• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Přidej se, jestli máš TP také květen-červen 2011.

8. března 2017 
@hribek tak uz je konecne doma :frowning2: ho jednou umlatim
9. led 2012 ve 21:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
@germaine nn, me tedka teprv zacala lizt
9. led 2012 ve 21:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dendy88 :slight_smile: no vidis tak hlavne ze je v poradku
10. led 2012 v 06:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hribek jj , dekuju :slight_smile:
10. led 2012 v 07:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
holky jak davate zloutek ? to ze do neceho zamichate ? anebo proste masozeleninovyho prikrmu co davam normalne proste date jen zloutek ?
10. led 2012 v 07:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky!! vůbec nestíhám dočíst.
dneska jdeme na 8měs. kontrolu, tak snad bude vše v pořádku- teda pokud se tam doplazim. teda to byla dlouhá noc. Kubíček vůbec nespinkal, byl co 30minut vzhůru a já jsem K.O. teď to má s tim spaním teda pěkně nahouby. jen když jsme měli doma tatínka, tak zase dělal andílka, takže už se modlim, aby byl pátek, ať se trochu vyspim. je to hrozný, ještě je k tomu nachcípanej, takže spaní nula.
jinak už mi běhá po obýváku po čtyřech, takže taky mazec, zkouší se postavit na nožky, když je třeba opřenej o opěradla křesla, ale po sezení teda ani známka.jen v kočáru už se přitahuje.

tak vás zdravím, ať jste všechny s dětičkama fit a žádný nemoce :wink:
10. led 2012 v 08:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dendy88 já dávám buď a nebo, tj. buď masozeleninový příkrm nebo čistě zeleninový se žloutkem (obvyklá a oblíbená kombinace je brambor, brokolice, petržel, někdy mám skleničku brambor, špenát nebo brambor, kukuřice a do toho potom přivařím ještě buď tu petržel nebo mrkev, aby měl 3 druhy zeleniny prostě; a když jó nestíhám, tak skleničku Zeleninová směs od Hipp nebo Jemná zahradní zelenina od Babydream z Rossmanna) a do toho zamíchám vidličkou rozmačkaný vařený ten žloutek (oproti vajíčkům pro dospělé se má vařit ne 9, ale klidně 20 minut, aby byl opravdu provařený až do jádra, to nevadí, že se na jeho povrchu udělá ten načernalý povlak)
10. led 2012 v 09:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dendy88 ahojky, já dělala zeleninovou polívku a ten žloutek jsem tam klasicky nalila a uvařila s polívkou.
10. led 2012 v 09:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky holky,mužu se k Vám přidat?? mam maleho narozeneho 13.6. :wink:
10. led 2012 v 09:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
@evinka85 Téda Kubík je ale šikula, že ti takhle už krásně leze po čtyřech. To já se u Verunky toho asi nedočkám, zatím nemá snahu nijak lézt/plazit se, a jak jsem už psala, nechce se jí být ani na bříšku. Jen co se na něj překulí, tak tak ani neupline půl minuty a už se vrací zpět na záda. :frowning2:

Přeji brzké uzdravení a lepší spaní - musí to být šílený, vůbec si to nedovedu představit, tak se drž a hlavně ať se to co nejdříve upraví a spinká téměř celou noc.
10. led 2012 v 09:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lenikterik ahoj vítám tě tu mezi náma. :slight_smile:
10. led 2012 v 09:54  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
teda to jsou chyby - opravuji se - neuplyne :slight_smile: a mažu jednou tak - viz.příspěvek výše. :slight_smile:
10. led 2012 v 09:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lenikterik no, jasne , vitej mezi nama!
10. led 2012 v 09:59  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@lolla79 ahoj děkuji :wink: teď to tu tak projiždím a našla sem Vás...pročitam to tu a taky by mě zajimalo jestli mužu malemu ten žloutek vmichat do masozeleninoveho přikrmu :wink: Maty je na papani zlaty zbašti vše co mu dám :grinning:
10. led 2012 v 10:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
@evinka85 tak vidim, ze jste na tom podobne jako my :(...se mas, ze aspon funguje tatinek a muzes se obcas dospat:slight_smile:...me manzel tvrdi, ze u nas jsou to zuby (je fakt, ze Vita je takovej citlivka), ale ja nevim...ze by se klubaly uz tri mesice ?! No, ale Vitek nastesti jednou za cas (cca 2x do mesice) spi hezky...zrovna na dnesek spal krasne - vzbudil se jen 2x v noci a ani moc nebrecel :slight_smile:
10. led 2012 v 10:02  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@germaine no, tak u nas stoupani jeste nehrozi, jen se zatim v naruci nebo na kline pritahuje do sedu, ale ma zatim chabe zadove svalstvo, takze to si asi taky pockami i na sed. Ale od kamosky vim, ze ty Fare jsou pry dobre, taky je kupuje, ale je to drahe jako sfina!
10. led 2012 v 10:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
s tim zloutkem...my jeste NEE, jsme oba s manzou alergici, takze nam dr. rikala, ze zloutek az nejdriv v 8m..a to mame jeste 16 dni cas :slight_smile:
10. led 2012 v 10:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lenikterik to nevím, zda to tak jde, proto jsem to udělala v té polívce, ale o pár řádků zpět píše elana, že uvaří vejce natvrdo a vidličkou to zamíchá do příkrmu, takže to tak asi jde udělat.
10. led 2012 v 10:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jinak zrovna vařím oběd, takže sem občas nakouknu. :slight_smile:

@germaine K těm botičkám, opravdu nemá cenu šetřit na nich, koupit opravdu kvalitní, aby se dětem neničila noha. U nás v Brně chodím první dceři kupovat boty do Žirafky, tam prodávají jen a jen zdravotní nezávadnou obuv. Jasně je to drahý, ale určitě je to pro dobrou věc. A jakmile začne capkat i malá, tak zamířím rovnou tam.
10. led 2012 v 10:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
@germaine kdyžtak mrkni sem, posílám odkaz na tu obuv, třeba mají prodejen více po republice, zrovna vařím oběd takže nemám čas to teď pročítat.

Zde je odkaz http://www.zirafka.com/
10. led 2012 v 10:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lenikterik ahoj, vítej

jinak já bych maso se žloutkem nemíchala z jediného důvodu, přijde mi to dost těžký na to malý bříško, přece jen, v obojím je hodně bílkovin, ale každá trošku jinak dostupná, to vajíčko se tráví déle než maso (kor maso bílé), takže spíš proto...nicméně když mi náhodou někdy zbyde maličko masozelninového příkrmu a je zrovna "žloutkový" den, tak to tam míchnu taky, ale určitě to není půl na půl nebo tak :slight_smile:

@lolla79 koukám že máme obě dobrý lenochy, já už to ani nekomentuju, když čtu, co tu všechno děti umí. A můj malý nejenže na bříšku být nechce, natož aby se plazil atd., ale ještě se tam neumí ani otočit a nejeví ani snahu. Asi jsem si ho rozmazlila, když mu utečou hračky, jdu a podám mu je, jinak je řev a to mi za to nestojí.
10. led 2012 v 10:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
@elana v sedmi měsících a něco by dítě už dávno mělo umět se přetočit na bříško a zpět - moje malá to umí, ale nelíbí se jí tam. S dr. jsem to konzultovala a řekla nenutit ji, ale přesto ji dávat na bříško. Chce to cvičit a cvičit.
Co vám řekla vaše pediatrička, když se malý neumí ani přetočit?
Já začínám zvažovat, že si asi vyžádám od dr. doporučení na rehabku na cvičení..... uvidím jestli se to do osmi měsíců nezlepší, a kdyžtak do toho jdu. Nerada bych něco zanedbala.
10. led 2012 v 11:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky, taky nestíhám dočítat. Dneska zrovna vařím žloutek, rozmačkám do brambor,květák,petržel. Malá to má ráda. Chtěla jsem zkusit i špenát,ale u nás prostě listový neseženu, jen ten klasický mletý z mražáku, to asi nedáváte,co? Dneska mě vytočili na úřadě. Jsem šla platit popelnice za 2012 a oni že už na mě čekají, že tam mám nedoplatek za Amálku za 2011 i s penálema 50% :angry: No to by mě šlehlo. Je nás 5, za každého chtějí 500Kč, takže to už je pěknej ranec 2500Kč a ještě doplatit za Amálku 750Kč za loňskej rok. Jsem fakt netušila, že to za ní musím zaplatit hned jak se narodí. :confounded: :confounded: By mě zajímalo , jak to vymáhají třeba od tý jedný národnostní menšiny. To určitě dotujeme my, když máme poplatky tak vysoký. Fakt hrůza. :angry: :angry: :angry:
10. led 2012 v 11:16  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hribek Mě malá teď spí přes den taky víc (tedy spíš častěji). Já to přičítám tomu, že už se na tý zemi pěkně nadře, furt cestuje sem tam, leze jako divá, vzpírá se skoro do sedu na jedný ruce, takže je z toho pěkně unavená. Jen ať si pospí, když jsou potom spokojenější. :sunglasses:
10. led 2012 v 11:19  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jinak naše malá leze jako ďábel a teď se neustále snaží balancovat na jedný ruce skoro do sedu, jenže jí to ještě nejde, takže se zaklání tak dlouho, až sebou flákne z výšky na záda , bouchne se do hlavy a řve jako blázen. A jen jí vysvobodím, už tak balancuje znovu :sunglasses: :sunglasses:
10. led 2012 v 11:22  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lenikterik Ahoj, vítej :sunglasses:
10. led 2012 v 11:24  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Jdu pracovat. Malá zrovna usnula, tak jsem si tu roztahala papíry,tak honem, abych něco udělala. :wink: Musím sebou hodit, abych měla zase prašuldy na další poplatky městu :grinning: :grinning:
10. led 2012 v 11:25  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@lolla79 já vím že už by to umět měl (ačkoli tohle jsou český tabulky, v Německu mají děti čas do konce 8. měsíce), ale podle doktorky psychický vývoj je v normě a prostě je jen líný, má reflux, takže mu na bříšku není dobře, tak nevidí důvod, proč se tam ještě točit. Do sedu se přitahuje, na bok se koulí taky, takže se to jeví skutečně spíš jen jako pohodlnost. Taky bych nerada něco zanedbala, na druhou stranu dneska se hned chodí na cvičení, dřív se tam posílaly jen děti, které šly opravdu mimo normu, bylo zjevné, že jsou psychomotoricky retardované. Ještě uvidíme, pár týdnů čas dostane a potom taky půjdem, už o tom nějakou dobu s doktorkou mluvíme.
10. led 2012 v 11:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
@elana já mám kámošku neuroložku a Karol se taky nechce točit, koukala na ni a nijak to nehrotila, jen doporučila at se snažím ji stimulovat, ale ona je stejně lenivka a nechce se jí :sunglasses: a až v tom osmém měsíci by kdyžtak napsala rehabky a udělala sono hlavičky :wink:
10. led 2012 ve 12:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
@1luciferka1 děkuju, trochu jsi mě uklidnila, ono je dobrý znát názor i z více stran...já pořád spoléhám prostě na nějakou tu mateřskou intuici a fakt mi nic neříká, že by byl nějak retardovaný, jako v té hrubé motorice bezesporu, o tom žádná, ale zas je šikovný na něco jiného, vydrží si dlouho hrát sám, bere si hračky, má o ně zájem, přendavá je z ručky do ručky, zkoumá, je to takový montér, taky krásně slabikuje máma a bába

naše doktorka byla tuhle na semináři a byl tam nějaký neurolog z Brna a tak se s ním o našem malém bavila...a on právě říkal, že jeho dcera zas uměla vše, ale odmítala si sednout. Prostě ne a do roka si nesedla. A uzavřel to tím, že on se podívá dítěti do očí a vidí, zda je "normální" nebo není a podle toho to řeší (to nemyslím, žeby byl nějaký šaman:slight_smile:, ale zkrátka vidí jiskru a zájem...nebo ne a to je špatně).
10. led 2012 ve 12:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek