• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Přidej se, jestli máš TP také květen-červen 2011.

8. března 2017 
@aajda To je hrozný, dyk jsem nedávno četla, žes rodila a už je to půl roku :wink:
Mmch, plánujete, že Aguš půjde do školky? Nebo si ji necháš doma?
7. říj 2013 ve 22:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
@germaine A připravujete ho už teď? Agátka věděla, že je v bříšku miminko, které jednou vyskočí, hodně jsme četly i Krtka a maminku. No myslím, že se těšila. A od začátku teda dávám hodně pozor na to, aby se necítila odstrčená, ale naopak důležitá, že může i pomoct, něco ho naučit, teď ho třeba učí říkat á a má radost, jak mu to jde.A až se bude blížit plazící období, tak jí řeknu, že ho může učit platit, tak to bude odvařená, až začne :slight_smile:
Já pořád myslím, že žárlící období přijde, ale zatím pohoda.

No a školku jsem nějak zaspala, takže jsme nebyly ani u zápisu. Ale teď na jaře k zápisu půjdeme a doufám, že jí vezmou. Agi už od ledna chodí do "jesliček", 2x týdně na 3 hodiny. Jednak jsem pracovala z domova, druhak jsem myslela, že pak budu chodit s Lukášem plavat, tak aby měla hlídání. No a především proto, že Agi je mezi dětma ráda, takže do jeslí chodí ráda, beru to i jako přípravu na školku. Jako sobecky bych ji raději měla doma, ale musím si přiznat, že jí školka bude bavit a asi bude přínosem.
7. říj 2013 ve 22:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
@germaine já načuhuju furt, ale nějak to tu usnulo, tak je fajn, že se zas scházíme. Pozítří hodně štěstí na uzv, ať mají doktoři dobré zprávy a Vy prima zážitek.
@aajda tyjo, už půl roku. To fakt hrozně utíká. Ono i to druhý těhotenství teda letí jak drak, ale je to dobře, já to teď beru nějak jinak než prvně, to jsem si užívala každou minutu, klidně bych byla těhotná třeba ještě dva další roky, ale teď už se hrozně těším, až budem konečně kompletní rodina, až uvidím, jak Ondra reaguje na malou a tak, zatím je k bříšku taky hrozně něžnej, pusinkuje ho, hladí, čeká na kopance, tak jsem zvědavá, jestli (a kdy) ho nadšení přejde :sweat_smile:
7. říj 2013 ve 23:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
@elana Jéé, čekáte holčičku! Hezké, bude velký brácha ochránce.

Agi se dneska zamýšlela v autějen tak sama pro sebe. "Hele, já mám dítě! Mamince vyskočilo z bříška, bylo to mimino, ale teď je to můj bráška. Já mám dítě, hmhm...Mám ráda brášku" A pak to vyprávěla celý den všem na potkání, že má dítě... no zlato. Tak též doufám, že nadšení ji nepřejde. I když teď se vedou líté boje o hračky... Ale zase když řve, tak Agi si k němu sedne a konejšivě mu říká "no jo, já vím ty máš zase hlad, ty kluku, ty chceš kojit, ale mamka teď nemůže, tak se o tebe budu starat..."
7. říj 2013 ve 23:27  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@elana Díky za podporu, určitě bude vše v pořádku a jsem zvědavá. jak Štěpí reaguje, až to uvidí...
@aajda Oboum se vám povedl páreček, já čekám opět klučíka...sice mírné zklamání bylo, ale těším se, zas se nebudu rouhat...Štěpí se sice angažuje, ale tím, že ještě nejsou žádné pohyby nic, tak to jde jaksi mimo něj, samozřejmě, že o tom mluvíme, ví, že bude mimi, ale stejně si myslím, že neví, co ho čeká...spíš jde o to ho připravit, aby měl aspoň povědomí, že se něco změní...

To jsem zvědavá, jestli bude malej taky takovej pomocník, kéž by :wink:
8. říj 2013 v 08:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
@germaine ono má oboje pro i proti, já si zas říkala, když se povede zas chlapeček, tak že to bude "lepší" pro Ondráška, prostě když vidím, jak manžel má takovej svůj svět se svým bráchou, tak určitě to má taky něco do sebe. Já to posoudit nemůžu, vždy jsem chtěla sestru, ale mám bráchu a i když je to fajn, že vím, že ho mám, tak prostě je to jiný a jsme si opravdu blízcí až teď, co máme oba vlastní rodinu...ale i tak je to jiný než kdyby byl holka, no.

Ty ještě nemáš pohyby? to je lenoch :sweat_smile: Mě malá řádí od 14+5, sice jsem měla relativně na prvorodičku brzo i s Ondrou (to nemám na den, jak jsem si to uvědomovala postupně, ale už v 18.tt jsem si byla jistá, pže to jsem psala email kamarádce). To se bude Štěpánovi pak fakt líbit, jak to břicho skáče a mele sebou.

@aajda to je fakt pěkný, jak se o něj stará. Taková druhá maminka chůvička. A prej "mám dítě"-to je taky kousek :grinning:
8. říj 2013 v 08:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
@germaine No hele, já zas chtěla 2 kluky... a když jsem byla podruhé těhotná, tak jsem spíš doufala v druhou holčičku, teda hlavně kvůli Agi, aby byly dvě. Takže 2 kluci jsou určitě super, pro kluky teda určitě :wink:
Jo a Agi pohyby nikdy necítila, Lukáš v břiše vždycky úplně zkoprněl, když na něj někdo sahal.

@elana No ona má takové světlé, chvilky, ráda ho má, ale že by byla chůvička, to zas ne :grinning: Ona je trošku divočejší, to mám za to, že jsem chtěla ty dva kluky no... Ona třeba vůbec neumí "chodit", pořád jen běhá, takže když jdeme s kočárkem, tak kolem nás obíhá kolečka... V obchodech, kde hraje hudba, musí alespoň tancovat.
8. říj 2013 v 09:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
@aajda no tak aspoň že obíhá dokolečka :grinning: , to já budu muset pořídit asi vodítko :grinning: , pže Ondra se sice ochotně vodí za ruku, ale jak budu rejdovat jednou rukou s kočárem, to se taky vždycky nedá, tak nevím, pustit si ho fakt netroufnu.
8. říj 2013 v 10:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, tak vidím, že se všem daří báječně. To je dobrá zpráva. Gratuluju Lukáškovi k půl roku. je fakt,že to strašně uteklo. U nás zatím druhé není. Boužel manžel je často unavený a tak toho prostoru pro druhé moc není,ale snad se zadaří :slight_smile: Jen ten chlap se hůř násilňuje :slight_smile: Toník by byl štastný za sourozence, a já taky. Holky, vyznáte se některá v těch přechodech z rodičáku na druhou mateřskou? Mě to nevyjde navázat a tak řeším jak to pořešit pokud bych otěhotněla. Zkrátka když mi skončí v květnu rodičák a druhé se narodí třeba v září, tak co v tu dobu co budu bez rodičáku? respektive se mi jedná,jestli dostanu zase PPM-mateřskou ve stejné výši jak u prvního.
9. říj 2013 v 15:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, tak já se hlásím se // a termín je červen takže děti budou 3 roky po sobě.... po pravdě když bych věděla jak mi bude (nechci se rouhat) tak do druhého snad ani nepůjdu. Odpočívat se moc nedá a nevolnosti kterým říkám celodenní kocovina jsou tu :stuck_out_tongue_closed_eyes:

dostyna ... stačí jít na těch pát týdnů na neschopenku... rodičák se počítá stejně do 4 let od narození prvního :slight_smile:
9. říj 2013 v 19:38  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
@realgs tak to velká gratulace, další těhule :slight_smile: Je ti tak zle?Tak snad to pomine. S prckem na krku to musí být asi očistec. Tak držím palce at to rychle pomine
Jinak s tou mateřskou jsem si myslela že je to tak.Tak holt budu na nemocenské. Jestli se tedy zadaří.
9. říj 2013 v 19:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
Malej je naštěstí v pohodě a nechá mě v klidu na WC ale stejně je to hnus :frowning2: už se těším až budu mít po tomto hnus období...
9. říj 2013 v 19:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dostyna držím palce ať se brzo zadaří, ani jsem netušila, že se snažíte, měla jsem dojem, žes posledně psala, že manžel vzdoruje jakože navážno :sweat_smile: , tak je fajn, že aspoň občas je naděje. A víš jak, stačí to vždycky stejně jen 1x, akorát to holt musí být ve správnou dobu :sweat_smile: Zkus si koupit aspoň ovulační testy nebo měř cyklus, dva BT, ať víš, kdy nesmí bejt unavenej :sunglasses:
@realgs taky gratuluju a přeju, ať nevolnosti brzo přejdou, já nic takovýho neznám, tak si to neumím dost dobře představit, ale cokoli s batoletem za zadkem je dobrodružný, takže držím palce :wink: A samozřejmě i k celému průběhu těhotenství.
9. říj 2013 ve 21:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
@realgs Gratuluju... A nevolnosti znám z obou těhotenství, podruhé pěkně až do konce pátého měsíce (nebo šestého, teď nevím). Agátku to ale moc bavilo, jeden čas dokonce "zvracela" se mnou, stála nad lavorkem a jakože dávila... No sranda, v té době jsem jí ještě přebalovala, takže přebalit, u toho vyzvracet, udělat jí oběd, u toho vyzvracet... A takyjsemměla období, kdyjsemsi říkala, že kdybych to věděla, tak do toho nejdu. A pak jsem si začla říkat, že kdyby došlo na třetí, tak mě to ale jistě mine :grinning:
9. říj 2013 ve 21:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
@realgs
@elana Ahoj holky, koukám, že se to tu pěkně rozrůstá, všem Vám moc gratuluji, hlavně ať máte zdravé a hodné dětičky :slight_smile:
My už tedy fakt další neplánujeme :stuck_out_tongue_closed_eyes: . Amálka to naplánovala za nás. Dává nám od narození tak zabrat, že to jsme tedy u těch předchozích nezažili a to musím uznat, že Adam je dooost hyperaktivní. :slight_smile: :slight_smile:
Chci zkusit, jestli mi jí od září vezmou na 4hodinky do školky, ale moc v to nedoufám. Tady vloni nebrali ani 3leté děti. Navíc ona je tak strašně fixovaná na mě, že si nedovedu představit, že jí dávám do školky . Její hysterické scény několikrát denně nevím nevím, jak budou ve školce snášet. :confused: :angry: . No moc velký šance si nedávám. :confounded:
Jinak já měla hrozný nevolnosti u všech tří těhu bez výjimky, takže se do Vás úplně vciťuju. A taky mi trvaly celkem dlouho-no určitě do toho 6týho měsíce :cry:
10. říj 2013 ve 20:28  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte holky,já vás neustále šmíruju,tak moc gratuluji čerstvím těhulkám a hodně štěstí ať jde vše dobře :dizzy_face: :dizzy_face:
11. říj 2013 v 18:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
@saminomimino A přidávám gratulace tobě. koukám, že čtvrté dítko na cestě. Jsi neskutečná, máš krásnou rodinu.
12. říj 2013 ve 20:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dostyna jé, moc děkuji :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
12. říj 2013 ve 20:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
Zdravím maminky a prďolata :grinning: Tak já už poctivě beru kyselinu listovou...taky jste potom byly strašně výbušný, ospalý, měly bolesti v podbříšku tedy spíše takové tlaky a nechuť k jídlu? Doma jsou ze mě na nervy :grinning:
Ale spíš mě trápí jiná věcička, nevím jestli jste se s ní setkaly některá po kyretážích.... Mám za sebou dvě menstruace, právě probíhá třetí.... Před otěhotněním mě léčili práškama na úpravu cyklu, samozřejmě bez výsledku, páč teď to mám ještě horší. Po kyretáži šílený krvácení, myslela jsem, že vykrvácím... cca 20 minut měnění. No nic já nejsem moc hypochondr, takže sem čekala co bude. Nakonec se to zklidnilo. Ale poslední dvě a ted tohle co teď právě probíhá já Vám nevím. měním cca 30-40 minut. Obrovský krevní sraženiny.... byla sem s malým na plavání, ve vodě asi půl hodky a jako nevím Vám ted budu asi nechutná předem se omlouvám, ale s manžou se mi to jaksi probírat nechce :slight_smile: taková sraženina, která se táhla jak sopel... co myslíte mám jít k doktorce na konzultaci? Do toho mi kvůli té toxoplasmoze, kterou sem prodělala před malým, poslali na infekční prej jestli mám poškozenej zrak tak mě radši pošle na oční.... a jak mě vyšetřoval tak prej mám zvětšenou šťítnou žlázu, tak mám jít i s tím. Holky holky připadám si jak stará babka :rolling_eyes:
20. lis 2013 ve 12:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
@akcijy tak listovka mi fakt nevadila :grinning: , ale mě nevadilo nikdy nic, ani tuny hormonů, co jsem brala abych otěhotněla poprvé.

s druhým problémem neporadím, já měla po revizi cyklus hned takový, na jaký jsem byla zvyklá...no normální to určitě není. Zkus příští cyklus zajít k dr. ať naplánuje nějaký postup jak přijít na příčinu a eventuelně to hlavně upravit...já bych si "představovala" třeba hormonální profil (tj. 2.-5. DC vyšetřit bazální hladiny pohlavních hormonů), kolem půlky cyklu zkontrolovat ovulaci a pak před termínem MS udělat uzv a změřit sliznici, jak je vysoká, že pak tak strašně krvácíš. Ony někdy tohle nadměrný krvácení dělají právě anovulační cykly (i když spíš u děvčat po pubertě, ale tak určitě se to nedá paušalizovat), ta sliznice bez řádného hormonálního řízení tam hypertrofuje a pak vyvádí tyhle psí kusy. Tak uvidíš...ale asi bych moc dlouho neotálela, když nic jinýho, můžeš si zadělat na pěknou anémii :stuck_out_tongue_closed_eyes:
20. lis 2013 ve 20:52  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
ahoj hloky.tak jak se všechny máte?už je tady nějak dlouho mrtvo tak by to chtělo trošku oživit :wink:
5. led 2014 ve 12:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj, tak já se tedy hlásím :slight_smile:

@elana Už, nebo ještě čekáš? Držím palce...
@germaine A ty už taky za pár!
Holky, já vám normálně závidím... moje "miminko" si už stoupá, už to není miminko...
@badik A tobě gratuluju!

Jinak naše novinky - Agátku mi přijali do školky, byl mimořádný zápis do detašovaného pracoviště, otvírají za týden, jsem s nima domluvená na nástupu už od začátku února... Pocity smíšené. Budu jí tam dávat max. 3x do týdne do oběda, ale i tak, budemipo ní smutno... Nicméně ona se děsně těší. A budu to mít mnohem blíž, než současné jesle. A taky levněji. No akorát se asi budeme stěhovat, čímž bych to měla zase mnohem blíž do jeslí. No co už, půjdeme k zápisu i tam a uvidíme, třeba se stane druhý zázrak.

Mimochodem trochumimo téma, ale průzkum - od koho máte kuchyň a jak jste spokojené?
5. led 2014 v 17:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
@aajda tak až víc odroste můžete zkusit třetí ať nezávidíš :wink:
5. led 2014 v 18:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
@germaine až teď jsem si všimla že máš termín na který se narodila moje neteř :wink: ale asi to očekáváš dřív jako se štěpánkem co?byl dřív ne?
5. led 2014 v 18:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, tak u nás zatím nic nového.Zkoušíme druhé,ale zatím se moc nedaří. Manžel povolil a souhlasí, měli jsme ted těžké období, zdravotní problémy muže,tak se hodně změnilo. Ale jak na povoru to nejde :frowning2: Mám cystu na vaječníku a tak se obávám,že ovulace neprobíhá.
@badik Gratulace k těhu
5. led 2014 ve 22:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
@badik Ahoj Baru,
koukám, že se taky zadařilo....tak tichá gratulace, ať se nic nezakřikne :slight_smile:
Jak se Dorka těší? Pokud teda vůbec už něco zaregistrovala :grinning:
5. led 2014 ve 23:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
@aajda ahoj, já už se jenom modlím, ať už pomalu leze ven :grinning: nějak už to nedávám, se Štěpou dohromady... :stuck_out_tongue_closed_eyes: zítra začínám 35tt
5. led 2014 ve 23:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
@aajda Já Štěpu asi zatím do školky nedám, nevím, jak bych to teď v zimě skloubila s mšsíčním, dvouměsíčním miminem...asi to necháme na září.

Kuchyň jsem chtěla z Ikey, nakonec jsme si udělali návrh a částka se vším tím vnitřním vybavením byla docela velká, tak jsme se na Ikeu vyprdli a David se domluvil se spolužákem truhlářem a ten nám udělal kuchyň na míru...sice je to jen lamino, ale na dýlku má kolem sedmi metrů a pokud se dobře pamatuju, tak jsem za ní dali asi dvacetsedmtisíc, což je super cena...(samo bez spotřebičů)
5. led 2014 ve 23:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
@badik První termín jsem měla 20tého, to slaví můj synovec Vojta, posunul se na 17tého a to se zas narodila moje neteř Linda, což je docela sranda...a jelikož Štěpí byl narozenej 37+2tt, což budu zhruba za 3 neděle, dávam bolševikovi neděle tři, maximálně čtyři :grinning: :grinning: :grinning:
Nechci strašit, ale už jsem fakt hotová, ale to poznáš sama :wink:
5. led 2014 ve 23:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dostyna ahoj, no vidím, že se to aspoň pohnulo, posledně sis stěžovala, že druhé nebude...tak budu držet, aby ses zdravotně dala do kupy a brzos psala, že taky čekáte....
5. led 2014 ve 23:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek