Přidej se, jestli máš TP také květen-červen 2011.

Zdravím všechny čerstvé a nastávající těhule, kterým vychází termín porodu na květen-červen 2011 🙂 Já jsem teprve čerstvě od potvrzení těhotenství z krve, ultrazvuk mě čeká za 4dny, tak snad bude vše v pořádku. Termín porodu mi podle tabulek vychází na 16.května 🙂 Mám za sebou 2 přirozené těhu, které nedopadly dobře |-| Nynější těhu je po 1.IVF, tak já pevně věřím a doufám, že do třetice všeho dobrého 😉

Pojďte se přidat 🙂
dendy88
28. dub 2012
hribek
28. dub 2012
@dendy88 chtela sem mrknout ale nemohla sem, bych se tim budila v noci 😞
dendy88
28. dub 2012
@hribek jj, je to sila 😞
lolla79
29. dub 2012
@dendy88 Taky mě stačil přečíst jen titulek a ten text... a musela jsem to zavřít.
dendy88
1. kvě 2012
@lolla79 ja to psala ze je to hnusny...ale to posledni video je hezky
hribek
1. kvě 2012
tak co holky jak se mate? pomalu nam ubiha cas do prvnich narozek co? moje mamka se do toho vlozila nejak akcne a ze vse nachystaji:-o takze ja mam na starost jen dort a uklid a vyzdobu a ona s tatkem maso na grilovani. se svagrovou nachystame zeleninovy salaty. no bojim se aby to nepojala jako nejakou horentni oslavu😞
paklicek
1. kvě 2012
Zdravím všechny maminky! Neprodáváte náhodou některá z Brna a okolí kočárek - trojkombinaci?
Díky, Petra
svozilka
1. kvě 2012
@paklicek Prodáváme🙂 Nejsme z Brna, ale z Olomouce, ale to zase není po dálnici až tak daleko. Nebráním se i závozu až na místo.-) http://www.modrykonik.cz/bazar/kocarky/nx6y/tro...
pupicka
2. kvě 2012
@hribek no tak to je super, ne? To by se mi taky libilo 🙂. Jsem zvedava jak to dopadne u nas 🙂
lolla79
2. kvě 2012
Ahoj holky, měla bych na vás dotaz, jak to je s těma autosedačkama? Je lepší koupit 9-18kg nebo rovnou těch 9-36kg? Případně jaký je v tom rozdíl? =-)

Jinak narozeninky se blíží a já zoufale přemýšlím, co koupit. Budeme slavit obou holek dohromady, pro starší už dárek mám, ale co Verunce, fakt netuším. Chtělo by to něco, s čím si ještě nějakou dobu vyhraje...... Ale co to mám být nemám tuchu. 😞
elana
2. kvě 2012
@lolla79 opakovaně jsem slyšela, že lepší je 9-18kg, jsou prostě bezpečnější, vychází líp v testech. A je to i logický, jakýkoli "kompromis"-který v tomhle případě je nutný udělat, 9kg dítě je úúúplně jiný člověk než 36kg, je tady na škodu.
jana974
2. kvě 2012
@hribek První narozky taky řešíme,ale takovéhle oslavy to bych asi nepřežila. U nás se žije tak trochu jinak, ve větším kvaltu, úklid, výzdobu neřešíme. Většinu dne nejsme doma, o víkendech už vůbec ne. Slavíme většinou tím, že se udělá dort a nějaká lepší večeře,rozdají se dárky a pak v rámci našich výletů ještě zajdeme na poháry atp. Tchánovic mi nepomůžou s ničím akorát tak s rozdáváním patřičných rad ]-( , do dortu jen klofnou s tím, že drží dietu, dají dětem dárek za "pětikačku" s tím, že stejně mají všeho haldy a tím to zvadne. Naši bydlejí daleko, takže my si vystačíme takhle. Jinak pro inspiraci třeba někomu pořizujeme k narozkám toto : http://www.mimibazar.cz/foto.php?id=49350777&tab=1, pak jsem koupila v ikei tuto kostku http://www.mimibazar.cz/foto.php?id=54188491&tab=1 a na zahradu chystáme koupit dětský domeček se skluzavkou a zavírací pískoviště. Takže tak 🙂 Tak ať se Vám oslava vydaří 😉 😉
jana974
2. kvě 2012
Jinak naší malý rostou spodní stoličky. Hrůza, v noci pořád ječí a přes den to samý. Ničím se nezabaví, pořád sedí na mě a pobrekává. 😞 Jakoby nestačilo, že má 8zubů, teď ještě stoličky. Uf, už aby vyrostly.
jana974
2. kvě 2012
A posílám pár fotek našeho atletického mlíčňáka 😉 Je to fajn, že je konečně pěkný počasí a můžu malou vypustit na stadion. Trávíme tam většinu volného času, tak nasadíme starý tepláky a šup na zem 😃 A už teď se hrozím, co z ní vyroste. Je to stejný šídlo jako byl Adam a je k nezastavení. Přes den toho taky moc nenaspí, takže se ani nedivím, že nemůžu přibrat 😃. Člověk je furt v poklusu. Vaření, praní, úklid, věci do práce, pak honem s Adamem úkoly, šup na kroužky, s malou na stadion, cestou nakoupit, večer domů,pohrát s dětma, vykoupat, najíst a šup do postele a já k PC honem do práce a spát a tak pořád dokola. No je to mazec, ale nějak si to už klidnějš ani nedovedu představit.
dostyna
2. kvě 2012
@lolla79 rozhodně 9-18...když si projdeš testy a poptáš se, tak ti to každý potvrdí
hribek
2. kvě 2012
@jana974
@pupicka no ja sem zvykla posedet na terase nebo zahrade, dat si vinko a neco ugrilovat. no grilovani si bere na starost tatka pac ho to bavi. dort sem objednavat nechtela a chci ho upict no a jinak nazdobime terasu nebo zahradu detem at se jim to libi. jenze mati ta ze jeste upece trubicky a venecky jako nevim kdo to bude jist??!! tchyne zas do toho kafra ze to bude megalomanska akce no jako fakt se toho i desim😞
dendy88
2. kvě 2012
my budem mit 2 oslavy, jednu z rodinou u nas doma a jednu na chalupe u pritelovych prarodicu, na obe oslavy koupim dort, ja oslavy normalne nedelam, tak at si to mala uzije
aajda
2. kvě 2012
Ahoj, já o víkendu dělala zkušební narozeninový dortík pro Agi k rozpatlání - celkem zdravá varianta.

Vyšlo to na klasickou otevírací dortovou formu:
Dno jsem vyskládala piškotama. Na to jsem nastrouhala jedno větší jablko a jednu hrušku - promíchala a i se šťávou našťouchala na ty piškoty. A pak jsem vyšlehala skoro celou smetanu ke šlehání, ani ne půlku tvarohu a skoro celý kelímek Holandie a dala navrch. Na noc do ledničky, do rána to hezky zatuhlo, ale pořád měkké k patlání ručkama. A navíc je to fakt dobrý 😃 I bez přidaného cukru.
Až ho budu dělat na ostro, tak ještě po obvodu vyskládám nějaké ovoce a doproštřed vysypu z granka jedničku.
jana974
2. kvě 2012
@hribek ale jo, to budete mít pěkný. 🙂 My takhle taky před 15-ti lety slavily Veroniky první narozky,ale pak jsme zjistili, že to pro nás není, ona si to taky neuživala, takže si to děláme po svém a je nám fajn. Já jsem spíš přes zdravější výživu, tchýně by nás furt jen ládovala grilovaným masem (oni grilujou snad každý víken :-S ) a cpou to mým dětem, přestože ví, že si to nepřeju. Taky grilujeme,ale na elek.grilu a většinou zeleninu, ryby apod a moc nám to chutná. Ona má představu, že zobeme jen zrní a že dětem nedávám najíst, že jsou furt hubený. No hrůza. Ale už jsem si zvykla, jsem splachovací, ikdyž občas fakt vybuchnu 😃 a to s náma pak babča půl roku nemluví a je klid 😉
jana974
2. kvě 2012
@aajda no to bude ňamka. Já udělám podobný, akorát ty vrstvy krému budu prokládat rozšťouchaným banánem a jahodama. Už jsem je Amálce dávala a oblizovala se až za uchem. Když se dají s tím bílým jogurtem,tak se eliminuje hodně alergenů, takže jsou vpohodě.
aajda
2. kvě 2012
@jana974 No už jsme ho sežrali 😃 Já plánuju právě ty jahody vyskládat po obvodu nahoru, ať taky nějak vypadá, Agi už má jahody odzkoušené a v pohodě. Ale toho banánu jsem se bála, aby mi nezhnědl a nepustil šťávu, máš to ozkoušené? Taky jsem ho tam původně chtěla dát...
jana974
2. kvě 2012
@aajda no tak trochu zhnědne,to jo,ale nic hrozného. Já ho dávám běžně, když dělám takovou právě tu nepečenou buchtu a tam ho dávám nakrájený a vypadá dobře. On hnědne nejvíc když je na volně na vzduchu, takže když ho dáš do toho krému hned, tak bude vpoho. Nechce ho štouchat nebo krájet moc dlouho dopředu 😉
aajda
2. kvě 2012
@jana974 Tak že bych udělala ještě jeden zkušební? 😃 Já právě jednou nechala rozmačkaný banán v zakysané smetaně přes noc v lednici a ráno tobylo nepoživatelné.
jana974
2. kvě 2012
@aajda tak zkus vyzkoušet, já ho dávám normálně a nám to nevadí. 😉 Ale jahody jsou v tom luxusní 🙂 Já je dávám rozmačkané se sirupem z agáve do domácí zmrzliny a to se můžeme ulízat :-p :-p 😃
paklicek
2. kvě 2012
@svozilka Dobrý den, díky za nabídku, kočárek je moc pěkný, ale hledám spíš něco do modra nebo oranžova, aby se hodil pro kluka.
lolla79
2. kvě 2012
@paklicek Budu kočárek prodávat, napsala jsem vám do IP, tak můžete mrknout.
pupicka
2. kvě 2012
@lolla79 no, nevim, me ta od Kiddy nebo od Cybexu (Pallas) prijde napriklad bezpecnejsi nez sedacka 9-18kg od Romeru, protoze tam ma ten pultik. Je jasny, ze clovicek s 9kg a detatko s 36kg jsou uplne nekde jinde, ale ta sedacka pak uz taky vypada uplne jinak (trochu se prestavi). A Kiddy i Cybex Pallas se v D testu umistily dobre!
pupicka
2. kvě 2012
@jana974 drsny🙂! Bodejt by Amalka nebyla sidlo, kdyz uz od mala dre na ovalu 🙂! Hlavne preju, at vam brzo ty zatrapeny zuby vylezou a je klid!
pupicka
2. kvě 2012
@aajda juj, to vypada dobre....asi se taky necham inspirovat 🙂
pupicka
2. kvě 2012
jinak my budeme mit oslavu asi vsichni spolecne - Vitek, ja i manza, asi taky budem venku (protoze dovnitr bychom se asi vsichni nevesli, bo mame maly dum). Kupovat budu pro malyho asi tatrovku a odrazdelo (obycejne) a doufam, ze se nam podari dodelat zahradu, aby mel Vita kde radit - chteli bychom tam domecek, kryte piskoviste a skluzavku...ale do jeho narozek to urcite nestihnem, tak snad aspon do konce leta😞

Začni psát odpověď...

Odešli