• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Přidej se, jestli máš TP také květen-červen 2011.

22. září 2016 
@aajda To mi je moc líto, že máte takový problémy. Ach jo, a nemůže ten průjem mít třeba z lepku? Držím pěstičky, aby se to upravilo a hlavně jste měli od doktorů pokoj.
13. led 2012 v 19:34  • Odpověz  • To se mi líbí
@aajda jeste me tak napada, ze hodne jidla a malo pribirani by mohla byt cukrovka...ale to je ten nejhorsi scenar...a verim, ze to tak nebude!!
13. led 2012 v 19:38  • Odpověz  • To se mi líbí
@pupicka maso dávám 2-3x do týdne. Právě jsem se na to taky ptala dr. a ta řekla tak jak dávám, že je to OK. Ale zase co lékař to jiný názor, takže teď si vyber, co?
Taktéž jedeme v příkrmech Hami - a dokonce dávám zatím jen tu malou skleničku (125g) a malá mě vydrží ty 3hodiny. Taky začínám přemýšlet, jestli bych jí neměla dávat raději už ty větší 200g porce, protože když jí dám na sváču přesnídávku, tak tu mi zbaští celou (200g).
13. led 2012 v 19:39  • Odpověz  • To se mi líbí
a jak casto davate lepek....nevim, jestli jsem to nepochopila blbe - vim, ze se ma zavest do stravy mezi 4 az 7 mesicem, ale nevim, jestli se ma konzumovat pravidelne nebo jenom obcas....
13. led 2012 v 19:43  • Odpověz  • To se mi líbí
@pupicka jejda cukrovka snad ne! Mě zase napadla souvislost s tím lepkem. Kamošky malá totiž taky měla pořád průjem - je to teda už tříletá holčina - měla 4x zvýšený lepek než je norma, před vánocema byla v dětské a pod celkovou narkózou polykala šlauch, nakonec tu celiakii vyloučili, ale musí pokračovat v dalším vyšetření, protože normální to není, že má lepek zvýšenej o tolik. A kamoška si právě stěžovala, že má pořád průjem, taky jí málo přibírala..... no doufám, že to nebude ani jedno.
Držím vám palečky, až je vše v pořádku a hlavně ať žádné takové vyšetření nemusíte podstupovat.
13. led 2012 v 19:44  • Odpověz  • To se mi líbí
@pupicka já ho dala zatím jen asi 2x. Malé totiž ta kaše nechutná.
13. led 2012 v 19:46  • Odpověz  • To se mi líbí
@lolla79 no ja ho davam ve forme susenky do ovocne vecere :slight_smile:...tak prave nevim, jestli mu ho nedavam moc toho lepku:(
13. led 2012 v 19:47  • Odpověz  • To se mi líbí
@pupicka já se na to ptala, jak často ho dávat, a dr. řekla postupně, např. prvně 2x do týdne a pak zvyšovat.
13. led 2012 v 19:49  • Odpověz  • To se mi líbí
@lolla79 diky za info, tak to jsem asi nezvladla :slight_smile:...radsi uberu
13. led 2012 v 19:51  • Odpověz  • To se mi líbí
@pupicka lepek teď už v podstatě denně...večerní krmení má UM a do něj dávám 1 polévkovou lžíci nemléčné Nestlé kaše Lipová na dobrou noc. JInak děti normálně jí plnou dávku kaše každý večer, takže lepku mají dost a v pohodě, všechny kaše obilné jsou od 6 měsíců a počítá se s tím, že je to každodenní jídlo.
13. led 2012 v 19:55  • Odpověz  • To se mi líbí
@lolla79 no obe nemoci jsou strasny, ale verim, ze to nebude ani jedna z nich. A nema treba ta kamoscina dcerka jen intoleranci (alergii) lepku? Je to pry podobny, jen se neprokaze pri te biopsii...prave ze kamosky dcera byla hubenour od malicka (narodila se dost predcasne- asi o mesic a pul, tak to tak trochu pripisovali tomu, ze ma co dohanet), moc nechtela jist a sem tam si stezovala, ze ji boli brisko nebo hlava a byla takova bleducka...tak nakonec taky musela na gastro a pri te biopsii se ji celiakie potrvrdila :(....des bes. Manzel ma cukrovku a jeho rodice taky, tak ja se prave bojim, aby ji Vitek nemel taky :(
13. led 2012 v 19:55  • Odpověz  • To se mi líbí
@elana a kde jsi koupila takovou neobvyklou prichut kase? Ja jsem jeste takovou v obchode nevidela
13. led 2012 v 19:56  • Odpověz  • To se mi líbí
@lolla79 Jojo, celiakie je jedna z možností... ale snad to není ono. A té holčičce na to nejdřív přišli z krve? A až pak šla na tu narkózu? Aguš by měla právě nejdřív jít na krev a pak by se vidělo... ale nevěděla jsem, že se to z krve dá poznat...
@pupicka Cukrovka snad ne...
13. led 2012 ve 20:01  • Odpověz  • To se mi líbí
@aajda taky doufam, ze ne!! Pokud jde o tu celiakii, tak se nejdriv delaji krevni testy, ale potvrzeni, ze jde skutecne o celiakii lze az z biopsie streva -dela se v narkoze zavedenim gastro sondy..
13. led 2012 ve 21:11  • Odpověz  • To se mi líbí
@pupicka Tak to je prima, snad už to ta krev vyloučí... já o tom právě raději ani nic nezjišťuju, nepátrám, ještě by mi z toho hráblo...
13. led 2012 ve 21:24  • Odpověz  • To se mi líbí
@pupicka 100% ji mají v Kauflandu a v Tescu, tam ji kupuju. V DM, Rossmannu a Bille jsem ji neviděla, jinde jsem se nedívala. Je fakt ňamózní, hlavně ty Nestlé kašičky neobsahujou přidaný cukr a jsou nějak už trošku enzymy upravené (ta mouka v nich), že mimčo zasytí, ale neucpou a nebolí je v noci bříško.
13. led 2012 ve 22:36  • Odpověz  • To se mi líbí
Tak jsem šla před osmou uspávat holky a vytuhla jsem i já. :grinning:

@pupicka jejda nestraš, určitě Vítek mít cukrovku nebude, raději na to nemysli, ať mu to nepřivoláš.
S tou kamoškou nevím, myslím že říkala, že za 3 měsíce musí jít znovu na krev a musí se to hlídat.

@aajda ano, přesně jak to popisuje pupicka - napřed se to zjišťuje z krve. Taky doufám, že to Aguška mít nebude.
13. led 2012 ve 22:41  • Odpověz  • To se mi líbí
@aajda to delas dobre :grinning: :grinning: !! A jasan, ze to dopadne dobre!!
14. led 2012 v 08:59  • Odpověz  • To se mi líbí
@lolla79 no, ja se snazim, ale proste holt jsem trochu moc plasan a ne zrovna zivotni optimista :(. Ale urco to zkusim zaplasit a nemyslet na to!
14. led 2012 v 09:02  • Odpověz  • To se mi líbí
@aajda asi je to blbá otázka, ale nedáváš jí nějaký mléčný výrobky? neteř měla nesnášenlivost na mlíko a asi do pěti let nesměla žádnej jogurt, pribiňáka atd.
14. led 2012 v 17:39  • Odpověz  • To se mi líbí
@zlatuse01 Nene, zatím ne, jediné, co obsahuje mléko a dávám je UM... ale alergie na BKM je taky ve hře no... ale to by bylo k vzteku, u nás v široké rodině není nikdo alergický, ani atopik, nic... ach jo.
14. led 2012 v 17:51  • Odpověz  • To se mi líbí
@aajda tak snad to budes mit dobry :frowning2: kdyz si to tu procitam
14. led 2012 ve 22:50  • Odpověz  • To se mi líbí
holky tak jsem dnes maly dala ochutnat okurku (teda jen zuzlala stavu) nevadi to ? nejak nevim jestli okurky jsou vhodny pro skoro 8 mesicni dite ?
14. led 2012 ve 22:51  • Odpověz  • To se mi líbí
@dendy88 uvidis, kdyz se neosype tak ok, ja davala male cucat pomeranc, nasi cokoladu, kdyz sem rikala proc mi to delaji proti me vuli tak mi bylo receno ze to bylo jen na oliznuti a nemam byt tak citliva. doprcic tak je to snad moje dite a nechci aby si na cukr navykala od malicka kdyz mi stravu ji bez doslazeni. jasne ze dobrotu ji pak nejakou dam ale ted mi prijde zbytecny a nezdravy to maly dite blbnout
15. led 2012 v 06:35  • Odpověz  • To se mi líbí
@hribek no to jo,tak to by me vytocili, ale taky si to dovedu u svy mamky predtsavit ze by to udelala :( i kdyz ji reknu ze by nememla sedet tak zachvili uz ji ma na kline v sede... a jinak mala vypada bez nejaky reakce ae jak ji chutnala :slight_smile:
15. led 2012 v 07:57  • Odpověz  • To se mi líbí
@dendy88 Okurku jako salátovku? Ta je v chytré tabulce psaná od 9m, ale řekla bych že proto, že prý nadýmá... takže pokud jí nesnědla celou, tak myslím že ok :wink:

@hribek No to znám, táta jí dal cucat hořickou trubičku... a prej proto, že na ní zálibně koukala a chutnala jí... ale jak jsem včera psala do diskuze o dávání pribiňáčku od 4měsíců, tak Agátě chutná i moje bačkora a taky jí to nedávám k večeři, že? :angry: A to říkám i svému tátovi...
15. led 2012 v 08:50  • Odpověz  • To se mi líbí
@aajda nn, je cumlala , ukurku jsem pak dojedla ja :slight_smile:
15. led 2012 v 09:16  • Odpověz  • To se mi líbí
@aajda a stema backorama to je u nas stejny :grinning: nejoblibenejsi hracka pro nikolku petlahev a mamincina pantofle :grinning:
15. led 2012 v 09:17  • Odpověz  • To se mi líbí
@hribek no, to bych teda pekne soptila! Mamka ma taky takovy tendence, uz asi pred mesicem a pul malymu dala ochutnat syrovy banan (to jeste ani ovoce nejedl) a pak se bala mi to priznat, tak mi to rekla az za hodku a pul :slight_smile: A pritom vi, ze mu stravu hlidam, protoze tchanovci jsou oba hooodne obezni, maji cukrovku II.typu a manzel ma cukrovku I. typu....a tchanovcum bych malyho ani nesverila, protoze tam se obavam, ze by mu fakt lupli tu cokoladu, protoze by se jim zdalo, ze bazi :slight_smile:
15. led 2012 v 09:47  • Odpověz  • To se mi líbí
@dendy88 jo jo prave me tu Vitek zuzla papuci a divi se, ze mu ji hned neberu z rukou :slight_smile:. A o te okurce jsem zrovna pred chvili u snidane premyslela...koukal po ni zalibne:slight_smile:
15. led 2012 v 09:47  • Odpověz  • To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek