• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Přidej se, jestli máš TP také květen-červen 2011.

22. září 2016 
@pupicka u nás vedou šňůrky a cedulky na hračkách , oblečeních apod. A pak má hadrovýho černouška a tam jí "chutnají" vlasy a žužlací nohy. S tím i spí. Vedeme jí k rasové otázce odmalička :grinning: :grinning: :grinning:
3. led 2012 v 18:56  •  3 děti  • Odpověz  • To se mi líbí (1)
@pupicka Puzzle taky rozebírá, pak má ráda všechno, co vydává zvuky - kelímky, těma zuřivě šoupe po podlaze, bouchá do stolku, nebo o sebe, hlavně aby to dělalo zvuky... A víčko z vkládacího kyblíku od taf toys, to taky hraje a kdyždo něj mlátí kelímkem, tak super :grinning:
Třeba ty gumové kostky Clemmy nuda, ty prostě jsou tiché.
3. led 2012 v 18:56  • Odpověz  • To se mi líbí
@aajda :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: ...tak to jsem se pobavila :grinning: !....no jo holt, sikovna holka a zrejme budouci vzorna hospodynka - uz schranuje recepty :grinning: !
Me zase Vitek snedl dnes kousek papirove krabicky od Calgelu, ale papir je vlaknina, ze jo:slight_smile:?! ...no ale s tim retezem od stromku bych se asi docela bala :frowning2:
3. led 2012 v 18:57  • Odpověz  • To se mi líbí
@pupicka no ona asi bude dost na žrádlo :grinning: Dneska si v kočárku schovala křupku do kalhot... Taky jí poctivě sleduju a kontroluju, ale ona má teď nějaké řidší káko, takže od té doby už 2x kakala a žádný řetěz tam nebyl... tak snad ho nesnědla.
3. led 2012 v 19:00  • Odpověz  • To se mi líbí
@aajda prý svaly má normální silné :wink:
3. led 2012 v 19:00  • Odpověz  • To se mi líbí
@jana974 :grinning: tak to mate teda uvedomnele ditko! To Vitek ma jen modreho psa, ale taky mu moc chutna. Od Jeziska dostal takoveho toho mluviciho pejska od Fisher Price a ten ho moc nezaujal....opravdu nejvetsi sluzbu delaji zatim hracky, se kteryma muze mlatit a ktery muze ocucavat...zadny vzdelavani zatim neoceni :slight_smile:
3. led 2012 v 19:01  • Odpověz  • To se mi líbí
@pupicka nejraději má šňůry od PC, monitoru, potom šňůrky od mantinelu, nebesa u postýlky, o mobilu a ovladači nemluvím, plyšovou chobotnici, dudana-toho umí žužlat už na X způsobů, má ho jako cigáro v koutku :grinning: , a jinak má teď oblíbenou takovou měkkou knížku-leporelo do vody nebo jak se to jmenuje
3. led 2012 v 19:03  • Odpověz  • To se mi líbí
tento týden začala úžasnou věc Máme doma kočku a ona si vždy sedne na židlu u postýlky a čučí na malou , no a malá na ni začne pronikavě řvát na všech čtyřech, kočka ji samozřejmě ignoruje a malou to totálně rozčiluje , že si ji nevšímá, tak řve pořád víc a víc :grinning:
3. led 2012 v 19:07  • Odpověz  • To se mi líbí (1)
@aajda :grinning: :grinning: ..no bodejt by ne! Vzdyt jste po ni chteli, aby pribirala, cpali jste do ni jidlo horem spodem, tak ona je jenom hodnoucka a poslusna, tak si dela i zasoby na horsi casy, co kdyby nebylo :slight_smile:! Jen ty ji to kazis, kdyz objevis skrys a schovas to :slight_smile:
3. led 2012 v 19:07  • Odpověz  • To se mi líbí
@pupicka Já si jako malá taky schovávala jídlo, bratr vždycky všechno sežral, tak jsem si dávala suchej chleba pod polštář :grinning: Takže jí fakt rozumím... ale bude si muset najít lepší skrýš, protože v gatích to prostě najdu :grinning:
3. led 2012 v 19:10  • Odpověz  • To se mi líbí
@verczu jj my mame vse MAM a da se kombinovat, savicky lahvicky atd. sem s tim spokojena. male sem koupila ted novy savicky s vetsim otvorem ale zakuckava se tim jak to vi tece tak ma furt 1 budu ji muset cvicit
3. led 2012 v 19:29  • Odpověz  • To se mi líbí
@ikopretinka posilam odkaz na clanek, kde dokonce pisi, ze nektere deti odmitaji sedet (v 9ti m), takze si myslim, ze muzes byt uplne v klidu!
http://www.rodicum.cz/clanek/dil-24-formovani-osobnosti/316/
4. led 2012 v 08:10  • Odpověz  • To se mi líbí
4. led 2012 v 08:15  • Odpověz  • To se mi líbí
cau holky tak ja mam dnes naspano od 4.10 do 7:50, takze se radeji nekoukam do zrcadla. citim se jak mrtvola a zrejme tak i vypadam. jen holt musim nejak fungovat
4. led 2012 v 08:27  • Odpověz  • To se mi líbí
@hribek jsem na tom podobně.Mě malej od 23h budil v hodinových intervalech.nevypadalo to na bolení zubů,jen prostě nespal a upozorňoval na sebe
4. led 2012 v 09:15  • Odpověz  • To se mi líbí
Holky,ted tu čtu, že se bavíte o hrníčcích na pití.Já s tím ještě vůbec nezačala :confused: Vůbec mě to nenapadlo to malého učit. Asi budu muset rychle nějakej pořídit. Mám doma nějakej nástavec co jsme kupovala od aventu na učení pití,to bude asi ono,že?Je tam asi 5 dírek a podlouhlý
4. led 2012 v 09:24  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahoj holky, tak jsem vás dočetla a dost jsem se pobavila, jaké máte šikovné dětičky, co vám baští vše co jim přijde pod ruku. Ovšem Agátka od aajdy nemá chybu - 2hodiny po mlíku a kus receptu v pusině. :grinning:, malej Vítek od pupicky taky boží, jak umí cloumat se žehlícím prknem. :grinning:, atd.atd.
Já mám Verunku v ohrádce z bezpečnostních důvodu, starší dcera by byla schopná na ni padnout, takže proto. Tudíž jsem o takové radosti ochuzená.
4. led 2012 v 10:02  • Odpověz  • To se mi líbí
Jinak včera jsme měli poradnu jakože v sedmi měsících a malá váží 7570g, ptala jsem se dr. na ten pitnej režim, protože oproti vašim dětičkám mě Verunka vypije za den cca 400ml mlíka UM a dále pak kaši, masozeleninový příkrm + ovoce a dr. říkala, že je to naprosto v pořádku. Jinak už asi třetí den malé dávám i čajík po lžičkách, protože jinak ho pozřít nechce. Přesně jak píše pupicka, když se jí náhodou podaří ho pítkem dostat do pusinky, tak ho hned pro jistotu vyplivne. A když jí dávám lžičkou tak i sama otevírá pusinku.

@ikopretinka taky nechápu co ti navykládali u dr., mě malá neleze a ani nemá zatím snahu to zkoušet, na bříšku se jí dvakrát nelíbí, jako vydrží na něm chvíli, ale jakmile tam nechce být, tak se prostě obrátí na záda. Zmiňovala jsem to pediatričce, tak na ni koukala, a říkala, že koníčky pase pěkně, že ji nemám nutit, když nechce, tak nechce. Jako na bříško dávat, ale rozhodně to asi není žádná tragédie. A do sedu se malá přitahuje pěkně, ale sama to ještě nezvládne. Když leží na podložce, tak se zvedne sama cca 15-20cm nad zem jakože do sedu, ale dál ne. Takže bych na tvém místě určitě nijak nepanikařila a nestresovala se. Každé dítko je jiné. Třeba kamarádka mě včera psala, že její malej se už v postýlce sám postaví a to je o 10dní straší než moje Verunka.
4. led 2012 v 10:14  • Odpověz  • To se mi líbí
@dendy88 jo a ptala jsem se na ten lepek, tak opravdu ho zařadit do jídelníčku. Já včera koupila kaši od Nutrilonu s lepkem taže dám. A taky říkala dr., že když nedám maso do stravy, tak dát žloutek.

Takže jsem si naplánovala jak uvařím zeleninovou polívku, vydala se na nákup a jaké bylo moje překvapení, když jsem včera v Tescu nesehnala brambory, že nebyl květák, tak to bych tak neřešila, ovšem brambory ty mě docela dost překvapily. Jo a taky jsem chtěla koupit pórek a ten tam taky nebyl, takže jsem odešla akorát z mrkví.
4. led 2012 v 10:22  • Odpověz  • To se mi líbí
@elana ptala jsem se i na to vyvařování a dr. by prý do roka vyvařovala.

@hribek a taky jsem se ptala na ty těstoviny a ty zatím prý ne. Nevím proč, nějak jsme to zamluvily...

Jsou to ovšem jen názory, co lékař to názor jiný, takže to až tak moc neřeším.
4. led 2012 v 10:26  • Odpověz  • To se mi líbí
@lolla79 je diky, ja myslim ze kvuli mouce a vajicku a tak, nebo aspon tak mi to rikala moje mamka
4. led 2012 v 10:35  • Odpověz  • To se mi líbí
@hribek asi jo, asi to tak bude.
Připadala jsem si tam včera dost komicky. :slight_smile: Měla jsem napsaný otázky na papírku, abych na něco nezapomněla a bylo toho tolik, že jsme to právě zamluvili něčím jiným.
Musela i dr. být ze mě na větvi, druhé dítko a já se ptala na vše jak kdybych měla první. :slight_smile: Ale ono se to za ty 3roky mohlo změnit. :grinning:
Každopádně dala mi kontakt na ORL, na nastřelení naušniček. :grinning: To před třema rokama mě nedokázala nikoho doporučit. :slight_smile: Takže aspoň něco jsem se dozvěděla nového. :slight_smile:
4. led 2012 v 11:07  • Odpověz  • To se mi líbí
Holky potřebuji zhubnout, neporadíte mě některá jak toho dosáhnout? Jen mi neraďte cvičit, na to nemám sílu. Každopádně přestala jsem před necelými 14ti dny kojit, takže asi začnu méně jíst. Připadám si jakási nafouklá... :frowning2: Břicho jak kdybych byla minimálně ve čtvrtém měsíci, vůbec to nechápu, po prvním porodu jsem byla hnedka na své váze, bývala jsem hrozný hubeňour, a teď mě pořád zbývá cca 5kg dle váhy, ale já se citím těžší tak o 10kg.... A to musím podotknout, že se mi nezdá, že bych jedla nějak víc.... ani to sladký moc nebaštím. Že by už stářím???
4. led 2012 ve 13:21  • Odpověz  • To se mi líbí
@lolla79 ty těstoviny mi taky dr zakázala a taky nevím proč :sunglasses: Jinak s hubnutím neporadím, já si dala předsevzetí, že přiberu. Před těhu 53kg, v těhu 67kg, nyní 49kg :confounded: . Sežeru na co přijdu, těch sladkostí a cukrovího co spucuju a váha jde furt dolů :confused: Tak já potřebuju přibrat :grinning:
4. led 2012 ve 14:46  •  3 děti  • Odpověz  • To se mi líbí
@dostyna já jsem ještě taky nezačala, malý si zatím flašku nedrží, resp. u pití blbne, chytá si nohy, prohlíží ručičky a tak. Ale dneska jsem koukala aspoň na ty držáky od Aventu, že bych ho "přinutila" si to držet, akorát on má skoro každý krmení z jiný flašky, tak nevím, vejde se mi to jen na tu, ze který pije večer kaši a to je taková rychlost, že to nemá ani cenu :sweat_smile: , tak zatím asi nic.
@lolla79 děkuju za to vyvařování. Já jsem četla, že se s tím může přestat v době, kdy dítko začne lézt, potom je imunitní systém už zralý na všechny ty "pochutiny", co ožere na zemi, takže vlastně čistá flaška je to poslední, co by mu mohlo ublížit. Ale jelikož jsem tak zvyklá, tak asi taky budu vyvářet klidně dál, nijak mě to neobtěžuje. A hlavně-my zdaleka nelezem, žejo, grrr.
4. led 2012 ve 14:53  • Odpověz  • To se mi líbí
@jana974 ty brďo 49kg - závist. :slight_smile: Tebe to asi trápí, chápu to, taky jsem právě před otěhotněním měla 50kg a teď mám 55-57kg, sice se do oblečení vejdu, ale jsem ve všem narvaná a prostě to břicho - no nevypadá to vůbec pěkně. Musím začít něco dělat. Docela mě láká ta zdravá strava - znáte to někdo? Např. Fresbox, atd. je více firem, které to dělají.
4. led 2012 v 15:38  • Odpověz  • To se mi líbí
Ještě holky dotaz pro ty z vás, co jste přestali kojit už. Kdy vám splaskly prsa (vrátili se do normálu)? Teda ne že by mě vadilo, že je mám větší, naopak - jsem za ně ráda, protože mě příroda moc nenadělila, ale jde mě o to, že do svých před otěhotněním se nevejdu, takže nosím ještě kojící, protože nemá cenu kupovat teď nový za hodně peněz, když se mě pak třeba ty prsa ještě zmenší. Jsem 14dní po kojení.
4. led 2012 v 15:42  • Odpověz  • To se mi líbí
@lolla79 prý to trvá tak tří měsíce :wink: Já je mám možná i menší než předtím.
@jana974 jsme na tom podobně. Před těhu 53 , před porodem 60kg a ted 51+- 1kg, ale furt to jde dolů a mám práci to držet, pod 50 se dostat nechci, ale nad 53 taky neee
4. led 2012 v 18:23  • Odpověz  • To se mi líbí
jee, tak to vam holky zavidim s tim hubnutim....ja jsem mela pred tehu 63kg a ted se porad motam kolem 66kg, tak bych potrebovala jeste ty 3 az 4 kilca dolu, ale nevidim to moc ruzove :slight_smile:. Holt si asi budu muset az zacnu se sportem :slight_smile: to jediny me zabira. Protoze rady tipu "nezrat" se mi dodrzuji asi tak snadno jako "nedychat" :grinning:
4. led 2012 v 18:45  • Odpověz  • To se mi líbí
Holky tak dnes me pobavila sestry 2,5 leta neteř (pro informaci chodi do anglicky skolky) . Nikolka si začala něco žvatlat a emily nam najednou rika , Nikolka neumi cesky :grinning: :grinning:
4. led 2012 v 18:52  • Odpověz  • To se mi líbí (3)
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek