• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Přidej se, jestli máš TP také květen-červen 2011.

8. března 2017 
holky a kdyz varite prikrmy, tak jakou davate zeleninu? Ja jsem nekde cetla, ze pry je dobre varit z mrazene zeleniny (ze pry je tam kontrolovany obsah dusicnanu) nebo mate normalne cerstvou z obchodu nebo bio? Blby, ze ted zrovna neni sezona :(
10. pro 2011 v 18:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pupicka tak ja uz kupuju od zari asi, to bych nemela ted najednou na vsechny darky :slight_smile:
10. pro 2011 v 18:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pupicka jinak jsem varila z cerstvych a bio ne... taky jsem slysela ze z mrazenych je to lepsi jak z cerstvych ale ted davam uz kupovany masozeleninovy tak uvidim pozdejc z ceho maly budu varit
10. pro 2011 v 18:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pupicka taky jsem slyšela, že mražený jsou lepší než čerstvý, protože u dobrých značek (myslím jmenován byl Findus a Bonduelle, ale tak určitě i jiný, český třeba) se jednak hlídají dusičnany, ale hlavně-je to zpracováno a mraženo pár hodin po sklizni, kdežto "čerstvé" bylo vytažené ze země kdovíkdy, putovalo kdovíkudy a skladováno bylo kdovíjak. U kupování toho mraženého je třeba jen ohmatat pytlík, aby v tom nebyly velké kusy-to je signál, že to někde rozmrzlo a zas dali zmrznout. No a v neposlední řadě je s tím míň práce a je to i ekonomičtější, prostě vysypeš potřebné množství do vody a vaříš...žádný škrabání, krájení, přemýšlení kolik toho koupit a zpracovat, kolik kostiček mrkve je z 5cm dlouhého kousku:slight_smile: atd...
10. pro 2011 v 18:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
@elana my mame kraliky, my to zuzitkujem :slight_smile:
10. pro 2011 v 18:33  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@pupicka Já mám ještě nějakou dýni ze zahrádky, cuketu a mrkev obyvkle seženu bio, brambory kupuju obyč, brokolici kupuju mraženou, na krámu se mi nelíbí... a teď jsem koupila a namrazila normální květák. A řepu mi udělala tchýně, měla od někoho ze zahrádky... myslím, že jen oloupala, rozvařila a rozmixovala. Ale Agátě beztak nechutná.
Každopádně to bio už hrotit nebudu, beztak už bio moc nebude k sehnání. Takže klidně koupím obyč, ale když to nebude pěkné, tak raději mraženou.
10. pro 2011 v 18:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
@elana Ten Findus má zrovna krásnou mraženou brokolici...
10. pro 2011 v 18:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
@aajda jo, zrovna brokolice je takový kousek na zpracování relativně "obtížný", kdo ji doma nevaří nebo to nejí prostě, tak co s tím zbytkem, když mimčo sní sotva jednu-dvě růžičky :stuck_out_tongue_closed_eyes: Takže tam si myslím že je mražená úplně značka ideál.
10. pro 2011 v 18:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pupicka
@dendy88 nemáte za co :wink:
@pupicka já mám nakoupené dýně hokaido, mrkev, petržel, cibuli a brambory z biofarmy a zazimované v písku přes zimu ve sklepě. Jinak mám každoročně svoji zeleninu, taky nehnojenou, jenže letos jsem těhu proležela, tak jsem musela koupit. JInak to řeším taky, potřebovala bych brokolici, květák, ale z obchodu se mi to nelíbí a bio nejde teď už sehnat. Mražené nedávám nic, jsem proti mraženému všemu, ani my to nejíme, jen v nejhorším případě. Všechno spíš suším , zimuju nebo zavařuju
10. pro 2011 v 18:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
@elana
@dendy88
@aajda
@pupicka ja davam vesmes vse kupovany, spenat jsem kupovala zmrazenej a chutnal moc, petrzel a mrkev mam mrazenou od babicky ze zahrady a zbytek je kupovanej nebio. jabka kupujeme tady v brne v JZD a maji tam opravdu cesky nestrikany. kdyz vybiram v obchode tak radeji ty co nevypadaji krasne (nenalesteny a bez kazu) protoze ty sou stopro strikany. a ty sajrajty co se strikaji sou fakt sila, pritel to jeden cas delal brigadne a fakt hruza ty postriky:frowning2:
10. pro 2011 v 19:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
jablka mám taky uskladněné ze zahrady. Zase si říkám, že kdysi dávno když nebyly supermarkety a dovoz všeho možného, tak lidi a děti taky přežily a měly v podstatě jen to v danou sezónu nebo co se dalo uskladnit, zavařit a žily . Já to budu řešit tím co mám uskladněné a zavařené a zbytek dodám obilovinami- rýži , jáhly a tak. A brokolici , květák koupím ve skleničce na zpestření.
10. pro 2011 v 19:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
Už koukáte po autosedačkách co jsou po vajíčku?? doporučte mi prosím... co říkáte na autosedačku MAXI COSI TOBI?? děkujíííí
10. pro 2011 v 19:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lenicenka17 ja uz mam koupeny k vanocum romer :slight_smile:
10. pro 2011 v 19:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lenicenka17 my máme romer duo plus a k tomu máme ještě dokoupený pás toptether. Je to na uchycení sedačka zezadu sedadla. Je na izofix i do auta bez izofixu
10. pro 2011 ve 20:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lenicenka17 My koupili Tobi od manželova kamaráda, příští týden bychom jí měli mít doma... Jinak jí má kolega a jsou s ní moc spokojení, jen prý je těžká na nějaké větší přenášení. A i v dtestu vyšla celkem dobře.
10. pro 2011 ve 20:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
@aajda tak ja tu autosedacku budu mit v aute a nikam se s ni nosit nebudu :slight_smile: ja budu mit romer king od sestry za 3000
10. pro 2011 ve 20:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dendy88 No já právě taky nevím, kam by se tak měla nosit :grinning: ale oni mají a používají 2 auta, tak asi myslel, že to přendávání není pohodlné... Já původně taky chtěla Romerku, ale tu Tobi nám nabídl za 2t, tak do ní jdeme. Naživo jsem ještě ani jednu neviděla, ale tady v diskuzích se chválí hodně obě.
10. pro 2011 ve 20:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
Právě ji mám možnost mít za 2500,- tak nevím.A už v tom děti budete vozit?Bože to tak všechno letí bůůů fňuk
10. pro 2011 ve 20:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
@aajda ja videla tu sestry a vypada hezky teda... akorat bych uz ji chtela mit doma, sestra porad ze mi to vypere a uz na to cekam mesic , pristi tyden jedem do prahy a budem tam slavit vanoce s nikolky prababickou a chci ho mit u nich pod stromeckem
10. pro 2011 ve 20:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lenicenka17 nn, mala jeste nesedi... ja chtela cybex pallas prvni koupit ale pak jsem cetla ze se vsude pise ze se nedoporucuje kupovat od 9 do 36 kg, ze ta autosedacka ani nema takovou zivotnost
10. pro 2011 ve 20:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lenicenka17 a me se jeste s prehledem do vajicka vejde a jsem rada , nevim co bych delala kdyby mala nesedela a do vajicka by se nevesla uz
10. pro 2011 ve 20:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
s tím nošením,my máme taky 2 auta... takže nosit ji budem asi celkem často...
10. pro 2011 ve 20:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dendy88 my tedy cca 4dny sedíme krásně jako svíčky :slight_smile: ale moc ji ještě neposazuji jen pohrát si chvíli a nebo v krmítku.. do vajíčka se též ještě vejdem s přehledem :slight_smile:
10. pro 2011 ve 20:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lenicenka17 tak me mala nesedi ani nahodou, ale zrovna tohle me nevadi, at si klidne tak 2-3 mesice jeste lezi :slight_smile:
10. pro 2011 ve 20:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
já myslím, že MC je takový dobrý zlatý standart, vychází v testech vždy dobře..my máme vajíčko Cabriofix a myslím že nebudu dlouho špekulovat a koupíme později i Tobi

ale ještě se mi taky vejde do vajíčka, což jsem ráda...kor s tou jeho obratností, ten náš špunt ještě asi dlouho sedět nebude :sweat_smile:
10. pro 2011 ve 20:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lenicenka17 Z hlediska bezpečnosti je nejlepší vydržet ve vajíčku co nejdéle to jde, kvůli tomu, že se vozí pozpátku. Když přečuhují ve vejci nohy, tak to nevadí, nesmí vylézat hlavička. Takže já jí zkusím ve vejci udržet co to půjde. My máme taky 2 auta, ale s jedním jezdím výrazně častěji, a když bude potřeba, tak přenese manžel. Navíc myslím, že to tak dramatické nebude.

@dendy88 Taky nám slibuje, že jí ještě vypere, ale já už bych jí radši měla doma :grinning:
10. pro 2011 ve 20:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
a je tedy cena 2500,- přiměřená?nechce se mi prolézat bazárky..
10. pro 2011 ve 20:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lenicenka17 jojo, cena je dobrá, obzvlášť pokud to máš přes známého... já bych se asi bála sedačku koupit přes bazar, že bych neměla jistotu, že nebyla bouraná nebo tak něco...
10. pro 2011 ve 20:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky, mala je nachlazena, porad mi kasle, dala sem ji mucosolvan, davaly ste jeste neco? teplotu ma mozna jen zvysenou zmerim pri prebalovani, ale jinak je ok, jen ta dnesni noc stala za to mezi 23-03 sem byla vzhuru snad 30x a pak do 7 kazdou hodinu:frowning2: fakt super. vcera uz sem byla taky utahana, rano sem hlidala malou pak sem sla varit, do toho ze svitilo slunko tak na zahradu shrabat listi, dodelat obed, pak sem vytuhla na 45min s malou pak udelat veceri, testo na vanilkovy rohlicky, upekla sem cantucini brachovi k vanocum a koupali sme malou a jak mala usla tak sem padla k pc ze si v klidu prectu zpravy a pritel se na me podiva a rekne trochu zivota do toho umirani. sem mela sto chuti mu jednu vrazit!!!
11. pro 2011 v 08:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hribek my tak pořád kašlali v noc až sme dostali antibiotika.. a přitom přez den byla celkem dobrá jen ty noce... i spiropent je dobrý na noc,ael to jena předpis :slight_smile: tak držím palce
11. pro 2011 v 09:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek