• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Přidej se, jestli máš TP také květen-červen 2011.

8. března 2017 
@pupicka Tak to je Vítek prcík...máme o 7cm víc :grinning: s a kolem deseti kil měl v roce :grinning:
a s tím mluvením, on už říká i více slov? tak to je frajer...Š pusu nezavře, ale jenom slova...Co to je? by dohromady zatím nedal..fontanelu máme srotlou už dávno, ani nevím odkdy...
6. pro 2012 ve 21:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
@badik Ty brďo, vy jste ještě drobnější...
6. pro 2012 ve 21:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
@germaine u nás věty obsahují většinou slovo není-bů není,mama není,enika není (enynka-náš pes),koko není
jo a perlička,měli jsme dítě divé po ovoci a jen co nám mikulášové nadělili hafo ovoce,tak ho najednou nechce.tak to vidím na banánový koktejly a ovocný šťávy.nechce ani jogurty a ni pribináky teď je to pořád masíčko masíčko,ale má tak drzou matku že jí pořád cpe něco jinýho :grinning:
6. pro 2012 ve 21:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
@badik Tak to jste taky rychlíci :slight_smile: my jen samotná slova :grinning: je línej...
Teda sociláku na tebe,. :grinning: chce pořádnej kus žvance a ty jí cpeš nějaký blbý jogurty :grinning: pak nemá vážit deset kilo.
6. pro 2012 ve 22:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
holky, kdybyste nektera chtela jeste nejake drobnosti k vanocum pro decka, tak mam super tipa - kamoska se dala na vyrobu zabavnych aktivit a didaktickych pomucek dle montessori principu a musim rict, ze vysledek je fakt krasny. Je to balene v malych pytliccich, ktere s sebou pohodlne vezmete s sebou i na cesty (napr. v cekarne u doktora). Kazda z aktivit rozviji nejake dovednosti (motorika, logicke mysleni, predstavivost)....a cena je prizniva. Vse odzkouseno na vlastnich detech :slight_smile:. Je to puvodne koncipovano pro deti od cca dvou let, ale ja jsem neodolala a koupila Vitkovi krasny strom s listeckama na navlekani a myslim, ze to uzije uz ted. Kdybyste meli zajem, tak pisnete do IP, poslu pdf s fotkama.
6. pro 2012 ve 23:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
@germaine tak maso má každej den na oběd a občas i nějakej salám na sváču nebo párek na véču,ale ona co otevře oči volá masíčko a já ji takový věci moc nechci dávat,hlavně ty párky ty by brala po kilech.ale už začínám i hřešit s kokinkama,díky mikuláši okusila už i čokoládu.no jo jsem přísná matka,ale mi dost bojovali aby něco jedla takže jsem ji nechtěla učit na ptákoviny,to by mi pak nejedla už vůbec.ovšem musím pochválit že miluje ryby což jsem fakt ráda
7. pro 2012 ve 13:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pupicka nemáme fontalu úplně zavřenou, dostali jsme vit.D jakési 2 kapsle a po 3 měsících máme dát druhou
12. pro 2012 ve 20:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
@badik to jste dobří , malá mě maso nějak moc nechce, je spíš na zeleninu a obilné kaše, dokonce mě snídá suchou rýži nebo jáhly. Nechce vůbec nic , co je sladké, je spíš na kyselé. O víkendu somrovala jitrnici, tak jsem ji dala ochutnat a zachutnala ji tak, že snědla dva krajíce a tak 1/3 jitrnice, další den kousek tlačenky. Dnes měla máčku ze zajíce, ta se ale moc nechytla, no ale snědla to nakonec. Zato dýňovou polévku může a hovězí vývary.
12. pro 2012 ve 20:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
holky vám už fakt tak mluví jo? U nás jen žvatlání. Rostou ji ale už asi tak 2 měsíce všechny stoličky naráz , nahoře i dole, se divím , že jí a pije, no vlastně mi týden skoro nejedla, tak si myslím, že se ji spíš nechce, protože rozumí všemu co ji říkám, donese co chci, ukáže mi věci na které se ptám.
12. pro 2012 ve 20:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ikopretinka tak vzhledem k tomu že já jsem děsně ukecaná tak se nedivím že nám malá už povídá,kolikrát je to taky jen breptání ale teď opakuje všechno co řeknu a už se s ní i docela domluvím.jen si plete jo a ne takže když se zeptám jestli něco chce a ona řekne jo neznamená to že jo :grinning:
12. pro 2012 ve 22:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
@badik :grinning: U nás zas jo neexistuje a na všechno odpovídá ne...akorát pak musím všem vysvětlovat, že ne znamená i ano..hlavně co se jídla týče :grinning:
12. pro 2012 ve 22:55  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@germaine jojo, Štěpík by si fakt mohl podat ruce s Vítkem....my se s "ne" i budíme.
12. pro 2012 ve 23:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ikopretinka díky za info. Nám dr. zatím řekla, že by snad měl pomoct Vigantol, co teď zase dáváme...tak jsem zvědavá
12. pro 2012 ve 23:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
holky a nedá mi to a zeptám se jak vám děti spí? Vítek má strašně neklidný spánek, každou noc se kolem půlnoci vzbudí s brekem a chvilku si pobrečí...mám vyzkoušené, že stačí na něj přes chůvičku promluvit a zase usne...ale stejně mi to nedá a zajímalo by mě, jestli to tak taky máte nebo vám spí děti v pohodě? Na neurologii nám dr. řekla, že na to máme dát pyridoxinovou kůru nebo nějakej sirup Sedalia nebo tak nějak :(...ale já ho nechci cpát patákama
12. pro 2012 ve 23:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ikopretinka vklidu...já když někdy čtu holky tady, tak mám dojem, že mám úplnýho opožděnce. Každý dítě je jiný, Ondra umí hrozně moc slov (napočítala jsem okolo 40), ale a) je dost patlá (a nějak se toho nemíní zbavit, skříň je už asi měsíc kí, lux je ku, tygr je haga atd.) b) rozhodně nespojuje. Jo a ne: tak ne říká krásně (důrazně NĚ), ale jo neumí a když mi chce dát kladnou odpověď na otázku "chceš", tak mlčí-tím vím, že myslí ano (asi od toho vzniklo pověstné "kdo mlčí souhlasí" nebo co :sweat_smile: ). Ale zas umí zazpívat Skákal pes :grinning: (hezky zanotuje tu melodii, i když si tam dává slabiky "din din dá"). Prostě jsou to originály, já to neřeším, hloupý se být nezdá a dřív či později to zvládnou všichni.
@pupicka máme něco podobného...taky kolem půlnoci se budívá (ne každou noc, ale třeba 4-5x v týdnu), někdy se vzbudí dobře a povídá si, jindy s pláčem. Pomáhá pochovat, přebalit, dát cucnout vody a položím ho do postýlky a když nechce ležet (stoupá si, vzteká se), tak jsem ale důsledná a prostě ho pokládám tak dlouho, až pochopí, že v ní musí zůstat, zůstane ležet a nakonec samozřejmě usne. Lékama (ani homeo) ho cpát taky nechci, myslím že je to normální, my dospělí se taky v noci vzbudíme, ale buď to hned zaspíme nebo chvilku o něčem přemýšlíme a pak usnem, ale to dítě s tím ještě tak pracovat neumí, tak buď pláče nebo si chce jít hrát. Jinak pokud se takhle brzo vzbudí, tak pak spí až do rána (cca. do 7h, někdy do 8h). Když se nevzbudí kolem půlnoci, tak se budívá kolem 2-4h a to už ho neošálím vodou, chce mlíko :angry:. Naštěstí pak s tím teplým v bříšku zas usíná a spí do těch 8h, takže pro mě je to fakt pohodlnější (i když nevýchovné) mu UM dát, než nespat další dvě hodiny.
13. pro 2012 v 08:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pupicka My zas usínáme :grinning: :grinning: :grinning:
13. pro 2012 v 09:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
holky mně teda spí celou noc bez jediného probuzení od 20.30 - 7.30 a v poledne tak ty 2h. , někdy víc , někdy míň
13. pro 2012 v 10:09  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
My se taky budíme s hysterákem :frowning2: pro svou pohodlnost jsem si ji naučila do postele a posledních 14 dní máme postýlku už jen na okrasu.nějak to tak vyplinulo ze situace.když byla miminko jediný co ji uklidnilo bylo prso a to nejen v noci.ale v noci jsem s ní kolikrát usla,někdy jsem se vzbudila a přenesla ji jindy nee.pak to bylo tak že se k ránu budila na mlíko tak už se mnou zůstala.no a pak se začala budit s tím hysterákem a nezabíralo nic pochovat,pohladit,dát napít ani mlíko,ale jak jsem ji dala k nám okamžitě byla tuhá.no a poslední dobou spí tak hodinu v postýlce a pak je u nás :frowning2: ale teď měla pár dní neutišitelný pláč i když byla u nás.ale myslím že to byli děsy po návštěvě mikuláše :unamused:
13. pro 2012 ve 12:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky jak se tu mate? nejak nestiham, vanocni peceni, do toho iza ktera u niceho nevydrzi, krabicky a objednavky do prace a na net vlezu vecer na hodku a pak padnu....
ted se nam sem nastehovala svagrova s 2 detma tak sme s malou porad s nima at se decka uzijou.
jinak izulda spava od cca 8 do cca 6 rano, s probuzenim ze ji spadne dudlik (nekdy spi celou noc) a rano kolem 5:40 na me z postele vola mamko miko, takze musim vstat a uvarit ji mliko:frowning2:
15. pro 2012 ve 21:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hribek ahoj, vidíš jak to tu "žije", takže se máme všechny dobře a zaměstnaně :sweat_smile: , řekla bych dost podobně programu, jaký máš Ty :wink:
16. pro 2012 v 11:25  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@germaine to jako že kolem půlnoci teprve usínáte nebo to znamená, že usínáte s řevem :slight_smile:?
16. pro 2012 ve 23:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pupicka Já chtěla napsat "uspáváme" :grinning:
17. pro 2012 v 15:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hribek ahoj, teda vy vstavate uz v sest? to by me teda v zime zabilo :slight_smile:...nesnasim vstavat do tmy :slight_smile:
17. pro 2012 ve 22:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
@germaine waw...to jako Stepino chodi spat o pulnoci:slight_smile:?! Tak to by me taky zabilo :slight_smile:
17. pro 2012 ve 22:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pupicka jj nekdy pred 6 a ted kdyz zvlada volat ve 3 mamko miko tak se to posunulo i na 7.15:grinning: ale uz sem si zvykla:slight_smile:
17. pro 2012 ve 22:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak už nemoc dolehla i na nás.Dorinka má svoje první ATB a já jsem z toho špatná.myslela jsem že nás to dostihne mnohem později :unamused: ale naštěstí nic hroznýho,zvládá to dobře. něco leze i na mě tak snad to zvládnu líp než loňský vánoce.Den před štědrým dnem jsem dostala zánět spojivek (otekla mi celá půlka ksichtu a vypadala jsem jako by mi dal někdo po tlamě) a den po nějakou nějakýho bacila,kterej se mě držel i na silvestra :(
no tak doufám že vám se všem daří mnohem lépe :slight_smile:
19. pro 2012 ve 13:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
@badik chjo...ty nemoce jsou hrozny! Prejeme brzke uzdraveni tobe i Dorince :slight_smile:
19. pro 2012 ve 23:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, malej je opět nemocnej...rýma, kašel jako blázen, ani jsme v noci moc nespali...a DR zjisila, že v ouškách zas něco má...budu doufat, že opět nepojedeme píchat, do toho ještě svátky :confounded:
20. pro 2012 ve 23:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
@badik Ať se Dorka z toho brzo dostane, ty nemoci jsou hnus.
20. pro 2012 ve 23:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
@germaine božínku chudáček malej ten si to fakt vyžírá :frowning2:
malá už je lepší za chvíli jdeme na ko,ale začíná to přeskakovat na mě :frowning2: já to nějak přežiju,ale na štědrý den se celá rodina sejdeme u sestry a ta má 10m holčičku a bude tam dalších spousta lidí tak snad nikoho nenakazíme
21. pro 2012 v 08:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek