• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Přidej se, jestli máš TP také květen-červen 2011.

8. března 2017 
jo a vcera jsme meli prvni kasicku....a vstavali jsme jeste vic nez obvykle (asi brichabol), tak asi budem dal jen na prsu:slight_smile:
14. pro 2011 v 09:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pupicka no mala je zvykla u nas v bazene tak chci mezi deti a naucit se potapet. jj odsaju vzdycky nejakej soplik
14. pro 2011 v 09:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
holky ráno jsem se vzbudila a prso mě bolelo jako bych do něj dostala pěstí.bolí mě to z boku,nejvíc na dotyk nebo když krmím.nevíte co to je?
14. pro 2011 ve 13:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hribek my zase horečkujem,teploty přes 39° (po odečtu)myslela jsem že je to zoubkem co nám vylezl,ale prý je to spíš viroza,je to hrozný dívat se na toho bezmocnýho človýčka jak trpí :cry:
14. pro 2011 ve 13:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
@badik řekla bych, že je to zánět nebo ucpanej mlékovod. Ještě k tomu bývá horečka a červený flek na prsu. Hodně z toho davej malé pít - i když to bolí jako čert.
14. pro 2011 v 16:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
@badik Jejda chudinka malá, tak přeji brzké uzdravení. Nás to asi taky čeká, starší holka měla předevčířem přes noc a včera celý den horečku 38stupňů, ale žádná rýma, nic ji nebolí, tak užívala paralen a dneska je bez teploty. Tak čekám, kdy to vypukne u Verunky, pač Lucka jí včera i přes zákaz dávala pusinky a pořád na ní sahala.
14. pro 2011 v 16:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
@badik to me mrzi, no u nas nastesti teplota neni ale vysavat ji nos je taky zazitek, bych to nejradeji vzala na sebe
14. pro 2011 v 17:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lolla79 jo červenej flek tam mám.A mám si to nějak masírovat nebo něco?teplý nebo studený obklady?nebo jen dávat pít?ty teploty jsem přesně jak popisuješ měla já v sobotu 38,6 zimnice a ještě k tomu celý den s malou sama doma.na druhý den už pohoda,jen mě trochu bolelo a ještě bolí v krku,ale jinak zázračně vyléčená.tak nevím co za neřáda řádí.
14. pro 2011 v 19:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
@badik másíruj to často ve sprše pod teplou vodou, nejlépe před kojením, potom chladit nejlepší je dát tvaroh na tu prsní vložku a mezi podprdu a tu vložku si dej kousek igelitu. Ještě říkají smíchat tvaroh s nějakým 20% alkoholem, např naředit slivovici. Já mám odzkoušený ten tvaroh a masáže. Vyprazdňuj to prso co nejvíc, povolí to tak za den , za dva, tedy snad , mělo by
14. pro 2011 ve 20:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ikopretinka no nemám to nějak zatvrdlí,jen to bolí a je tam ten červenej flek,přes den jsem z něj normálně kojila i když to bolelo,ale nebylo to tak hrozný.horší bude noc,malá celou noc spí a nehodlám ji kvůli tomu budit.a ručně to odstříkat to asi bude pěkně bolet au au :confounded:
14. pro 2011 ve 20:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
@badik Já to měla taky akorát s bílým flíčkem, malej mě tehdy zřejmě kousnul a dostala se mi tam zřejmě nečistota..pár dní jsem jenom odsávala, to byla menší bolest než kojit a kojila z druhýho zdravýho a po pár dnech to odeznělo :wink:
14. pro 2011 ve 20:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
holky, tak dnes jsem mela den blbec,ale s velkym B :slight_smile:. Napred se mi malej komplet celej vyrachal v hovinach...ale tak, ze to mel uplne vsude a rozpatlal to vsude po prebalovaku, pak jsem zacla delat testo na pernicky a u toho jsem ho mela na lince a behem chvilky me nepzornosti me urval kousek kvitka a nasla jsem ho,jak ho vesele zuzlal :(...takze jsem volala do Toxikologickeho informacniho strediska, aby mi rekli, jestli je jedovata,pak jsem jeste dostala telefon na nejakyho doktora botanika a ten me uklidnil, ze to jedovate neni...no fakt sila....takze holky, vsechny kytky z dosahu...sranda uz zacina :grinning:...teda ted se tomu smeju, ale mela jsem nahnano :grinning:
14. pro 2011 ve 21:12  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@pupicka Teda tak to je fakt mazec. Musím říct, že mě to na jednu stranu pobavilo a dokonce rozesmálo, jak jsi napsala, jak si malej to kvítko žužlal, ale na druhou stranu chápu a soucitím s tebou, jakej to musel být šok a stres a hlavně strach. No naštěstí to teda dopadlo dobře. Nevím co bych dělala já na tvém místě, asi by mě teda nenapadlo volat do toxikologického střediska. Asi bych začala panikařit a jela na pohotovost. I když v mým případě by to bylo docela složitý, protože doma mám spoustu kvítek, ale jejich název neznám, takže bych těžko vysvětlovala, jakou kytku ožužlal. :slight_smile:
14. pro 2011 ve 22:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
@badik jak píše ikopretinka, chtělo by to masírovat ve sprše nelépe, ale i když jsem to měla u první dcery poměrně často - 5x během šestinedělí, tak já to nikdy nerozmasírovala skrz tu šílenou bolest. Já z něj malou kojila a asi 20min. před kojením jsem si brávala paralen, to tu bolest trochu zmírní. Jinak jednou jsem zkoušela dávat zábal z alpy, že jsem nakapala na kapesník a dala na prso na ten zarudlý flek, ale nijak to asi nepůsobilo. V dalších případech jsem už na to nedávala nic. Ale o tvarohu jsem taky slyšela. JInak bych to na tvém místě asi v noci aspoň jednou za noc odsála. Samozřejmě před tím vem paralen, aby to trochu tu bolest otupilo.
Držím palce, abys měla co nejdříve pokoj, ale počítej ty 2-3dny, pak už to bude lepší a lepší.
14. pro 2011 ve 22:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jinak nevím co to je, ale taky mám teď 3dny problémy s prsama. Malou sice už z nich nekojím, ale 2x za den obě prsa odsaju a dávám jí to vypít ve flašce. Už odsávám takhle 4,5měsíce, předtím ještě častěji a bylo to v pohodě, ale teď poslední dny mám úplně rozpraskaný bradavky, když odsávám, tak odsávám i s krví a bolí to jak prase. Celou bradavku kolem dokola mám "rozřezanou". Nevím jestli je to tou odsavačkou, nebo jestli třeba mě nechybí nějakej vitamín nebo něco. Protože takovou dobu už odsávám a nic a najednou toto. Do konce roku bych chtěla kojení ukončit, ale to je ještě cca 14dní - to nevím jestli tak dlouho tu bolest vydržím. I na dotek to bolí.
14. pro 2011 ve 22:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lolla79 no, Vitek je nastesti natolik chytrej, ze si k snedku vybral prave tu jedinou kytku, kterou jsme koupili v Ikei a je na ni jeste ten jejich latinskej nazev, kdyby si pro svuj gurmansky pozitek vybral jiny kvitko, tak jsem v pasti...ja zadny kvitka neznam. A s tim co delat mi nastesti pomohl "pan Google"....ale trvalo to a hlavne nastesti to nevypadalo, ze Vitovi neco je, kdyby se zacal dusit nebo tak neco, tak nelenim a valim na pohotovost anebo volam zachranku (ikdyz teto varianty se moc desim, protoze nas by tady asi nikdo nenasel...bydlime v chatove oblasti u lesa a nejsou tu ulice ani cisla popisny).
15. pro 2011 v 07:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lolla79 jinak me taky sem tam pobolivaji prsa,ale uz jsem si zvykla. Ted me spis zarazi, ze me nejak zmenily barvu dvorce...kolem bradavek je mam takovy svetlejsi (do bila) a nevim co to je :fearful:
15. pro 2011 v 07:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
Já měla nedávno taky bolavou bradavku jak první dny co se začalo s kojením,ale mazala jsem bepanthenem a kamarádka mi poradila tee tree olej a už je ok to bylo pravý prso.včera to bolení bylo levý.ale už je to zázrakem dobrý.možná se to přes noc ucpalo a jak jsem ráno nakrmila tak se to uvolnilo,ale ještě doznívala ta bolest.no ještě že tak.
15. pro 2011 v 09:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak máme rýmu jako trám,už mě to počasí fakt nebaví :frowning2:(((((((((((((((
15. pro 2011 v 11:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak dnes to je rok co jsem doma kvuli nikolce :slight_smile: po praci se mi zatim nestyska
15. pro 2011 v 15:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak mi dnes nikolka poprvy sama strcila nozicku do pusy :grinning:
15. pro 2011 v 17:05  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@dendy88 :grinning: :grinning: :grinning: tak to my už jsme rozkousali dvoje punčocháče :grinning: :grinning: :grinning:
15. pro 2011 v 17:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
@evinka85 ja vim ze to tu uz nekdo psal nekde pred mesicem a vic :slight_smile: ale nikolce se to povedlo teprv dnes :slight_smile:
15. pro 2011 v 18:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dendy88 nožičky neřeš Ladunka je ještě vbec neobjevila
15. pro 2011 v 19:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
@badik souhlsím se vším co píšou děvčata;jestli je to z venkovní strany a po nahmataní je tam jakoby hrudka tak to je neodsáte mlíko a chce to po krmení schladit studeným obkladem ať se neudělá zápal a změnit polohu při kojení na tzv.fotbalovou
15. pro 2011 v 19:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
...děťátko nejvíc odsáva vždy z toho místa kde má bradičku...rada z www.kojení.cz... a je to pravda...oplatí se tam nejdřív podívat když člověk něco řeší.
15. pro 2011 v 19:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
cusik.sem se dneska zas nasr… pritelova babicka vysvetlovala jeho sestrence co se ted na svytky vratila z usa proc je ta nase mala silnejsi a vetsi nez o 2mesice mladsi neter(podotykam ze je kojena a mela problemy s pribyvanim) – pry neter nema byt po kom tlusta kdyz jeji rodice jsou hubeni. tak me to tak nas… ja k ni mam respekt ze je to pritelova babka a je starsi osoba ale jestli me jeste nasere tak uz ji neco reknu. to radeji budu takova jaka sem nez hubena a protivna. mala mi prijde ze je akorat,ani hubena ani tlusta…
16. pro 2011 ve 22:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hribek Malá je nádherná!
16. pro 2011 ve 22:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
@radunap dekuju
16. pro 2011 ve 22:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hribek Já bych to vůbec neřešila. Já s manžou jsme hubený, že bysme se mohly schovávat za jehlou a naše všechny tři děti byly až do roka jak nafouknutý balony :grinning: Každej říkal, že není možný, že máme tak tlustý děti :confused: ,jen doktorka to neřešila!!!A to byly jenom kojený, no a jak začaly lítat, tak už je nemůžeme ukazovat nikomu svlíknutý, protože vypadají jak když se vrátily právě z koncetráku :grinning: . Prostě to ber , že nějaké dispozice mít budou,ale také záleží na tom, jak k tomu přistupuješ ty. Vůbec bych se tím nezabývala. Hlavně, že je malá zdravá a babičce bych řekla, že ona už si svoje vychovala a jestli má nějaké přání ohledně toho, jak mají tvoje děti vypadat, tak ať je napíše Ježíškovi :stuck_out_tongue_closed_eyes: Úcta ke stáří je jedna věc,ale strkání nos do cizích věcí je věc druhá a já bych určitě neudržela pusu :sunglasses: . Jinak malá je krásná a úplně normální :slight_smile:
17. pro 2011 v 08:56  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek