• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Přidej se, jestli máš TP také květen-červen 2011.

22. září 2016 
@badik no jo, člověk to těžce nese, když jsou nemocné děti :cry: . Tak ať jste brzy fit. :wink:
21. pro 2012 v 11:18  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@germaine ty bláho, to si to malej tedy vyžírá, chudáček, ať je brzy líp. :slight_smile:
21. pro 2012 v 11:19  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
No holky, jinak my taky bojujeme. Minulý týden byli chlapi na lyžovačce v Rakousku, Adam hned po příjezdu horečky skoro 39,takže opět žádná škola, lítala jsem kolem něho, za 2dny ulehnul manža taktéž s horečkama. Dneska -je to už 5dní jsem ho nahnala k doktorce, jestli to teda není angína, protože lítat pak někdy o svátcích 40km na pohotovost se nám fakt nechce.A výsledek -+ chřipka jako trám , prý jsou teď až 10dnů. No a já ležím od včera. Teda ležím. Všichni můžou vklidu marodit, jen ty matky prostě musí fungovat dál i v horečkách, ikdyby měly sdechnout. :angry: . Jsem nadopovaná brufenem, takže jakž takž funguju. Jen jsem zvědavá na ty vánoce. Vánoční nákup se nějak nekoná, jsem zvědavá, co budeme o svátcích jíst. Tchýně se na nás chodí dívat jak do zoologický,ale že by se o něco trochu přičinila, to ani náhodou. Furt slyším jen , ty ani nevíš, co já mám práce. No na zabití. Ženská v důchodu, která i na obědy chodí do školy, aby nemusela vařit :angry: :angry: . To má pravdu, opravdu ženská s třema dětma nemůže vědět, co má ona práce :confused: . Jen doufám, že se chřipajzna vyhne Amálce ,aby si ty vánoce alespoň ona pořádně užila. :slight_smile:
21. pro 2012 v 11:31  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jinak spaní naší Amči je exkluzivní. Od narození zdůrazňuju, že kašle na spaní,ale hooollkkkyyy, furt se to nelepší. Já nechápu, kde bere tolik energie. Ani doktorka už neví,co s ní. :frowning2: Cpát do ní samozřejmě nic nechci,ale občas už takový myšlenky faaakt mám. Ráno vstává v 7hod. Celý den "kalamity Amáliii" skáče ze stolu dolů, neustále stojí na kuchyňský lince, všechno rozbíjí, všechno rozkramaří a takhle fungujeme celý den. Po 13h jsem s ní v posteli, protože nějaké zívání, šmudlání očí, unavenost se prostě nekoná. Hodinu a půl maximálně snáším rvaní mých vlasů, strkání prstů do nosu, vyškrabávání očí, vztekání, řvaní, prostě neskutečnej brajgl , někdy usne na 15-20min, většinou ale ne. :frowning2: , pak řádí opět až do večera plná elánu a vztekání a řvaní . Usíná kolem 21-22hod. Já chodím spát kolem půlnoci a to mi spánek vydrží tak hodinu, protože v 1h začíná Amálky období. Nespí a vzteká se v postýlce tak 1-1,5hodiny, pak usne a za další hodinu znova vzhůru. A takhle to jde až do těch 7hod. Prostě nechápu. Doktorky rada zněla, že je holt vyspaná přes den,ale když slyšela, že ona fakt nespí, tak teda protočila panenky. :confused: . Já fakt nechápu, kde jsme jí vyhráli. :frowning2: :frowning2: :slight_smile: :slight_smile:
21. pro 2012 v 11:59  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Takže po dnešní ko dle dr se malá nezlepšila a prý má bronchitidu,ale mě se zdá teda o 80% lepší tak nevím :unamused:
@jana974 ty jo no tak to já bych se už houpala na lustru,jsem člověk který spánek potřebuje a to nejlépe 12h denně,takže co se malá narodila mám už pěknej dluh.tuším že jsi psala že stejný to měl i Adam že?tohle když čtu tak si hned rozmyslím si stěžovat :sunglasses: jen tak pro zajímavost jak jsi to měla v těhu,uměla sis odpočinout nebo jsi jela na plno?prý se to pak na dítěti projeví.já teda na to až tak úplně nevěřím,ale zajímalo by mě jestli to má něco do sebe
21. pro 2012 ve 12:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
@badik V těhu jsem odpočívala jako nikdy. :frowning2: . To víš , stará těhule, předtím jsem měla jedno špatné těhu, tak jsem měla klid nařízenej. Adam byl taky blázen,ale takovejhle tedy neeeee!. Anebo si odpočinula dost při těhu a pak už holt spánek nepotřebuje. :grinning: . Jééééé u nás začalo sněžit :sweat_smile: , no to si to tedy s chřipkou užijeme :angry:
21. pro 2012 ve 13:27  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@germaine týý jo, teda to snad není možný!! Tak ať bacily brzo porazíte a hlavně ať není zase píchání uší:(!
21. pro 2012 ve 13:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jana974 Ha, tak to teda kloubok dolů a pořádně dolů!! Smekám vše co mám a děkuji Bohu, že Víťa spí většinou aspoň hoďku přes den, jinak je na tom tak nějak podobně, ale v noci k němu zásadně nevstáváme (i když si brekne, tak máme vyzkoušený, že nejlepší je ho jen uchlácholit přes chůvičku). A opravdu, kdybych měla doma Amálku, tak už jsem u Chocholouška.
Taky přejem, ať se alespoň Amálce vyhne chřipajzna a užijte si krásné a pohodové vánoce (alespoň v mezích možností)!
21. pro 2012 ve 13:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
holky vám všem i vašim rodinkám přeji krásně prožité vánoční svátky plné pohody a dobré nálady. Do nového roku 2013 hlavně zdravíčko, štěstí a lásku a vůbec ať se prostě podaří :slight_smile:
21. pro 2012 ve 13:45  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@pupicka no jo, dobrá rada nad zlato, to byla kdysi taky moje zásada- k dětem v noci nevstávat, jen je nechat být. U Adámka to takhle fungovalo,ale Amálka je něco extra. Ona nebrečí, ona řve jak pavián, vzteká se a hlavně má vyspáno a leze mi střemhlav z postýlky, takže my jsme prostě vzhůru a čeká se,až na ní zase spaní přijde. Už jsme vyzkoušeli kdeco a je to prostě zbytečný. :frowning2:
21. pro 2012 v 15:29  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jinak Vám všem také přeji moc krásné vánoční svátky, prožité s dětmi v radosti a ve zdraví a do nového roku jen to nejlepší :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:
21. pro 2012 v 15:30  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky přeju vám všem krásné vánoce a vše nej do nového roku a hlavně zdravé dětičky a už žádná ATB a podobné hnusoty.
22. pro 2012 ve 14:48  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Děvčata i já se přidávám s přáním krásných vánoc a šťastného nového roku ve kterém se všem splní přání :wink:
22. pro 2012 ve 21:41  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Milé děvčata, tak vám za celou naší rodinku přejeme pokud možno klidné a šťastné Vánoce, dětem bohatého Ježíška a do Nového roku jen to nej :wink:
23. pro 2012 ve 12:24  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
Ahoj holky, i já se přidávám s přáním příjemného prožití Vánoc, dětem bohatého Ježíška a ať všude panuje pohoda a klid. Pěkné svátky všem.
24. pro 2012 ve 12:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, tak co Žišítet? U nás v pohodě, vydržel skoro do půl devátý. Zítra dovložím fotky.
Mmch dostala jsem asi tří dárečky, nevíte o tom některá něco? :slight_smile:
26. pro 2012 v 00:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
@germaine ahojky, no tak u nás se Ježíšek taky zastavil :wink: ,ale předtím se u nás zastavili ještě horečky :frowning2: . Týden předtím jsme bojovali s chřipajznou a samozřejmě to chytla i Amálka. Začla hicovat na Štědrý den, pořád 39st. no běs. Pořád na mě visela, nemohla jsem vůbec nic udělat, k večeru jsme to naštěstí na chvilku srazili na 37,5, takže si to trochu u stromku užila, ale nic moc. Horečky má ještě dneska,ale už se to mírní, tak snad bude chřipajzna do pátku fuč. Brrr, to se nám to letos fááák vyvedlo :frowning2: . Ale ostatní děti byly spokojený, takže alespoň poloviční radost. Ikdyž nejvíc jsem se samozřejmě těšila na ty rozzářený očíčka Amálky u stromečku, který se bohužel nekonaly. Tak snad jste si to užily lépe než my. :slight_smile: :slight_smile:
26. pro 2012 v 17:42  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jana974 To je blbý, že zrovna na Ježíška...jako kdyby to nemohlo počkat aspoň den, zvlášť, když jsou to první Vánoce, kdy už vnímaj a užívaj...tak snad budete aspoň do Silvestra fit. My máme taky už víc jak týden virozu, ale naštěstí už jenom rýmu bez kašle a hlavně teplot.
U nás byly Vánoce veselý, užil si to se vší parádou...
http://www.modrykonik.cz/fotoblog/germaine/album/nase-prvni/
26. pro 2012 ve 20:31  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@jana974 chjo, to je teda blby s tema horeckama! Tak snad si to uzije pristi rok se vsim vsudy :slight_smile:
29. pro 2012 ve 23:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
holky tak u nás vánoce super.nevím jestli jsem tu psala my byli komplet celá rodina pohromadě u ségry.ségra s manželem a malou, my,naši,moje babička ségřiny tchánovci a její švagr.dohromady 10lidí + 2 děti.dárku hafo,vetšina pro děcka.chaos že jsem i zapomněla fotit což mě dost mrzí.dnes jedeme na silvestra zase k ségře tak snad bude mít nějaký pěkný foto
31. pro 2012 ve 13:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak pár fotek jsem vybrala,na první je náš zavalený stromek,na druhé Dori jak rozbaluje (trhání papíru byl nejlepší dárek),na třetí dostala pokladničku- jablíčko s červíkem který požírá penízky a poslední je pro srovnání z loňských vánoc.původně jsem chtěla stejnou udělat letos,ale jsem prostě hlava děravá :(
31. pro 2012 ve 13:31  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Ty bláho, Dorinka má vlásků :slight_smile: , to naše Amálka má na hlavě úplný prdlajs. Ještě jsme nemohli ani ostříhat, sponka není na co dát a o culíkách nemůže být vůbec řeč :wink: . Vlasů má ještě míň, než Dorinka na třetí fotce. A to obě větší děti měly vlasů strašně moc. No snad to nebude mít na hlavě po tchýni, ta je skoro plešatá :frowning2:
31. pro 2012 ve 14:47  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jana974 jo já jsem z ní úplně nadšená když má culíčky,ale příjde mi s nima taková velká holka,vůbec ne na rok a půl a to podotýkám že je drobná.když se na ty fotky dívám příjde mi jak tříletá a to mě děsí.děti bez vlásků jsou takový víc miminkovský a mě se po tom miminku občas stýská :frowning2:
1. led 2013 ve 21:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
@badik no teda vazne Dorinka je jako triletacka :slight_smile:.
2. led 2013 v 16:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
holky, hlavne vy zkusenejsi matky, nevite co delat s ditetem, ktere nas regulerne bije?! Zatim jako absolventka kurzu "respektovat..." se snazim fakt po dobrem vysvetlovat, ze maminka/tatinek/nikdo zivy/hracky...se nebiji, ze je to boli, ze je lepsi udelat "mala"....ale popravde je to spis horsi a dite jeste vylepsuje svuj arzenal ubliizovacich prostredku (uz dokonce i dopredu hlasi jestli nas bude bouchat nebo stipat)...a ja uz si fakt nevim rady. Zatim jsem se ptala po znamych a vsichni svorne radi, ze mu to mam oplatit a on si to priste rozmysli. To se mi zatim moc nechce, protoze mam pocit, ze bych mu tim jen potrvrdila, ze kdyz me nekdo nastve, tak je o.k. ho flaknout:(. Tak prosim, hlavne vy, ktere mate trochu temperamentnejsi deti, nenapada vas jak na to?
2. led 2013 v 16:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pupicka No tak já jsem vždycky důrazně hlasitě oznámila, že tohle teda NE !! A museli se omluvit, udělat malá nebo nyny nebo dát pusinku. A vždycky to zapůsobilo, když slyšeli něco důrazného, tak věděli, že se to nedělá. Kamarádky syn byl hrozný ve školce, pořád mlátil a štípal děti, že už ho učitelka chtěla vyloučit z kolektivu. Byla na něj hodně mírná a nechtěla ho trestat, nakonec jsme jí domluvili, že musí zakročovat, tak začala vždycky doma vyhrožovat vařečkou. Cokoliv udělal špatně, vytahovala vařečku a občas když neposlechl, tak normálně dostal a za měsíc už byl jak beránek (tedy už neubližoval dětem), takže ono jak se tak říká, škoda každé rány, která padne vedle. Dítě by mělo mít určité mantinely, aby Vám pak nepřerostlo přes hlavu. Ještě je čas,ale vidíš, že už Vám to začíná vadit :frowning2: . Na každé dítě platí něco jiného, takže zkoušet,ale hlavně být důslední. :wink:
2. led 2013 ve 20:06  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@badik krásné!! A opravdu má hoooodně vlásků. U nás podobně jako u
@jana974 culíky si můžeme nechat zdát a sponka není na co připnout, hlavně že maminka nakoupila dvě čelenky a 4 sponky už před rokem :grinning:
2. led 2013 ve 21:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pupicka ja byla driv zastance placnout a hotovo, ale ted spis zvysim hlas a rekmnu ze se to nesmi, pokud to udela jeste jednou tak taky a na potreti placnu po ruce, ale to mi vetsinou oplati. takze to fakt nema smysl. posledni dobou ale zvlada poslechnout napoprve
3. led 2013 v 09:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
U nás je taky vláskový nedostatek :grinning: Culíčky fakt nehrozí...
3. led 2013 v 09:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pupicka No já tě asi taky nepotěším, ale má nej kamarádka řešila to samé... a shodou okolností též absolventka kurzu Respektovat... Začalo jim to asi v roce a kousíček a trvá to do teď, teda rok. Kamarádka je trpělivec největší, pořád jí to vysvětluje... Ale upřímně, je to sice má nej kámoška, ale pro mě už je únavné k nim jezdit, protože většinu času malá mlátí Agátu a kámoška vysvětluje, takže si ani holky nepohrají, ani my nepokecáme.
Já jsem sice taky proti plácání a neplácám, ani přes prsty ani přes zadek, ale upřímně, pokud by mě Agi měla bít (nebo kohokoliv jiného), tak asi nějaké menší plácnutí zavedu... Nebo spíš nějaký trest...
U nás zatím funguje vykazování do předsíně, když zlobí. Pošlu jí tam, kam chodí zlobivé holčičky, ona dobrovolně!!! odejde a já jí řeknu, ať mi zpátky pošle hodnou Agátku... ona se tam uklidní a po chvilce přijde a hlásí, že je hodná. A většinou opravdu je. A když má nějaký dramatický záchvat a nechce tam jít, tak ji tam prostě odnesu a zavřu dveře.
Prostě budeš muset najít něco, co funguje u vás. A buď důsledná a nepolevuj.
Tak moc držím palce, ať to zvládnete.
3. led 2013 v 09:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek