• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Přidej se, jestli máš TP také květen-červen 2011.

8. března 2017 
@germaine ach jo, tak to je peklo, Luky ale spí takhle mizerně od miminka, takže já jsem si už docela zvykla, ale je to boj, kolikrát myslím, že už v noci nevylezu z postele :wink: vědět čím to je....jenže fakt netuším
23. led 2012 ve 20:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
@bizonka1 My spíme mizerně už i přes den...tchýně říká, že spí jako zajíc - s jedním okem otevřeným :grinning: musíme jenom vydržet, věčně to trvat nebude...
23. led 2012 ve 20:59  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@bizonka1 No naše malá nespala od narození, dýl jak půl hodiny vkuse mi nespala, byla jsem úplně vyčerpaná, do toho pořád jen kojení každou hodinu ve dne v noci skoro do 6-ti týdnů. Pak začala spát v noci tak 3hodiny v kuse do 6-ti měsíců pořád. Už jsem ani nedoufala, že se to změní. Ale najednou padla a spala celou noc. No paráda. První týden jsem tedy nespala pro změnu já,protože jsme měla strašně nalitý prsa, ale vydržela jsem a upravilo se to samo. Teď už spím jak mimino i já. :grinning:
23. led 2012 ve 21:03  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@germaine Takhle přesně mi spí malá v kočáru, jedním okem furt pozoruje, kudy jedeme. :wink: , aby něco neprošvihla :grinning: Zvědavá ženská. Jak zastavím, , je vzhůru. Proto jí dávám spát raději doma, tam mi spí pěkně. Dopoledne tak 1,5h a odpoledne ještě tak hodinku dá. Ono to určitě přijde. Některýmu dítěti to holt trvá dýl. :slight_smile:
23. led 2012 ve 21:08  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jana974 Tak my zas v kočárku spíme tvrdě, ale stejně tak 40 minut, někdy dá i hoďku, ale jinak je to bída...každý dítě je jiný a mě nejvíc točí, že si člověk na něco zvykne a za dva měsíce je to úplně jinak :grinning:
23. led 2012 ve 21:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
@germaine No a za pár let na to budeš akorát vzpomínat :sunglasses:
23. led 2012 ve 21:45  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky, ja co zacla davat kasi tak mala spi od tech 8 do 6-7 ale tak obden se mi budi s jekotem a napina se pak se vyprdikuje vetsinou pri trose mlika a spi dal, muze to byt tou kasi?
24. led 2012 v 07:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hribek ahoj, tak to neporadim. taky dáváme kaši a nemám pocit, že bych mu dávala něco špatnýho a prdí jak dospělej chlap po dvou litrech zelnice :grinning: :grinning: :grinning: a v noci taky občas vyjekne a pak si prdne a je klídek... :sunglasses:
24. led 2012 v 08:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hribek někde jsem četla, že jsou děti, co je po kaši bolí bříško, co je na tom pravdy nevím...ale dávám ty Nestlé, ony jsou už nějak trochu enzymaticky naštěpené, právě aby tolik nezatěžovaly trávicí ústrojí na noc. A malý mi spinká hezky, budí se jen žízní kolem 3 hodiny ranní, tak dám trochu ředěný jablečný šťávy (nic jinýho nechce, lump) a spí dál. Ale pravda je, že nedávám plnou palbu kaše lžící, ale jen prsknu 2 odměrky nemléčné do flašky se 150ml UM, takže ji pije. Možná by ho taky bříško bolelo, nevím.
24. led 2012 v 09:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
@evinka85
@elana
@elana no nevim, ja davam od hami tu dobrou noc. prvne sem davala na lzicku ale uz davam flaskou. tak uvidime no bud si zvykne nebo jak to dobereme tak koupim jinou. ja taky davam redenou stavicku, tu mi vypije behem dne i klido 150ml ale vodu caj vubec:frowning2: ale sem rada ze aspon tu redenou. ted sem ji nakoupila v tescu od hippu meli ji v akci.
24. led 2012 v 10:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pupicka posílám fotky z ohrádky, to jen pro inspiraci, jestli pořád ještě váháš, zda ohrádku koupit. Malá je v ní spokojená i přesto, že je zvyknutá být v obýváku na zemi. Dávám jí tam když např. vařím nebo uklízím a nestěžuje si. :slight_smile: Před pár dnama mi tam dokonce i usnula. :slight_smile:
24. led 2012 v 11:24  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Jinak holky, dávám kaši mezi 18.30 - 19 hod. a malá mi teda celou noc nevydrží. Kolem půlnoci jí dávám ještě mlíko, to si dá kolem 130ml - někdy i 160ml a pak další dávka mlíka ráno kolem 6hod. Přitom mám za to, že první dcera vydržela po kaši celou noc v klidu spát. Zkrátka každé dítko je jiné, musíme to vydržet, bude líp. :slight_smile:
24. led 2012 v 11:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lolla79 ta má oči :dizzy_face: . Taky si myslím, že každý dítko je jiný, některý jsou prostě větší a jiný menší hladovci...já jsem možná ani s tou kaší začínat nemusela, ale prcek se začal budit v noci dřív (kolem 1:00), tak jsem mu ji dala, ale chvíli s tím buzením pokračoval, bylo mi divný, že mlíko nimrá, tak jsem mu místo toho zkusila dát jen napít a on usnul dál, tak jsem zjistila, že má jen žízeň. Takže pije kolem 19:45 kaši, mezi 1-4:00 (jak kdy, každou noc jinak) šťávu a v 8:30 snídá mlíko. A to nemluvím o tom, že tu má asi nejmenší dávky UM jak jsem si všimla-stále pouze ze 150ml vody, už asi 3 měsíce.
24. led 2012 ve 12:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
@bizonka1 no, taky mi nezbývá než Tě uvítat v klubu vyčerpaných mamin :slight_smile:! My to tak máme už skoro 4m a taky už moc nevím co s tím, tak jsme s manželem ze zoufalství přistoupili k "vyřvávací metodě" a zdá se mi, že je to trochu lepší :slight_smile:...teda jen v noci, přes den stále platí rovnice: postýlka=hysterák klidně na 2hodiny (což já teda nikdy nevydržím), takže jsme zvládli aspoň to, že už spí sám v pokojíčku a nemusíme ho uhoupávat nebo uhladit ke spánku a už se nebudí každou hodinu :slight_smile:. Jo a u nás, troufám si říct, to taky není hladem - dá si kojo v sest, o pul osme kasi a kojo, takze hlad by mít neměl :slight_smile:
24. led 2012 ve 12:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hribek tak presne to samy Vita po kasi delal taky (a to jsme prave meli tu mlecnoobilnou od Nestle) a pak ani ten den potom se mu neslo vykakat, pak jsem prisla na to, ze to delaji jen kase "na dobrou noc" a kdyz dam normalni od Hippu s ovocem, tak dobry (ona je i dost ridsi). Ja davam jeden den kasi, druhy den ovoce nebo ovoce se susenkou na noc.
24. led 2012 ve 12:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lolla79 díky, jůůů ta má krásný kukadla ta tvoje princezna!! A jak je velká ta ohrádka, mě se zdá, že to by se Vítkovi zdálo malé, tedˇ už mu nestačí ani obývák s kuchyní, který má dohromady tak 35m čtvrerečních :slight_smile:...už se dožaduje na chodbu a dál objevovat :slight_smile:
24. led 2012 ve 12:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pupicka tak na celý den to tam určitě není. Jak říkám, já jí tam dávám jen když vařím nebo uklízím nebo se jí prostě nemůžu věnovat. Ale hodinku tam vydrží krásně. Jinak ta ohrádka není velká, má jen myslím metr x metr, ale na to její převalování z bříška na záda a opačně to stačí. :slight_smile: Pak dostane zase svobodu a jde na zem.
24. led 2012 ve 12:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
@elana mě malá taky toho mlíka moc nevypije, průměr je 120ml, někdy nedá ani to, ale stane se vyjímka, že vypije i těch 160ml. Už to neřeším a hlavně se kvůli tomu nestresuju, když nechce, tak nechce.
24. led 2012 ve 12:42  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@lolla79 přesně tak, jsem ráda za to, co vypije (ráno 150 a to dost nimrá, k svačině už ho má odpuštěný, protože to fakt nedal ani 30, k obědu 120, ke svačině 150 a večer teda 150 a má v tom 2 lžičky tý kaše). Doktorka říkala, že spousta dětí začne okolo 8. měsíce mlíko odmítat, takže aspoň že pije tohle.

a konečně teda jsem ráda, že začal aspoň ty šťávy (šťávu!, musí to být jablečná, meruňkovou ani hruškovou nechtěl, mám ještě švestkovou, tu jsem zatím nezkusila) pít...jinak fakt mě trápilo, že nemá moc tekutin, když pije míň mlíka
24. led 2012 ve 12:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
@elana to ti vypije za celý den toho mlíka dost cca 570ml. Já malé dávám už jen 3x za den - nědy jen 2x a to vypije cca 400ml dohromady, někdy ani ne..... Takže buď v klidu a ráda, že toho vypije tolik.
24. led 2012 ve 13:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jinak já dávám malé pít čaj, vodu a ředěné šťávy od Hippu, ale nedostanu to do ní nijak, jedině po lžičkách. :frowning2: Pokud má pít sama z hrnečku, tak co se jí dostane do pusiny, tak okamžitě vyplivne a když jí dávám po lžičkách, tak sama otevírá pusinu......
24. led 2012 ve 13:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lolla79 tak to jsi mě uklidnila :wink: já právě ani nevím, kolik mají děti v tomhle věku vypít. Já rezignovala a šťávu dostává z flašky normálně...po lžičkách to pil, ale bylo to vybryndaný všude, navíc jak asi napolykal, tak to kolikrát i blinknul potom a hrneček (takovou tu učící flašku) jsem ještě ani nevytáhla.
24. led 2012 ve 13:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ikopretinka ahojky :slight_smile: jo,jo pěkně sedí, prvně si sedl a pak začal lézt :slight_smile: Ladíček v 8 měsících už chodil u nábytku :wink: Lukyšek se už pokoušel zvedat a jednou teda pěkně spadl :frowning2: tak ho hlídám
24. led 2012 ve 14:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
@elana to je tátova aparatůra :grinning: si asi říkal, to bude jednou moje táto :grinning: no doufám, že oba kluky kytara chytí :grinning:
24. led 2012 ve 14:04  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@dostyna to doufám, že bude rocker :grinning: jinak tu postel máme z asca , teď už je u nás teda v Olomouci zrušený, ale určo jí budou mít i někde jinde a na netu snad taky :wink: ale my teda časem koupíme palandy, ať mají víc místa v pokojíčku :slight_smile:
24. led 2012 ve 14:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
jinak ahojky holky :slight_smile: jsem ani nepozdravila a už tady odepisuju :grinning:
daří se dobře, akorát má Lukyšek velkou rýmu, no velkou, už se to lepší, má jí už od středy, včera měl teda i horečky a dneska klid, jestli zoubky :unamused: jinak noci pořád šílený :unamused: od té laryngitídy se prostě pořád budí :unamused: doufám, že to bude zoubkama a bude brzo klid, už je to teda měsíc :unamused:
24. led 2012 ve 14:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
@elana děti do 10 kg mají vypít na 1kg - 100 ml, co si teda pamatuju, takže 10 kilové dítě by mělo mít za den 1l tekutin - tam se teda počítá i polívka, přesnídávka, mlíko, kaše :slight_smile:
24. led 2012 ve 14:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
kruci ,teď jsem na té stránce byla a najednou to nejde :unamused: jsem chtěla ať si můžete počíst, co jsem našla :unamused:
24. led 2012 ve 14:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
24. led 2012 ve 14:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek