• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Přidej se, jestli máš TP také květen-červen 2011.

8. března 2017 
@ikopretinka Jinak k těm tekutinám,850ml vody? to ji chudinku utopíš.Nějak tekutiny má v mléce,zelenině,ovoci a různých moštech co ji dáváš.To nemůže vypít ani náhodou
3. led 2012 v 15:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dostyna dík moc, já mám na to taky svůj názor. Přijde mě to uhozené. Podle mě vypije dost jí tak 5x denně po 250ml. Nevím a ještě zvážím jestli tam vůbec půjdeme. Mě to přijde zbytečné, ona je pohodová a podle mě si sedne sama až bude chtít. Myslím si, že jde jen o tabulky a prachy od pojišťovny.
3. led 2012 v 15:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ikopretinka no já si to myslím taky. Hlavně se ti prckové mění každý den a může začít lozit ze dne na den...
3. led 2012 v 15:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dostyna
@ikopretinka nemyslela spis 85ml?850 je strasne moc, ja sem rada kdyz mala vypije 50ml vody. jinak stavu ma v jabkach a mliko dostane rano vecer a v noci tak si myslim ze ok. ja sem koupila od MAM ucici hrnek s mekou savickou a jedine tak mi tu vodu vypije protoze si o tu saviku zaroven drhne dasne a co se tyka sezeni, tak nam mala nesedi sama, kdyz ji mam na kline tak se pritahuje ale sama se jeste poradne neudrzi. plazi se a peruje na kolenach
3. led 2012 v 16:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, zdravím všechny po delší době, jsem ráda, že to tu pořád frčí. Předně přeju vše nej v novém roce, hlavně zdraví a krásné děti. Potřebuju poradit s učením prcka pít z čehokoli jen ne z lahve s dudlíkem. Pořád ještě kojím, ale dávám příkrmy a tak chci malého naučit pít vodu. Jenže z čeho? Zkoušela jsem i klasický hrneček, to by nám i šlo, ale není to praktické, nelze vzít s sebou kamkoli a malej se nemůže obsloužirt sám. Tak se chci zeptat, jaké hrnečky používáte vy? Díky
3. led 2012 v 16:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
@verczu http://www.eshopzdravi.cz/mam-detsky-hrnek-trainer-220ml-6m/d-82323/ my mame tento a sme spokojeni ma mekou savicku a mala jak si o ni brousi zuby tak to macka a voda ji z toho tece. dokud nestiskne zuby nebo rty tak netece takze na prepravu taky dobry!
3. led 2012 v 16:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hribek Díky, nevíš jestli se dá případně dokoupit náhradní příslušenství? Jako třeba u Aventu, kde je vše kompatibilní?MAM to má taky?
3. led 2012 v 17:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ikopretinka Tý jo, co to je za rehab sestru?! S tím sezením je to pěkná ptákovina, přesně jak píše @dostyna , sedět můžou, až když na to mají posílené svaly, obvykle si sami začnou sedat do překážkového sedu z lezení po kolínkách... a bývá to kolem 10m!!! Jako Vojtovka určitě neuškodí, ale kvůli sezení je to nesmysl. Navíc pokud ti péruje na kolínkách, tak jde krásně podle tabulek.
3. led 2012 v 17:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
@verczu Tak za nás naopak doporučuju tvrdé pítko, Agáta z měkkého neumí. Začínala na trénovacím hrnečku od tommee tippee, teď ho střídáme s Aventem (ale s hubičkou od 12m, ta je tvrdší než ta od 6m).
Tak teď si vyber :grinning: Holt zkusíš a uvidíš...
3. led 2012 v 17:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
@verczu Jo a myslím, že ta měkká pítka nemá ráda, protože nikdy neuměla ani z lahvičky se savičkou... jako přechod ze savičky jsou ale určitě lepší měkká pítka.
3. led 2012 v 17:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ikopretinka no ja teda nevim...to ti rikala doktorka (pediatr)?Me osobne se to zda pritazene za vlasy. Myslim, ze to neni nic neobvykleho, ze dite v 8m nesedi! My taky nesedime, Vitovi je teda 7m a par dnu, taky chodime na rehabku kvuli tomu, ze nechtel past koniky a pretacet se a rikala, ze sed kolem 9 nebo 10 mesice, takze si myslim, ze je to nejaka blbost. Jako myslim, ze Vojtovka neublizi, ba naopak, otazka je, jestli to neni zbytecne trapeni - ony to deti nerady a nam to taky hrozilo, ale kdyz rehabka videla, ze brecim, kdyz mi to predvadela a Vitek u toho jecel jako tur, tak rikala, ze by to pro nas asi nebylo vhodne....a ze to zkusime rozcvicit i bez ni...a zaplat pan Buh se to podarilo, protoze ja bych to asi fakt nezvladla. Asi bych byt tebou radeji konzultovala jeste s nekym jinym jestli je to fakt nutne
3. led 2012 v 18:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
@aajda Ahoj, díky za názor. O Aventu přemýšlím, mám doma jejich lahvičky, tak bych koupila jen hubičky. Jenže teď které? Adam zkouší pít z hrnečku Lovi, na něm je to tvrdší pítko a nejde mu to. Teda ono to nejde skoro ani mně. Když vyndám ten ventil co to reguluje, pak to teče skoro samo, ale to pak máme všude.
3. led 2012 v 18:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
jo a s tou vodou, to je asi taky nejaky nesmysl?!!! To bych tipla, ze je prisun tekutin za cely den (vc. mleka, vody v prikrmech atd.)...ale 850 ml vody?! Blbina
3. led 2012 v 18:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
@verczu nam teda Avent nesedel (pitko od 6m, ale zdalo se mi tvrde), tak jsem koupila Nuby hrnicek (z DMka) a to je trosku lepsi, ale obecne proste Vitek asi nechape, ze je to na piti, on si s tim hraje a kdyz nahodou neco nasaje, tak to pro jistotu radsi rychle vyplivne :slight_smile:
3. led 2012 v 18:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
holky,co jeste kojite, chtela jsem se zeptat, jak dlouho se vase mimca koji? Vitkovi to vzdycky trvalo tak 40 az 60min a ted je hotovej tak za pet minut....ja jsem z toho nesva....myslim, ze ma malo tekutin, ale nemuzu do nej zadny jiny dostat...tak aspon redim prikrmy (prilivam tam vodu)
3. led 2012 v 18:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
@verczu No ten avent má obě ta pítka celkem tvrdá, ale to od 12m je úplně tvrdé. Jestli mu nevyhovují tvrdá, tak bych zkusila to jak psala @hribek. Ten Tommee Tippee je taky úplně tvrdý, ale není tam ten sací ventil, takže to mnohem víc teče. Ale je psaný od 4m, Agáta z něj pila od 4m a během 3 dnů se naučila...
3. led 2012 v 18:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
a neda mi to a dovolim si jeste jeden prispevek....musim se s vama podelit o radost...dnes se ten nas cipera doplazil az do pulky obyvaku (jinak tady mel doted svuj placek cca 2x2 m z penovyho puzzle) a pred chvili manzel dovedl po tydnu pejsku (byla na prazdninach u rodicu), tak nahodil takovej sprint, ze jsem nestacila koukat a v mziku byl u ni v pelechu :slight_smile:...tak uz skoncil vegac a odted uz ho musim hlidat jako oko v hlave a zitra musim odstrojit stromek nebo bude zle (vzdycky se doplazi k nemu a zacne se o nej zvedat)
3. led 2012 v 18:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pupicka ahoj, taky pořád kojím a naše Amálka je tak od 3měsíců hotová za 3-4minuty. Oni už mají sílu a vycvaknou to rychle :grinning: Neboj, tekutin(mléka) má určitě dost :sunglasses: My tedy taky bojujeme s pitným režimem. Zkoušela jsem hrníček Avent, Nuk, MAM a výsledek žádnej. Ono je to spíše zatím o tom, že tekutin má dost i beztak, tak prostě žízeň nemá. Zkoušela jsem dětský meduňkový (lžičkou) večer a docela dobře mi po něm v noci spí, tak zatím u něj zůstanu. Mě zase doktorka říkala, že to s obyčejnou vodou nemám přehánět. Spíš ty neslazený čajíky a ředěný šťávičky. Vodu spíš až dýl, třeba po roce , když bude mít třeba v noci žízeň. Že může mít prý problémy s průjmama. Asi myslela, kdyby jí pila hodně. no to u nás tedy nehrozí. :wink:
3. led 2012 v 18:36  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pupicka jo pediatr . Taky bych řekla, že je to celkové množství tekutin za den, protože to bych skoro nevypila já. Ona měla v PC prostě jakousi tabulku a na ty měsíce ji to tak vyšlo. Jako kdyby měla tohle ještě vypít tak by už ted musela být dehydrovaná a nejen ona , ale i vaše děti. Už mě ty jejich tabulky vytáčí.
@aajda
@pupicka vojtovku ještě zhodnotím, ale nechce se mi do toho , zatím ne, já bych ještě počkala.
@hribek ne ne 800-850ml říkala. To jste dobří, že pijete z toho hrnečku Já mám avent a nechce to z něj, tak zkoušíme , snad se chytne. Zatím pije z aventky a savičku má tu rychle průtokovou od 6m
3. led 2012 v 18:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jana974 no vidíš a mě řekla vodu, čaje nedávat ani ovocné šťávy a nic nesladit, tak pak si vyber. Já jsem ráda že vypije k příkrmu 60-120 moštu
3. led 2012 v 18:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pupicka Šikula :sunglasses: Naše Amálka objevuje na zemi kabely. Pracuju v obýváku, mám tam notebook, takže kabely všude, ty jí dost zajímají, tak už je táhnu za sedačkou, pak taky sprintuje za telefonem, ten máme na nízkým stolečku a děsně jí zajímá Adamovo batoh do školy. Už se těším, až mu rozškube učebnice :fearful: , protože jak se jí dostane do ruky časopis, tak je rozškubanej na padrť. :dizzy_face:
3. led 2012 v 18:39  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
@ikopretinka aspoň vidíš, že co doktor, to názor. Já už s těma třema dětma zažila doktorů a stejně se řídím spíš vlastním instinktem. Verča byla od narození líná, vše jí trvalo děsně dlouho než se naučila a dneska je z ní aktivní sportovkyně, Adam byl jako blázen od narození, v 9-ti měsících chodil, byl pořád k neudržení a prý jak bude hyperaktivní až hrůza. A nic. Sport má rád, závodí, ale ještě víc má rád normální lenošení. Prostě dej na sebe a když se Ti nebude něco zdát, tak to konzultuj,ale třeba s více doktorama.
3. led 2012 v 18:46  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@jana974 to mame taky, jakykoli kabel v dosahu tak nikolka ho najde aa je s nim spokojenejsi jak z hrackou :slight_smile:
3. led 2012 v 18:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jana974 jo jo to my taky skubem vsechno, co nam prijde pod ruku a ochutnava taky Amalka to, co naskube :grinning: ?! Vita se do toho vzdycky poctive pusti :grinning:
3. led 2012 v 18:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ikopretinka Já bych s Vojtovkou taky nutně nespěchala, pokud nemáte ještě něco jiného... jen kvůli nesezení bych to nedramatizovala. Ale třeba slabé bříško nebo tak, na to bych přicvičovala... jako jestli není špatně něco, díky čemu by později neměla sedět... Ale to je teda na palici, když takovouhle kravinu tvrdí doktorka...

@jana974 kabely a časopisy... to u nás taky vede... několik Gurmetů a Apetitů na padrť :grinning: A pak teda ještě moje žabky...
3. led 2012 v 18:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dendy88 přesně tak. Dobrej je taky asi kabel od žehličky :grinning: :grinning: :grinning:
3. led 2012 v 18:51  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
holky a s cim si vase ditka, teda krome kabelu a jinych "zakazanych" veci typu mobil a ovladac, nejradeji hraji? Vitek je spokojeny s tim penovym puzzle - lezi na tom, pod sebou a okolo sebe to demontuje a vsechno pocitve ozuzlava! A ted, jak ma svuj prvni novorocni zoubek, tak ho brousi o stosest.
3. led 2012 v 18:52  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@pupicka jo jo, víc než o pitný režim se snaží o zdravou výživu :grinning: :grinning: :grinning: Co můžu, to sežeru :grinning: :grinning: A když se jí to snažím vzít, no to je hysterie :angry: :angry:
3. led 2012 v 18:53  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
My byly teď na plavání a jedna maminka říká, nemá Agátka něco v puse? Tak jí tam koukám a kus receptu z Apetitu... A to prosím měla časopis v rukách cca 2 hodiny před tím a ještě mezitím měla UM :grinning: Nechápu. A dneska se trochu bojím, že jsem jí nestihla vylovit řetěz ze stromku, že kousek snědla...
3. led 2012 v 18:53  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@jana974 jo, dneska mi Vitek zacal cloumat s zehlicim prknem, ze jsem se bala, ze ho na sebe shodi i s horkou zehlickou, kabely zatim peclive ukryvam :slight_smile:
3. led 2012 v 18:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek