• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Přidej se, jestli máš TP také květen-červen 2011.

8. března 2017 
holky taky maji vase mimca z toho plazeni a lezeni na kolenach modriny? Videla jsem na netu, ze se prodavaji chranice na kolena, nemate nekdo ozkousene :grinning: ?! Mam strach, aby nebyl chudak sama modrina!
15. led 2012 v 09:51  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@pupicka tak nikolka je dnes bez nakych nasledku tak to snad nevadi :slight_smile: prece jen je to zelenina ,tak snad
15. led 2012 v 09:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pupicka mam chranice, zatim nejak nepouzivam, takze nevim :slight_smile: ale jak jsem psala o tech suchyh mistech na rukach tak uz je ma i na nozickach :-O
15. led 2012 v 09:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dendy88 jo, ja jsem si jen vzpomnela, ze byla okurka v podezreni z tech krvacivych prujmu a tak jsem si rekla, ze radeji nee:slight_smile: Ale jinak my prijde, ze by to vadit nemuselo, je tam hodne vody...tak proc ne?!
15. led 2012 v 09:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dendy88 a na cem se ti mala plazi, na koberci? Vita dokud byl na koberci nebo na tom penovym puzzle, tak to bylo dobry, ale ted ho to tam uz nebavi, protoze prisel na to, ze po plovoucce a dlazbe doleze mnohem dal skoro bez namahy, tak na koberci nechce byt a vydava se na pruzkum a na te dlazbe nebo plovoucce si ty kolena oboucha:(
Ty suchy mista jsem taky zkontrolovala a taky to tam mel Vita takovy hrubsi, tak jsem ho hned promazala!
15. led 2012 v 09:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky tady odesílám odkaz na nové webové stránky,už název odpovídá o čem to je.Je asi 2 dny starý.Dali ho do hromady maminy které se snaží něco změnit a ne jen sedět a nadávat.Jako první si vzali na starosti a by se uzákonilo,že rodičák (a jiné dávky) budou vyplaceny do určitého datumu (12.den aby se stihli v čas zaplatit poplatky)nyní je ze zákona do konce měsíce.Já sice měla vždy peníze v čas a vždy mám nějakou rezervu takže nesleduji účet.Ale chápu jiné maminy,zvlášť samoživitelky a proto tuto věc hodlám podpořit.Vím že se občas stalo že peníze byli třeba už 7. a další měsíc až 25.a to je pak skoro měsíc navíc bez peněz.Věřím že když se tato věc podpoří a dotáhne do zdárného konce tyto ženy nepřestanou bojovat,za lepší podmínky rodin.Stačí když už se skončí s věčným ubíráním peněz.Vzhledem k tomu že na stránkách je zatím málo registrovaných členů (21)nemá cenu se dál do něčeho pouštět.Proto pokud máte zájem něco změnit,podpořte je.Díky
http://www.prorodinysdetmi.cz/
15. led 2012 v 15:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pupicka mala mi leze po koberci, obcas se zatoula na lino ale z toho ji dam hned zpatky na koberec
15. led 2012 v 19:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dendy88
@pupicka no me taky vytocili ale co mam delat? ach jo a to sem myslela ze problemy budu mit s tchyni:slight_smile: a ono s nasima...:(
15. led 2012 ve 21:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojík všem,řeším problém co pořád dávat malé jíst,co si tak napsat co dávát dětem do zobáčku :slight_smile: pro inspiraci všem!!!! těším se na vaše jídelníčky :slight_smile:
16. led 2012 ve 12:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak já dnes dávala špenátek s brambůrkem a vajíčkem (dr říkala že podle nějaké nové studie už se zas má dávat rovnou celý vajíčko tak jsem jí tam rozšlehala i s bílkem).jinak jsme zkoušeli,brokoličku s bramborem,mrkev s hráškem.kedlub s bramborem (ten nám nejel),kapustu s bramborem,mrkev brambor králík.ještě nás čeká kukuřice tu dám asi s hráškem a mrkví,a taky plánuju zelený fazolky s bramborem.jinak už jsem taky bez fantazie.ale dr říkala že vzhledem k tomu že už jsme zkusili i mlíko i obiloviny (obojí formou kaší obilno-mléčné) tak už může všechno,prý i klidně omáčku s knedlíčkem tak asi některý den zkusím.ale z mlíka mám strach.nejdřív asi dám jogurt a pak až tu omáčku.
16. led 2012 ve 12:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
mně zas říkala dr., že dítě v tomhle věku by mělo mít minimálně 3 druhy zeleniny mixlý a vždy jednou z nich ať je brambor (a k tomu teda buď maso nebo žloute)

můj malý má kukuřici rád, ale tu kupuju ve skleničce (Sunárek Kukuřice s bramborem, nebo je dobrý Hipp Kukuřice a brambor s krůtím masem nebo tak nějak). Jinak dělám docela často brokolici, brambor, květák, pastiňák (+ krůtí nebo kuřecí, případně králík, mám-li), jídla s mrkví moc ne, jednak jak je prcek blinkací, tak je to pak všude a hlavně, dávám ji často i ke svačině syrovou nastrouhanou jako "ovoce" a stalo se mi, že jsem ho překarotenovala, dr. se zdál žlutej, tak jsme mrkvičku omezili a má ji, když už, tak v nějakých skleničkách.
16. led 2012 ve 12:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
@elana a neříkala proč min.3 druhy?to už bych fakt nevěděla co jí dávat,když bych ji dala všechno naráz
16. led 2012 ve 13:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
zítra bude asi těstovina s mrkví a jablíčkem
16. led 2012 ve 13:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
@badik ahojky,jaký těstoviny dáváš?
16. led 2012 ve 13:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dostyna no ještě jsem nedávala,ani jsem o tom nepřemýšlela jaký.dám ty co mám doma,obyč.ty dáváš nějaký spešl?
16. led 2012 v 17:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
k tématu "co do zobáčku" : já dávám teda skleničky..takže kupuju různý a třeba míchám...včera se mi podařil dobrej mix..měla jsem zbytek kuřecí polévky od Hippu, do toho jsem přidala mrkvičku, co mám zamraženou a brokolici...a Vítek dělal celou dobu mňam mňam a ještě jsem musela přidávat, ale to už jsem měla jen brokolici a ta mu nejela. Já se pořád bojím mu vařit z toho, co koupím v supermarketu...je to bůhvíčím stříkané a bůhvíjak skladované...tak zatím jedem jen ve skleničkách + občas uvařím maso z ověřeného chovu a tu moji mrkvičku a ještě mám dýni Hokaido, tak je moc dobrá. Pak jsem ještě vařila červenou řepu, ale z té se mi nadavoval :(
16. led 2012 v 17:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
ha červená řepa,dík za typ :slight_smile:
tak změna zítra bude dobrej mix když má být víc druhů zaleniny:testoviny,hrášek,kukuřice,zelený fazolky,kuřecí,a ať to líp klouže přidala jsem trochu mrkve a dýňu
16. led 2012 v 18:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dáváme skleničky a to jakékoliv, takže hovězí masíčko, krůtí, kuřecí, králíčka se špenátem, pastiňák přidaný do nějaké skleničky, polívky...kupuju hodně Hamánka a Babylove z DM, malému to chutná. Do přesnídávky mu musím dát piškot, jinak ji nechce vůbec, jinak mám uvařené domácí kuřecí masíčko s bramborem, přidám tam asi i trochu mrkve ze skleničky nebo trochu dýně, tu mám od Hippu a je super. Mlíko ani jogurty nejíme, jelikož ještě kojím a dr. to nedoporučuje kombinovat. Dávám mléčné kaše od Hami a od Nestlé.
16. led 2012 v 19:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
@badik právě že jsem zatím nic takového nedávala.jedem jen brambory a zeleninu s masem
16. led 2012 v 19:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
@bizonka1 to je divný já zas ode všad slyším že je dobré alergeny jako mlíko a obiloviny začít dávat dokud se kojí
16. led 2012 ve 20:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
@badik já nevím no, mě to tak tchýně prostě řekla-ona je naše dr., tak musím poslouchat :grinning: ale je to divný, protože pokud budu kojit do roka, tak neochutná jogurt a mléčné výrobky?
16. led 2012 ve 20:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
@bizonka1 no právě si vem že někteří kojí i dýl a mě příjde docela logická teorie že se to má vyzkoušet dokud se kojí.přece jen v tom mlíku jsou různý protilátky a všechno co je dobrý,tak si myslím že i případným alergiím by pomohlo tělu se bránit,si teda myslím já.mě to řekla zas moje dr. a co vím i ostatním kámoškám a to mají jiný doktorky.a jak už jsem psala řekla že to už stejně zkusila v té kaši.to jsem i pěkně čuměla,teda nikdy jsem nepřemýšlela z čeho je vlastně "mléčná " kaše :slight_smile: ,ale mlíko bych nečekala :slight_smile: ,jsem myslela že je v tom nějakej sunar či co.
16. led 2012 ve 20:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
@badik No zkusím se jí ještě zeptat a uvidíme...ráda bych mu zkusila dát třeba jogurt nebo pribináček. Já dávám mléčnou kaši od Hami a tam je prý kojenecké mléko:slight_smile: jakou dáváš ty?
16. led 2012 ve 20:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky, ale v kojeneckém mléku je normální mlíko... byť nějak upravené... a totéž i v těch dětských mléčných kaších. Proto děti alergické na bílkovinu kravského mléka nesmí normální UM, ale musí mít speciální.
16. led 2012 ve 20:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
@aajda Tak to asi tedy dělám špatně, že mu dávám ty mléčné kaše, že? Měla bych dávat nemléčné a dávat je do mého mlíčka....ale to už je asi jedno, v tom případě by mohl i ty jogurty?
16. led 2012 ve 21:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
@bizonka1 Pokud to dobře snáší, tak dávej dál klidně mléčné kaše, jogurty se můžou dávat kolem 8m, takže už taky pomalu můžeš. Ale v jogurtu je to mléko zase jinak zpracované než v té kaši, takže já byť mám dítko na UM, tak ho mám v plánu zavádět 3 dny - první den 2-3 lžičky a čekat na reakci, další den trošku víc atd. A nedávat smetanové jogurty (např.choceňský), ale klasické bílé, nejlepší je prý Holandia, co jsem tak četla...
16. led 2012 ve 21:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
@aajda tak já to zkusím taky tak, díky za radu :slight_smile:
16. led 2012 ve 21:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
holky, nemáte někdo zkušenost s lokální alergií na mléčné kaše? zkoušela jsem všechny druhy a malej má vždycky na pusince a všude kde se kaše dotkne úplnou kopřivku. do hodiny je to pryč, ale vypadá to dost děsivě. Myslíte, že to může být z umělýho mlíka?
16. led 2012 ve 21:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zlatuse01 Podle mého toho může být příznak alergie na BKM, ale to jen tipuju, zkus se poptat v této diskuzi, holky ti poví víc... http://www.modrykonik.cz/diskuse/tema/alergia-na-mliecnu-bielkovinu-kravskeho-mlieka/?page=last&post=last&lastref=il
16. led 2012 ve 21:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
@aajda děkuju, jdu to pročíst
16. led 2012 ve 21:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek