• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Přidej se, jestli máš TP také květen-červen 2011.

8. března 2017 
@pupicka přemýšlím o ohrádce.Zatím mi malej nelozí,jen se kutálí atd a tak je to dobrý,ale taky si nedovedu předatvit jak se bude tvářit na to,že je zavřenej.Koukala jsem na Aukru prodávají i velký ohrádky...no nevím.Zatím ho mám na puzzlích 2x2m a je spokojenej
19. led 2012 v 11:19  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@pupicka Ondra mi spí docela dost...po snídani si tak hodinu hraje a na slabou hodinu do svačiny usne, po svačině zas tak, po obědě spí v kočáru, po odpo svačině už teda obvykle neusne...ale i tak když to spočítám, tak za den naspí cca. 4 hodiny průměrně

ještě k těm chodítkům, viděla jsem tuhle u kamarádky (malé byl na Vánoce rok), jak to před sebou tlačí a holčička za tím cupitá po špičkách...vypadá to dost nepěkně a nezdravě, ptala jsem se i doktorky a taky se divila, že s tím rodiče nic nedělají, že to v pořádku není, když to jinak nedovede (protože jsou děti, co někdy jdou hezky a jindy po špičkách). Ale nevím, zda je to chodítkem jako takovým...každopádně možná jí tím ten vývoj zbrkle urychlili. Ale fakt nevím.
19. led 2012 v 11:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
@elana No hlavně to chození po špičkách se ihned rehabilituje,to je jedna z největších chyb u chození
19. led 2012 ve 12:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojky holky :slight_smile:

@evinka85 toho lipánka normálně mixérem - metličkama :slight_smile:
19. led 2012 ve 12:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
holky krásný fotečky dětiček :slight_smile:
19. led 2012 ve 12:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak sem dám taky nějakou :grinning:
19. led 2012 ve 12:36  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
@dostyna hmm, asi jsem jí to měla aspoň naznačit...ale my se moc nevídáme (bydlí na druhém konci republiky), tak jsem se nechtěla pouštět do nějakých diskuzí. Ale překvapilo mě to, navíc její maminka je zdravotní sestra, tak že jim to nepřijde zvláštní. Každopádně vypadá to dost nehezky a já ač o vývoji atd. moc nevím, jdu "se svým dítětem", tak toto i jako naprostého laika zarazilo i mě.
@many krásný kluci :dizzy_face: nejlepší je Lukášek na těch reprobednách, takový paša spokojený :sweat_smile:
19. led 2012 ve 13:11  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@many super fotky.Bude to rocker :slight_smile: A líbí se mi ta postel.odkud ji máte?O té do budoucna uvažuju pro Tondu,má malý pokojíček,tak se bude hodit
19. led 2012 ve 13:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
@elana no tak to se divím,že ji na to nikdo neupozornil.Zkracují se tak šlachy a ikdyž chůze se vyvíjí do nějakých 4 let věku dítěte,myslím,že to není dobrý.Ale samozřejmě se to může i srovnat
19. led 2012 ve 13:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj, tak sedímeeeeeeee! Dnes jsem přišla k postýlce a ona normálně seděla. Potom jsem ji pozorovala a do sedu se dostává přes překážkový sed, snad to bude o.k. Jinak se začala plazolozit, doplazí se ale pouze k něčemu co chce ukořistit :grinning: jinak je líná. Dnes mě orvala listy fíkusu :grinning:
@dostyna
@pupicka taky nejsem pro chodítko , to nepořizuju.
Holky myslíte, že můžu dát malé šťávu ze zavařených domácích třešní a nebo jahod. Je v tom tak polívková lžíce hnědého přírodního cukru, v celé té velké litrové sklenici, tak kdybych to naředila k tomu pití, řekněme 1:2- 1:3???
19. led 2012 v 15:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
@many to už ti tak krásně sedí jo? Teda čučím :fearful: :wink:
19. led 2012 v 15:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, snažím se vás dočíst.
@elana kuchařky od Annabel Karmel mám - kupovala jsem je už za první dcery a mám jich od této autorky spoustu. Můžu jmenovat: Vaříme pro kojence a batolata, Vaříme pro děti (od narození až do školního věku), 100 nejlepších kašiček pro malé děti (do jednoho roku), Vaříme pro kojence a předškoláky, Super recepty pro kojence a nejmenší děti (od 4měsíců do 8let). + Další knihy od jiných autorů např. od D. Ostertágová Receptář zdravé výživy pro kojence a děti - taky dobrá kniha, je rozdělena do kategorií nápoje, kaše, pomazánky, polévky, omáčky, pokrmy z masa a ryb, bezmasé pokrmy, saláty, zákusky a moučníky, koktejly.
Jsem celkem blázen do takových kuchařek - a ráda jsem z nich i vařila - ovšem jen do doby, než pak malá začala jíst to stejný co my. Teď už se zase třepu na to, až z nich začnu zase vařit. :slight_smile:
19. led 2012 ve 20:33  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Když jsme u toho jídla, já zatím dávám skleničky, ale tak do měsíce už taky asi začnu vařit, kuchařek mám spoustu, takže se do toho můžu pustit. :slight_smile:
Holky dotaz, jak u vás prošel přechod z jemné kašovité stravy na stravu s malýma kouskama?
Když malé dám skleničku co je od 6.měsíce, tak tam jsou kousky a máme problém, malé se navaluje, prská to a po chvíli to vzdá a nechce raději jíst. Takže jsem vždy zatím ustoupila a rozmixovala jí to, ale vím, že jsem i u první dcery takhle ustupovala a pak jí to trvalo dlouho než se to naučila jíst. Nerada bych stejnou chybu opakovala..... Je fakt, že Verunka nemá ještě ani jeden zub....
19. led 2012 ve 20:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
@evinka85 taktéž jsem proti chodítkům.
19. led 2012 ve 20:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pupicka já ohrádku pro malou mám, taky jsem váhala jestli dřevěnou nebo jinou. Teda za mě, bych šla raději do dřevené se šprušlema a s otevírací brankou, jenže takové jsou jen dost rozměrné, to bychom měli zastavěnej celej obývák, takže jsem z toho upustila a mám takovou na způsob cestovní postýlky se dnem na něm je matračka a super. Malé se líbí a vyhraje si v ní. Jeden bok je na zip, takže když malá bude hezky lézt po kolínkách, tak jí to můžu nechat rozepnuté a může si tam sama vlézt nebo vylézt ven.
19. led 2012 ve 20:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jinak pokrok malá už konečně zjistila, že to na tom bříšku není tak hrozný, jak si doposud myslela. :slight_smile: Takže už se sama co chvíla přetáčí ze zad na bříško a zpět a cestuje nebo spíš válí sudy po bytě. No sláva - toto trvalo. :slight_smile: Akorát je blbý, že máme všude plovoučku, takže jsme koupili kus kobercu a je na něm, ovšem během dvou dnů už jí nestačí. Musím ji furt hlídat, aby nemajzla hlavou o zem. To stejný když je na zádech a snaží se zvednou do sedu, tak když se vrací zpět do polohy na záda, tak tou hlavičkou majzne do země.
19. led 2012 ve 21:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pupicka Mě malá naspí přes den jen hodinu. A to má rozdělný na půl hodiny dopoledne a půl hodiny odpoledne. Je jak na baterky. :slight_smile:
19. led 2012 ve 21:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lolla79 taky mixuju i když si možná zadělávám na problém, taky nemáme ani jeden zub.

Mě se osvědčila už na sobě vzhledem k mému astmatu a atop. ekzému kniha Výživa podle pěti elementů a Výživa podle pěti elementů pro matku a dítě od Barbary Themelie. Ne že bych byla nějaký fanatik, ale jsou tam dobré postřehy co se stravy týče a také i pár typů na pokrmy jak pro mě tak pro mimi i děti předškolního a školního věku. Má to dobře popsané a srozumitelné stavěné podle tradiční čínské medicíny a můžu říct, že mě to zbavilo dost problémů výše zmiňovaných a i váhu to dobře udržuje a pomůže zhubnout, mám na sobě vyzkoušené.
19. led 2012 ve 21:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pupicka max. 2 hodiny přes den, většinou tak hodinu, ale v noci teda spí od 21-8 ráno bez probuzení.
19. led 2012 ve 21:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
ohrádku jsem nekupovala. Přišlo mně to jako zbytečné utrácení a navíc se mě zdáli všechny malé a myslím si, že by to moc dlouho nevyužila. Dali jsme ji na zem matrace 200cm x 180cm a kolem má ze dvou stran zeď a z jedné gauč. Je na tom docela spokojená. Stejně za chvíli bude lítat všude.
19. led 2012 ve 21:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
a už zase nevím na co jsem chtěla ještě reagovat :grinning:
19. led 2012 ve 21:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ikopretinka Kdybych neměla starší dceru, tak bych taky asi ohrádku nekupovala, u ní jsem jí neměla a nechyběla mě, ale teď u druhýho jsem ji koupit musela hlavně z hlediska ochrany Verunky. Lucka je strašnej divoch, řekla bych že je hyperaktivní, pořád kolem Verunky poskakuje a dělá blbosti, tak aby na ni nepadla a neublížila jí.
Ale zase je fakt, že když něco dělám a nemůžu Verunku zrovna hlídat, tak ji do té ohrádky šupnu a nemusím mít strach, že by něco vyvedla.
19. led 2012 ve 21:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lolla79 ja jsem male prvne mixovala az se naucila pekne polykat, tak sem ji to zacla jen mackat vidlickou a pak sem presla na ty kouskovy jidla ve sklenicce a uplne v pohode, fakt doporucuju to zacit co nejdriv
19. led 2012 ve 21:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ikopretinka Ta kniha od té Barbary Themelie mě zajímá - hnedka jak vyrazím na nákupy, tak zamířím do knihkupectví a mrknu. :wink: A nevěřím, že bych ji vrátila zpět do regálu.... určitě skončí v košíku. :slight_smile: Jsem fakt blázen do kuchařek. :sweat_smile:
19. led 2012 ve 21:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hribek závidím. Vím to, že bych měla začít co nejdřív, protože fakt jsem to zažila u první holky a trvalo to šíleně dlouho než se naučila kousat. Jenže když dávám Verunce ty maličký kousky tak fakt co sousto tak to málem vyhodí. A když se jí podaří čtvrt skleničky takhle s problémama zbaštit, tak pak mě přijde líto, kdyby to měla pak vše vyhodit. Takže změknu a jdu to rozmixovat.
19. led 2012 ve 21:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lolla79 tak takhle je to presne i u nas , je mi lito to vyhodit , tak to maly radsi rozmixuju, a ted jsem po delsi dobe uvarila maly mrkev doma a taky ji nechce co sousto to se u toho davi :frowning2: ji musim zas naucit na domaci stravu
19. led 2012 ve 21:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dendy88 tak vidím, a jsem ráda, že to není problém jen u nás. :slight_smile: Snad se to ti naši broučci brzo naučí.
19. led 2012 ve 22:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lolla79
@dendy88 tak to zkuste rozmixovat ne do konce ale nechat trochu kousku a pomalicku to upoustet a mackat. ja musim zaklepat ze izinka basti uplne nadherne a sem za to stastna
19. led 2012 ve 22:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lolla79
@hribek no ja bych byla radsi kdybych ten problem nemela :grinning: tak ja to zkousim, ale ono to neni moc zabava kdyz ji das lzicku a pri kazdy se zacne vylozene davit a kolikrat se bojim jestli to i nevyzvraci :frowning2:
19. led 2012 ve 22:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dendy88 drzim pesti at to vyjde. ja izuldu zacla cvicit na vetsi kousky co nejdriv pac me na to upozornila mamka jinak bych s tim asi mela taky problem. ale neboj vsechno se nauci chce to jen trpelivost a zkouset. ja ted zas nadavam u prebalovani, nechce lezet na zadech a furt se pretaci:frowning2:
19. led 2012 ve 22:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek