• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Přidej se, jestli máš TP také květen-červen 2011.

22. září 2016 
Holky, ještě dodatečně všem těm našim broučkům všechno nejlepší k narozeninám, zítra už předáme vládu červňátkům :slight_smile:
31. kvě 2013 v 09:01  • Odpověz  •  To se mi líbí (3)
@germaine Také se přidávám s přáníčkem, ať nám dělají jen a jen samou radost :slight_smile: :slight_smile: Mimochodem, to to zase uteklo :frowning2: , nedávno jsme slavili rok a za chvíli pofrčí do školky :sunglasses: :sunglasses:
31. kvě 2013 v 17:51  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky jak to máte se sladkostma?Já si říkám že jsem poslední dobou dost povolila,proti tomu jaké jsem měla zásady.zvlášť teď když jsou všude DD a tam dostává bombon za bombonem.Ale doma u nás vedou více méně lentilky a nějaký gumový medvídci a to nám taky vydrží na dlouho protože ji nedám celý balík na posezení.Čokolády občas nějakou kinder a to jen proto že ji dostane.Ale včera mě dostala tchýně která ji ke DD donesla nutelu a dvě lízátka.dvouletýmu dítěti sklenice nuteli mi příjde dost.neříkam občas ji to máznout na rohlík k snídani,ale ona by jí to asi dala na posezení.Nakonec to dopadá tak že já se dřu při cvičení abych něco zhubla a pak se musím obětovat ve prospěch zdraví svého dítěte a sežrat to já :grinning:
3. čer 2013 ve 21:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
@badik Já taky povolila. Teď jsme dokonce pomocí gumi méďů a lentilek odplenkovali... A kdykoliv spí u našich, tak jí táta dělá ráno palačinky s marmoškou. Za bobka u nich dostává kinder vejce. A ani nechci vědět, kolik mi toho ještě nepřiznají... A švagrová jí teď na jedné oslavě zkrmila špekáčkem, zatímco jsem jí šla pro normální jídlo...
Jinak tu Nutellu, já teď dostala před 14i dny kilovku k narozkám... ehm... už není :sweat_smile: :zipper_mouth: Jsem prase no.
3. čer 2013 ve 22:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky, tak to Toník měl první čokoládu a víte kdo mu ji dal? naše paní doktorka :grinning: :grinning: Jinak dostane občs knder mléčný řez. Bonbonky vůbec,mám strach aby mu to nezaskočilo a čokoládu dostal asi 3x. Jinak malej má stále plínu,pořád před nočníkem utíká :frowning2:
4. čer 2013 v 16:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
jo tak co se týče plen tak se musím pochlubit.po obědě už spíme bez plíny :sunglasses: ale i tak se během dne občas stane nehoda,zvlášť kakání nám dělá problém.ale bojím se že v noci bude spát s plínou navždy :unamused: přes den,hrozně málo pije a před spaním vypije flašku mlíka,takže většina čůrání nám výjde na noc :frowning2:
4. čer 2013 v 18:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
Agi je taky bez plenek přes den včetně spaní, auta, jesliček, prostě komplet, sice jen 2 týdny, ale bez nehod :dizzy_face: Ale kakání jí taky ze začátku dělalo problémy. A ráno se budí se suchou plínou, akorát v noci se mi občas vzbudí na nočník, neboť před spaním ještě taky vycucne hrnek UM. A když k ní přijdu, že se má vyčůrat do plíny, tak odmítne... Počkám na pěkné počasí a zkusím bez plenky i na noc.
4. čer 2013 v 19:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak u nás teda sladkosti NEEEE, na to já jsem ras :grinning: :grinning: . Od malička dětem nic nedávám a když musí sladký i ty starší, tak peču zdravý buchty. Nějak mě k tomu donutily Adamovo alergie. Dost jsem to studovala a zjistila, že vše se vpodstatě odvíjí od těch Éček, bílé mouky , bílých cukrů a barviv, takže jak jen můžu peču zdravé pečivo a buchty . Amálka v puse ještě bonbon ani čokoládu neměla, tak doufám, že to ještě nějakou dobu vydrží. Od babiček nic nehrozí, páč ty zájem o vnoučata nemají, nekrmí je ani jim nic nepodstrkujou , takže v tomhle směru jsem kklidná :grinning: . Jinak si nemyslete, že jsem nějaká bláznivá ženská, která seká dětem ruce, když sní něco nevhodnýho :grinning: to ne, jen je mám naučený, co kdy mají jíst. Verča závodně sportuje, tak ta to studuje ještě víc. Jinak to vašim dětem faakkt přeju :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: . Je mi jasný, že i ty naše si občas dají, když jdou ze školy :slight_smile: . S nočníkem dost bojujeme. Amálka je prostě živel a nemá na nočník prostě čas. Snad to nějak přes léto vypilujeme. :wink: . Jinak jsem přestala právě kojit a tím jsme s mlíkem prostě skončili, nepije žádný, ani kdybych jí ho dávala snad v nanuku :grinning: , tak jsem nasadila ještě jeden jogurt přes den a večer má kaši. Dle doktorky to stačí, tak doufejme, že jí časem nějaké zachutná :slight_smile:
4. čer 2013 v 19:51  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dostyna klid, nejsi v tom (ne)nočníkování sama, moje dítě je největší ostuda ze všech, 100% plínkař, co se dělá na nočníku a na WC, ví sice skvěle, ale jen teoreticky (všem nám to oznámí, co tam kdo šel dělat), sám se nevyčural! jinam než do plíny už snad půl roku :unamused: Takže já spoléhám na léto (jestli teda nějaké letos bude:stuck_out_tongue_closed_eyes:), tchýně ho bude mít týden na chalupě až já budu v práci na výpomoc, sebere mu plenky a uvidí se, snad mu to docvakne, až ho přichytí přímo při činu a navede ho kam se to má dělat.
4. čer 2013 ve 20:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, tak sladkosti u nás občas má...povolila jsem takový ty čokopiškoty, občas kousek čoko, semtam súšu, tak 4x měl Brumík, bonbony nee z těch mám taky strach...ale stále jedem na kukuřičnejch křupkách, ty mu jedou pořád.
Jinak moje máma mu semtam něco málo šoupne, ale většinou se ptá, jestli smí a tchyně se taky moc neangažuje, takže ji vidí málo...

A z plenama taky ví, na co nočník je, když ho svlíknu a řeknu aby se vyčural, většinou to udělá, ale sám si neřekne nikdy a kadit? Pouze a jenom do plíny...ale nehrotim, taky čekam na léto, navíc je teď pořád nachcípanej, tak jak ho má člověk svlíknout a nechat nahatýho...
4. čer 2013 ve 20:30  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@jana974 To jsi dobrá... upřímně závidím. Já si plánovala, jak tak do 3 let vydržím, ale podlehla jsem tlaku okolí. Já jí teda sladké nedávám, maximálně jednou za čas ochutná nějaký domácí koláč. A pak teda už 14 dní má haribo méďu nebo lentilku za nočník :sweat_smile: Ale rodině už nemám sílu to zakazovat apořád dokola vysvětlovat. Přede mnou jí obvykle nic nedají, ale je mi jasné, že když tam nejsem, tak se nekrotí.
4. čer 2013 ve 21:11  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@jana974 přidávám se k závistivcům že sis děti dokázala v tomhle vycvičit.já si taky plánovala být důslednější.zvlášť i pro to že s malou bojujeme co se týče jídla tak jsem ji nechtěla učit na blbosti,to by mi pak nejedla vůbec.
já se bála že co se sladkostí týká jsem nepřející matka a nakonec jsem asi nejbenevolentnější :confused: ovšem co se týče rodiny mého manžela tak tam pochopení v zákazu nenajdu,tam jsem za fůrii která malé nic nedopřeje.tchýně ji pořád i přes mé zákazy něco dává a ještě takovým způsobem že už nic nemůžu dělat :frowning2: někdy už z ní mám pocit že mi dělá naschvály.říkám si že je to jen má zaujatost,ale když pak určité situace popisuju nezaujatým taky říkají že jsou to naschvály.tak nevím jestli se ji spíš nesnažím omlouvat :angry: takže shrnutě když mi pro dvouleté dítě příjde nutela a chupa chups lízátko přehnané nejsem divná jo? s mojí mámou se sice na stylu výchovy taky moc neshodneme,ale co se týče stravy tak jo.naši raděj donesou ovoce než bombony.vůbec nevím co je to za móda nosit dětem sladkosti :stuck_out_tongue_closed_eyes:
4. čer 2013 ve 22:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
ještě dotaz.taky vám děti při večerním usínání už vymýšlejí?10x čurat,pomazlit,100x přikrýt......
4. čer 2013 ve 22:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
@badik Divná nejsi :grinning: Jinak s těma ofukama u usínání jsem o tom zrovna psala do jedné diskuze :grinning: Agi dneska několikrát čůrat, kakat, smrkat... pak že žízeň, tak jsem jí donesla zbytek mlíka, ona si dala jeden loček, nechala mě odejít... a jen jsem dosedla na gauč, tak začla volat, že jí mám utřít pusu, že je od mlíka!!!
4. čer 2013 ve 23:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
@aajda takže v tom nejsme sami :stuck_out_tongue_closed_eyes: nejlepší je že se umí přikrýt sama,ale bude volat dokud to neudělám.když ji řeknu že už čurat nebude že teď čurala sundá si kalhoty i s plínou, což přes den nezvládá, a řekne že BUDE čurat.a když ji řeknu že mě to její vymýšlení nebaví takže pokud se nevyčůrá dostane na zadek (nebojte neudělám to :wink: ) tak ze sebe pokaždé aspoň trochu vyždímá,ale přes den když nechce čurat tak z ní nic nedostanu.prostě s náma ty děti pěkně cvičí.ale co by jsme pro ně neudělali že :sunglasses:
4. čer 2013 ve 23:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
@badik Mně ty ofuky začla Agáta dělat právě s odplenkováváním, myslím, že proto, že ví, že jí čůrání těžko odmítnu, když nevím, jestli fakt chce nebo ne. A ona je teda důsledná a říká si jen o věci, které sama neumí - z nějakého důvodu prostě sama z postele nevylézá, za což jsem ráda, že mi tu po nocích necamrá. Ale zas to znamená, že pro ní musím chodit a vodit jí k nočníku...
Jo a když se nevyčůrá, tak mi řekne - Mami promiň, jsem to spletla no. Nechci vlastně čůrat. :stuck_out_tongue_closed_eyes:
Navíc moc dobře ví, že nechci, aby budila Lukáše. Takže jí nenechám rozeřvat a rozvztekat.

No jsou to malé chytrolínky a pěkně si nás cvičí...
4. čer 2013 ve 23:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
@aajda a co Lukášek?je spavé miminko nebo dává zabrat?
5. čer 2013 v 08:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
@badik Lukášek je zlatíčko, je trpělivý, Agi ho pořád mucká a on jí to trpí a ještě se na ní usmívá, skoro nepláče, krásně spí, v noci se jednou nakojí a okamžitě usne. Z jejich společného spaní jsem měla trochu obavy, ale jde jim to krásně, Agátka spí snad líp, než bez něj. Akorát se bojím, jak kolem třetího měsíce začínají být citliví na hluk, tak to ještě uvidíme, jak to půjde.

Já můžu druhé dítko vřele doporučit. Dokonce mám pocit, že mám víc času, než jen s Agi :grinning:
5. čer 2013 v 10:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
@aajda oni spí spolu v pokojíčku?tak to zní jak z pohádky co popisuješ :grinning: já se hrozně bojím že druhý dítko bude uplakaný.Dorinka byla spavý miminko tak si říkám že nemůžu mít 2x stejný štěstí.zato teď je to divoška :stuck_out_tongue_closed_eyes: ale aspoň víme že jí máme a že je zdravá :sunglasses:
5. čer 2013 ve 13:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
@badik To mi všichni taky říkali, že Agi byla hodná a tichá a krásně spala, tak že druhé mi to vynahradí :grinning: A zatím je to Agi přes kopírák. Tak čekám, že mi to i vynahradí později, jako Agátka. Tiché milé miminko a pak pořádný šotoušek :grinning:
A spí spolu od začátku a jeto super. Ani jednou nevzbudil jeden druhého...
5. čer 2013 ve 14:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
holky tady je nějak mrtvo :frowning2: napište nějaký nový drby.kdo je zase v tom a tak :grinning:
4. črc 2013 ve 14:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky, zrovna včera jsem nakukovala a nikde nikdo :slight_smile:
No já chtěla druhý, ale asi to neklapne. Manžel nechce a navíc do toho teď onemocněl,bohužel je to chronické onemocnění ledvin,takže naprd :frowning2:
Jinak náš malej je potvora. Huba mu jede neskutečně,ale před nočníkem utíká ikdyž dostane odměnu :frowning2: takže nás čekají plíny asi ještě nějaou dobu.
4. črc 2013 ve 14:35  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Ahoj holky, tak se dobrovolně přiznávám...čekáme potomka č. 2, zatím jsem na začátku a jsem totál KO...
7. črc 2013 ve 12:22  • Odpověz  •  To se mi líbí (4)
@germaine my taky :dizzy_face: Ale já to snáším dobře, byla jsem na zač. trochu víc unavená...ale jinak dobrý.
7. črc 2013 ve 12:37  • Odpověz  •  To se mi líbí (3)
@elana Tak taky gratuluju, já jsem momentálně hodně unavená, jinak mi naštěstí nic není...
7. črc 2013 ve 12:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
@germaine tak jestli jsi hooodně na začátku, tak to může ještě přijít...nebo taky ne. Já těhotenství zvládám výborně, nikdy mi nic nebylo, ani nejmenší navalení atd. Prý se to hodně dědí-moje mamka byla taky pokaždé naprosto fit.
7. črc 2013 ve 14:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
@germaine @elana Holky gratuluju moc :dizzy_face: A pro mě tedy bylo druhé těhotenství náročnější, vůbec jsem nechápala, jak jsem mohla to první v pohodě pracovat - blila jsem naprosto stejně a únava taky stejně šílená. Tak ať miminka rostou, vám ať je dobře a děti ať se těší na sourozence.
7. črc 2013 ve 21:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
@elana tak to gratuluji a tu pohodu závidím,snad až dojde na naše druhátko budu to mít taky takovej veget.s Dorkou jsem se vzpamatovala až tak v 6. měsíci,do té doby nic moc :stuck_out_tongue_closed_eyes:
@germaine tvrdíš že je to naposledy tak si to užívej se vším všudy :grinning: ať je na co vzpomínat :wink:
7. črc 2013 ve 22:05  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@germaine
@elana holciny moc gratuluju at vam je dobre! u nas tehu nehrozi v blizke dobe... musim najit praci a az potom budem resit, ani na to ted nemam myslenky, izulka je ted naprosto samostatna v plinach jidle i spani takze sem stastna a konecne si to zacinam uzivat.... doufam ze pak nebudu zhyckana a nebude se mi do dalsiho jit....
7. črc 2013 ve 22:16  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@germaine @elana holky tak to gratuluji, ať jste zdravé a mimča rostou :slight_smile: no my to máme taktéž už potvrzené.... takže se vlastně taky přiznávám : D
8. črc 2013 v 08:03  • Odpověz  •  To se mi líbí (3)
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek