• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Přidej se, jestli máš TP také květen-červen 2011.

22. září 2016 
@germaine proc, no tak aspon bude mit poradnou imunitu :slight_smile:....a spravne pochopil chlapik, ze brambory jsou k jidlu. Vitka treba hracky zajimaji tak cca 40 minut (nascitano za cely den) a zbytek smejdi po baraku a leze kam nema, zuzla co nema...tak si myslim, ze je to pro ty decka holt neodolatelny ty predmety, kteryma manipuluji dospelaci
17. únor 2012 ve 21:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
to me ocumlava ale to je tak vsechno stema jejima dasnickama :slight_smile: ale to jak skrabe, kazdou chvili ji striham ale stejnak mam uplne poskrabany prsa a jeste k tomu si s nima pak jeste hraje misto aby pila, to si myslim ze ji roztrhnu potvurku, jak to boli kdyz stipne a jeste zatne ty svy drapky
17. únor 2012 ve 21:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pupicka Neboj, do patnácti kousat nebude :wink: ale kdyby náhodou jo, tak něco není v pořádku :grinning: :grinning: :grinning:
My taky lezeme kam nemáme a nejhorší je, že si třeba stoupá a vrklá se u jídelní židličky, ta nemá pořádně stabilitu a my máme všude dlažbu, je ti jasný jak ten pád z výšky bolí :unamused: jo a už dvakrát na sebe zvrhnul židli a nepoučí se a nepoučí...a miluje ovladače, noťas, televizi, CD, a vše co nemůžu...takže jsou ty dětičky všechny naprosto stejný :grinning:
17. únor 2012 ve 21:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dorinka s Melinkou
17. únor 2012 ve 22:15  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
@germaine dik za utechu:slight_smile:....ale i kdyby hlodal do 2 let, tak aby na me jeste neco zbylo:slight_smile:
18. únor 2012 v 07:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
@badik to zni dobre:slight_smile:
18. únor 2012 v 07:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pupicka však naši už si ty jména pletou navíc ještě máme psa Eninku a i já kolikrát na psa volám Dori a na malou Eny :grinning:
18. únor 2012 v 17:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky, 2 dotazy...
1) Plánujete něktěrá koupit odrážedlo k prvním narozkám? Puky, nebo klasickou motorku, nebo toho brouka na kancl kolečkách?
Já už pomalu sepisuju gift list na první narozky, protože šílené babičky jsou schopné nakupovat už teď, tak to chci mít trochu pod kontrolou...

2) A jak to máte s botkama? Já zas studovala a našla 2 celkem protichůdné názory... jeden říká, že boty co nejpozději, až začnou opravdu chodit vpřed, druhý říká, že boty naopak hned jak si začne stoupat a na lezení sundavat...
19. únor 2012 v 11:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
@aajda ahoj, ja planuju koupit odrazedlo - mulrifunkcni :slight_smile: asi neco takoveho http://www.elinka.eu/detail.php?zbozi=441536 . Jinak s gift listem je to dobry napad, ale u nas asi nebude treba.....moc koupechtivych pribuznych kolem sebe nemame....ale myslim, ze ja to v pohode zastoupim :slight_smile:
a k tem botam....ja jsem taky nekde zaregistrovala informaci, ze boty az dite doopravdy chodi, do te doby pry nejlepe bosky - prevence proti ploche noze. A 13. 3, jdem na rehabku a to nam rikala, ze nas vyradi (konecne) a pry nam rekne povidani o tom kdy boty a jake...takze pak muzu predat moudra :slight_smile:. U nas zatim chozeni v nedohlednu, takze na to mame cas :slight_smile:
19. únor 2012 ve 14:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
holky, tak jsme vcera poprve vyrazili ve sportaku :slight_smile: a dnes kdyz jsem rozebirala a prala hlubokou korbu, tak jsem normalne musela zamacknout slzu....to strasne uteklo a uz mame doma velikyho chlapika :sweat_smile:
19. únor 2012 ve 14:56  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@pupicka Tak já jdu k rehabce teď ve středu, tak se jí taky zeptám, ale moc důvěry v ní nemám, takže určitě dej pak info... nás určitě vyřazovat nebude, i když podle neurologa by měla, ale co už... Agáta už dělá úkroky stranou, vpřed to ale bude trvat... tak právě nevím... ten druhý názor právě říká, že chození na boso je dobré, ale jen po nerovnostech, že doma po rovné podlaze je právě špatné... tak já nevím, ale moc se mi to nezdá. A já zamáčkla nostalgickou slzu, když se prvně postavila, to už není mimino... letí to no :slight_smile:
19. únor 2012 v 15:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pupicka
@aajda ahojky ja taky s tema botkama nevim. ja zatim backurky davam a zda se mi ze je to pro ni lepsi ze je v tom pevnejsi. ale taky sem slysela ze pevny backurky az pozdeji. nevim no, mala uz stoji krasne sama a davam tomu tak 14 dni a bude prechazet i sama. uz tedkdyz u ni sedim tak se pusti a drzim ji jen ja.. ach jo:frowning2: jinak sem zakapla slzu dneska, a to kdyz na me mala spustila mamamama:slight_smile:
19. únor 2012 v 19:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
@germaine prosím tě, škrábe si malý ten atopák? Svědí ho?
19. únor 2012 ve 22:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ikopretinka Někdy minulý týden začal, nyní jsme opět po kortiko kůře a zánět zmizel a zůstaly takové sušší flíčky a ty už naštěstí neškrábe...Fenistil po měsíci a půl přestal fungovat :confounded:
Pročpak máte taky problém?
19. únor 2012 ve 22:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
@germaine díky, no právě už několik měsíců má malá suché červené fleky. Napřed je mívala na hlavě, potom v místě kde končí plína, okolo kloubů a teď i na zádech a ramenách, pod krkem. Promazávání funguje , ale ne a ne to úplně zmizet. Já mám atopák od mala, tak už mě napadá i tahle varianta, ale nejde mi do hlavy, že si to neškrábe. Já mít takovou rozlohu jako ona, tak jsem do krve rozedraná, mě to totiž děsně svědí. Nejhorší je, že ty kortikoidy to vůbec neřeší, jen to potlačují a nelečí. Naopak když se vysadí, rozjede se to v dalším ataku ještě víc, aspoň teda u mě to tak bývalo. :confounded:
20. únor 2012 v 08:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ikopretinka moje malá má taky od malička problémy s vyrážkama - dle dr. jí byla diagnostikovaná dětská seboroická dermatitida, měla to hodně hlavně na obličeji, pod krkem, na hrudníku. Řekla bych, že se jí to začalo ztrácet, ale teď - nevím jestli je to počasím, tak se to zase zhoršuje. Na obličeji to teda nemá, ale pod bradou a na hrudníku to má pořád. Někdy to úplně vymizí, ale teď se to zase objevilo. Původně jsem si myslela, že to má po jídle co obsahovalo rajčata, ale dávám si pozor co jí dávám a má to zase. Tak nevím. Objevila jsem ji to i na nohách + jeden flíček na zádech. A dere si to do krve. :frowning2: Musím ji objednat zase na kožní, ach jo - nejhorší je, že jí nenapíše nic, co by jí pomohlo. To konopí na to přestalo taky zabírat. :frowning2: Takže se začínám smiřovat, že na to bude asi trpět. :frowning2:
Ale tvoji malou to zřejmě nesvědí, tak snad to nebude žádný ekzém a nic takového. Držím palečky.
20. únor 2012 v 09:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lolla79 ono to jak píšeš, skoro vymizí, potom to zase naskočí, furt dokola. Vymizí to na jednom místě, objeví se to na dalším. Z jídla to asi nemá, protože jsem zkoušela vynechávat určité potraviny a nemizelo to, jedině by to bylo po mléku, sunar pije pořád, ale to by se dle mě asi zhoršovalo. Malou to zatím (ťuk, ťuk) nesvědí, tak si říkám, že to ekzém nebude. Příští týden jdeme do poradny , tak jsem zvědavá co na to dr.

jinak malá si kleká v postýlce a snaží se dostat na nohy, už jsme snižovali rošt a budeme ještě jednou
20. únor 2012 v 09:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ikopretinka Jo, máš pravdu s kortiko...jenže my krom AE měli v něm zánět (konkrétně Staphyloccocus Dermaditis) a to jsme museli vyléčit...až jinak ještě min. týden se neškrabal, až pak začal a taky jsme to měli po celém těle a nebyly to jen suchá flíčky :wink: jo jinak kdyby se začala škrábat, zkus jí dělat čaj rooibos, já ho ředím šťávičkou občas i vodou...je to jedno z nejsilnějších antihistaminik...
20. únor 2012 v 09:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
20. únor 2012 v 10:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ikopretinka Jinak my jsme snížili rošt na nejnižší stupeň a ten náš Messner už skoro postýlku přeleze :grinning:
20. únor 2012 v 10:41  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
tak nam krasne chrchla dite, pouzivali jste neco na to ?
21. únor 2012 v 08:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dendy88 a nechytilo to od našeho? Já byla raději včera u Dr. a napsala malýmu Mucosin
21. únor 2012 v 08:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vdovec to asi nee :slight_smile: no ja vcera taky byla, ale napsala mi akorat masticku na ty suchy fleky a maly koukla do krcku, poslechla plice ? asi, a rekla ze chrchla z toho jak ma rymu, ale od vcerejska se to o dost z horsilo mi prijde, predtim kaslala sem tam, ted chrchla kazdou chvili
21. únor 2012 v 09:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
holky ja jsem tak znechucena, ted se na fb resi jedna skolka ktera se u nas v liberci bude rusit, takovejch deti co se do skolek nedostalo pro nedostatek mista ve skolkach a oni ty skolky porad rusi...to je uz na zabiti :frowning2:
21. únor 2012 v 10:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dendy88 Ahojky, já dávala malé když kašlala Sinecod kapky, ale pokud by jsi je dávala tak na dávkování si raději brnkni dr. Já ji je dávala když byla mladší a to jsme měli dávat 2x 3kapky. Je to asi dle váhy dítěte.
21. únor 2012 v 11:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dendy88 jo, taky to nechápu. Jako je na to ještě čas, ale pochybuju, že to do těch tří, čtyř let bude lepší :stuck_out_tongue_closed_eyes:
21. únor 2012 v 11:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dendy88 ahoj, tak my jsme se dnes take vzbudili s nejakou propuknuvsi chorobou:(....ale asi to bude jen "rymicka", doufam. Ale zda se mi, ze ma asi i teplotu...chjo a to zrovna ted, kdyz to vypada na krasne slunecne predjari:(
21. únor 2012 v 15:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
zdravíčko holky, tak jsem tak na rychlo něco početla.... :wink:
klube se nám třetí zoubek a na nožky si stoupá. botky nedávám, jen když jsme někde a mám capáčky po ruce tak mu je nechám. a zdá se, že ho to trošku nutí nestát na špičkách- tak nevim, jestli je to dobře nebo špatně.... :wink:
21. únor 2012 ve 20:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
@elana jo jinak s těma školkama to bude asi všude stejný. U nás taky všechny školky zrušili a ted´ narychlo staví nové, protože už ty stávající nestačí. Včera mi kámoška říkala, že u nich ve čtvrti už školku ani nezkouší, že je tam poměr na 100 přihlášených dětí 5 míst :slight_smile:..tak to je no comment
22. únor 2012 v 09:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek