2011.

22. září 2016 
@dostyna jo díky za slova utechy :slight_smile:...ja to taky vim, ze bych srovnavat nemela, ale je to holt prvni dite, vymodlene a ja navic bohuzel vim, co by vyvojove to dite melo umet a jak by to melo vypadat, tak se tomu nejak nedokazu ubranit no :(....ale vysmatej to on Vitek je (teda pokud je vse po jeho :slight_smile: )
4. lis 2011 v 09:24  • Odpověz  • To se mi líbí
@dostyna a co Tonik, uz pekne pribira? Prisli jste na to, proc usinal u kojeni :grinning: ? My jsme na tom totiz uplne stejne a uz asi ztracim trpelivost...posledni tydny (jeste 3) do ukonc.6m budou teda tvrdy boj :grinning: .
4. lis 2011 v 09:27  • Odpověz  • To se mi líbí
Chtěla jsem se zeptat, tak jste na tom s kočárkama? Jste ještě v hluboké korbě nebo od kdy jste šli do sporťáku. Malej je docela velkej, takže jak přituhne a budu muset vytáhnout zimní fusat, tak bude do sporťáku muset :slight_smile: Má 8,3kg a přes 70cm.
4. lis 2011 v 10:24  • Odpověz  • To se mi líbí
@asim77 my už jsme týden ve sporťáku. do hluboké korby se s fusakem a v zimním oblečení nevešel :angry:
4. lis 2011 v 10:27  • Odpověz  • To se mi líbí
@pupicka Já mám druhé dítě a taky se nedokážu ubránit srovnávání. Neberu to nijak tragicky, že se malej neotáčí a je víc línej, ale už se těším, až se začne víc hýbat a něčím se zabaví. Vím, že každé období má své lepší a horší chvíle, ale oni se to vše dřív nebo později naučí.
4. lis 2011 v 10:29  • Odpověz  • To se mi líbí
@asim77 my jsme stále v hluboké a kéž by to tak dlouho bylo...i když nevím, taky máme dlouhána. Používáme v podstatě půl na půl dva kočáry, protože jsme hodně u našich, tady je nějaký obyč. polský s vložnou taškou a do toho jsem s úspěchem nacpala včera berana, tak tam určitě nějakou dobu vydrží, doma máme ale Hartana a ten má korbičku prťavou, zkusím tam toho beránka narvat taky a uvidíme. Malej je naštěstí dost teplokrevník, tak ho nemusím příliš nabalovat-ale tak taky ještě nepřišla ta správná zima :stuck_out_tongue_closed_eyes:
@pupicka vydrž, vím o čem mluvíš, mě to taky trápí, že mám pořád takový miminko, kam ho položím (na záda), tam ho najdu, kope nožičkama, vejská, kecá a hotovo:slight_smile:. Je taky prvorozený, vymodlený, čekali jsme na něj 4 roky a teď je s tou motorikou tak pozadu. Ale moje mamka je pediatr a říká, že jsou děti, co se prostě vyvíjí spíš skokem a pokud se dítě duševně projevuje adekvátně, tak holt některý se naučí sedět a chodit dřív, jiný později-ale naučí se všechny.
4. lis 2011 v 10:30  • Odpověz  • To se mi líbí
@janicka1984 Jste přesně měsíc před náma a počítám, že pokud vydrží počasí, tak ještě možná měsíc vydržíme, ale jestli přituhne, tak šupem hned :slight_smile:
4. lis 2011 v 10:32  • Odpověz  • To se mi líbí
@1luciferka1 nj pribiňák a sýry...malej je totiž jak malá nechce mi sunar.....takže ho pije jenom v noci, ale přes den ho do něj nedostanu....
4. lis 2011 v 11:39  • Odpověz  • To se mi líbí
@pupicka Já bohužel taky vím a mám načteno, co a hlavně jak by měla umět... Ale pořád si opakuju, že chodit nakonec začne každé zdravé dítě, jde jen o to kdy. A že holt musíme cvičit a dostali jsme se do spárů rehabek? No co, alespoň si můžeš říkat, že se nám to třeba jednou vrátí a budou mít naše prťata krásná rovná zádička... Já se snažím brát i ty rehabky pozitivně, jakože mi pravidelně někdo řekne, jak je na tom a dá mi odborné rady, jak to zlepšit. A taky se mám čím ohánět, když mi s ní někdo chce vyvádět psí kusy a třeba jí posazovat.
Včera jsme byly na neurologii, tak pochvala a že prý už bychom cvičit nemusely, spíš jí mám jen hlídat a opravit, kdyby něco udělala špatně. Ale že každopádně až bude větší, tak bude muset dělat nějaká dechová cvičení. Takže v jedné větě řekl, že ok, ale počítá s náma ještě pár let :grinning:
A za týden jdeme na rehabku, ta to zase zdramatizuje a cvičit nás dál nechá....
4. lis 2011 v 11:42  • Odpověz  • To se mi líbí
@asim77 já jsem právě taky chtěla vydržet co nejdýl,ale už to nešlo. byl v té korbě napasovaný,pomalu ani pohnout se nemohl. a z procházek jsem ho musela nosit na ruce, nechtěl tam být...
@pupicka mám půlroční dítě, které se nepřevrací ze zad na bříško (naopak to docela jde). je strašně těžké nesrovnávat,ale když tu čtu, že 4 měsíční děti to dělají levou zadní... jinak je H. ukecaný,spokojený, krásně pase koníčky,drží hlavičku, přitahuje se za ruce do sedu,ale tohle mu prostě nejde :frowning2: takže asi tuším,jak se cítíš.
4. lis 2011 v 11:48  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahoj, tak já jsem dnes ráno vzala poslední půlku dostinexu, brrr už nikdy více. Jsem jak nadrogovaná, trpím chvilkovými závratěmi a náhlým spánkem, třeba na půl hodiny vytuhnu a nic mě okolo nezajímá a nevnímám co se děje, ale jinak dobrý. Prsa mám téměř v původní velikosti, nenalívají se hned od té první půlky co jsem si vzala, ale troška mlíka v nich bude, ale to se vstřebá, už jsou úplně měkké.
Holky líné děti neřešte, bývají většinou hodně chytré a právě přemýšlý, jak se tomu všemu vyhnout aby se nemusely namáhat :grinning: .
4. lis 2011 ve 12:56  • Odpověz  • To se mi líbí (3)
ahoj, tak mam sikovny dite, se ji sprajcl dudlik v pusince :astonished: ... nemohla zavrit papulku :frowning2: nastesti to bylo bez nasledky jen s hysterickym revem
4. lis 2011 ve 14:08  • Odpověz  • To se mi líbí
@aajda a proc budete muset v budoucnu delat dechova cviceni, ze jsou si tim uz ted jisti? Mate nejakou diagnozu? A me teda taky prekvapilo, ze doktorka na neurologii se netvarila moc dramaticky, ale ta fyzioterapeutka prave docela jo...tak me to zmatlo:slight_smile:.No ja se prave bojim, ze neni zdravy, kdyz se v te hrube motorice opozduje....ale snad jo!
4. lis 2011 v 18:00  • Odpověz  • To se mi líbí
holky, ja se fakt zblaznim...dnes jsem nasla Vitkovi v kakancich nitky krve, ja jsem se tak vydesila, ze jsem myslela, ze me slahne...Po konzultaci s doktorkou jsem se sice trochu uklidnila, ale porad se trochu bojim....pry se to obcas stava i zdravym detem....stalo se to nekomu z vas?
4. lis 2011 v 18:02  • Odpověz  • To se mi líbí
@ikopretinka no tak to bude asi nas pripad....ma holt rucicky dozadu:slight_smile:
4. lis 2011 v 18:02  • Odpověz  • To se mi líbí
Jinak my jsme stale v hluboke korbe, ale i kdyz mame docela maly mimco (68 cm a 7kg), tak asi budem muset brzo z hluboke...ale nevim, kdyz nesedi.....jde me sice do lehu, ale prijde mi to takove malo chranene a ne moc bezpecne...Teda ja mam dva kocary - tady na nase vesnicke kotary mam Inglesinu (ta je docela velka, tak v ni snad jeste nejakej mesic vydrzime) a do mesta ABC Viper a ten uz je docela tesnej ...tak pak vazne nevim co s tim.
4. lis 2011 v 18:06  • Odpověz  • To se mi líbí
@ikopretinka je ty priznaky me trochu pripominaji stavy po Utrogestanu :slight_smile:....no ale aspon ze funguje :grinning:
4. lis 2011 v 18:07  • Odpověz  • To se mi líbí
@elana tak doufam, ze se pak Vitek v roce rovnou postavi :grinning:
4. lis 2011 v 18:08  • Odpověz  • To se mi líbí
@pupicka stávalo se to, když byl maličký...mimča mají trošku nižší srážlivost krve a je to běžné. Plus jsi mohla sníst nějaký mléčný výrobek, který mu nesedl-můj malý třeba nemá alergii na BKM, jogurty jsem jíst mohla normálně, co mu vadilo (po čem vždy měl nitky krve v kakání) byly Müllermilky :sweat_smile:

přesně, v to doufám taky, že pak hupnou, zvládnou vše za dva dny :grinning: a všechno doženou. Myslím že není náhoda, že všechny, co si tu stěžujem na mizernou motoriku, máme zároveň blinkáčky-myslím že je "chyba", že nebyli tolik na bříšku od malička. Takže jistě to potom doženou.
4. lis 2011 v 18:10  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahojky holky, tak se hlásím z nového bytu! Hurááá!
4. lis 2011 v 18:19  • Odpověz  • To se mi líbí (1)
@elana jo presne, ja si taky myslim, ze jsem to trochu zpusobila tim, ze jsem ho na bricho kvuli tomu blinkani moc nedavala....ale on se narodil malej a nechtel vubec jist, tak jsem za kazdou cenu chtela v nem to jidlo udrzet :slight_smile:.
4. lis 2011 v 18:42  • Odpověz  • To se mi líbí
@monny89 juu, tak velika gratulace....
4. lis 2011 v 18:42  • Odpověz  • To se mi líbí
@monny89 gratulace!
4. lis 2011 v 18:46  • Odpověz  • To se mi líbí
@monny89 tak ať se vám tam dobře bydlí, gratuluju
Tak Jasmula povečeřela 125 jablečnou skleničku a 200 jahodovou :grinning:
4. lis 2011 v 18:50  • Odpověz  • To se mi líbí (1)
@ikopretinka ty jo ta ma dobry apetit :grinning:
4. lis 2011 v 18:55  • Odpověz  • To se mi líbí
@pupicka otesánek no :grinning:
4. lis 2011 v 18:57  • Odpověz  • To se mi líbí
doktorka mě říkala, že můžeme začít dávat bílý jogurt, tak ji zítra koupím kozí nebo ovčí, prý je lepší než kravský
4. lis 2011 v 18:58  • Odpověz  • To se mi líbí
@pupicka
@hribek
@ikopretinka Díky holky, jako byl to mazec no, s prckem.. ještě pár pytlů zbývá, a je to... :slight_smile: Pak hodím kdyžtak pár fotek :slight_smile:
4. lis 2011 v 19:20  • Odpověz  • To se mi líbí
@ikopretinka já mám prý dávat jogurt až od 7 měsíců.. tak nevím...
4. lis 2011 v 19:21  • Odpověz  • To se mi líbí
@monny89 je to možné, my máme 6 měsíců a týden
4. lis 2011 v 19:31  • Odpověz  • To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek