• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Přidej se, jestli máš TP také květen-červen 2011.

8. března 2017 
@pupicka Přemýšlíme, že Ježíšek postýlku donese...a zatím nevím, zda velkou anebo takovou tu dětskou...od m spí s náma v posteli, tak už to chce změnu :grinning:
20. lis 2012 ve 23:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
@germaine tak ja rymu nemam, ale taky posledni dobou nic necitim...az po rozbaleni, ale to je pak o to vyzivnejsi :slight_smile:! Jo, to je Stepi taky dobrej :slight_smile:! A necha se pak v pohode prebalit nebo dela sceny? Vitek nekdy prizna bobino (ale vetsinou na me hraje habadury na zmatenou - hlasi to presne opacne), ale kdyz reknu, ze ho jdeme prebalit, tak odveti velmi rozhodne "ne ne nene"...a kdyz se rozhodnu ho presto prebalit, tak je to lity souboj o zivot :slight_smile:
20. lis 2012 ve 23:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pupicka Ne rozhodně neleží v klidu, šije sebou, že ám co dělat, abych ho na pračce vůbec udržela, musí dostat něco do ruky, s čím si chce hrát...někdy dostane i tři, čtyři věci až pak se rozhodne, co chce...je to prevít.
A to období vzdoru nám začlo asi v 9m a neskončilo...
20. lis 2012 ve 23:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
@germaine tyyy jo, tak to jste dobri, ze jste to tak dlouho vydrzeli! My jsme ho v tech 6m zlomili a spi v postylce, zda se mi, ze s nama by se nevyspal. A nebude to pro Stepiho velkej sok, z rodicovske postylky rovnou do sve velkacske? Ja jsem premyslela, ze asi koupime nejakou tu "rostouci", akorat nevim jaka je ta kvalita...a jeste nemam konkretni koncepci...chtela bych rovnou udelat cely novy pokojicek, ale to u nas bude boj, protoze tam mame jeste dve skrine s nasima vecma, tak budu muset vymyslet, jak to udelat a kam ty kramy dame :(
20. lis 2012 ve 23:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
@germaine jako Vitek taky vzdoruje od tech 10m, ale tohle je nova kvalita...uplne pecka :slight_smile:...on se rano vzbudi, povida si, zavola bud "taticku" nebo "mlicko" (maminku rano nepotrebuje) a kdyz tam prijdu, tam me privita tim svym obligatnim "ne ne nenenenene" a divoce vrti hlavou, pak si rekne o mliko, udelam ho a podam a zase "ne nenenenenene"...a takhle je to skoro celej den....ale uz tomu prichazim na kloub....proste ho musim o vsem predem informovat, domluvit se s nim, jak by si to predstavoval, abychom minimalizovali konflikty! Dnes jsem napr. chtela jet do prace za kolegy, ale Vitek nutne potreboval prat a hrat si s nadobim :slight_smile:, tak jsme holt nejeli :slight_smile:
20. lis 2012 ve 23:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj, tak s nočníkem bojujeme také. Prostě na něj nepůjde. Jen na něm sedí jako paša, ale nepustí do něj nic. Vždycky si na něj jen ukáže , že se ji chce, ale to už má během pár sekund naděláno v plíně.
@germaine jste větší :grinning:
@pupicka přemýšlím o celém pokojíčku. Už má vymalováno a danou podlahu. Ted schází ještě nábytek a rovnou chceme koupit i velkou postel, ale momentálně nemám prachy , takže to bude muset nějaký ten měsíc počkat. No ale stejně ji v ní ještě spát nenechám. Myslím , že ji zatím stačí ta její. :wink:
21. lis 2012 v 08:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pupicka no to bych se nebála s tou školou,naši si taky mysleli jak budu jak budu mít samí jedničky protože mi takový věci šli,a prd z toho.ale třeba bude po tatínkovi ten byl na matiku dobrej :grinning:
s nočníkem si myslím že jste na dobré cestě když už hlásí alespoň že už čůrá,my ani nehlásíme,ale neřeším to,teď na zimu je to zbytečný.posazuju a ona vydrží,ale čůrá a kaká jen ráno,pak ani ťuk :frowning2: ale jak píšeš přebalování je někdy fakt horor,když si Dorka postaví hlavu je to boj
21. lis 2012 v 09:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
o posteli vůbec nepřemýšlíme,pořád bydlíme provizorně v 1+1 takže postel bude až do novýho.i když je fakt že teď máme takovou finanční situaci že tady asi budeme dlouho :unamused:
21. lis 2012 v 09:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
holky mně radila doktorka, rozsříhat látkovou plínu a dát ji do jednorázovky , že potom bude mít dítě zadek víc v mokru a začne líp chodit a vyžadovat nočník. Chci to začít zkoušet.
21. lis 2012 v 11:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ikopretinka tohle asi hrozně závisí na konkrétním dítěti...já dávám od narození látkovky a malýmu je teda nějaký vlhko úplně šumák, i po.ranej až za ušima v tom vydrží, dokud si nevšimnu :stuck_out_tongue_closed_eyes: Je fakt, že teda v mokru vyloženě není (používám separační plenku k tomu, která vlhko odvádí), ale přece jen trochu to cítit musí a stejně to s ním nehne. Sice důležitě hlásí ee a ccc, ale až když je hotovo.
21. lis 2012 ve 12:19  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@elana tak ted jsi mi zkazila radost, já myslela, že se to líp naučí :cry: :grinning: . No tak vyzkouším a uvidíme :wink: Ale mám taky dojem , že je jí jedno jak je to mokré. Ona prostě nechápe, že do toho musí čurat. Spíš mi přijde, že má strach nebo co, konat potřebu jinam než do plíny. Párkrát asi kolem roku se mi do nočníku vyčurala, ale potom dostala šílený hysterák. Dokonce mě už donutila si na nočník sednou a lila jsem do něho za zádama z petky vodu :grinning: , aby slyšela, že jako čurám, a stejně ne a ne. BUde na něm jen sedět.
21. lis 2012 ve 13:42  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
@elana @ikopretinka my taky částečně látkujeme a není to k ničemu.někde jsem slyšela že když dítě necháte bez plíny,počůrá se a nevadí mu to ještě není na nočník připraveno,jakmile se začne např. tahat za kahoty a vadí mu to je zralé začít na nočník.no nevím možná na tom něco bude,ale zas si říkám že když dítě nezná nic jinýho než v mokru být tak mu to nemůže vadit.ale kdysi tady nějaká mamina psala že už ji dítě začalo chodit na nočník a pak koupila nějaký lepší plíny a dítě zas ztratilo potřebu.tak asi začít kupovat nekvalitní plíny nebo ty látkovky,no a nebo nechat chodit bez,je dobrej krok :grinning:
21. lis 2012 ve 14:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
@elana taky látkuje odmala, mokrá plína je mu taky šumák. Akorát ted poslední měsíc chodí, tahá se za kalhoty v rozkroku a říká "kaká" nebo "kakal". Ale taky až po akci :slight_smile:. Tak zatím o nočníku spíš mluvíme :slight_smile:.
24. lis 2012 ve 13:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj maminy přidávám se k vám a přeji hezké těhulkování.Termín mám 26.5.a bude to naše druhé pacholátko :wink:
24. lis 2012 v 17:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
@alicci Ahoj, vítám Tě, akorát Tě zrovna nepotěším. My jsme sice měli termín v květnu,ale 2011. :slight_smile: :slight_smile: ,ale jinak můžeš klidně zůstat :slight_smile: :slight_smile:
26. lis 2012 ve 12:13  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
hahahahah :grinning:
26. lis 2012 v 15:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jana974 :grinning: jsem si nevšimla....datumu ..no mateřská no:slight_smile:))))))
26. lis 2012 v 15:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky tak co jak jste na tom s přípravama na vánoce?už vrcholí?
4. pro 2012 v 16:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
@badik Nazdárek, ze soboty na neděli se bobík ve 3.47 vzbudil, sednul si na postel a povídá kaka...mu říkám ty jsi kakal? Takhle to zopakoval asi dvakrát, pak po zkontrolování plíny mě to trklo...chtěl kakao :grinning: , nezabralo ani pomazlení ani voda, tak jsme ve čtyři vylezli. Asi dva dny předtím jsem si dělala těsta na pečení, takže si frajer přisunul židli k lince a že jde péct :grinning: tak jsme šli.... :grinning: máme hotový linecký dva druhy a kokosky :stuck_out_tongue_closed_eyes:
4. pro 2012 ve 21:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
@germaine no super alespoň k něčemu to vstávání je :grinning: ale mě by jeblo vstávat tak brzo :stuck_out_tongue_closed_eyes:
já teda normálně nepeču,mám na to babičku,ale říkala jsem si že bych v rámci zabavování dítěte upekla linecký.jen pořád zvažuju jestli je to dobrý nápad,děsím se pohromy co po pečení nastane :stuck_out_tongue_closed_eyes:
5. pro 2012 ve 12:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
@badik První třijsou ze dne, kdy jsme dělali jen těsto...poslední z rána, ještě má na sobě župan :grinning: a konečný výsledek.
5. pro 2012 ve 14:07  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
@germaine Tý jo, on spolupracoval? Já teď nechala Agátu prosít mouku do koláče, slušná spoušť... a to jsem byla jen 3 kroky od ní asi na 3 vteřiny :grinning: Na perníčky sbírám odvahu...
5. pro 2012 ve 14:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
@aajda No když bylo těsto hotový, dostal kousek a do toho si nožem, lžičkou a různejma věcma píchal a byl v pohodě :wink: on je takovej pomocník, začal mi pomáhat vysávat, nosí mi prádlo z pračky, vyndavá nádobí z myčky...jestli mu to zůstane, tak mi zato jednou snacha poděkuje :grinning:
5. pro 2012 v 17:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
@germaine Tak Agi taky pomáhá s pračkou, myčkou, vysáváním... ale toho těsta se bojím :grinning:
5. pro 2012 v 17:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
jéé, koukám, že tady se už peče! Tak musím říct, že já si letos poprvé nechávám cukroví upéct, ale odhodlávám se udělat alespoň perníčky...taky bych ráda, aby mi Vítek u toho pomáhal,ale fakt se toho bojím. Jako on taky rád pomáhá dávat do pračky, vydělávat z pračky, věšet prádlo, vyndávat z myčky apod., ale to většinou znamená, že ta činnost trvá tak 2-3x déle a já občas už bublám:slight_smile:. Ale o víkendu jsme prováděli takovou zkoušku a vykrajovali jsme z modelíny a Víťa byl úplně fascinovanej...takže do těch perníčků se asi v pátek pustíme :slight_smile:.
5. pro 2012 ve 23:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
@germaine a už je Štěpík fit, už jste porazili bacily :slight_smile:?! Mmch. vypadal teda jako těžkej profík u toho pečení. A ten pěkný ležerní župánkový model - fíha!
5. pro 2012 ve 23:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
jo a už konečně máme za sebou 18 ti měsíční prohlídku (se zpožděním kvůli nemoci) - dnes naměřeno 80 cm a 10,7 kg. Jo, jsme holt prcci :slight_smile:. Ale paní doktorka říkala, že je moc šikovnej, že krásně mluví...vybalil tam na ni všechny svoje hlášky, zrekvíroval jí tam všechny plyšáky, huhl na ní , že chce další (každýho pojmenoval, ukázal na něm části těla )a samozřejmě celých 15 minut nezavřel pusu (a cca 1/3 veškeré konverzace byla "Co to je?") až mi doktorka říká: "a to on takhle mluví celý den nebo je to teď nějaká výjimka"...tak jsem musela říct, že bohužel od rána do večera :slight_smile:.
Holky, už mají vaše ratolesti zatáhlou fontanelu? Já nevím, že my furt musíme mít něco extra, ale my ještě máme pořád otvor na prst a doktorka říkala, že by to chtělo neurologicky prozkoumat, ale vzhledem k tomu, že na neurologii jsme chodili a byli naposledy v září a doktorka nám tam řekla, že o.k a že nás už nepotřebuje vidět, tak prý nás tam nepožene...ale že by jí už měl mít zatáhlou.
Jo a taky mě začal Vítek pěkně buzerovat (kde to asi jenom odkokukla, že :( ?) - a neustále mě diriguje, co mám dělat, když jdeme ze schodů, tak vždycky nezapomene dodat, že mám jít opatrně :slight_smile:...no fakt sranda
5. pro 2012 ve 23:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak vidím že je to všude stejný :grinning: Dorka taky pomáhá s myčkou(nejraději vyskládává a to i když já tam skládám),s pračkou (pomáhá vytahovat a věšet,a když se zrovna nedívám tak mi tam těsně před zapnutím něco přihodí,naštěstí zatím nebyla žádná pohroma barev),a vysávání ji taky baví (ježíšek jí donese klasický ruční vysavač,to bude dárek pro nás obě :wink: ).Ale toho těsta se fakt děsím,ale asi jak bude spát udělám těsto a odpol až příjde táta z práce tak budeme vykrajovat.uvidíme kdyžtak padnu na postel a nechám to tátu uklidit :grinning:
@pupicka nejste nejmenší Dorka má 80cm a 9,7kg :wink:
fontanelku jsme měli zarostlou už v roce,ale nesrovnávej,hlavně že je v pohodě ne :wink:
6. pro 2012 ve 14:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
@aajda Tak vyzkoušej a uvidíš, třeba překvapí :grinning:
6. pro 2012 ve 21:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pupicka Ahoj, jojo už je naštěstí fit, doufám, že jsme si to na hooodně dlouho vybrali :slight_smile:
A župan dostal, super koupě v Tescu za 90,- :grinning: ho nekup.
6. pro 2012 ve 21:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek