• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Přidej se, jestli máš TP také květen-červen 2011.

8. března 2017 
Jinak u nás se zatím hmyz nekoná, :wink: ale chytly jsme totální vzteklinu :angry: . Nejenom, že Amča spí málo přes den,ale začala zlobit už třetí noc. Vzbudí se minimálně dvakrát , vyhazuje z postýlky totálně všechno, vztekle ječí a řve na celej barák a odmítá spát . To se děje tak ve 2h , trvá to tak 3/4hodiny než vyřváním usne a pak znova ve 4h to samé. No nevím, nechávám jí být, ať si řve jak chce. Tohle jsem teda u předešlých dvou teda fakt nezažila. A to jedeme tenhle týden do Chorvatska. No to nás asi někde vystěhujou :confused: :confused: , až spustí v noci tu její sirénu. Ach jo. Ale jak sama vím, bude hůůůůůř, takže si nestěžuju :grinning: :grinning: :grinning: Jo a kočár už taky skoro nepotřebujeme, protože odmítá v něm sedět, což je teda horor, protože já potřebuju věci zařizovat tak nějak fofrem a chodít s ročním dítětem X kilometrů denně pěšky ,to je teda bomba. BOže bože.
12. srp 2012 v 09:07  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@germaine Ahoj, já mam holky přesně tři roky od sebe, je fakt že by starší mohla být ještě o kousek starší, přecijen je mazel, ale už ted si vyhrají a pokecají, chtěla sem druhé dřív ale přiroda si to zařídila tak jak to mame a sem ráda, za mě tři roky ideál...
12. srp 2012 v 09:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
@verapa ahoj, no tři roky už jsou asi fajn :slight_smile: , jen je rozdíl mít holčičky :wink: , to je přece jen jiné "leháro" než potřeštění kluci :wink: , ale třeba to germaine vyjde a bude mít páreček :slight_smile: :slight_smile:
12. srp 2012 v 09:55  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jana974 teda s tím moc nesouhlasím, že je rozdíl mít holčičky. Já mám holky od sebe taky o tři roky, ale ta starší je teda pěkný éro. Věčně tu malou zlobí, nebo jí dělá zle, neposlechne, naschvály dělá a fakt mazec! Ona už ale byla takový čertík od malička, Verunka je teda spíš klidnější povahy, tak doufám, že jí to zůstane a bude alespoň ona hodnější. Kdyby ne, tak se asi fakt zblázním. No od září už začne starší chodit do školky, tak snad ji tam trochu zkrotí..... A jinak Verča se taky umí pěkně vztekat když není po jejím, zkrátka asi si tím musí projít všechny dětičky, takže holky, buďte v klidu, pořád může být hůř. :slight_smile:
12. srp 2012 ve 12:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lolla79 ale jasně, že holky dokážou být taky čertice :wink: , mám jednu taky doma :grinning: ,ale přeci jen dva kluci v pohybu s meči v ruce, co já tady znám všude v našem okolí, potkat ve městě na vycházce (spíš běžeckým závodu :grinning: ) je určitě požitek pro všechny maminky :grinning: Jinak já netvrdím, že holky neumí zlobit a vymýšlet kraviny , ale na kluky v lecčems fakt nemají :wink:
12. srp 2012 ve 12:55  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@germaine ja to planuju tak ze v kvetnu nastupuju po 2 letech do prace, odpracuju si tech 270 dni a bud lehce pred koncem teto doby nebo jak priroda dovoli zacnem pracovat na dalsim. chci si izuldy uzit a ne se nervovat za dvouma. vzhledem k tomu ze mala se nezastavi (dnes spanek 10-11.30 a ted usla v 7) bych si to nelajzla. na rok pudu do prace a uvidim co a jak. nekdo ti rekne ze je lepsi mit rozdil do tech 3 let, jako sechno ma svy vyhody, budes mit vsecko najednou a pak klidek jak odrostou. ale ja to mam proste takto a sem rada ze i pritel je v tom semnou zajedno... takze zalezi na tobe, me bude za 2 mesice 30 a druhy je v planu jak mi bude 32 pocit takze v 33 rodit a to chce pritel jeste 3.:grinning: haha uvidime jak s douma:slight_smile:
12. srp 2012 v 19:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jana974 To každopadně, ale občas možná ti kluci jsou i hodněší, naše straší princezna je v době negativismu a ukňodanosti a to je něco na mě, mladší je pohodař, ale taky se vztekne a posední dobou zkouší co vydrží ma nervova soustava jejího řevu... takže občas bych radš brala ty čertiky co sou akční a nekňouraj... ale jinak si mysím že děti sou otázka přírody.. druhé sme zkoušeli dyž měla starší rok a čtvrt a trvalo to další rok a čtvrt než se prcka chytla... čověk miní, příroda si dělá co chce...
12. srp 2012 ve 20:56  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@verapa jo jo, souhlas. :slight_smile: Koukám, že máš obě holčičky narozené ve stejný den :slight_smile: , to je super, že se takhle zadařilo :wink: :slight_smile: Slaví dohromady nebo slavíte každou holčinu zvlášt?
12. srp 2012 ve 21:18  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jana974 Poprvé sme slavili dohromady, ale bylo to krapku zmatek, snad to příště vychytáme...na jednu stranuje to fajn že to mame takle spláchlý ale na druhou zase je mi líto že nemají každá "svůj" den...
13. srp 2012 v 11:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky, jdu na radu. Někdo tu řešil kdysi , že mimčo mělo na tělíčku nějaké červené fleky. Naší Amče se před 3mi dny objevily vzadu na stehnech a asi jí i svědí, páč si to škrábe. Naše dr.má dovolenou, tak co Vám pomohlo. Je to asi nějaká alergie,ale nepřišla jsem z čeho. Ale pozítří odjíždíme na dovču, tak abych si něco pořídila na mazání. Myslím, že jí pomůže moře,ale přeci jen, aby tam nejela totálně servaná, protože to dost škrábe. :frowning2:
13. srp 2012 v 19:12  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jana974 Jani, to jsme byli my...máme atopickej ekzem :frowning2: no ono je těžký poradit co, každýmu zabírá na různý fáze a druhy ekzemu jiný masti atd...nám třeba na 100% zabíraj pouze kortikoidy (nejlíp Beloderm) jinak někdo maže Sudocremem, někdo zinkovou mastí prostě to se takhle nedá říct, jediný, co poradím proti škrábání je Fenistil kapičky...můžou se brát i dlouhodoběji právě proti škrábání...vyzkoušeli jsme toho fakt hodně i téměř dvouměsíční eliminační dietu a dospěla jsem k tomu, že to nejspíš alergie na jídlo není, před létem nám ekzem vymizel, myslela jsem, že je od něj pokoj a není...bohužel opět začíná vylézat :angry: takže rada, zkusit ještě zaběhnout k DR, ptž pokud ty flíčky bude mít rozškrabaný, tak jí ta mořská sůl rozhodně dobře dělat nebude...
13. srp 2012 ve 20:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jana974 Jo teď koukam, že DR nemáte...tak jí určitě někdo bude zastupovat, nebo radši zajet rovnou na kožní :wink:
13. srp 2012 ve 20:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
@germaine aha, teď si vzpomínám, že to byl vlastně Štepán. Tak díky, já se zítra ještě pozeptám v lékárně, naše dr. má 3 týdny dovolenou a k záskoku nepůjdu, ani kdyby snad hořelo :unamused: . To není doktorka, to je baba kořenářka, která nic nevyléčí, jen všude zapaluje vonné tyčinky, léky neuznává, no prostě ik ní už normální lidi vůbec nechodí, jen samí cikáni. Jednou dokonce popálila jednu holčičku svíčkou, no horor, byla z toho aféra i v televizi a stejně ordinuje dál. :confused: A kožní má taky dovolenou. Prostě my tu máme takovej zapadákov, že snad větší už bejt ani nemůže. A do Plzně se nedostanu, tam nás nahonem stejně ani nevezmou. Jdu zkusit fenistil mastičku, tu mám po ruce, tak uvidím, co ráno. Díky moc a přeji , ať se to brzy zlepší. Možná by mu pomohlo to moře. :sunglasses: :sunglasses:
13. srp 2012 ve 21:06  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jana974 Vyzkoušej ji njenom na jeden flíček, ať pak nemá ještě horší reakci...
13. srp 2012 ve 21:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jana974 Ukaž to aspoň lékárnici a ta ti možná aspoň trošku poradí...jinak je možný, že by nám trochu pomohlo ale z terapeutických důvodů mmá bejt pobyt minimálně 3 neděle...
13. srp 2012 ve 21:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
@verapa
@jana974
@lolla79
@hribek Jinak holky, dík za postřehy...já právě nevím, zda do toho vůbec jít a pokud ano, tak dlouho se mi čekat nechce...za měsíc mi bude 32 a představa, že si počkám další dva, tři roky se mi už vůbec nelíbí...jinak já měla spíš na mysli, jak to která má s návratem do práce ohledně sociálních věcí a vy krom hribka máte už dvě či tři děti a nejspíš další neplánujete :slight_smile: to bylo směřováno asi spíš na dostynu nebo pupičku či badik :wink: ale díky...
13. srp 2012 ve 21:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jana974 my meli taky cerveny fleky neni to teda ekzem ale citliva pokozka, reaguje na to kdyz ji nenamazu po koupani, to ma druhej den okamzite flicky. mazu excipial kids a dobry
13. srp 2012 ve 21:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
@germaine díky, já se poradím. Jinak k tomu moři - adam je dost velký alergik a Chorvatsko můžeme maximálně vždycky tak na 14dní vcelku, dýl z práce nemůžeme a jemu to pomáhá tedy okamžitě. Myslím, že i kdybyste zkusili třeba jen týden nebo 10dnů u toho Jadranu, malýho cachtali několikrát denně a s sebou domů jste si ještě nafasovali třeba 20litrů(nebo co uvezete) mořský vody v petlahvích, tak bys určitě poznala rozdíl. Důležité je taky nechat na sobě tu sůl působit co nejdéle, aby jí tělo co nejvíce zužitkovalo a ne hned osprchovat jako to dělají všichni na pláži :wink: My to takhle praktikujeme na radu známých co měli atopika a taky na radu alergoložky a adam vždycky načerpá energii minimálně na půl roku dopředu a na jaře jedeme hned znovu -sice do Itálie ,ale ta jarní sůl je ještě výživnější, hrozně kouše na těle a tím má i větší účinek :wink: Tu ale za chvíli smýváme, protože to nejde vydržet :sunglasses: Nebo jestli nemáš někoho známého, kdo jede třeba do Chorv, že by Ti nějakou vodu přivezl? Stačí ho několikrát denně potřít a nechat to na něm působit.
13. srp 2012 ve 22:26  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hribek No tím mažu právě taky, ale vůbec nezabírá :frowning2: , takže to tipuji na nějakou alergii :frowning2:
13. srp 2012 ve 22:27  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pupicka Náš malej je taky pěknej čert. Když mi teda o něco jde, tak mu prostě ty věci schovám. Skřínky máme zajištěný, aby je nevyhrabával. Ale aby netrpěl, tak ho asi jednou denně nechám za svojí asistence je vyhrabat :slight_smile:. Jinak ohromně doporučuju knížku Respektovat a být respektován. Hodně věcí z toho funguje. A je fakt, že když ted Davidovi vysvětlím, že to pálí, tam pozor apod. tak je teda opatrnější.

Jinak u nás jsme pro malý věkový rozdíl mezi sourozenci. Mají k sobě lepší vztah a budou vyrůstat spolu. Taky kvůli práci. Jsme se přestěhovali, takže budu hledat novou. A bude lepší tam přijít a říct, že už 2 děti máme :slight_smile:.

Já vás tu občas pročtu, a všude stejný teda :slight_smile:.
13. srp 2012 ve 22:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
@germaine Tak hlásím , že jsem to večer namazala celý tím fenistilem a ráno je to o 50% lepší :slight_smile: , takže to ještě párkrát namažu a snad to bude dobrý. Lékárnice taky říkala, že by na to dala ten fenistil pro začátek. Akorát pak musím přestat,až budeme u moře, na sluníčko mastička přijít nemá . Taky mě to mohlo napadnout dřív :wink: :wink:
14. srp 2012 v 11:29  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jana974 Tak to je dobře, že vám něco aspoň trochu zabralo...
14. srp 2012 ve 23:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
@germaine no, tak to te obdivuju:slight_smile:! Ja jsem sice (teoreticky) pro co nejmensi rozdil mezi detmi, ale v praxi si to moc nedokazu predstavit (no, jo jsem srab a lenoch) a asi budu volit variantu plynule prejit z jedne materske na druhou :grinning: . Jen nevim, co na to v praci a co na to priroda :slight_smile:
16. srp 2012 ve 22:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vdovec jo jo o "respektovani jsem slysela"....uz se na to nejaky cas chystam....chtela bych asi kurz (nejlip se ucim zazitkovou formou).
16. srp 2012 ve 22:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pupicka No já si to taky dost dobře nedovedu představit, ale na druhou stranu, pokud do toho půjdeme, tak bych chtěla nejspíš do práce se nevrátit a přejít z jednoho na druhý :wink: ale zda se mi podaří přesvědčit manžela je ve hvězdách....pořád si vede svou, že mu jedno dítě stačí :grinning:
16. srp 2012 ve 22:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
jinak musim rict, ze kdyz jsem s Vitou cely den venku a ma volnost, tak je to zlaty dite:slight_smile:. V poslednich dnech si oblibil slovo deda, tak kazdymu chlapovi rika "dedo" ....a nekdy jsou z toho docela trapne situace :grinning: ...ale kazdyho hned odzbroji svym zarivym usmevem :slight_smile:,ke kteremu prida "ahoj" a je vymalovano :slight_smile:
A jeste k tomu vekovemu rozdilu mezi detmi - taky jsem myslela, ze kdyz budou deti vekove blizko od sebe, tak si budou rozumet (ja jsem s mym brachou 6,5 let a jako mali jsme si teda moc nerozumeli - on byl zpruzenej, ze me ma na hlidani a ja jsem si s nim moc nepohrala a cestu jsme si k sobe nasli az kdyz jsem byla v puberte), ale v okoli mam hned dva zarne priklady, ze to tak nemusi byt - manza s jeho brachou jsou od sebe 2 roky a cely detstvi se tesali a ted se vidi parkrat za rok a nemaji si co rict..pak mam sestrenice, je mezi nima 2 roky rozdil a taky se moc nemusi....takze asi jen o veku to nebude :grinning:
16. srp 2012 ve 22:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
@germaine je, tak u nas je to teda spis naopak, manza me presvedcuje jeste na druhy a klidne hned, ale me se nejak nechce :grinning: . No, ale u nas je to trochu slozitejsi...na Vitu jsme si doooost pockali, takze si nemyslim, ze by druhy slo snadno:frowning2:
16. srp 2012 ve 22:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pupicka My čekali zhruba rok...a stejně byl zázrak, že to nakonec šlo :wink:
16. srp 2012 ve 22:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pupicka tak přesně o věkovým rozdílu jsme se bavili se známou ona že je se ségou o 5 let a já zase s tou mou o necelý 2 a obě jsme se shodli že jsme si k sobě našli cestu částečně v pubertě a částečně v dospělosti.já vždy chtěla děti po sobě,ale to než jsem nějaký měla,teď tvrdím že nejdřív jak půjde Dorka do školky.Ale taky jsme si na ni dost počkali a bylo to komplikovaný.tak si říkám že kdybychom na to vletěli teď zadaří se na poprvé,ale když budu čekat tak se taky nemusíme dočkat :unamused:
21. srp 2012 v 08:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, reaguji na vaše komentáře co se týče dlouhého snažení se o mimi než se zadařilo. Jen ze své zkušenosti, aby jste se nedivili. :slight_smile: Já na první čekala (než se zadařilo) rok - a druhý bylo do dvou měsíců. Podle mě to je hlavně o psychice. Když člověk dítě ještě nemá a moc po něm touží, tak to just nejde, ale pak když už to člověk bere že ono to však jednou vyjde, tak pak se fakt nestačí kolikrát ani divit jak je to brzo. :wink:
25. srp 2012 v 05:03  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek