• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Přidej se, jestli máš TP také květen-červen 2011.

22. září 2016 
@dendy88 slyšela jsem, že by se to snad do sedmýho měsíce mělo dítěti zkusit dát. Ale já taky právě ještě nedala, nevím totiž v jaké formě. Z chlebíku jak píše hribek mám strach, aby se jím nezadusila. 3.ledna jdeme do poradny, tak se zeptám dr.
30. pro 2011 v 15:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hribek jak ji to šlo s tím chlebem? Neměla problém? Přeci jen jsou zatím dětičky zvyknutý na tekutou stravu....
30. pro 2011 v 15:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
ach jo zas nejaky zmeny
30. pro 2011 v 15:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lolla79 no ja zatim nic nedala a ani me to nenapadlo, se pak zeptej a dej dyztak vedet :slight_smile: mi jdem az v polovine ledna k doktorce
30. pro 2011 v 15:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hribek ve zdravé výživě mají i amarantové, pohankové a kukuřičné těstoviny a ty lepek nemají určitě :wink:
30. pro 2011 v 16:57  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Holky,stačí do přesnídávky nastrouhat piškoty...prvně jsem dala tři, pak čtyři, pět :slight_smile:
30. pro 2011 v 16:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
teď jste mě nahlodaly s tím lepkem, my jdeme 3.1. do poradny tak se taky zeptám na její názor.
30. pro 2011 v 16:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
@germaine no vidíš, to by taky šlo :wink: Moje máti se divila proč ji už piškoty nedávám od půl roku, prý mě tím normálně krmili
30. pro 2011 v 16:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
Mně doktorka řekla dávat lepek mezi 4. a 7. měsícem (ukončeným). Zase nějaká nová studie no. A piškoty nedávám, jsou slazené a je v nich vejce, dávám kaši s lepkem. Ale tak já dávám kaše kvůli váze už od 4 a půl měsíce... Ze začátku jsem přidala 2-3 lžičky prášku lepkové kaše do bezlepkové... pak jsem postupně přidávala a teď dávám tak 2-3x týdně lepkovou kaši a zbytek bezlepkovou.
Jinak chleba už jsem zkoušela nouzově na zacpání pusy :grinning: Kůrku, ona si jí žužlala až jí rozžužlala, na zadušení to teda nebylo... Ale tak já už Agátě jídlo mačkám jen vidličkou, takže trochu kousat už umí (jo a zuby taky nemá :grinning:)

Jinak Aguš v 6m 68cm a 6100g.
30. pro 2011 v 17:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky, mám jeden takovej strašně blbej dotaz, ale fakt si to už nepamatuji.... Když dáváte dětem oběd a svačinu, tak dokrmujete je pak ještě mlíkem? Já ano, sice toho nevypije moc, ale třeba 50ml si ještě dá. Ale přijde mi, že je to přes den málo tekutin. Protože čaje nepije a vodu taky ne. Kolik vám vypijí dětičky denně tak ml mlíka celkem?
Na ten lepek se optám a dám info, jdeme 3. do poradny.
30. pro 2011 v 17:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
@aajda Od koho ta kaše je, co obsahuje lepek? Ta mi přijde super na ozkoušení.
30. pro 2011 v 17:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lolla79 Já zatím dávám Nutrilon kaše, a všechny 4 příchutě od 6m jsou s lepkem... http://www.nutrilon.cz/cs/prikrmy/nutrilon-kase/mlecne-kase-nutrilon/od-ukonceneho-6-mesice/ovocna-kase/
30. pro 2011 v 17:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lolla79 stejný problém, taky myslím, že má málo tekutin. 1100ml-1200ml má celkem za den jídla, počítám kaše, sunar, zeleninu a jablečný mošt. My teda dokrmujeme bud sunarem nebo moštem (vypije k tomu tak 60ml ) když má zeleninu nebo kaši . Vodu ani čaj nemáme šanco do ní nacpat :unamused:
30. pro 2011 v 17:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lolla79 A já jí dávám 210ml UM 4x denně, většinou to nevypije... a k zelenině, ovoci i kaši dávám napít jen vody, párkrát si cucne, ale trvalo to... tak 2 týdny mi ji vytrvale odmítala...
30. pro 2011 v 17:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lolla79 nene bez problemu, ja to male uz nemixuju zvykam ji na kousicky a bez problemu mi to ji
30. pro 2011 v 18:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojky holky :slight_smile: jdu na skok, není teď moc času, vánoce super, ale ty dny okolo - hnus
Lukyšek chytl Laryngitidu, takže jsme si poleželi dvě noci v nemocnici a inhalovali o 106 a dva dny před vánocema nás pustili domů a den po vánocích zase Ladíka chytlo ucho :frowning2: praskl mu bubínek a má zánět středního ucha, bere antibiotika a nesmí ven,..... takže paráááááááááááda, letos se nám to pěkně pokakalo ke konci roku a snad už bude teď klid,............
holky vám do Nového roku jen to nej................ hlavně zdraví, štěstí, lásku,............. vám a vašim blízkým,......
30. pro 2011 v 19:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ikopretinka Tak já neřídím jen tím, co kdo řekne nebo někde napíše..piškoty jsou nejjednodušší způsob a nám je dávali normálně a žijeme? Kaši taky dávám, ale abych kupovala kaši bezlepkovou a pak do ní přidávala lepkovou by se mi rozhodně nechtělo.
30. pro 2011 v 19:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
@many Ahoj, to jsme měli tedy Vánoce jen co je pravda :confounded: my si taky užíváme, předevčírem jsem večer naměřili 38,7 a taky průjem, no a já to chytla včera od bobíka, takže jsem celej večer a noc problila a pros...dneska se tu ploužím po bytě a manža musel zůstat doma, aby zvládnul malýho...ten chudák pořád hicuje, ale naštěstí to asi nechyt v takový formě jako já....zaplaťpánbů.
30. pro 2011 v 19:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jinak všem přejeme pěkného Silvestra a dětičkám, aby přežili ten hukot o půlnoci.
30. pro 2011 v 19:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
Taky preju krasnyho silvestra a rano bez opice:slight_smile:
30. pro 2011 ve 20:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak já lepek dala prvně v přesnídávce (Babydream jablko s broskví a sušenkou), potom občas dostane "boloňské špagety" (taky Babydream a snad Hipp?), ale teď už ho má denně v kaši, dávám nemléčné kaše od Nestlé, protože jsou bez přidaného cukru :wink: (a nemléčné proto, že a) si myslím, že když se to dělá do mlíka, je to prostě chutnější, stejně jak bramborová kaše z pytlíku je lepší ta, co se do ní mlíko míchá zvlášť b) pořád jsme na HA UM kvůli ekzému)

jinak jak se tu psalo, nejnovější studie říkají lepek mezi 4.-7. měsícem, optimum okolo 5.-6., co se těch kaší týče, tak všechny nerýžové kaše jsou obilné, tj. s lepkem :slight_smile:

ad tekutiny...jo, po svačině (ovoce) mi vytáhne ještě 100ml mlíka, po obědě ještě 120ml (někdy nechce, ale fakt se ho snažím "přinutit", protože podle mě má opravdu tekutin málo. Navíc jsem zjistila, že v noci se okolo druhé budí ne hlady, jak jsem myslela, ale spíš žízní. Čaj ale kvůli tomu jeho blindění nemá moc cenu, napije se a blink a je to venku i s obědem :stuck_out_tongue_closed_eyes:

taky přeju marodům uzdravení a do nového roku hlavně všem hodně zdraví, spokojené rodiny a veselé šikovné dětičky :dizzy_face:
30. pro 2011 ve 20:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, jdu jen na skok, nejsme doma, tak jen narychlo z mobilu. Preji Vam krasneho a pohodoveho silvestra, hodne zdravicka a stesticka Vam i detickam po cely dalsi rok. Papa a uzijte si to :sunglasses: :sunglasses: :sunglasses:
30. pro 2011 ve 21:08  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@aajda - děkuji za radu ohledně kaší s lepkem. My jsme teda zatím na Hami kaších, takže jsem pátrala na netu a našla jsem od Hami kaši s lepkem, tak vyzkoušíme. A když jí to nepojede, tak vyzkoušíme od toho Nutrilonu.
Jinak to že ti malá vypije (i když ne celých) 210ml UM 4x denně, tak to máš super. Jak to do ní dostaneš tolikrát denně?

@ikopretinka , @aajda
Já do malé nedostanu víc jak 140ml UM. Když si náhodou občas vypije 150ml - tak to pak vše vyblinká. :frowning2: Prostě 140ml je maximum. A 4x denně určitě ne. Asi dělám něco blbě... ale krmím po třech hodinách, někdy i po třech a půl - začínám ráno kolem 5-6hodiny - to dá těch 120-140ml UM, pak za 3hoďky znovu 120ml UM, pak oběd (zelenina) + cca 50-80ml UM, svačina (ovoce) + 50ml UM, kaše ze 150ml vody - málokdy ji sní celou a ještě před půlnocí 120-140ml UM. Dostávám docela strach z toho, že těch tekutin oproti vám ostatním má tak máličko. A to mi kolikrát i tu kaši celou vyhodí..... :frowning2: Ublinkává od narození, myslela jsem, že se zavedením příkrmů se to zlepší, ale je to spíš naopak, dřív "jen" ublinkávala, teď když si má ublinknout tak to vyhodí vše.
30. pro 2011 ve 21:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
@many to mi je líto, že jste tak marodili. Tak přeji brzké uzdravení. My ten konec roku od září taky s těma nemocema bojovali, ale ne v takové míře jako vy. Tak se držte a snad ten nový rok bude lepší. :slight_smile: I když kdo ví, v lednu má vypuknout chřipková epidemie. :frowning2:
30. pro 2011 ve 22:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
@germaine - taktéž vám přeji brzké uzdravení.
30. pro 2011 ve 22:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
@elana - taky dávám malé UM mlíko HA, ale kaše teda HA nedávám. Nějak mě to nenapadlo. :astonished: To bych měla? Tak snad když ty obyč. kaše snáší dobře, tak se nic neděje.....
Malej má ekzém? My docela dlouho bojovaly se seboroickou dermatitídou, měla to v obličeji, pod bradou, na krku a hrudníku. To co nám na to dávala dr. na kožním vůbec nezabíralo, tak jsem vyzkoušela různé krémy - od Biodermy z řady atop -to se toho malá zbavila úplně, pak se jí to po očkování vždy zase objevilo, Bioderma najednou přestala na to fungovat, tak jsme přešli na krém z konopí, a musím zaťukat - ťuk, ťuk - máme pokoj. Taky jsem byla docela skeptická, že to je ekzém a že se toho snad nezbaví. Takže vám držím palečky, aby se vám to taky ztratilo tak jako nám.
30. pro 2011 ve 22:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak jsem se vykecala a povalím asi do postele. :slight_smile:

Ještě dotaz, holky vyvařujete ještě?
30. pro 2011 ve 22:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
@elana Kdybys někdy měla nouzi a nechtěla se ti dělat kaše do mléka, tak Nutrilon dělá kaši HA. To jen pro info. Já jsem lenoch, takže dělám mléčné kaše do vody. Navíc mi dítě sní cokoliv (když měla průjem, ochotně pila pouze rýžový odvar :grinning: )
@lolla79 Agáta asi dojídá ten váhový skluz ze začátku, fakt se cpe jak protržená. My jíme cca časy: 7h 210ml UM, 10h 210ml mléka, 13h oběd zelenina a maso, 15h 210ml UM, 18h 120ml kaše, 20h 210ml UM. A osobně mám pocit, že musí být permanentně přecpaná. Někdy, když vstane dřív, tak jí ještě dám dopo ovoce. A myslím, že bys poznala, kdyby měla málo tekutin... Ona je tekutina i v té zelenině a ovoci...
30. pro 2011 ve 23:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
@aajda
@lolla79 tak mala ji 7-8hod - 150ml UM, 10-11hod - ovoce (1jabko+1/2 bananu), 13-14hod - zelečnina s masem cca 220ml, 16-17hod - ovoce, 19-20hod - 180ml UM, v noci kolem 2 hod - 150ml UM
31. pro 2011 v 08:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lolla79
@aajda 8h. 200ml kaše nebo zeleniny+60 moštu, 11h. 240ml UM, 15h. 200-240 UM, 18h. 200-240ml kaše nebo UM, 22h. 240UM
Přeju krásného silvestra a do nového roku vše NEJ
31. pro 2011 v 09:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek