• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Přidej se, jestli máš TP také květen-červen 2011.

22. září 2016 
@pupicka Tak to je taky důležitý, se odpoutat...já to mám třeba ve formě jednou za čas stejně jako včera odjet na blešák do Němec s kámoškama...a táta zvládá celý dopo :grinning:
23. zář 2012 v 08:09  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
jo tak to mi zase začneme chodit na kurz efektivního rodičovství,teda jen já,táta nemá čas :frowning2: ale snad nám to něco dá a malá začne reagovat na moje "povely"
jinak holky zjistila jsem že jelikož mi maminy jsme ohrožená skupina co se týče hledání zaměstnání,tak nějaký sociální fond dotuje maminám rekvalifikační kurzy.nevím jak jinde ale asi to bude probíhat všude stejně.u nás je to takto:je to i s hlídáním některé i s obědem vše i s kurzem plně hrazené.nejdřív je nějaký základní (nevím jestli si pamatuju správně ale nějakej ekonomicko sociální nebo tak něco)každý kdo ho absolvuje si pak může vybrat s široké škály kurzů od jazykových,ekonomických,účetnických,sociálních,péče o dítě.......atd jen jsem si nezapamatovala ty webovky na kterých to je takže jak to zjistím hodím sem odkaz.myslím že to stojí za to,i když mi to třeba do budoucna nebude tak mě to nic nebude stát a nezakrní mi mozek.dokonce mají pro absolventy některých kurzů vytvořeno pár pracovních míst.
23. zář 2012 v 11:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
@germaine jo, tak to já někdy (cca jednou za měsíc) taky vypadnu, ale nebylo by špatný, kdybychom někdy mohli vypadnout oba s manželem...třeba jsme vždycky měli moc rádi badminton, takže třeba si zahrát na hoďku badminton, to by pro mě byl ráj :slight_smile:
23. zář 2012 ve 21:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
@badik jo, to efektivní rodičovství je něco podobného...myslím, že to vychází taky z efektivní komunikace, ne?!...to jsem zvědavá, tak kdyžtak potom napiš, jak se ti to líbilo a osvědčilo:slight_smile:.
Ten kurz pro maminy zní dobře....a nevíš, jestli je to jen pro ty maminky, které se nemají kam vrátit nebo i pro ty, na které zaměstnavatel čeká :slight_smile:?
23. zář 2012 ve 21:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pupicka já myslím že pro všechny,nikdo přece nemá jistotu že se má kam vrátit.já se teoreticky taky mám kam vrátit ale kdo mi to dokáže?
holky tak vypadnout bych taky potřebovala já byla jednou večer sednout s kámoškama,jednou s manžou v kině a pak mi asi 2x mamina hlídala když jsem byla marod.jednou za 2 měsíce si ji manža vezme někam o víkendu,ale to jen na chvíli.máme to komplikovaný,babičky mají pořád nějaký problém a táta toho má chudák nad hlavu,no a já tím pádem taky :frowning2: potřebovala bych to jak sůl
23. zář 2012 ve 22:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
@badik @pupicka myslím že ne,není to rozhodně pro všechny, naopak, ten výběr je dost přísnej a dostanou se tam jen maminky, které se nemají kam vrátit a opravdu nemohou místo najít, na trhu práce jsou momentálně "zbytečné". Tak ono je to i logický, ten fond má samozřejmě určitý omezení a určitě je v pořádku, že nejde o "bezplatnou školku a jesle" a "vyžití pro maminky"...teď nechci, aby to znělo špatně. Vím to, protože příbuzné dcera dělá právě tu vychovatelku dětí tam...aspoň takhle jsem to teda od pratety slyšela, tak doufám že nemystifikuju.
24. zář 2012 v 08:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
@elana možná taky záleží i jak kde,třeba ve velkých městech je větší zájem a je přísnější výběr v malých městech třeba berou každýho, nevím ,možná kecám,ale co jsem se ptala tak si těch kurzů můžu udělat i víc,když je místo a všechny jsou hrazený.já sice jistý místo mám ale na 12ti hodinový směny,denní, noční a já fakt nevím co bude za 2 roky jestli to budu moct dělat nebo ne.navíc to není práce která mě naplňuje.neberu to jako "vyžití pro maminky" jen si od toho nechci slibovat zázraky a novou práci,proto říkám,že nic neztratím a alespoň se vzdělám.A to že je zdarma hlídání neberu jako bezplatné jesle jenže já prostě žádné hlídání nemám takže bych jiné kurzy ani absolvovat nemohla a celkově kdybych to vše měla platit bez jediné jistoty na uplatnění do budoucna tak bych do toho asi nešla.
24. zář 2012 v 09:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
@badik i to je možný, že se to liší podle velikosti měst, my jsme středně velký krajský, tak tady je ten nápor větší (byť kurz neprobíhá přímo u nás, ale ve vedlejším městysu, nejspíš prostě z nějakých technických důvodů). Jasně, proto jsem psala ty jesle a vyžití do uvozovek, aby si to někdo nevztáhl na sebe-lidi jsou různý a umím si představit vykuky, co by do toho takhle šli :unamused: , takže zas rozumím tomu, že tam nějaký výběr musí být. Pro toho, kdo to z různých důvodů potřebuje, tak je to pochopitelně skvělá šance a fandím tomu! nakonec kdo má dneska co jistý.
24. zář 2012 v 10:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
@germaine dodatecne preju vse nej!!me to ceka za 14dni ten stret s realitou kdy ti zacina vek cislem 3ojoj.jinak sme dorazili z dovci mala supr az na cestu dom ale to vylo tim ze sme jeli cca 9hod zpet domu
24. zář 2012 ve 22:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hribek Díky za gratulaci, jo třicetiny bych brala :slight_smile: mě příští rok čekaj Kristova léta :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
27. zář 2012 ve 21:58  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@germaine Také přeji všechno nejlepší :slight_smile: :slight_smile: ,hlavně zdravíčko a hodné dítko :grinning: :grinning:
29. zář 2012 v 11:37  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@germaine Já bych brala i ty Kristovy léta :wink: :unamused: :grinning: . Nějak moc rychle to utíká :frowning2:
29. zář 2012 v 11:38  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@jana974 to věřím s tolika dětma :slight_smile:! A mmch, kdybych ve Tvých letech vypadala jako Ty a měla tolik elánu, tak si budu pískat :grinning: :grinning: :grinning:
30. zář 2012 ve 21:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jana974 Jani, díky za gratulaci a mmch, na svůj věk rozhodně nevypadáš :wink:
30. zář 2012 ve 23:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pupicka no ono to bez toho elánu ani nejde. Kruhy pod očima mám slušný,ale naštěstí to jde i dobře zamaskovat :sunglasses:
3. říj 2012 v 15:06  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@germaine no tak si tu budeme vzájemně děkovat :grinning: :wink: První zdání klame. Ráno před zrcadlem se tedy doooost lekám a pak nastupuje fáze další, aby Amálka za 10 let neměla na třídních schůzkách za maminku babičku :grinning: . Ikdyž možná třeba už babička dávno bude :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :grinning: :grinning: .
3. říj 2012 v 15:09  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jinak se máme fajn, teda měli, protože jsme měli tchánovic 14 dní na dovče a dneska večer přijedou :angry: :angry: . No , to se zase budou chodit na vnoučátka dívat jak do zoologický. :frowning2: Zeptají se co škola, co závody a jestli už je Amálka konečně bez plen :angry: a zase půjdou. Uf to těch 14dní ňák rychle uteklo :cry: :cry: :cry:

Před 10-ti dny jsme byli na Priorixu, tak každý den čekám nějaký horečky, průjmy, vyrážku a zatím ťuk ťuk NIC.
A chodíme na cvičení rodičů s dětmi kolem roku a úplná paráda. Amálka se vyblbne a já taky mezi těma dvacítkama :grinning: :grinning:
3. říj 2012 v 15:15  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
holky mám takový možná nevhodný dotaz hodně tady sleduji laiky od některých z vás pro komenty sabinasret-pochopila jsem že přišla o dcerku a pokaždé když něco čtu mám husí kůži a děs z toho že by mě něco podobného mohlo potkat.jen jsem se nikde nedozvěděla co se stalo.víte to někdo?
3. říj 2012 ve 21:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jana974 no nevím co si stěžuješ ale já se přidám k ostatním závistivcům,kéž bych ve tvém věku po těch dětech vypadala jako ty.já už si teď připadám mnohem hůř :stuck_out_tongue_closed_eyes: ale třeba začnu zrát jak víno :grinning: a bude to lepší jak ve 20ti :grinning:
3. říj 2012 ve 22:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
@badik šlo zřejmě o SIDS (nebo tam byla vývojová vada srdíčka o které se nevědělo, teď si nejsem jistá)-každopádně holčička ve čtyřech měsících umřela shodou okolností na rockfestu. Proto se to tak řešilo a některý ty komenty byly třeba hnusný...že ji tam neměla tahat atd.
3. říj 2012 ve 22:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
@elana aha díky.no tak myslím že takový komenty jsou fakt hnusný,nedovedu si představit co se v mamince všechno odehrávalo a tohle ji muselo fakt dost přitěžovat.některý lidi jsou fakt bezcitní.jako myslet si můžu cokoliv,ale napsat to ženě co přišla o dítě.to fakt ee.
3. říj 2012 ve 22:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
@badik napsala jsi to přesně...když to říkali v TV (že mrtvý dítě na rockfestu), tak naše reakce byla stejná...co ji tam tahali, to si to nemůžou odpustit a jet až za rok, až to bude lepší s hlídáním?-a myslím že tohle si myslelo 99% lidí, to si o to prostě bohužel říká. Ale NIKDY bych nebyla tak bezcitná, že to napíšu té matce, kor když o tom nevím naprosto NIC.
3. říj 2012 ve 22:31  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
@elana Já osobně jsem jí nepsala nic, a vím, že se tu kolem toho strhla diskuse, prej jí i nadávali, a naváželi se do ní...proč jsem nepsala? Ptž bych s největší pravděpodovností jí napsala něco podobnýho...kdyby to miminko umřelo doma v postýlce, řeknu si strašná tragédie a litovala bych je, ale takhle si myslím, že to vedro, hluk a cizí prostředí pro takovéhle chudě rozhodně není a smrti té malé rozhodně napomohlo, a její argumenty, které psala pár dní poté, co se to stalo byly jen její jakousi obhajobou....osobně nechápu, že měla potřebu něco psát na net, kdyby umřelo dítě mě, je mi celkem putna, co si myslí lidi, který jsem v životě neviděla...a rozhodně si o sobě nemyslím, že jsem bezcitná! No podle jejího věku mi jen přijde, že se jim dítě jaksi stalo ,ptž oba byli mladí a ještě neměli užito...normální máma svoje dítě na fesťák na čtyři dni nepotáhne...ale je to jen můj názor, nikoho nesoudím, škoda jen toho miminka.
4. říj 2012 ve 12:29  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
@germaine taky si o Tobě nemyslím že jsi bezcitná, jelikož (a právě proto), že jsi jí tam nic nenapsala...já taky ne, přesně z důvodů které vypisuješ. Nemám k tomu co dodat, naprosto souhlasím do puntíku, nikdo nezjistí coby kdyby a je zbytečný se už ptát, jestli by se to stalo, kdyby si byli jeden pitomý rok odpustili debilní zábavu a radši se věnovali kojenci doma, kde je mu (a na tom se snad shodne úplně každý, kdo aspoň trochu přemýšlí) nejlíp. Ale komentujeme tady ty nevhodný komentáře, to se prostě nedělá za žádných okolností. To, že to zveřejnila neřeším-každý se s traumaty vyrovnává jinak, někdo zaleze do díry a tam se tiše trápí, někdo má pocit, že se mu uleví, když to vylepí na nástěnky po celým světě, to respektuju a nechávám být (ale samozřejmě pak musí počítat s tím, že se najdou dobráci, co neudrží emoce a ještě mu nasypou sůl do rány).
4. říj 2012 ve 12:42  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@elana Jo asi tak, najdou se chápající, pak nechápající a pak lidi, jako my , co se zdržujou komentářů a pouze občas zahlídnou nějakou zprávu, jen doufám, že se maminka poučila a druhé dítko, které bych jí přála už nikdy ničemu takovýmu vystavovat nebude a bude si ho chovat jako oko v hlavě...samozřejmě, že nikdo nikdy z nás netuší, co se může stát, ale minimalizovat špatné vlivy určitě jde :slight_smile:
4. říj 2012 ve 12:45  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
Nic, jdu žehlit, jen jsem nakoukla a musela reagovat :slight_smile:
mmch Zlobr spí, marodíme...jsme na ATB, teče mu z nosu, má kašlík a teplotu...
4. říj 2012 ve 12:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
No já nechci nikoho soudit ani se nikoho zastávat,o tom případu nic moc nevím.Já osobně měla dilema když měla malá 4m jestli s ní jet na chatu,ne tak ne nějaký fesťák.Každopádně na fesťáky a podobný akce jezdí s mimčama spoustu lidí,jen s rozdílem že se včas sbalí a spát jedou domů.Myslím že riziko je tam skoro stejné,že už je fuk kde přespí.Taky si myslím že mnohem víc riskují ti co s takovýma mrňatama jezdí k moři,ale to je můj názor.Každopádně když jsem četla že ona mamina je znovu těhotná.příjde mi to dost ujetý.Jako chápu že se tím každý vyrovnává jinak a že nejspíš potřebuje to prázdno něčím zaplnit,ale tohle mi příjde hrozně krátká doba.vždyť dítě přece není žádný zvířátko,který když umře koupíme nový.Po tak krátké době bych nejspíš byla ještě v péči psychiatra.nebyla bych nejspíš schopná ničeho,natož sexu.ale těžko říct jak bych skutečně reagovala že :unamused:
4. říj 2012 ve 20:22  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
@badik
@germaine ahoj musím reagovat,
já se k tomu nevyjadřovla u ní tenkrát ani teď,snažím se jí v podstatě vyhýbat a vždy na to narazím,nevím kdo a co je zač,ale vím že tahat 5 měsíční dítě v těch vedrech na rockfest a mít ho tam X dní v autě i tam spát,tak to je podle mně hnus,mohli si to odpustit a myslím že malá zemřela na stres,na tak malé tělíčko to musel být slušná záhul,já bych měla co dělat....
Komenty možná necitelný byli ale celá ta situace jim nahrávala,pač vinnou rodičů trpelo a nakonec zemřelo malé miminko,tak to vidím já,příjde mi stranšně zvláštní že se tu teď na koni chová jako by se nic nedělo,mně umřít miminko tak 2 měsíce po tom rozhodně nerozdávám úsměvy tady na koni,nebyla bych jistě ani schopná na koně chodit,moc mi to hlava nebere je to hodně zvláští přístup,údajně je znovu i těhotná a možná mně ukamenujete,ale ani jí to svým způsobem nepřeju,vím že to zní hrozně že jsem hnusná ale vždyť se celá situace může opakovat,prostě nerada vidím trpět děti,chci aby ony byli v pohodě a moje zábava hold počká...
a dotyčná osoba podle mého příliš citu nemá,nevím doufám že se pletu...
5. říj 2012 v 11:48  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Holky, tak mi to nedá a taky se musím vyjádřit. Mě na tom celém asi nejvíc zhnusilo to pokrytectví. Když o tom vyšel článek, bylo to tu samá krátká zpráva ve smyslu - rodiče idioti, nikdo normální by to neudělal, chudák dítě, trestat matku... a jakmile se zjistilo, že je to tahle holka, tak to tu bylo samý, ty chudinko, nevidím na tom nic špatného, vzít dítě na fesťák, měli jste jí rádi, byla šťastná do poslední chvíle, nezasloužíte si to, to byla náhoda...
Jasně, nakonec to bylo SIDS, ale nepoužívá se SIDS jen jako vysvětlení neobjasněných úmrtí? Nemohlo to být opravdu hlukem, vzduchem, stresem? Opradu by se to stalo i doma? Měli to dom kousek, proč nejezdili spávat domů? Prý ji tam jezdili koupat... Alespoň by nespala v autě.
Já jsem toho názoru, že zábava tohoto druhu má jít stranou, když máte malé dítě. Asi jsem byla extrém, ale když měla Agi do půl roka spát jinde, než ve své postýlce, tak jsem nervovala, že tam není monitor dechu, chodila jsem ji kontrolovat... Pro mě to bylo mimčo nade vše, zábava počká.
A to, že teď čeká další dítě... já to taky nechápu. Každá se s tím vyrovnává asi jinak, já bych 2měsíce po té chodila k psychiatrovi, řvala dnem i nocí... Ale mě přišlo divné už to, že to tu zcela veřejně hned pár dnů poté měla potřebu rozepisovat... Kůň by byl asi fakt to poslední, na co bych myslela.
Ale pravda, měla jsem alespoň tolik soudnosti se k tomu nijak nevyjadřovat a nemučit ji zlýma komentama. Neznám ji, nechci soudit. Ale to co se tu dělo a opět děje, to mi přijde ohromně pokrytecké.
Tak asi tak.
5. říj 2012 ve 12:02  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@saminomimino
@aajda Holky, jak to píšete vy...já jsem si říkala, jestli jsem jediná normální na koňovi, kdo s ní nesoucítí, ale dává jim to za vinu, že tam to dítě neměli tahat, ale nejspíš je nás tady normálních víc... co vím, tak je jí kolem 22? let, takže je dle mě nevybitá, ale samino ty jsi jen o trochu starší a máš už děti tři a jak píšeš, nenapadlo by tě tam děti tahat! Asi to není jenom o věku, ale o zodpovědnosti a zřeknutí některých radovánek.
A že se vypisuje na netu? Taky nechápu, teda chápu, já jsem od ní ten článek než ho smázli četla a ona se tam snažila přesvědčit ostatní, že to vlastně jejich chyba nebyla...či spíš podle mě sama sobě chtěla namluvit, že to tak není! No co, myslím, že snad není tak hloupá a dávno pochopila, že kdyby seděla doma na zadku, tak to miminko s největší pravděpodobností bylo teďka v pořádku, živé...taky se k tomu nevyjadřuju a ani nebudu, krom tady s váma, kde se známe a jsme chápavé, ne některý blbky, co jí lezou do zadku s těma sladkejma řečma o tom, jak si to zaslouží apod...
5. říj 2012 ve 12:20  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek