• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Přidej se, jestli máš TP také květen-červen 2011.

8. března 2017 
Jinak jak píšete s tím zubařem. nedokážu si oředstvit, že by náš Tonda otevřel pusu. Neotevře ji mě když se chci podívat, natož aby otevřel pusu zubaři :grinning: :grinning: :grinning:
4. srp 2012 v 15:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
No díky holky, já jí raději zítra zavolám, abysme to kdyžtak raději přesunuli. Už jsme letos zrušili dvě naše dovči (atletický soustředění) kvůli nemocem a úrazům, tak bych nerada něco dalšího :unamused:
4. srp 2012 v 15:46  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Čau holky, ve čtvrtek jsme jeli s tchánama na výlet (mají nejstarší vnučku na prázdniny) na Šumavu, vrátili se večír, manža doma ještě nebyl, přijel později...malýho vykoupu, nakrmím, uložím...po hodině řev, jdu za ním a hořel jako blázen :frowning2: tak jsem chtěla změřit, do prdelky si teplomětr skoro ani dát nechtěl, po odečtu 38,4 tak jsem chtěla dát čípek a čtyřikrát mi ho vytlačil zpátky, hysterák jako blázen, chudě moje malý, nakonec dostal Nurofen sirup a po půlhodině kolíbání konečně usnul, noc překvapivě celkem klidná, v pátek měl kolem 37,8 a byl protivka, brečel atd...já tohle zatím zažila jenom jednou, to byl ještě hodně malej(6m) no a pak mi došlo, že to není z horka a sluníčka, jak jsem zprvu myslela, ale z očka...přesně před 10 dny jsme byli na Priorixu a DR mě varovala, že horečka může přijít :confounded: tak jsme doma....
4. srp 2012 ve 22:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jana974 No tak zrovna to tu čtu...posuň to určitě, měli byste dovo zkaženou, pokud by reakci jako my měla...
4. srp 2012 ve 22:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
A u zubaře jsme byli před narozeninama prvně, povozil se, dokonce otevřel papulu a dostal kelímky a byl celej zlatej.
4. srp 2012 ve 22:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
@germaine Díky moc, mě to nějak nedošlo, když nás na to objednávala před 3ma měsícema, ale teď už je mi jasný, že to v pondělí letím zrušit. Uf, tak to jste si taky užili. Naše malá si takhle před 14ti dny prošla střevajznou. Ale měli jí všechny naše děti, starší dvě zvraceli a Amálka jen dva dny horečky 38,6, protivná neskutečně a jinak nic. Chytli to přesně 6hodiny vždy po sobě. Ještě že už je to pryč.
5. srp 2012 v 07:54  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@germaine jo a to mi ještě dr.řekla, že je fajn,že je kojená, že se s tím tělo vypořádalo skvěle ,zlikvidovalo ten bacil horečkou a neodvodňovala se. :wink:
5. srp 2012 v 07:59  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky holky, jak jste na tom s bodavým hmyzem?ten náš chidák je celej doštípanej :frowning2:. To mu dávám ten repelent do elektriky,pak vyvětrám, navíc má sít v okně a stejně je doštípanej.
6. srp 2012 v 10:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dostyna ad zubař - Vítek byl u zubáka v cca 7mi měsících...spal, nechtěli jsme ho budit, tak mu dr. sáhla spícímu do pusy, koukla a ještě než ji stihnul kousnout, tak okoukla jeho 4 zuby, co tehdy měl...no tenkrát by pusu možná ještě otevřel, ale teď ani náhodou. Jsem ráda, že další prohlídka nás čeká až v roce a půl, myslím :slight_smile:
7. srp 2012 v 00:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
holky, ač nerada, ale musím to naše dítko trochu pomluvit....už mě z něj fakt trochu hrabe...dnes byl na zabití!! Teda jako vzteklej bývá normálně každý den,ale dnes to bylo nějak extrémní a to se snažíme mu udělat co mu na očích vidíme :frowning2:! Trochu se obávám, že mi to dítko přerostlo přes hlavu....když mu něco nedovolím (např. chodit pozadu do schodů, něco vylívat, ráchat se v psí misce apod.), tak se začne ale tak vztekat a mlátit hlavou do země/zdi/topení nebo nábytku, že mám o něj leckdy fakt strach (jo a jako bonus mě třeba ještě pokouše)...a nejde to s ním ani po dobrým ani po zlým...tak vždycky čekám až se sám uklidní, ale někdy (jako např. dnes) je to série epizod vzteku, které jsou téměř kontinuální (přerušené krátkými pauzami, aby vymyslel novou lumpárnu). Je fakt, že mu rostou dvě stoličky, ale nechci ho tím omlouvat...mám docela strach, že bude nezvladatelný...asi něco děláme špatně. Máte někdo nějaký nápad, co bych ještě mohla vyzkoušet? Omlouvám se za ten román,ale muselo to ven :sweat_smile:
7. srp 2012 v 00:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pupicka :slight_smile: promiň za ten smajlík na začátku, ale jakobych četla má slova :grinning: Myslím, že nejsi zdaleka sama. Ten náš čert dělá úúúplně to samé, to mlácení hlavou završil kterýsi den tím, že se práskl do skřínky nosem a rozbil si ho,tekla mu červená a ječel asi jen minutu. jinak cokoliv mu nesplním,tak se vzteká jak kdybymu rvali hlavu. jinak mu lezou taky dvě stoličky, určitě to bude mít spojitost. Jinak u nás je největší lákadlo notebook, strašně ho láká a je úplně bez sebe, když si ho vezmu na klín a on to může všechno ovládat. problém ale nastane, když ho vrátím na zem, šílený řev a to klidně vydrží dlouho ječet a brečet. Snažím se být tvrdá a nechám ho.Ale nemám ráda, když děti pláčou. Čili nemáme to asi nikde jednoduché, vytváří se jim osobnot a z toho našeho asi bude pěknej vztekloun. Vše si dělá po svém.Chodit bude asi pozdě, protože nechce,aby sme jej vodili za ruce,Zkouší ale sám a tak snad mu to půjde, když nechce pomoc od nás
7. srp 2012 v 08:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dostyna jééé, děkuji moc...ani nevíš, jak ráda slyším, že takové vzteklidlo není jen ten náš miláček :grinning:. Já jsem nemyslela, že to mám těžké jenom já...jen mě zaskočilo to, jak moc se Vítek vzteká, třeba v porovnání s jinýma stejně starýma dětma...tak jsem si říkala, jestli není chyba ve výchově (samozřejmě s přihlédnutím ke genetické výbavě :grinning: ). Jinak já notebook nemůžu před ním ani vzít do ruky....absolutně nehrozí, abych dělala něco na PC před ním :grinning: ..okamžitě opouští všechny činnosti a hrne se k počítači :grinning: . Tak i Tobě přeji pevné nervy a ať to s náma moc nemává :grinning:.
Chápu, že se vytváří zárodky osobnosti, jenže na období vzdoru, které, chápu, je provázeno vztekem, má teda podle všech psychologických teorií ještě hodně času! Takže buď nás to postihlo o moc dřív anebo to ještě není ono a tím pádem se mám na co těšit :slight_smile:
7. srp 2012 v 09:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dostyna a dej potom vědět, jak jste dopadli u zubaře:slight_smile:...to jsem celkem zvědavá, jestli Toníčka přemluvíš, aby ukázal zoubky :grinning:
7. srp 2012 v 09:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pupicka no tak myslím,že to období vzdoru budem zvládat s lahví alkoholu v ruce. prototže tohle je prý slabý odvar :slight_smile:
Navíc Tonda chce dělat vše se mnou, stoupnu si dokuchyně k lince a už ho tam mám,sednu si na sedačku a mám ho u sebe, samozřejmě ho zajímá telefon, ovladač, notebook a všechny nehračky.ted jsme ho musela dát uklidnit do postýlky,dopoledne už nespí a spí až kolem půl druhé a to dvě hodiny,abych si od něj odfrkla,od čerta. navíc když peču dort,tak potřebuju klid.Minule mi strhl dolů prkýnko posypaný solamylem a s vyválenou potahovací hmotou na dort :grinning:
7. srp 2012 v 09:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pupicka Tak neboj, rozhodně nějsi sama, už asi od 11 měsíce trvaj záchvaty vzteku, nyní přidal i válení se kdekoli...dneska se válel v prachu na dvoře, to jsem už nevydržela a dala mu dvě do plíny...občas jsem z toho už hysterická, pak mě to mrzí, ale neumím se ovládnout, vzteká se kvůli čemukoliv, co mu nedovolím a není po jeho :angry: je to prevít...ale uklidňuju se, že je to jenom období, který mi přijde má každý druhý dítě, holt zkoušej, že už si leccos můžou dovolit a změnit :sweat_smile: no čekaj násw ještě krušný chvíle...
7. srp 2012 ve 21:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dostyna Jo u nás taky jedou kabely, Cdčka, ovladače a počítače...jo ještě fotoalba a knížky :unamused: a u noťasu už mi vypadává šipka doleva, tu mi zničil asi před dvěma měsíci :angry: jo a nedávno jsem manželovi říkala, že až vyroste, tak budeme muset kompletně znovu vybavit byt :grinning: vyměnit žaluzie apod...
7. srp 2012 ve 21:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jo a musím si postěžovat, dneska Š sežral pěkně velkou a tlustou masařku :grinning: já jí ráno u žaluzií viděla ležet, nesebrala jsem jí hned a pak dopo najednou klid, koukám, co dělá a on nožičky žmoulal v ruce a zbytek sežral tfuj...ještě měl kus u pusy, a když jsem chtěla zbytek mu vyndat z pusy, tak mě akorát kousnul a spolknul jí, blboun! Když si vemu, na co všechno chodí a lítaj mouchy bleeee....
7. srp 2012 ve 21:48  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
@germaine :grinning: :grinning: :grinning: mouchy jsou nás klasika, cokoli co leze i líta sní. jsem už zoufala,ale nenadělám s tím nic, jen ty vosy jsou problém,naposledy jsem mu ji naposlední chvilku vyrazila z ruky,začal ji strkat do pusy :confounded: Jinak jak jsme ted seděla u notebooku, tak sedím na sedačce a mám ho na opěradle,přišel Tonda, začeal mi hlavou mlátit o nohy a vztekat se abych ho vzala naoru. No nakonec jsem ho vzala a byl klid. tohle ale fakt dělat nemůžu :frowning2:
8. srp 2012 v 09:05  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@dostyna Taky ho mívám položenej na opěradle, problém je, že on si dojde a vyleze kamkoliv...na druhý fotce si na Cd dovez i kolečko a na poslední úřadoval v kuchyni :angry:
8. srp 2012 v 10:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
@germaine uaaaa, ta poslední fotka, to by mě kleplo :grinning: :grinning: :grinning: A koukám,že poloucháme stejnou hudbu :slight_smile:
8. srp 2012 ve 14:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
@germaine jo, tak vidím, že Štěpíno je fakt záruka zábavy :slight_smile:! Opravdu už jsem se tak dlouho nepobavila. Tak to Vítek jede zásadně v nerostech (ten už sezřal hlíny a kamení), ale živé tvory prozatím nechává bez povšimnutí.
11. srp 2012 v 00:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dostyna @germaine holky, tak to jste me vazne moc pobavily a jak vidim, tak Vitek je jeste zabar...kdyby pojidal jeste hmyz, tak uz me asi omyjou. Zatim ma nerostovou dietu :slight_smile:, sem tam to opepri vajglikem, klacikem ci nejakou kytickou a v posledni dobe se deli o susenky a hracky s nasim psem, tak to taky nic moc....ale aspon je videt, ze neni lakota :slight_smile:. Ted nam dodelali travnik a rostou tam houby (nejspis lysohlavky), takze dneska jsem mu na posledni chvili vyrvala z ruky tu houbu...to se docela bojim, protoze nevim, co by to s nim udelalo,kdyby ji pozrel..
11. srp 2012 v 00:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
@germaine jo to vypada fakt optimisticky ten vyhled do budoucna...jen co je prejde tohle vztekaci obdobi, prijde obdobi vzdoru, pak skolkacky manyry, pote puberta...fakt super vyhled :grinning: :grinning: proste se nudit nebudeme :grinning:
11. srp 2012 v 00:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak se hlasime s milovnici hmyzu - dneska zamackla berusku a nosila mi ji pod nosem, az sem se po 3 min koukla co ma na ruce tak sem se zdesila...
11. srp 2012 v 19:59  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@pupicka Neboj, on na živé potvory a tvory ještě zřejmě nedospěl :grinning:
11. srp 2012 ve 20:41  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@pupicka No byl by ještě víc veselej než obvykle :grinning:
11. srp 2012 ve 20:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pupicka Nestěžuj si, máš cos chtěla :grinning:
11. srp 2012 ve 20:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
@germaine já si nestěžuju, jen se toho mírně děsím :grinning: !
11. srp 2012 ve 20:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pupicka Hele já jsem už začala uvažovat, jak zpacifikovat manžela na druhý...přece jenom už nejsem nejmladší a přemejšlim, jakej rozestup je nejlepší...a to je vlastně otázka pro všechny, jak je to nejvýhodnější...vrátit se do práce na těch 270 kal. dní a pracovat nebo jít do toho rovnou z rodičáku, byla by pak mateřská ve stejné výši jako ta první? Zatím jsem to nijak neřešila...
11. srp 2012 ve 21:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
@germaine Jakej je rozestup nejlepší Ti neporadím, já je měla dost od sebe , mě to vyhovovalo, já si chtěla každý dítě pořádně užít :sunglasses: a ne zběsile lítat za davem :grinning: . Mám tu kamarádku, ta má dva kluky 2roky za sebou a ta už by stačila sprinterům na olympiádě :wink: , je vyřízená , má je teď ve věku 3,5r a 1,5r , vyhublá na kost a zralá na Chocholouška. Na kočáru s nima jezdit nejde, protože už dva zlikvidovali. Samozřejmě že ten mladší je větší éro než ten starší. Teď lituje, že si nedala větší pauzu. Jinak když půjdeš do práce byť, tak mateřská Ti půjde z nového příjmu. Když přejdeš plynule z rodičáku na peněžitou pomoc v mateřství, přepočítají Ti to v případě, že jsi dostala po PPM proplacenou dovolenou, tak podle toho. Pokud jsi žádný příjem neměla, tak Ti zůstane stejná. :slight_smile:
12. srp 2012 v 09:03  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek