• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Přidej se, jestli máš TP také květen-červen 2011.

22. září 2016 
Jinak holky my byli dneska nechat udělat Amálce pas. No docela sranda zážitek. Vysvětlit 6ti měsíčnímu dítěti, že se má na povel dívat do foťáku, tvářit přirozeně , pokud možno nehýbat se , nemrkat, nestrkat ruku do pusy, neslintat,nesmát se, neřvat, no prostě kdo tohle vymyslel, to byl určitě CHLAP :rolling_eyes: :dizzy_face: :grinning: Ale nakonec jsme zvládli. Uf.
7. pro 2011 v 18:50  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jana974 my pas delali ve 3 mesicich:slight_smile: ja taky malou dovezu zadarmo:grinning:
s tchyni se mala vidi porad, bydlime spolecne, s nasi mamkou udrzujeme kontakt aspon skypem ze kdyz muze tak kazdej den zavola a vidi se, ale ty co nevida tak casto tak natahuje taky

ted me tomas kopl nechtene do toho zlomenyho malicku, sem myslela ze me vyleti mixer z ruky, delam polevu na pernicky. snad se povedou:slight_smile:
7. pro 2011 v 19:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jana974 Tak to my takový štěstí neměli :grinning: já ho chtěla nechat malýmu udělat asi v necelým měsíci ( původně jsem myslela, že stačí nechat si ho zapsat do OP, což samo nestačí ani do Německa, kam jezdíme na nákupy) tak já seděla na židli, malýho jsem držela na klíně, i když s měsíčním dítětem to moc nešlo, jedna úřednice mi držela na ksichtě bílý pozadí (takovej kus hadru - v červnu v tom vedru horkojsem byla zpocená jako krá... a druhá se snažila malýho upoutat aby na ní vůbec kouknul. Výsledek? Nakonec jsem si musela nechat za 600,- udělat pas já, malýho tam jenom rukou dopsaly a ještě se tvářily, že jsem úplně blbá, že potřebuju pas pro tak malý dítě (bydlíme kousek od hranic, takže je logický, že občas jezdíme na nákupy do NDR) a musím říct, že jak přede mnou držela tu plentu, tak mě rozhrabala vlasy, že ten pas a hlavně fotku budu mít problém vůbec někomu ukázat, až se budu muset prokazovat, vypadám na ní jako vrah :frowning2: od novýho roku stejně děti musej mít svůj vlastní pas :stuck_out_tongue_closed_eyes: . Tak dámy, doufám, že jsem Vás v čase předvánočním trochu pobavila :grinning:
7. pro 2011 v 19:25  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
@germaine nekdy sou ty urednice fakt exkluzivni:grinning: my ho delali v srpnu vedro jak prase a prvne sme museli jit delat osvedceni o obcanstvi k tomu nam chybely rodny listy prarodicu, pak teda po mesici sme ho dostali a sli na pas, jako fakt sila
7. pro 2011 v 19:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hribek Jo zažádat o občanství bylo první, to už jsem zapomněla...takže mě pas vyšel na 700,- :confounded:
7. pro 2011 v 19:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hribek jo, beru...ale dobre si ro rozmysli...my vstavame po 2 hodinach:slight_smile:? Co vy :slight_smile: ? Uz mate vyklubane ty zoubky? Jinak me to taky napadlo,ze by to mohla byt ta separacni uzkost....no tak potes koste!
7. pro 2011 ve 20:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jana974 jeejee..tri? No, tak to NEE :grinning: ! To by me rovnou vezli :slight_smile:....ikdyz ty tvoje deticky jsou uz trochu odrostly, ze?
7. pro 2011 ve 20:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jana974 tak to jste neuveritelne dobri!!! To ja bych teda Vitkovi fakt nevysvetlila:slight_smile:!!
7. pro 2011 ve 20:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
@germaine tak me jsi pobavila kralovsky!!! To snad neni pravda....ty urednici jsou fakt na palici....jak muzou po malym diteti chtit, aby se fotilo a jeste se tvarilo predpisove?!!!
7. pro 2011 ve 20:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak vidim, ze nez se tak otravovat s pasem, radeji budem vlastni dite pasovat kdyz pojedem nahodou mimo CR :slight_smile:
7. pro 2011 ve 20:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pupicka No spíš byli oni ze mě paf, že chci pas pro tak malý dítě...nechápu, proč teďka, když nejsou hranice a jsme v Schengenu tak nestačí mít dítě zapsaný v občance :confounded: zas se někdo chtěl napakovat...
7. pro 2011 ve 20:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jéé holky, my dělali pas asi ve 2-3m, a fotka levou zadní napoprvé :grinning: Navíc je fakt krásná, chtěla bych si ten pas nechat...

A Agáta měla dneska taky šílenej den, od chvíle, co jsme přišly z plavání, tak jen řvala. A když tatínek rozrazil dveře, bylo ticho a úsměvy na všechny strany. Opice je to.
7. pro 2011 ve 20:36  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
po očku čtu a myslela jsem, že je to jen u nás..... myslela jsem, že jsou to kolemčertovský nálady. v pět ráno vstane a celej den řve! prostěje řve! a řve a řve! takový vzteky jsem ještě neviděla a nedej bóže, když se vzdálím na víc jak pět metrů..... takže prostě další vývojová "vada" :stuck_out_tongue_closed_eyes: když vidím, že vás to trápí taky, tak jsem klidnější, že je to prostě tim obdobim :grinning:
jinak dneska jedem třetí noc bez zavinutí!! :wink: zvládá to stejně, jako když byl zavinutej, takže nevstávám o nic míň ale ani o nic víc :slight_smile: i když dneska se rozhodl povídat už od pěti a ne a ne usnout :angry:
7. pro 2011 ve 21:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pupicka my vetsinou celou noc od 8-9 do 6-7 ale vcera se vzbudila v 10 dostala najest a prebalila sem ji, pak se vzbudila kolem pul 3 a to sem ji musela vrznout k sobe aby spala do 7:frowning2: takze sem se mackala mezi malou a pritelem
7. pro 2011 ve 22:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
a jinak s tim rvanim a tatinkem tak to samy, nebo rev a tchyne. jakmile nekdo z nich prijde je jak milius a nikdo mi neveri ze uz toho mam plny kecky...
7. pro 2011 ve 22:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jana974 Přesně tak takové "moudra" jsou schopni jenom pánové tvorstva" .Taky jsem se pokoušela udělat foto na pas pro malou.Naštěstí jsem Slovenda a můžu ji mít napsanou do 5 let v pase až dostane slov.rod.list.Pak bude mít česko-slovenské občanství :slight_smile: Takže zatím má dočasný cestovní doklad i se svým foto.
8. pro 2011 v 06:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hribek Co je to za blbost :astonished: Rodní list prarodičů???Kdo tohle vymyslel???A naco?Když jsme dělali osvědčení o otcovství my tak jsme nic takového nepotřebovali.A to já jsem
slovenka a táta čech.
8. pro 2011 v 06:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
@andilekjoja no taky nevim, chcou to na osvedceni o st.prislusnosti. nechapu proc si to nemuzou vyhledat v systemu 100% to musi mit propojeny.jako fakt sila obihat ty urady kvuli tomu nekolikrat
8. pro 2011 v 06:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak čtu,že mimina mají " svoje období".To jsem ráda,že v tom nejedu sama.Malá mi dělá to samé.Chodíme spát mezi 19,30-20,00.To vydrží do 03,00-04,00 pak si ji dám na prso mezi nás do postele a pak znova usne.Uf naštěstí.No a tu úzkost máme už taky asi tak 3 den.Nejdřív jsem si myslela,že to jsou zoubky.Ale teď podle toho co píšete je mi to jasné.Taky ji musím furt na dohled ať mě vidí a když ne tak je nespokejená.Včera jsme byli na nákupu v obchoďáku a kolem hodne cizích tak to měla jenom vypleštená kukadla.Ale jen co se k ní někdo ozval tak po chvilce nahodila ten slaďoučký úsměv a¨la otevřená pusa a byla v sedmém nebi.Takže u nás to není až tak špatné.Ale ty hysteráky má když ji nechám dlouho samou. :confounded: Tak jsem si ji začala dávat do autosedačky a vláčím ji sebou po tom našem "obrovském" bytě-2+KK. :slight_smile:
8. pro 2011 v 06:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hribek Já chápu,že nemůžou všechno vědet a mít vše propojené.My "obyčejní smrtelníci" do toho nevidítme.Ale máme zdraví selský rozum tak hodně věcí člověk pochopí když zapřemíšlí!!!Ale tohle přijde mit dost ulítlé chtít rodní list prarodičů když jsou oba rodiče češi :confounded: Jooo kdyby ste byli cizinci jako já...no tak snad?!Ale vždyť když jsou všichni v rodine češi??? Je to prostě ....ťuk,ťuk....na palici.No uvidíme co nás ještě krásného čeká na úřadech po novém roce.
8. pro 2011 v 06:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
TÁK TOHLE ŽERUUU! TO SE MI LÍBÍ :slight_smile: Ale samozřejmě moji velkost XXXL nemají :unamused: :confounded: klasika...už jsem si mohla zvyknout :frowning2: Ať si všichni trhnou :angry: .... já si to ušiju...héééč :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: Když nemáš konfekční velkost tak jsi v pr....protože pak buďto koupíš levné nevkusné šmejdy u šikmooček co ti vydrží tak 3 týdny...nebo zacáluješ nehorázný prachy v obchodě z nadrozměrnými velikostmi!No prostě děs a hrůza.A těhotenské oblečení to samé :frowning2:
Nebo ,že bych už byla za těch 6 let co jsem v Praze "rozmazlená pražanda" :unamused: anebo jenom chodím po nesprávných ulicích a krámech.Fakt nevím.Ale tohle to se mi fakt líbí.
8. pro 2011 v 07:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
@andilekjoja jako taky chapu ze nemuzou mit vse propojeny, ale kdyz je pasovy a pomalu i matrika ve stejne budove tak nechapu ze to propojeny nemaji, staci par nastaveni, chteji to od prarodicu nar. myslim po 1.7.1953, my mame dobry ze pritelovi rodice bydli s nama a nasi mi to naskenovali a poslali mailem, pani si to jen prohlidla a zalozila, to kdyby si nekdo udelal falesny tak na to stejnak neprijdou
8. pro 2011 v 07:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
@andilekjoja mě se to taky líbí, pošli odkaz prosím :wink:
8. pro 2011 v 08:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky a nevíte je teda pravda, že zatím se ty pasy zdražovat nebudou?
8. pro 2011 v 08:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
jeee holky, ja jsem rada, ze vas mam....se mi ulevilo, ze takovou "vyvojovou vadou" netrpi jen nas Vítecek :slight_smile:....akorat doufam, ze se to nejak nezhorsi...protoze uz neni kam ustoupit....vetsinu veci delam u nej na zemi (ale opravdu tam neuvarim), spi se mnou v posteli uz asi 2 mesice...takze uz vic se mnou asi ani byt nemuze!
Jo a jinak, jak jste tu psaly, ze jakmile se jednou dite dostane do sparu rehabek, tak na nem vzdycky neco najdou, tak je to svata pravda....my jsme tam byli kvuli tomu, ze nechtel byt na brise a neotacel se na nej....ted uz krasne zvlada oboji...a pro zmenu se pani nezda, ze se jeste nesnazi "tulenit" (plazit)....a opet vyhrozovala Vojtovou metodou....ACH JO!...asi nas to tentokrat fakt nemine :angry:
8. pro 2011 v 08:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pupicka mě se Karol taky nechce otáčet a být na břiše a to má za týden 6 měsíců - no jdem za týden do doktorky, tak se bojím, že nás pošle na rehabky a neurologii :rolling_eyes: jak se ti to povedlo, aby se točil na bříško?
8. pro 2011 v 08:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pupicka My jdeme na kontrolu na rehabku příští týden, a taky se neplazí, tak jsem zvědavá, na co zase přijde...
8. pro 2011 v 08:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
@1luciferka1 no to nevím, my jedeme začátkem února do Rakouska, tak jsme s tím pasem pospíchali a dělali ho rovnou všem třem dětem, protože jim končí do půl roku platnost a paní na úřadě říkala, že teď do konce roku jsou pasy pro děti jen za 100Kč, pak se od ledna zdražují tuším na 500,ale to nevím jistě. Takže jsme včera udělali nájezd na pasový a šli dělat pasy. Akorát mi nějak zapomněla paní říct, že Veronika už nemá dětský pas,ale dospělácký,když je jí 16, takže ta to měla rovnou za 600Kč. No tak jsme běžela honem ještě vybrat peníze, protože jsem měla v peněžence jen čtyři stovky.
8. pro 2011 v 08:59  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@aajda Ježíši, my se taky neplazíme, jen se šoupe po rukách jakoby dokola a zpátky. A doktorka(byly jsme v úterý na půlroční ) říkala, že je děsně šikovná na svůj věk. No tak já nevím, kam pořád ty miminka hrnou dopředu. Pak se budou divit, až začnou v 9ti měsících chodit a to je zase brzy, to se taky nemá. No běs.
8. pro 2011 v 09:02  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@pupicka no a právě proto já malého nechávám, ať se vyvíjí tak rychle, jak bude chtít sám, zítra je mu 6m, na břicho sám se neotočí, jen na bok. Jinak je ale naprosto v pořádku "duševně", takže jsme se domluvili s doktorkou, že to je to hlavní a na ostatní mu dáme čas. Protože přesně-u nás neuroložka a vojtová doktorka potom hledá na dítěti takové chyby, jako že má "méně pohyblivý kotník" (skutečně se to stalo!) apod. a tím já svoje dítě zatěžovat nebudu. Vidím, že se stále vyvíjí a jde dopředu, svým tempem, ale jde, doktorka to vidí taky a já jí věřím, má 35 let praxi a takových dětí už viděla moře a všechny se to naučily a jsou naprosto ok. Tak pokud se Ti do toho nebude chtít, vykašli se na to, nijak ho nezanedbáš. Některé dítě je opožděno v hrubé motorice, ale zas výrazně dřív mluví a je šikovné v motorice jemné, nikdo nejsme komplexně dokonalý...
8. pro 2011 v 09:03  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek