• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Přidej se, jestli máš TP také květen-červen 2011.

8. března 2017 
@pupicka Naše diagnóza je hypotonie (snížené svalové napětí), opistotonus (prohýbání do luku), retroflexe (zaklánění hlavy v krční páteři)... A úplně původně jsme tam šly kvůli predilekci, ale ta zmizela do první prohlídky... Všechno je to prý mírné, prohýbání do luku je dokonce tak mírné, že občas jen zatlačí paty do podložky, ale ani se na nich nezvedá... Čím mě uklidnil, tak že ta hypotonie je prý skoro jistě ta forma, ze které se vyposiluje, že je prostě malej hubenej králíček.
A ta dechová cvičení budou na nějaké srovnání osy, nebo co to říkal :sweat_smile:
Jinak já Agátu dávala na bříško hodně od narození, ale on říkal, že to tu hopotonii neovlivní, že se vůbec nemám vinit. Takže se prosím tě taky z ničeho neobviňuj, každé dítě má jiné tempo, tabulky jsou jen průměrné a někdo ty průměry kazit musí :grinning:
A kdybys slyšela naší rehabku, ta je fakt dramatická maximálně. Hlavně je to megera. Dává mi hrozně najevo, že jsem asi úplně blbá, hrozně jí obtěžuje mi na cokoliv odpovědět, tak už se ani neptám.
4. lis 2011 ve 20:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pupicka ahojky,Toník už je velkej pašák.Dopadlo to,že skončil na umělém mléku,byl to velkej stres a tohle bylo vysvobození pro nís všechny.Ted je to spokojené dítě a krásně prospívá
4. lis 2011 ve 22:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
@aajda tak my mame oficialne dg. taky hypotonie axialnich svalu, predilekce hlavy a taky se prohyba do luku a zaklani hlavu (to ve zprave dr. nezminuje) a navic ma slabe zevni rotatory. Tak doufam,zr to taky vycvicime...zaplatpanbuh uz se mi zda,ze vidim nejake vysledky....
5. lis 2011 v 19:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dostyna jo, to vim, ze jste nakonec zacli krmit UM,ale spis jsem myslela, jestli jste prisli na to, proc usinal u kojeni....me to totiz zajima, protoze Vitek pres den neusne (vyjma 20 min) v kocarku, ale u kojeni usina pravidelne a moc tomu nerozumim...vis, ze ho treba neprobudi hlad nebo tak...ale kdyz ho od prsa oddelam, okamzite se probudi, takze nekdy sedim i hodinu v kojici pozici, aby se trochu prospal .-). Kazdopadne spokojene mimco je to nejdulezitejsi...hlavne ze je Tonicek spokojeny...a byl hladovy nebo nespkojeny predtim....me prave prijde, ze Vitek neni nejak nespokojeny ikdyz vetsinu kojeni taky prospi
5. lis 2011 v 19:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pupicka
@aajda Ty jo holky, to je mazec... a je to moc vážné?? Cvičíte Vojtovku nebo jsou nějaký spešl rehabky? Držím palce... :wink:
5. lis 2011 v 19:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
@monny89 no to ja nevim...neurolozka se zas az tak dramaticky netvarila, ale rehabka uz vypadala vcelku dramaticky...tak babo rad. Snad se z toho vycvicime....myslim, ze uz se to trochu zlepsilo, uvidime v patek na kontrole u rehabky
5. lis 2011 v 19:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pupicka tak hodně štěstí... Nevím co bych dělala kdyby to měl malej.. jsem ráda že je v pořádku.. snad to nejhorší máme za sebou no.. už jsem toho taky měla dost.. Takže chápu jak se asi cítíš.. drž se :slight_smile:
5. lis 2011 v 19:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
@monny89 Já myslím, že to až tak vážné není, dle mého má naprostá většina dětí buď hypotonii nebo hypertonii, jde jen o to, jak vážnou a jestli je k tomu neurologovi někdo pošle. Jinak náš neurolog se vážně taky netváří, ale rehabka trochu jo, ale ta hlavně nechce přijít o pacieta... Vojtovku necvičíme, prý snad ani nebudeme. Jen u Agáty musím pořád být a hlídat jí, aby byla na bříšku ve správné pozici. Což je teď skoro pořád, protože na zádech už jí to nebaví a pořád se otáčí. A 6x denně bych jí měla držet na boku a nechat trénovat boční vzpřímení.
5. lis 2011 ve 20:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pupicka Myslím, že to taky vycvičíte, všechny ty vaše diagnózy jsou taky jen o slabších svalech... teď nevím, jestli už se otáčíte na bříško, ale já od té doby pozoruju velké zlepšení, tím se toho hodně naposiluje, navíc to otáčení je pořádná motivace a pěkně se u toho namaká. No každopádně moc držím palce a fakt si nic nevyčítej a rehabku ber s rezervou.
5. lis 2011 ve 20:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojky holky :slight_smile: tak hlásím v půl roce 75,5 cm a 9,050 kg :grinning: už jsme papkali mrkvičku od Hami a moc moc chutnala :slight_smile: zítra dáme mrkev s bramborem :slight_smile: tak snad mu pojede vše :slight_smile: jak vy :wink: nemám šanci dočíst, zítra se tu snad ukážu :slight_smile:
6. lis 2011 v 19:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
@monny89 tak čtu, že máte dávat bílý jogurt od 7 měsíců, to čučím, to je pěkně brzo si myslím, mám za to, že se dává až od 10měsíců :-/ bych kecala teda
6. lis 2011 v 19:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
@monny89 tak jsem se jukla do čteníčka co mám ještě po Ladíkovi, jsem měla postup příkrmů z kojení.cz a tam je napsaný, že se začíná dávat jogurt mezi 8-9 měsícem :slight_smile: no tak každý má asi jiný názor :slight_smile:
6. lis 2011 v 19:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
@aajda nene, zatim se otacime jen na bok (preferuje levej), ale uz i za tech 14 dni cviceni jsou videt jiste pokroky - je videt, ze se mu na tom brisku vic libi, uz si umi i vysvobodit ruku z pod sebe, lepe drzi hlavicku....urcite tam nejakej pokrok je. A holt kdyz nam daji Vojtu,tak budeme cvicit Vojtu (rikala, ze by se melo jednat o 1 cvik)...aspon to bude delat, tak jak se ma :slight_smile:
6. lis 2011 v 19:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
@many No, každý říká něco jiného no.. to je se vším.. a pak si vyber :grinning:
6. lis 2011 v 19:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pupicka Agáta taky preferovala hodně otáčení na jeden bok, pak se jednoho dne otočila na bříško, pak to asi na týden zapomněla, natrénovala pořádně ten druhý bok a najednou se začala otáčet na břicho pořád. Takže vydrž, až sebou bude švihat na bříško, tak se naposiluje o to lépe a pokroky budou vidět ještě víc... Ale tu ručičku si pořád moc nevysvobozuje :grinning:
6. lis 2011 v 19:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
@aajda tak dneska mi mala zacala poprvy otacet jak z briska tak ze zadicek, ale taky jsem si vsimla ze preferuje pravou stranu, na levou se mi nechtela pretocit... snad to nevadi ?
6. lis 2011 ve 20:01  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
ach jo , pry ze fotky z vitani budou v nedeli a zatim tam je kulovy a ja se na ne tak tesila , k nemu teda chodit na fotky nebudu :frowning2:
6. lis 2011 ve 20:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dendy88 To nevadí, pokud to nebude dělat dlouhodobě, ale je normální, že jim to jde nejdříve lépe na jednu stranu, kterou chvíli preferují, než se naučí i na druhou :wink: A gratuluju, je to šikula...
6. lis 2011 ve 20:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
@aajda to se chtela jen predvyst pred navstevou, jeste jsme jim rikali ze na brisko se otoci ale zpatky na zada ne... tak asi chtela dokazat jak kecame :slight_smile:
6. lis 2011 ve 20:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky!! tak my jsme ještě v korbě i s fusakem :wink: vybírala jsem kočár úmyslně s velkou korbou, aby mi tam vydržel co nejdýl.tak doufám, že třeba do ledna ( do 8 měsíců mi tam vdrží) :wink: otázka ovšem je, jestli neochutná sezení a nevypredne se mi na ležení v korbě. po druhym očkování jsme ho prvně chvíli nosily po městě a jak pochopil, že se kolem něco děje, tak jsme měli týden problém s tím, aby si lehnul :frowning2: a teď už se tam taky dvakrát nehrne :wink: :wink:
7. lis 2011 v 08:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
@monny89 jinak gratuluju k úspěšnému stěhování!!!! pak musíš dát rady, jak se z toho nezbláznit. mě to čeká taky!!! rozhodla jsem se dělat samaritána a tak se musíme stěhovat do většího ( což se mimochodem stejně do budoucna bude hodit a v plánu jmse to měli tak na léto, teď nás to čeká na zimu :frowning2: )
7. lis 2011 v 08:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojky mamky :slight_smile:

@monny89 jasan, ale myslím, že ten 9 měsíc nebo 8 je ideální, myslím, že je fakt dobrý prostě dávat měsíc zeleninu s masem, pak další měsíc přidat to ovoce a kaši a pak najet na další :slight_smile: a né hned to mimčo pleskat vším :grinning:
@dendy88 šikulka :slight_smile: my se zatím otáčíme jen ze zádiček na bříško :slight_smile: ale zpátky nene a ve vajíčku si chce teda furt sednout :grinning:
7. lis 2011 v 09:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
no Lukyš si mě žádá :slight_smile: tak jdu nakojit a uložit ho ke spánku :slight_smile: a pak sem juknu, jestli se tu někdo z vás ukáže,...
7. lis 2011 v 09:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
@evinka85 no vidíš to, my šli do menšího :grinning: :grinning: Kdy se stěhujete teda?
@many jj, já taky dávám pauzy :wink:
7. lis 2011 v 09:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
@monny89 a jak Davídkovi chutná :wink: vy jste mladší, takže ty asi nekojíš, že, když už papkáte ?
7. lis 2011 v 10:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
no my dnes dáme mrkvičku s bramborem, tak jsem zvědavá :slight_smile: a doufám, že mu to všechno pojede :slight_smile: no u Ladíka jsem nevydžela a s ovocem začala po 3 týdnech :grinning: tak uvidíme :grinning: a i na kašičky se těším, samo, že prvně teda pojedu ty nemléčný s mojím mlíčkem :slight_smile: u Ladíka jsem to tak dělala až do 8 měsíce, dokud jsem měla dost mlíka, tak jsem dělala kašičku z mýho :grinning:
7. lis 2011 v 10:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
ááá tady se i stěhuje :wink:
7. lis 2011 v 10:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
@many já kojila jen 14 dní :rolling_eyes:
7. lis 2011 v 10:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
aha :frowning2: no někdy to prostě nejde no :-/
a Davídkovi chutná :wink: váříš nebo jedeš ve skleničkách :wink: já jedu opět v Hami , tak snad mu to bude vše chutnat, Ladíkovi to jelo všechno :slight_smile:
7. lis 2011 v 10:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
jinak teď se Lukyš poprvé převalil z břicha na záda :grinning: asi haluz, se lekl a čučel na mě, co se to stalo :grinning:
7. lis 2011 v 10:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek