• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Přidej se, jestli máš TP také květen-červen 2011.

22. září 2016 
@pupicka O úchylce na softshell bych mohla vyprávět...tohle je na jaro-podzim :grinning: ještě jsem koupila krásnou modrou, ale tu jsme poslali dál, ptž úplně neseděla :grinning:
23. únor 2013 ve 13:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pupicka Jo, je od 90cm, ale do stovky má zatím daleko...asi před měsícem měl asi 90cm, teď vyrost jen o trošku :wink:
23. únor 2013 ve 13:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
@badik Holky, já kdybych měla holku, to by se to oblíkalo a kombinovalo...hnědá, růžová, zelená, žlutá...já bych byla přesně ten typ, co má vyladěný všechno až po ty sponky :grinning: :grinning: :grinning:
a zrovna nedávno jsem tu řešila, jak na slečinky vyráběj tqakoejch krásnejch barevnejch věcí a na kluky aspo%n zimní oblečení jen černá, šedá, hnědá, max. tmavě modrá...už aby bylo jaro nebo léto a mohla jsem ho trošku vybarvit :grinning:
23. únor 2013 ve 13:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky já sice slečinku mám, ale když teď přebírám oblečky, tak zjišťuju, že kdyby to byl kluk, tak jsem v pohodě... Máme všechno neutrální nebo modré, zelené... růžového jsem nekoupila nic, to Agi dědila po sestřence. Šatičky mi celkem odmítala nosit, navíc je to prasátko... takže stejnak frčí na teplákách. Akorát teď jsem teda ve slevách v CA viděla krásný puntíkatý fialový kabát.... nádhera, ale zůstal tam, nemá to k čemu nosit. Navíc nemá ani dlouhé vlásky... A taky si pořád lidi myslí, že mám kluka. Ale to i v červené bundě s kožíškem...
A softshell máme taky, na ten eshop mrknu a koupím něco na podzim... teď má jednu na jaro od Topolina.
23. únor 2013 ve 14:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
@germaine týýý jo, Štěpíno je teda softshellově vybavenej. A to s tou holčivkou Ti věřím :slight_smile:! A myslíš, že se dělají i softshellový šatičky :slight_smile:?! Tak se musíte u druhýho posnažit, aby to byla holka :slight_smile:
24. únor 2013 v 07:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
@aajda jo, tak takhle přesně by vypadala moje holčička :slight_smile:....já si vzpomínám, že když jsem byla malá a mamka na mě navlíkla sukýnku, tak jsem si to furt stahovala a byla jsem protivná jak nudla, až to mamka nakonec psychicky nevydržela a sundala mi ji :slight_smile:. Jinak já jsem většinu věcí na Víťu kupovala taky neutrál, protože se mi nelíbí, když kluci nemají na výběr a od mala jsou nucení být téměř výhradně v modré, popř. hnědé
24. únor 2013 v 07:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojky holky :slight_smile: teda já už tu tak dlouho nebyla :slight_smile: ani dočíst nemám šanci :slight_smile: snad se vám všem moc moc daří a dětičky jsou zdravý................ :slight_smile: no u nás se teď marodí, oba kluci mají antibiotika, ale už bez horeček, tak je líp, bylo to na palici :pensive: teď zrvona chrní oba, tak jsem si vzpomněla, že musím nachvíli za váma :slight_smile: no škoda, nemám po ruce foťák, že bych vám sem hodila fotečku nějakou, jaký mám doma už chlapáky :grinning: no Lukynek už měří 92 cm a váží 14 kg :grinning: chlap jak hora :slight_smile: roste ještě rychleji jak brácha :slight_smile: a musím se pochlubit, že už jsme 4 dny bez dudla a na to,jak ho měl furt v puse :slight_smile: tak normoš z hodiny na hodinu jsme ho rozkousanýho vyhodili do koše, že už je škaredej pokousanej a že je Luky velikej jak brácha a ten taky nemá kojana :slight_smile: tak šup do koše a klid, vůbec žádný brek večer...... jsem úplně čučela , Ladíka jsem odnaučovala pár nocí určo :slight_smile: no tak teď ještě čekat až dostane rozum a zahodí plíny :slight_smile: ale nespěchám, nechávám ho a na jaře se do toho dáme :slight_smile: ale dobrý je, že když čůrá, tak mi řekne, že dělá aa a ukáže na šuldu :slight_smile: a když se pokadí, tak příjde - aa a ukáže na zadek :grinning: tak už to pamulu začíná :slight_smile: jinak v noci se potvora budí pořád :-/ nemůže spát bez mámy :-/ rarach jeden :grinning: a jinak v poho, je hodnej, všechno mu chutná :grinning:...................
25. únor 2013 ve 14:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pupicka Já věřim, že na Fleru joo :grinning: :grinning: :grinning:
25. únor 2013 v 17:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
@many Ahoj many, tebe jsme tu neviděly ani nepamatuju :grinning:
Tak to je Luky kus chlapa, a jak to zvládáte dvě děti? Vyhrajou si spolu? Já sice občas o druhátku uvažuju, ale doma jsem moc pochopení nenašla :grinning: takže u nás zatím bude jedináček.
Jinak má 91cm a kilo třináct
25. únor 2013 v 17:50  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@many tak to je na tom opičák s tím čuráním stejně...u nás taky nočník nehrozí (řve jen ho vidí), ale už aspoň trošku si to spojuje, co udělá a co to je-když jdu na záchod já, musí mi asistovat a radí, co mám dělat (ccc, eee :slight_smile: ) a když sám něco vykoná, tak to taky oznámí a pochlubí se. Takže teď to jen prohodit, nejdřív oznámit a pak udělat a bude to dokonalé :grinning: Taky ale začnem až v létě, teď na to nějak nemám morál :stuck_out_tongue_closed_eyes:
26. únor 2013 v 07:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojky holky...tak já mám teda absenci :grinning: my hlásíme nástup malé do školky a malý má před sebou nejspíč oprerace kvůli syndromu zúžené předkožky.....doufám, že prcci rostou a jsme zdraví:slight_smile:
26. únor 2013 v 15:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojky holky :slight_smile: nakukuju a musím mizet, jak jsem měla čas,tak koník nešel :unamused:

@akcijy jééé tak malé ať se ve školce daří a co to má ten Milánek ? :frowning2: Otom jsem ještě neslyšela :frowning2: bobíšek :frowning2:

@elana no na nočník chodí sem tam, to si řekne a někdy i na záchod, ale nehrotím to, nechávám ho a na jaře začneme, až ho budu moct nechávat hlavně lítat doma nahýho a jinak jsem mu jednou zkusila dát slipy a teeeen řval, je nechtěl :stuck_out_tongue_closed_eyes: tak jsem šoupla zpátky plínu :slight_smile: na jaře to bude lepší :slight_smile: a snad pak budou děťátka šikovná a rychlá :slight_smile:

@germaine no si pamatuju, že ti naši rostli tak nějak stejně :slight_smile: jinak někdy si vyhrajou krásně a někdy se taky hádají o hračky :grinning: a pořádně, ale to dělají sourozenci asi všichni :grinning: jinak si myslím, že je to super od sebe o ty 3 roky :grinning: víš, když měl Ladík akorát 3 a já porodila, tak už byl samostatnej hodně......
27. únor 2013 ve 14:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
27. únor 2013 ve 14:27  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
teda se mi podařilo dát jednu 2X :grinning: nevím jak :grinning: a tu s Lukynkem neumím otočit :-/ mám za to,že to dřív šlo :-/ to je jedno :slight_smile: jen ať víte jak kluci vypadají a jak maminka straší doma :grinning: jsem zrovna byla skoro celá růžová :grinning:
27. únor 2013 ve 14:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
@many teda ty ses už dlouho neukázala.no jo dvě děti to už je jiná práce co :wink:
@akcijy 3.dítě na cestě?trochu mě mate ten 1.tt
@germaine @many nooo oproti Dorčiným 81cm a 10kg máte fakt chlapáky :grinning:
jinak hlásím že nám nočníkování jde už docela dobře,ale jen pokud je bez plíny,jak má plínu tak si neřekne.ale když někam jdeme tak plínu dáváme to v zimě bez ní nejde,takže už se taky těším až bude teplo a bude očůrávat trávu :slight_smile:
27. únor 2013 v 17:48  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
jé ahoj many o tobě jsme dlouho neslyšely :slight_smile:. Tak vidím, že kluci jsou šikulky a fešáci :slight_smile:!
Tak my jsme na tom s odnaučováním na plíny tak, že Víťa mě ochotně informuje, že právě čurá nebo tlačí, potom mě poinformuje o výsledku (v případě kakání oznámí "je to tam, kukuřička!"), ale jakmile mu nabídnu nočník/záchod, tak rezolutně odmítne. Jinak teď máme další novinku - od včerejška Vítek upgradoval odmlouvání a vztekání a totálně odmítá uklízet hračky (doteď to dělal celkem bez problémů) a normálně mě ignoruje :angry: !! Jsem myslela, že mě už nic nepřekvapí .....a hele....
27. únor 2013 ve 20:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
@germaine no na Fleru možná jo, ale mě to tam přijde celkem drahý :slight_smile: a párkrát jsem se tam už i nachytala :(
JInak Fantom zásilka dnes došla a věci jsou krásný....sice trochu větší (maminka objednala větší, aby z toho Vítek jen tak nevyrostl :slight_smile: ), ale krásný a vypadají kvalitně :slight_smile:....už se těším až s nima vyrazíme ven :slight_smile:
27. únor 2013 ve 20:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pupicka tak u nás je to naopak Dorka mě do teď s uklízením ignorovala,zkoušela jsem různý fígle ale nic.a teď občas něco uklidí.ale spíš je to jedna hračka tam a tři ven
s nočníkem to má kámoška taky dobře vychytaný-malej ji hlásí že bude kakat než začne,ale na hrnec ho nedostane.takže to probíhá že on řekne kakat ona řekne běž a on si zaleze někde do kouta.
27. únor 2013 ve 22:02  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@many má to velmi zúžené, takže mu to ani nejde přetáhnout...dostaneme se jen velmi málo. ale tak už je to lepší, snad mu potom pomůžou no...prý je to u tak malých dětí normální
28. únor 2013 v 09:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
Krásné dobré ránko všem maminkám :sunglasses:
1. bře 2013 v 06:10  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
dobré ránko holky :slight_smile: kluci si hrají a já si pouklízela a taky si asi udělám kávičku a budu chvilečku odpočívat :slight_smile:
no stěma dětma je veselo a se dvěma až móóóc někdy, někdy si fakt krásně hrají , jako teď a někdy ječí a hádají se o hračky :unamused: a Luky začíná teda být děti po hlavě :angry: bije i staršího bráchu :angry: takže furt říkáme, že nesmí a dostává po ručičce, aby věděl, snad to přestane dělat.... a s uklízením : tak to teď začal pěkně, poslechne a uklízí, pomáhá bráchovi :slight_smile: tak uvidíme,jak dlouho mu to vydrží :grinning: a jak mluvíte ????? Ladík teda mluvit víc jak Luky teď, ale tak to snad dožene, nejvíc říká mama,tata ,bába , dejda - strejda, deda, Áďa - Láďa, a Lukášek je Áta :grinning: a jinak spíš říká buďto první písmeno a nebo slabiku, a teda holky bojujeme s moluskama :frowning2: Luky jich má pár, ale Ladíček po celým těle :frowning2: je to boj, ale paní kožní říkala, a´t to necháme na ní, že vyléčila všechny,že to chce čas, takže mažeme o 106 a neškrabeme, to bylo řevu :frowning2: no je to hnus, vůbec jsem to neznala, až v létě to Ladík dostal, 3 pupínky, říkám - asi potničky nějaký :-/ a pak se to začalo rozlízat, takže teď sprchujeme a obden, rychle z vody ven.... a máme hrůzu, že v létě pod stanem nebudou ani moc do vody, že to ještě nezmizne :frowning2: kééž by
no jdu si uvařit tu kávu, jsem se rozkecala :grinning:
1. bře 2013 v 09:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
@many Lukášek-Áta,to je dobrý jak si některý děcka nahradí slova :grinning: od kámošky malej se jmenuje Kryštof a říká si Dáda :grinning: A co to jsou molusky?to jsem nikdy neslyšela
jinak Dorka si brzo po to co začala mluvit oblíbila zdrobněliny takže u nás je tatíka mamika Dojinka,babička (to říká nádherně)...a už začíná umět jak se jmenuje babička,děda,teta,strejda,tatínek (maminka ji nejde :frowning2: ) doplňuje básničky a dokonce si včera sama vzala knížku s básničkama a začala ty básničky říkat,samozřejmě ne celou ale asi takhle:hoka moka pokoka (holka modrooká,potoka) :grinning: jinak děsně miluje knížky.sama se neumí zabavit,ale jak má knížky tak chvíli vydrží.
1. bře 2013 ve 12:47  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Dobré Ráníčko!Kdo si dá koupel? :sunglasses:
4. bře 2013 v 06:52  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
@badik týýýý jo, to je šikulka :slight_smile:
4. bře 2013 v 10:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
@andilekjoja dobré :slight_smile: lákává totečka :grinning: taky jsem ještě neměla kafčo :grinning:
4. bře 2013 v 10:13  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@badik molusky se přenáší ve vodě, chytá se to na bazénech..... kluci se nemůžou koupat, sprchujeme ob den a rychle z vany ven, pořád mastíme :frowning2: dnes jedeme zase po měsíci na kontrolu, se jim to rozjíždí :frowning2: prvně jsme škrabali, ale to bylo řevu, kožní říkala, že z toho můžou mít děti trauma z doktorů na dost dlouho...... Infectodell - ten štípal..... takže to necháme na kožní, prý vyléčila všechny a chce vyléčit tak ,aby se jim to už nevrátilo....... no hnus, na nervy, Luky jich má tak 15, ale Ladík už 200 určo po těle :frowning2:
http://www.moluska.cz/
http://diskuse.doktorka.cz/molusky/

je toho hodně, furt studuju a studuju :-/ jak pomoct, ale máme to nechat na ní a když čteš diskuze.... někomu pomohlo to a někomu zase něco jinýho..... já to taky vůbec neznala až v srpnu se to udělalo Ladíkovi a tím že se spolu bráši koupali, to chytl i Luky :frowning2:
4. bře 2013 v 10:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
@many téda to vypadá na pěkný svinstvo :frowning2: chudáci kluci. a my se tak rádi rácháme,teď mě to úplně vyděsilo.
4. bře 2013 ve 13:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
@many No teda to zírám.Ani jsem nevědela,že je něco takového možné.Potvrdilo se zase prevence a zdraví imunitní systém jsou nadevše.Držím palečky ať se to dá do pořádku.
5. bře 2013 v 10:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojky holky :slight_smile: jdu za váma juknout, Lukynek spinká :slight_smile:
no holky taky jsme to s tatinem neznali a přitom je to prý dost známý a dost se to prý chytá na bazénech :-/ ale tam my nebyli, prostě stačí se někde okoupat kde je dítě s moluskou a už to jede :-/
včera jsme byli u té doktorky, tak zase něco napsala a za měsíc zase kontrola a říkala, že by pro nás nebylo možná špatný to moře, že určo lepší, než aby lezli někde tady do přehrady.....
nemáte někdo zkušenosti s mořem ???? :grinning:
ještě jsme nebyli, tak nevíme kam, za levno...... :grinning: a nejraději do kempu pod stan :grinning:
5. bře 2013 v 11:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
@many Ahoj, molusky známe a taky jsme si s nimi užili. Sice je to už 17let, co jsme s nima bojovali,ale molusky jsou pořád stejný svinstvo . Verča to chytla jak jinak než v bazénu, bylo jí asi 9měsíců a tím jsme museli skončit s plaváním. Trvalo to rok, než bylo po všem a pak už jsem neměla nervy na to, jezdit s ní znovu. Nejdřív jí to kožní tady u nás vypalovala dusíkem, efekt žádnej. Pak jsme našli super kožařku v Plzni, ta se zhrozila, že jich má tolik - něco přes stovku a že se to musí vyškrabat, protože jinak se tvoří pořád další. Zážitek děsnej,ale zvládla to najednou, drželi jsme jí s manžou oba dva. Říkala, že je lepší to zlikvidovat všechno najednou, než ten zážitek opakovat. Ono to totiž skoro nebolí, taky jsem měla dvě a vyškrábla mi je a ani jsem o tom nevěděla, ale pro to dítě je to hrůza, někdo je drží, bere do ruky kovovej nástroj, pak to ještě dezinfikuje a trvá to dlouho, takže řev a řev. My tam byli přes hodinu a pak nám poradila, že když nějakej ještě potom objevíme, tak utrhnout vlaštovičník a vždy to tou šťávou, co z něj vytéká potřít a on do dvou dnů odpadne. Tak manžel každý den běhal a sháněl po mezích aby byl vždy čerstvej . Udělalo se jich opravdu jen pár postupně a jak jsme hned natřeli, tak to postupně zmizelo. Akorát pozor kdyžtak na to, aby se nedostal do očí, je jedovatej,ale na tohle se používá běžně. A dost barví oblečení.
5. bře 2013 v 11:52  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek