• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Přidej se, jestli máš TP také květen-červen 2011.

22. září 2016 
@pupicka nesedí.jen v té židličce na jídlo.V lehátku už totiž nechtěl být,to si sedala a já se děsila,kdy se mi překlopí.Takže má židličku na hamání,jinak ještě nesedí
30. led 2012 v 09:01  • Odpověz  • To se mi líbí
@pupicka Myslím,že na krátký pobyt se to dá,ale na spaní v kočáře moc ne.mě tak asi malej onemocněl.je zvyklej spávat v kočáře.Oblečenej byl dobře,po vysvlečení teplý,ale nadýchal se toho ledového vzduchu a to mu neudělalo dobře.3 dny horečky,ted kašel a rýma.myslím,že tohle je už velká zima.Já jsem pro aby byly děto co nejvíc venku,ale tohle je dost
30. led 2012 v 09:09  • Odpověz  • To se mi líbí
@pupicka něco se mě plete, že snad děti do tří let do mínus pěti na půl hoďky maximálně. Ale nechci kecat.
30. led 2012 v 09:19  • Odpověz  • To se mi líbí
@bizonka1 to je zvláštní, že nic nepřibral, když už není jen na mlíku..... Tak držím palce, aby se to zlepšilo a začal hezky papkat a taky aby se naučil brzy z flaše.
30. led 2012 v 09:23  • Odpověz  • To se mi líbí
@pupicka mě taky malá ještě nesedí a na jídlo ji dávám do jídelní židličky. Mám teda polohovací, ale mám ji téměř v sedě.
30. led 2012 v 09:27  • Odpověz  • To se mi líbí
@dostyna ajaj, tak to je prekerka....nevim, co budeme delat....co ja bych dala za dite spici v postylce! No nic, zkusim do uspat venku a pak zpet domu a snad se prospi na verande v kocarku. Me se prave zda, ze Vita uz trochu rymu ma...ale nic neodsaju.
30. led 2012 v 09:27  • Odpověz  • To se mi líbí
a s tim nepribiranim...myslim, ze pokud je treba hodne akcni, tak bych se ani nedivila.....nam Vitek ted pribral za posledni 2 mesice jen necelych 600g a to povazuju za velky uspech...protoze ho od rana do vecera honim po celym baraku. Prave jsem mu vydelavala z pusiny kus polena, ktery ukoristil u krbu a ted uz je u balkonovych dveri a hraje si tam se zaluziema:slight_smile:...jdu ho odlovit :slight_smile:
30. led 2012 v 09:28  • Odpověz  • To se mi líbí
@pupicka jinak já mám ještě po první dceři krém od Biodermy - krém na zimu. Má trvanlivost do července, takže ho ještě užijeme. :slight_smile:
30. led 2012 v 09:29  • Odpověz  • To se mi líbí
tak myslite, ze muzu taky zkusti dat Vitu do jidelni zidlicky, manzel furt hudra, ze uz ji chce vytahnout, protoze v tom vajicku se Vitkovi uz hodne nelibi a snazi se z nej utect :slight_smile:
30. led 2012 v 09:32  • Odpověz  • To se mi líbí
tak jsem ted nasla na emiminu: Obecně se doporučuje, že s dětmi do roka se nemá chodit ven pod –10 stupňů, s novorozenci pod –5 stupňů – právě z důvodu, že jejich plíce nejsou připravené na velký mráz a mrazivý vzduch jim plíce vlastně „pálí“…
30. led 2012 v 09:32  • Odpověz  • To se mi líbí
diky za tipy na kremy...zkusim poridit :slight_smile:
30. led 2012 v 09:33  • Odpověz  • To se mi líbí
@hribek dikec...zkusim vyckat, jestli se trochu neotepli a vyrazim aspon na uspavaci okruh...pejska uz tu stejne preslapuje a uz chce jit taky ven....jen me se moc nechce :slight_smile:
30. led 2012 v 09:34  • Odpověz  • To se mi líbí
@pupicka no hele,já z toho neměla čistý svědomí.Rehabka mi kladla na srdce neposazovat pokud sám nesedí,ale já už jsem to udělat musela.Je v ní šťastnej a není v ní tak dlouho.Jinak trénuje lezení a to mu zatím nejde :frowning2:
30. led 2012 v 09:34  • Odpověz  • To se mi líbí
@dostyna Moc děkuji, zkusím ho:slight_smile: snad to bude brzo ok
30. led 2012 v 09:38  • Odpověz  • To se mi líbí
@hribek
@pupicka nám řekla dětská dr. že ven do -5, potom už to pro ně není vůbec zdravé, dýchat ten ledový vzduch. Mažu Weledou proti chladu a větru nebo jak se to jmenuje, koukala jsem, že v DM mají takové minibalení za 49kč a jelikož se ho spotřebuje na jedno namazání fakt mikromnožství, tak vydrží v pohodě celou zimu. Jinak je to kosmetika tady nechutně předražená. Ale není tam žádná voda v základu, jen mandlový olej a nějaký vosk.
@dostyna kolem 8. měsíce začnou některé děti mlíko odmítat, je to normální, byť nepříjemný vývojový krok (ale netýká se všech). Touto dobou už ale většinou prcek přijímá vápník třeba z jogurtů, takže to nevadí. Chce to nabízet, ale když nechce, tak nenutit. Mně Ondra taky zlobí, plnou dávku mlíka (150ml) dostává už jen k snídani a k odpolední svačině (jogurty zatím nemáme, je na HA mlíku) a šíleně s tím zlobí, nimrá to, rozhlíží se...a obvykle 40ml nechá.
30. led 2012 v 09:39  • Odpověz  • To se mi líbí
@elana no já četla, že to někdy prckové dělají v tomhle období.těch cca 400ml za den do něj dostanu,tak nebudu stresovat.Má odpoledne buď jigurt a nebo mléko.Spíš si říkám,čím nahradit to mléko před spaním?asi troškou čaje
30. led 2012 v 09:45  • Odpověz  • To se mi líbí
@dostyna a kdybys mu do toho nasypala třeba 2 odměrky té nemléčné kaše, nechutnalo by mu to? Tohle zabralo u nás...večerní kaši vypije na jeden zátah, žádný nimrání a ještě kouká, že by si dal nášup, někdy i brečí.
30. led 2012 v 09:47  • Odpověz  • To se mi líbí
@dostyna to nestresuj určitě, mě malá kolikrát ani 400ml za den nevypije. Teď poslední dny dá dohromady jen 300ml. A dneska budu myslím ráda, když vypije těch 300ml.
30. led 2012 v 10:35  • Odpověz  • To se mi líbí
@elana
@pupicka tak u nas uz jsou "jen" 3 pod nulou a slunicko sviti tak si myslim ze uz to jde a za ty 2 hodky bude jeste tepleji.

me nastesti mala spi i doma, ted pres poledne tu hodku a pul a v kocarku dalsi hodku zvladne.
30. led 2012 v 10:59  • Odpověz  • To se mi líbí
@dostyna no prave, my jsme taky rehabkovy (uz teda ale necvicime, protoze Vitek to nerad - a to ani nemame Vojtovu metodu), tak se bojim, abych neco nepokankla :(. A ty tam Tonika mas nejak vypodlozenyho? My mame nejako Chicco zidllicku (tusim ze Polly), jeste jsem na ni ani poradne nekoukala, dostali jsme ji a zatim truni v kumbale :slight_smile:
30. led 2012 v 11:00  • Odpověz  • To se mi líbí
@elana jo, prave to mini baleni Welledy mam /asi/, ale protoze jsem vyhodila ten obal a uz jsem to skleroticky zapomnela, tak nevim prave, jestli tam neni v zakladu voda....Vitek ma totiz ted hrozne cerveny tvare....uz jsem se nekolikrat lekla, ze ma horecku, ale nehicoval...tak jsem si rikala, ze je to asi z te zimy
30. led 2012 v 11:02  • Odpověz  • To se mi líbí
@hribek no to se mas :slight_smile:. Vitek prozatim postylku pres den chape jako uhlavniho nepritele!! Ale jak vidi, ze vytahuju kombinezu a cepicku, ze pujde do kocarku, tak se zacne blazene usmivat
30. led 2012 v 11:03  • Odpověz  • To se mi líbí (1)
@elana a to mleko odmitaji i kdyz jsou kojeny? To jako teoreticky hrozi odstav?
30. led 2012 v 11:05  • Odpověz  • To se mi líbí
@pupicka já mám pro malou taky tu polly od chicca, dají se tam polohovat zádička - má 3 různé sklony. Ta úplně nejnižší je skoro leh, takž bych se toho nebála. Já malou dávám do té střední polohy a taky ještě nesedí.
30. led 2012 v 11:07  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahoj holky,zdravím po dlouhé době.Zrovna jsem uklízela a vzpomínala jak jsem v těhu práci co jindy trvala hodinu dělala celý den.teď práce co trvala hodinu mám za půl hod a ještě u toho dělám další tři věci.no sice to podle toho vypadá ale zase takový vysávání jsem dělala 2x do týdne a teď musím vysávat denně,někdy i 2x.Nechápu co jsem celý dny dělala,když jsem byla bezdětná,teď si připadám jak superžena :grinning:
30. led 2012 v 11:32  • Odpověz  • To se mi líbí (3)
@pupicka mě taky malá přes den v postýlce neusne,takže je taky venku.taky trošku rýmuje,spíš v noci a to i pokuckává.ale ráno ji stříknu do nosu mořskou vodu a všechno hezky vyteče.nedám na to dopustit.máme jít zítra plavat,ale asi to zruším ať se nedorazí.
30. led 2012 v 11:36  • Odpověz  • To se mi líbí
@badik taky mi prijde ze toho ted zvladam mnohem vic:slight_smile:
30. led 2012 v 11:51  • Odpověz  • To se mi líbí
@pupicka má vevnitř takovou molitanovou vložku.No já mám taky polohovací lehátko co jde skoro do sedu,ale on se v tom ošívál a málem sse převrátil,takže židlička byla nutnost
30. led 2012 ve 12:00  • Odpověz  • To se mi líbí
holky možná jste to tu řešili,jak to máte s příkrmama?papají vám děti pěkně?my teda hrozně bojujeme.ne že by to nechtěla,ale nemá čas,hrozně sebou mele,pořád se otáčí,sní pár lžiček a pak ji všechno strašně zajímá a nemá ani čas otevřít pusu.čaj chce jen feniklovej nebo vodu a to vypije tak 50ml za celý den.jediný co hezky jí jsou večerní kaše ty zbaští celý,ale taky ne vždy
30. led 2012 ve 12:11  • Odpověz  • To se mi líbí
@badik Mě jí docela pěkně, ale pro změnu mám problém s kaší. Nedávno jsem tu psala, že u nás prostě kaše žádný nepozře. Už jsem zkoušela snad 5druhů a u všech se tváří jako že snad jí dávám citron :angry: . A pití to je tady další kapitola. Když má žízeň, tak se vrhne na hrnek,ale dá tak 10ml a končí, víc do ní nedostanu. Jinak jí to nabízím každou chvíli a to jen tak žužlá a nic nevypije. Dávám meduňkový čaj. Ani šťávy u nás nejedou, voda to samý. No a u jídla, to by si to namatlala všude. Nejradši by jedla sama, furt do toho hrabe, pak si chytne nohy, strčí i v sedačce do pusy, takže my se před jídlem raději svlékáme :grinning:
30. led 2012 ve 12:20  •  3 děti  • Odpověz  • To se mi líbí (2)
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek