• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Přidej se, jestli máš TP také květen-červen 2011.

8. března 2017 
@germaine hmm tak super. no me chodi kolem nabytku asi tak tri tydny. no necham ji minimalne tech 14 dni co mame do poradny behat bosky nebo v tech capackach a uvidime jak se to spravi
13. bře 2012 v 07:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dendy88 taky botky zatím nemáme
13. bře 2012 v 08:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky, tak náš Toník začal s plazolezením.Akorát jsem si všimla, že má silnější levou ruku, tou se natahuje dopředu a pak jen lehce přitáhne pravou. Co myslíte?Zkrátka z 80% zaměstnává levou. Tak nevím :unamused:
13. bře 2012 v 09:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lolla79 Ahoj já dávám ocet místo aviváže vždy ale jenom u plenek.My jsme naštěstí obě zdravé takže prášky neřeším.
13. bře 2012 v 09:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lolla79 A co máte za typ pračky?Já to vše nastavuji hned na začátku.My máme Beko
13. bře 2012 v 10:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
@andilekjoja Ahojky, my máme Whirlpoolku, ale taky se to asi bude nastavovat před zapnutím pračky. Jinak dotaz, když používáš ten ocet, opravdu to prádlo (plinky) nejdou cítit tím? Vyčuchne to?
13. bře 2012 v 10:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
Fakt ne!já dávám 2 čajové lžíčky a plíny neelktrizují a nejsou z nich žádné žmolky na miminu.
13. bře 2012 v 10:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dostyna Ahojky naše malá taky upřednostňuje více levou ruku. Ale nijak mě nenapadlo to řešit, pač já jsem levák takže si říkám, že to zřejmě podědí po mě..... Jinak jsem se tě chtěla zeptat, už ti Toník sedí? Já zvažuji, zda si nemám říct dr., aby nás poslala na rehabku.... Jako snaží se už taky lézt, ale zatím jen podsouvá nožičky pod sebe a snaží se na kolínka, což je pokrok, ale přeci jen už by to v tomhle věku měla umět. Vy jste tuším chodili na rehabku ne?
13. bře 2012 v 10:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
@andilekjoja ok, tak už se toho nebudu bát a vyzkoušíme. Děkuji
13. bře 2012 v 10:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lolla79 jsme na tom úplně stejně.Podsune kolínka,krásně pruží a dokonce je opřený o ruce a jednu zvedá do vzdudchu jakoby si trénoval balnc.Ale neleze!No hele,já nevím.Vím, že mi rehabka říkala, že do 10ti měsíců může klidně jen pivotovat(otáčet se na bříšku) Každopádně hodně dětí skoro vůbec neleze a rovnou vstává, to si myslím,že je horší, než když bude o měsíc později lézt.Ono to lezení nejvíce zpevňuje svaly a tím se připraví na to postavení.Sezení-umí sedět když ho posadím,ale sám se do sedu nedostane.Takže posazuju úplně minimálně
13. bře 2012 v 11:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lolla79 chodili jsme na rehabku s tím, že se víc točil na jednu stranu,pomohlo párkrát zacvičit a srovnal se.Tak nevím, jestli si říct zase o cvičení
13. bře 2012 v 11:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lolla79 S tím lezením to pěkně napsala @dostyna Fakt je líp, když začne o měsíc později lézt, než kdyby nelezl/a vůbec. A posadit by se správně měli až když umí lézt. Já myslela, že Agáta taky nezačne, ona to sice tak jakoby uměla, ale pořád se plazila a lezla jen 2-3 lezy tak 3x denně max. Pak se najednou postavila, tak jsem začala mít bobky, že nebude lézt a bude chodit. Pak se asi týden po postavení sama posadila a týden na to začla konečně víc lézt než plazit. Najednou to prostě šlo strašně rychle a teď leze jak ďas, camrá kolem nábytku... Fakt se toho nebojte, pokud pérují a na 4 se dostanou, jen nejdou vpřed, tak to je otázka času. Mně na to doporučili ležet s ní co nejvíce na zemi, lákat jí k přelézání a dělat trakárek (chytnout kolem boků a nechat děti ťapat rukama za hračkou - ale nesmí u toho být prohnuté...).
Ale osobně myslím, že nejvíc zabralo to, že jsem za ní asi 3 dny lezla po zemi a u plazení jí pořád zvedala bříško... byla jsem dost otravná, ale 3 dny stačilly a pochopila.
Každopádně když to dokázala Agáta, tak i vaše děti to dokážou. Já měla pořád na plavání trauma, že všechny děti už lezly... a teď byste vůbec nepoznaly rozdíl.
13. bře 2012 ve 12:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dostyna
@aajda
holky, mockrát děkuji za názor - jste mě teda uklidnili. :slight_smile:
Když u nás teda ani to plazení se nekoná, když se někam chce posunout, tak válí sudy. Ale zase pokud jsem to pochopila správně tak to pivotování u nás probíhá. Dokáže se na bříšku otočit kolem dokola. Nebo se ještě posouvá tím stylem, že si lehne na záda a kope nohama do země a tím se posouvá. Vůbec nechápu, že jí ty nožičky (teda spíš paty) nebolí. Ale je to dva dny zpět, co se začala snažit stavět na kolínka, ale dlouho se na nich neudrží, najednou se jí ty nožičky rozjedou a je zase na bříšku. :slight_smile: Sama si taky neumí sednout - jen v postýlce že se přitáhne. Ale když ji posadím já tak se dokáže udržet a sedí bez opěry.
No kdybychom náhodou na té rehabce skončili - tak to bychom museli podstupovat to vyšetření eeg atd.?
@dostyna, ty cviky co jste předtím cvičili - to byla ta vojtova metoda nebo ne? Já se toho všeho právě bojím, proto asi malé dám cca týden na to, aby se to naučila a budu doufat, že tam nebudeme muset.
13. bře 2012 ve 14:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lolla79 Tak jestli ani neplazí, tak na rehabky zajděte, pro klid duše. Jinak já se s Ági na rehabky dostala přes neurologa, ale žádné zvláštní vyšetření jí nedělal. Oťukal jí kladívkem, aby zjistil reflexy, přitáhl jí do skorosedu, ptal se mě na různé věci... A my necvičili Vojtovku, rehabka nám dala dva cviky, ale nic dramatického. Ono čím později se začne, tím víc to těm dětem vadí a tím víc se s nima hlavně musí bojovat...
A podle toho, co popisuješ (sedání přitažením, posouvání na zádech, nechuť k lezení) by mohla být trochu hypertonická - hlavně to negoogli :grinning: Není to nic dramatického, Aguš je zase hypotonická. Třeba vám dá pár cviků a bud klídek. Určitě není čeho se bát.
13. bře 2012 ve 14:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lolla79 vojtovku jsme cvičili, ale toho se vůbec neboj. Ukáže vám jeden, dva cviky,ten se naučíte a je to. Akorát jak píše aajda, čím je starší dítě, tím se to hůř cvičí,ale dá se to.Jinak já bych ještě vyčkala,dej ji ještě chvilku času.Kdy jdete na Ko k doktorovi?
13. bře 2012 v 15:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lolla79 ještě k té hypertonii jak psala aajda, tak bud opravdu vklidu.To není vůbec nic nebezpečného, každá dítě má jiný svalový napětí.Náš Toník je mírně hypertonický, aspoň dle pozorování a i na rehabce v 6 měsící se to nehrotilo.Takže já bych dala malé ještě chvilinku čas a pak bych to konzultovala s lékařkou.A Vojty se neboj.Není to nic zlého natož bolestivého.
13. bře 2012 v 15:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
@aajda, @dostyna - teda holky, tak už opět nejsem klidná.... jste mě nahlodaly, že asi zítra zavolám dr, zda nám nenapíše žádanku. Do poradny totiž jdeme až 27.3. Ach jo, hlavně že si to nemám googlovat, že? A první co jsem udělala bylo co? Ano vyhledala si co to vůbec znamená.
13. bře 2012 v 16:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lolla79 Jsem věděla, že jsem to neměla psát... @dostyna má pravdu, odlišné svalové napětí má snad každé dítě, jen u málokterého se na to přijde. Ale to prostě nemusí vůbec nic znamenat. Ale jo, taky jsem si hypotonii hned googlovala a stresovala se, že je to příznak obrny a podobně... Ale věř mi, je to zbytečný, kdyby to bylo něco opravdu špatného, tak to jistě poznáš jinak než že se jí nechce lézt. A když jsem pak vyprávěla našemu neurologovi, co všechno jsem se dočetla, tak mi řekl, že internet je na tohle to nejhoší, co může být a dostala jsem zákaz. Takže klídek, opravdu.
13. bře 2012 v 17:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
@aajda jsem ráda, že jsi to napsala. Já už taková bohužel jsem, vždy vše hledám na netu, pořádně se vystraším, počítám s nejhorší variantou a pak jsem většinou jen mile překvapená, že není nic tak černý, jak se na první pohled zdá. :wink:
Zatím se uklidňuju, že je jen pomalejší, protože na břichu se jí vůbec nelíbilo, začalo teprve v osmi měsících a před měsícem se teprve na těch ručkách vzepřela. Takže to beru tak, že je hold pomalejší a že to bude v pořádku. Ale dr. asi zítra zavolám.
13. bře 2012 v 17:20  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@lolla79 Já to dělám taky, tak jsem doufala, že ty nejsi ten případ :grinning: Ale je zase fakt, že pak je člověk mile překvapený... Tak si cinkni, pro klid duše, ono to jistě neuškodí. Tak držím palce.
13. bře 2012 v 17:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dostyna gratulace k dalsimu pokroku! To, ze preferuje (nebo ma silnejsi) jednu stranu nam rekla rehabka, ze by byt nemelo....pry preference jedne strany (pravactvi ci levactvi) se vyviji az mnohem pozdeji....tak nevim. Ale Vitek se otaci zasadne jen na jednu stranu a vubec ma tu pravou radeji. Kdyz jsem ji to rikala, o tom otaceni pouze na jednu (pritom to umel na obe), tak rikala, ze zkouset stimulovat z te druhe, ale ze uz s tim asi nic nesvedem, kdyz si to tak vybral (ale idealni to neni)
13. bře 2012 ve 21:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lolla79 jo nam na rehabce taky rikali, ze lezeni na ctyrech je nejdulezitejsi...sedet nemusi a se stojem rozhodne nespechat. A taky rikala, ze pry holky jsou mazane....a casto prijdou na to, ze neni treba lozit, ze staci se k necemu dokoulet a pak se rukama vytahnout do stoje :slight_smile:. Jinak pokud pujdes na neurologii, tak to nutne neznamena, ze by museli male delat EEG a kdyby, tak se nic nedeje...neboli to a kdyz to zvladl nas hyperaktiva, tak uz asi kazdy dite:slight_smile:.
Jo a jinak to googlovani je i moje achilova pata :slight_smile:...nekdy si rikam, jestli driv tem maminam nebylo lip...nevedely nic a my jsme vyrostly v pohode, zejo?! A Vitek ma ve zprave taky napsano lehka hypotonie....coz nechapu, protoze je vetsinu casu spis zatnutej, casto se nam prohyba do luku....ale asi je tam tak relaxovanej, ze pusobi hypotonicky :slight_smile: (narozdil ode me...ja doktory nemusim a pokazde jsem tam ve stresu)
13. bře 2012 ve 21:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojky holky :slight_smile:
tak hlásím v 10 měsících - 10 870 g a 81,5 cm :grinning: takže už moc nerosteme a nepřibíráme :grinning: jinak už vlastně děláme vše kromě chození samostatného, u gauče,..... už pěkně meteme :grinning:
jinak dnes byly další výsledky z nemocnice a špatný výsledky z moci, tak zítra musíme dát další, snad to bude dobrý, nechte si dařit a jak bude víc času, juknu, pa pa
13. bře 2012 ve 21:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lolla79 me taky doktorka rikala ze mala si stoupa a chodi strasne brzo. ze to by jeste nemela ale jak ji mam zakazat stavat? do choditka uz ji nedavam a v ohradce vydrzi chvilku takze musim ted byt vic ve strehu pac ji nechavam vic lozit po zemi.
a jinak s tim plazenim s preferovanim jedne ruky to bylo to samy, jen u nas byla lepsi prava, ale zase hracky bere do leve tak uvidime kterou si vybere:slight_smile:
13. bře 2012 ve 21:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hribek Mě včera DR řekla, že když si stoupá sám bez opory, pak je to v pořádku :slight_smile: hlavně ho nepostavovat, ale copak to jde? Jo a u nás jede taky levá ruka, už asi od tří měsíců pozorujeme, že si i pinďu chytá levou :grinning:
13. bře 2012 ve 21:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
@germaine my ji prave nepostavujem to ona zvlada akcne behem vteriny:grinning:
13. bře 2012 ve 22:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky, nestíhám dočítat..... kubíček mi dává zabrat :grinning: :grinning: :grinning: zítra na vás určitě juknu :grinning: :grinning: :grinning: nalila jsem si sklenku a upaluju do hajan.......

jinak včera 10m ko- 9100g a 74cm :grinning: :grinning: :grinning:
po tom, co jsem ho práskla, že neobědvá už 14 dní (samozřejmě po konzultaci o tom, cojinak papká) pan doktor prohlásil : " dejte mu k obědu zmrzlinu " ..... :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
13. bře 2012 ve 22:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
jinak doufám,že se vám všem moc a moc dobře daří :wink:
13. bře 2012 ve 22:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lolla79 to jsem Ti právě chtěla napsat (ale nepsala jsem, protože jsem se Tě nechtěla třeba dotknout), ale že Verunka byla od začátku prostě menší rychlík než jiný děti tady...horší už byl (a je) jen náš Ondra :sweat_smile: , tak abyses nestresovala. Neurologie se neboj, my byli min. pondělí a žádný EEG se nekonalo (jen sono mozku a nechala znovu pro jistotu nabrat metabolický vady a krevní obraz), dělala s ním nějaký polohový testy, závěsy (to vypadá super, dítě visí za jednu nohu, kterou mu drží na stehýnku a tak :sweat_smile: )...no vyšli jsme mizerně, středně těžká centrální koordinační porucha, v pátek jdem poprvé na rehábky a čeká nás Vojtovka. Zní to hrozně, ale i takhle "blbá" diagnoza vykazuje v 45% spontánní!! úpravu, takže věřím, že tím cvičením se to srovná tuplem, byla by škoda, kdyby potom nějak pajdal nebo tak, protožee mentálně se i neuroložce (i nám) jeví naprosto v pořádku, veselý, zvídavý a povídavý dítě, který bohužel ta motorika "nepustí" k těm objevům, jaké by mozek chtěl dělat. Každý dítě je prostě jiný, to naše se přetáčí zásadně jen přes levou ruku a plazí se sice jako drak, ale skoro nepoužívá pro změnu levou nohu :stuck_out_tongue_closed_eyes:
14. bře 2012 v 08:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hribek téééda co ti to ta doktorka řekla ? Tak to je nářez, proč brzo, hodně dětí tak brzo chodí a určo na tom nic špatnýho není :slight_smile: a jak už chodí, tak jak chceš donutit dítě lozit,.... :grinning: teda ta je trošku prdlá ne :grinning: Lukáš, ten už leze jen když potřebuje přejít, jinak je furt na nohách a ťapká :slight_smile:
jinak vás zdravím holky :slight_smile: teda moc vás tu od včera nebylo :slight_smile: už je venku líp, tak jste asi víc venku co :slight_smile:
14. bře 2012 ve 14:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek