• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Přidej se, jestli máš TP také květen-červen 2011.

22. září 2016 
No tak na dnešním hlídání se to pěkně vystupňovalo.Nejdřív padl návrh zkusit ji prostě nechat a neustoupit,že i ve školkách ty děti prostě zůstat musí a nevolají maminku.jenže naše dítě je v tomhle neunavitelný,řvaní se stupňuje a ona se dostává do stavů kdy s ní není k hnutí a nakonec už i chůvu kopala,a válela se po zemi.sociální pedagožka která nás dnes vedla že není pro vyřvání,ale ať za ní co 15 minut chodím chvíli tam sní jsem a ujišťuju ji že se zase vrátím,že potřebuje mít tu jistotu.jenže kdykoliv jsem zase odcházela přilepila se na mě a spustila svůj záchvat.podotýkám že kdykoliv jsem tam byla s ní šla si po chvíli hrát a jen sem tam mrkla jestli tam jsem.No ale nejvíc mě dorazila na závěr,kdy jsem pro ni přišla že už půjdem domů.najednou když ji došlo že už neodejdu velice si tam hrála a nechtěla se oblíkat.když jsem ji řekla že teda jdu zase nahoru a za chvíli příjdu a ni to s ní nehlo,a nemohla jsem ji z tama dostat.venku odmítala jít tak jsem ji prostě nechala hrát si v kaluži a šla jsem,schovala jsem se za strom a asi 5 minut čekala jestli půjde nebo ne.lítala tam hrála si v kaluži a ani si nevšimla že tam nejsem.Ona mě prostě zkouší a nechce ustoupit z toho co si umanula,jenže se v záchvatu dostává do šílenýho stavu.Říkali že to s ní nebudeme mít jednoduchý a mělo by se s tím něco dělat,ať pak nemáme problémy ve školce.Hlídací teta říkala že když dělala praxi do školky,tak tam měli chlapečka který měl taky takový stavy ale né tak hrozný,ale nakonec ho tam odmítli brávat.a pak tam nějaká paní učitelka říkala že má strach aby jsme ji tímto nezadělali na trauma.Tak fakt nevím co s tím.jedni řeknou ať to řeším a druzí ať nemá trauma.jsem z toho úplně mimo.podotýkám že tyto stavy doma vůbec neznám a navíc prvních pár dní tam byla naprosto v pohodě.vyloženě s námi manipuluje.pro zatím jsme se domluvili s manželem že si příště vezme volno a půjde tam s ní.od něj se bude líp odbourávat než od mě.párkrát tam s ní půjde pak začne zkoušet na chvíli odcházet a bude odchody prodlužovat.
5. dub 2013 ve 14:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
@badik Moc neporadím, taky jsem zvědavá na tu naší hysterku,ale ta půjde do školky až ve 4letech. První holka mi chodila do školky úplně vpohodě, se synem jsmě měli hrůzu. Šel ve čtyřech, do tý doby byl zvyklý chodit normálně do kroužků do domu dětí a vpohodě. Ve školce byl vpohodě jen první den. Jak zjistil, že ráno se jde znovu, tak to začlo. Začal nám večer usínat s řevem, že nechce spát, protože ráno jde do školky, v noci pokňourával, ráno neskutečný divadlo, do školky jsme ho tahaly násilím, já splavená jak blázen, pak rodeo v převlíkárně, dotlačit ho do dveří od třídy, pak jsem za ním zavřela dveře, učitelka už si ho převzala a hned ho na něco nalákala a až do odpoledne byl ve školce naprosto spokojenej. Radili nám rozhodně nepolevovat, aby nezjistil, že máma povolí. No stejně jsem musela do práce, takže žádné úlevy ani nešly. Ale ta nálada v práci, no běs. Vůbec jsem se nemohla na práci soustředit :frowning2: . Byl vytrvalej, trvalo mu to půl roku, než jsme chodili vklidu jako ostatní děti. A běda, když byl náhodou nemocnej nebo byly prázdniny. :angry: , to jsme to měly zase zpátky. No jo, holt děti s námi umí pěkně zacvičit. Možná je ještě fakt malinká na kolektiv, ale jinak ze zkušenosti vím, že když se mi nějaké chování u dětí nelíbilo nebo obtěžovalo, tak to chce být důsledný a nepolevovat. Držím palce. :slight_smile: :slight_smile:
5. dub 2013 v 16:40  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jana974 no kdyby se tam po chvilce uklidnila tak to přežiju,ale ona jako by byla v nějakým tranzu můžou na ni mluvit a zkoušet cokoliv,ale ona řve o to víc.lákali ju na všechny věci co má ráda (malování,tancování,čokoládu,dokonce jí nabízeli mickyho klubík na počítači),ale nic vůbec je nevnímala a jela si svoje.teď před spaním (ale byla už unavená) to na nás zkoušela znova,že chce mlíko pak že nechce,chce čůrat nechce čůrat,chce plínu nechce plínu a u toho hysterák jak blázen.tak jsem ji chtěla pochovat ať se uklidní ale to bylo ještě horší :frowning2: nejhorší je že tohle fakt neznáme a teď takovej zlom.jsem z toho fakt špatná.nevím jak na to abych vše nezhoršila,ale abych se sebou pak nenechala manipulovat a neskákala nám po hlavě.
5. dub 2013 ve 21:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
@badik No jo, je ještě malá a prostě vybočila ze stereotypu, na který byla zvyklá, takže se to neobejde bez takovýho vyrválu. Jinak to co zažíváte s malou teď , my zažíváme s Amálkou od narození. Jen řev, řev a samý vztekání. Od malička jí nikdy nikdo nehlídal, nikde jinde nespala, nikdo jiný ji neuspával než já nebo manža. Takže já bych si vůbec netroufla dát to naše skoro dvouleté dítě někam do školičky. Tím to nemyslím zle, já sama chodila normálně do jeslí a taky se to dříve muselo přežít. Prostě každé dítě je jiné a snáší změnu jinak. :frowning2: :frowning2:
5. dub 2013 ve 21:25  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@badik Ahoj, to je hrozný, hysterák a vztekání známe už delší dobu, ale to jak chce nechce něco to ještě neznáme...
no ještě je poměrně malá. Nevím co poradit, asi bych taky zkusila neustoupit, ale na druhou stranu chápu, že jsi vystreslá vzniklou situací...
5. dub 2013 ve 21:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
@badik Podle mě je to jak píše Jana. je zkrátka ještě malá, hodně toho už umí a najednou se ty její zaběhnuté koleje narušily a vybočila. je celekm normální, že se děti takhle bouří a stávkují. Já třeba mělka dítě, který šlo s kýmkoliv, vůbec se po mě neshíněl,zkrátka maminku nepotřeboval. Pak najednou dostal rýmu. onemocněl a od té doby už si mě hlídá. Možná to není stejný,ale zkrátka najednou zjistil, že mě potřebuje a hlídá si mě.Záchvaty vzteku známe, když není po jeho, zlobí se.Taky se snažíme na něj něco vymyslet,ale nedaří se. Doufám, že do školky bude chtít chodit
6. dub 2013 v 17:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jana974 @germaine @dostyna taky jsem si říkala že je to věkem.ale na to mi řekli že takhle starý i menší děti tam hlídají běžně,ale tohle žádný nedělalo.takový ty scény co za chvíli pominou jsou normální ale tohle neznají.navíc to pro Dorku není cizí prostředí,chodíváme si tam hrát.v dětským kolektivu je od miminka,doma moc času netrávíme pořád někde trajdáme.problém je v tom že ona tam chce být,ale chce mně.když tam jsem dělá si svoje nepotřebuje mě ale po očku si jistí že jsem nezdrhla.no lámat to přes koleno nebudu ať z toho nemá trauma.zkusíme to s tím tatínkem a když to neklapne tak nevím :unamused: ale snad to bude dobrý.jen mi vadí že se tak celkem změnilo to její chování,ale snad to pomine.
6. dub 2013 ve 21:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak dnes hlídal děda a šel s ní do toho centra,aby si tam zvykala beze mě.výsledek byla stejný :frowning2: tak ve čtvrtek to ještě zkusíme z tátou a jinak už pak fakt nevím :frowning2:
8. dub 2013 ve 20:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
@badik z toho mam taky strach, mala ma ted MAMA obdobi a kdyz sem doma sama a potrebuju na wc tak bud do ohrady s revem nebo se mi prilepi na nohy a jdeme spolu...ale kdyz ji dam k babicce nebo nasim pripadne ji hlida nekdo u nas doma tak je to ok. ale potrebuju ji taky po prazdninach davat na par dni v tydnu do skolicky kvuli praci... tak sem zvedava jak to dopadne.
asi bych poradila tam s ni byvat a po chvilkach odchazet a mozna to potrva 14 dni ale takhle bych ji nechala zvykat at to prejde plynule.
9. dub 2013 v 09:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hribek no právě mě zmátlo to že ona vůbec nebyla typ co se drží mámě u nohy,kdykoliv jsme někde šly,zvlášť mezi děti lítala všude a mě nepotřebovala.ale je to možná tím že než jsem z kurzama začala tak jsem více méně byla stále s ní takže jí stačil ten pocit vědět že tam někde jsem,měla ve mě jistotu a teď je zmatená že to tak není :frowning2:
9. dub 2013 ve 13:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
@badik asi jo, proste to chce nejak pozvolna aby si zvykala
9. dub 2013 ve 14:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
pro pobavení....večer si stahuju nějaký fotky a tuhle ukazuju Davidovi, že je to moc pěknej chlap a krásná fotka a víte, co mi odpověděl? No to je skoro jako já se Štěpánem, no já se tu válela smíchy :grinning: :grinning: :grinning: přidávám fotku z tohohle týdne...
jasně, bez brejlí bych to viděla stejně :grinning:
12. dub 2013 v 09:49  • Odpověz  •  To se mi líbí (5)
@germaine To je jako foto "PŘED" a " PO" :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: Ta podoba :grinning: :grinning:
12. dub 2013 v 19:34  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jana974 viď ? :grinning: Manžel je srandista :grinning:
12. dub 2013 ve 20:24  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@germaine Jo jo, taky mám takovej podobnej kousek doma :grinning: Ne teda v tom černým vydání :grinning: :grinning:
12. dub 2013 ve 23:37  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Ahoj holky,
tak jak se všechny máte? Konečně se nám udělalo krásně,celé dopoledne jsme byli venku a bylo to fakt super. Už mi docházela energie a síla :slight_smile:
Koukám, že ne jen u nás je období MAMA. I já to řeším, často chováme a mazlíme.
každopáeně Toník miluje tátu. Táta s ním leží, kouká na televizi, papá sladkosti atd a tak je maximálně spokojený. Maminka v ten moent neexistuje :slight_smile:
Jinak dnes si jedu pro očkovací dávyk proti neštovicím. Bohužel jsem neštovice neměla, a ted u nás hodně lítají vevsi, tak bych je nerada dostala. Kionzultovala jsem s více lidma a bylo mi doporučeno očkování. Navíc se chystám během prázdni zkusit druhé dítko, tak nebudu noc riskovat. Toníka očkovat nebudu, ten to snad zvládne dobře :slight_smile:
15. dub 2013 ve 12:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky, tak dendy88 (s Nikolkou) před necelou hodinkou porodila holčičku Lucinku 3460g a 50cm,obě holky jsou v pořádku a porod byl extra rychlý :slight_smile:
15. dub 2013 ve 22:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
@germaine taky sem koukala v 8 psala o poslickach a v 10:44 psala kamoska ze uz maj odrozeno :slight_smile: tak to bych u druhyho ditka chtela taky:grinning:
16. dub 2013 v 06:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dostyna tak hodne stesti na druhy mimco!! my ho puvodne planovali pocit taky v lete nebo do rijna aby bylo na dalsi jaro/leto, ale nakonec to posunem o rok. musime dodelat podkrovi, mame mistnost na pude nedodelanou a chcem z ni detskej pokoj aby mela izulka kde byt kdyz by bylo dalsi tak aby ji nebudilo...letos jeste svatba takze vydaju jak blazen:frowning2: ale uz se tesime
16. dub 2013 v 06:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hribek No uvidím zda se nám podaří. Já už moc čekat nemůžu, a hlavně musím porodit do 4 let věku Toníka abych měla stejnou PPM jako u prvního :slight_smile:
16. dub 2013 ve 12:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
@badik Tak my řešili podobnou situaci jako vy... Agi nikdy nebyla maman, v dětských koutkách se po mně nikdy nesháněla, prostě pohodářka, asi jako Dorka. První asi 2 měsíce byla v jeslích úplně ok, chodí 2x týdně do oběda, pak jí najednou ruplo v bedně a zásek, celý dopoledne volala maminku, neměla teda vyloženě hysteráky, jaké popisuješ, ale prostě se celé dopo neutišila.
No a naše řešení:
1) chodit častěji a prodlužovat dobu - šla v pondělí na hodinku, v úterý na hodinku, ve středu na 2, ve čtvrtek na 2, v pátek na 3... Pro mě sice očistec, neboť pár týdnů před poroddem sedět hodinu v autě před jeslema bylo super, ale co už...
2) mluvit s ní o tom od samého rána - přesně popsat, co a jak bude, krátké stručné věty - nasnídáš se a pojedeme do jeslí. Cestou uvidíme ... V šatně ti dáme ty pěkné tepláčky. Pak si budeš hrát s Vivi a tetou P. Pak bude svačinka. Pak půjdete ven. A pak už přijdu. A opakovat neustále dokola. Mezitím mi už většinou brečela, ale pak se začla chytat a než jsme dojely do jeslí, tak už věděla, že např. po sváče přijdu.
3) dodržet, co slíbíš - přijdu po O - přijít po O, ani dřív, ani později...
4) odměny - až pro tebe přijdu, tak si tě v šatně pořádně pomazlím, pak pojedeme domů a dáme si Matyldu...

Na každé dítko to určitě nezabere, ale zkusila bych zavést fakt "hlídací" rituál. Předem vysvětlit a pak odměnit...
Myslím, že jsou teď ve věku, kdy zkoušejí naše hranice, takže já bych nepolevovala...
16. dub 2013 ve 13:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
@aajda Ahojky, tak co novorozeňátko? Gratuluji ještě jednou. jak se cítíš po druhým císaři?byla jsi v celkové nebo spinální anestezii?
16. dub 2013 ve 13:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
@aajda taky gratuluju, krásné jméno k Agátce :dizzy_face: A jak Ti to jde s chlapečkem? :sweat_smile: A co Agi, bere ho jako panenku nebo jí to zatím moc nedocvaklo?
16. dub 2013 ve 14:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dostyna Ahoj, po druhém se cítím mnohem líp, ten první byl náročný. Teď jsem byla v pohodě hned druhý den, třetí den už bez čípků na bolest, fakt pohoda. A měla jsem spinálku, minule epidurál. Možná to bylo i tím, že prý spinál je šetrnější a lepší. Akorát teď se mi jeden konec jizvy trochu červená a tahá, ale snad to bude ok. Dokonce mi přímo na sále doktorka řekla, že se s šitím sakra snažila, že klidně můžeme ještě zkusti do třetice tu Beátu :grinning:
Jinak novorozenec je prima, pořád spí nebo pije :grinning: Agátka ho miluje, je to nádhera. Ale hormony pracují, no 6inedělí :sweat_smile:
16. dub 2013 ve 14:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
@elana No chlapeček :confused: Párkrát mě už počůral, když se pokákne, tak než otřu pytlíka, tak je půl balíku ubrousků v pytli, ale jiank pohoda :grinning: A Agi fakt v pohodě, jedna holčička nám ho pohladila v kočárku a Agi na ní zařvala "to je moje bráška Lukášek" a holčička se lekla a utekla :grinning:
16. dub 2013 ve 14:05  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
@aajda jo, no...to čurání po rozbalení je asi největší klučičí fórek :grinning: , já už měla preventivně vždycky čtvercovou plínku přichystanou a hodila ji na pinďu hned jak jsem odendala starou. A i tak jsem to párkrát schytala. Agátka je dobrá :dizzy_face:
16. dub 2013 ve 14:08  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@aajda no tak to je krása, že to snášíš lépe. Já mám trošku strach co druhý císař. Počítám, že asi dojde na něj a po prvním mě zlobila ta jizva,strašně na bocích táhla nesnesitelně to vždycky zaboleleo, když jsem se špatně pohla.
Jinak co čtu, tak gratuluju k Agátce, krásně mluví dle toho co píšeš. Náš lumpík vykládá taky hodně,ale spíš vietnamsky :slight_smile:
16. dub 2013 ve 14:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dostyna Já to měla po prvním stejně, fakt jsem chodila nahrbená několik týdnů, třetí týden jsem sotva obešla panelák, zvedání z postele mi trvalo děsně dlouho... ale teď to bylo úplně zázračně jiné, že fakt nechápu. Naopak mě to bolí tak málo, že občas úplně zapomenu a Agátu třeba zvednu, což asi není úplně to nej... Teď mě teda řízli o kousek víc do stran, tak mi akorát ty uzlíky vadí do kalhotek, takže nosím ještě jednu vložku jakoby přes tu jizvu, ale to je tak vše.
I když teda jak to teď zčervenalo, tak to taky štípe, ale fakt ve srovnání s prvním pohoda.

Agi měle úžasně, někdy až moc... třeba když vyleze z výtahu, tak vždycky pronese, jestli je ježibaba doma, že tam bydlí (naše sousedka, nevím, jak na to přišla, ale je to fakt ježibaba :grinning: )
16. dub 2013 ve 14:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
@elana Čtvercovku vyzkouším :grinning: Kropit se nenechám...
16. dub 2013 ve 14:27  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@aajda :grinning: :grinning: tak je pravda, že někdy to mluvení maminkám zavaří. Ale co už, děti jsou upřímný a třeba se aspon ti dotyční zamyslí :slight_smile:))
No já to beru tak, že Tonda je kluk a prostě vše je po jeho, s rozvahou a je hoooodně tvrdohlavej.
No s tou jizvou, to bylo jediný co mě trápilo. Jinak břicho mě vůbec neboleleo, cítila jsem se jinak výborně. Akorát nervy,ale to je klasika :grinning:
Navíc než otěhotním, musím zhubnout. Už kvůli sobě, nechci tak zatěžovat tělo, stačilo to první, to jesm měla přes sto kilo a to je mazec.
16. dub 2013 ve 14:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek