• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Přidej se, jestli máš TP také květen-červen 2011.

8. března 2017 
Holky, chodíte ještě do práce nebo už máte neschopenku?
19. led 2011 ve 12:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
@tasmailla1 Ne to nejde, jak to jednou uvedeš, tak to jede podle té varianty...nikoho nezajímá, že sis to rozmyslela...mě by se taky líbilo být doma 4 roky, ale bohužel, taky pomažu po 3 letech do práce... :frowning2:
19. led 2011 ve 12:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
No jo,s tím hlídáním je to děsný, navíč odcházet od tak malého mimča je srdcervoucí :frowning2:
19. led 2011 ve 12:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
@badik no my máme celekm dost vysokou hypotéku a mateřská mě děsí.Mám strach aby jsme to zvládli,počítám,že i s mou mateřskou nám zůstane nějakých 15 tisíc dohromady po zaplacení všch poplatků,čili docela fičák s malým mimčem.Doteď jsem vydělávala celkem hodně slušný peníze a ten propad bude fakt obrovskej.Ale holt se člověk musí uskromnit a hledět na to,že má krásnou rodinu a dům :slight_smile:
19. led 2011 ve 12:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
@tasmailla1 Já myslím, že to rozhodnutí se musí udělat nějak v půl roce nebo 9i měsících dítěte... prostě do 1roku, ne hned po narození. A měnit délku nejde, to zamítli. Ale třeba to zase někdo navrhne a schválí... Ale teď to aktuálně prostě nejde.
@pavlluska4 Hodně holek už je doma...já jsem něco přes 4 neděle...a dneska jsem se dozvěděla, že už doma zůstanu...a jsem docela i ráda, i když nemocenská...šílený :confounded:
@germaine A kolik ta nemocenská tedka je?
19. led 2011 ve 12:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
@badik Máš svatou pravdu,člověk když má pujčky a hypotéku a do toho díte,tak to je mazec..ani to oblečení pro malé nebude až tak drahé,ako te vyjdou měsíčne plíny a výživa.... :confounded: :confounded: :confounded: je to nespravedlivý ,ale řekni mě,co v tomhle státě je spravedlivý?vždyt všechno je postavený na hlavu a jak řekl Klaus,pokud rodiny nemaj peníze,tak nech si ani deti nepořizujou.....tak to je fakt k smíchu a budou se hodne divit,až porodnost jednou klesne....a zas nejsem až tak velkej optimista,abych věřila,že jednou bude líp..... :frowning2: :frowning2: :frowning2:
19. led 2011 ve 12:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pavlluska4 Chodím a budu chodit do konce... teda do toho konce mínus 6 týdnů, pokud vše půjde jak má. Ale mám dny, kdy už mě to ubíjí a jsem fakt vyčerpaná. Mám celkem dost dovolené, tak jsem přemýšlela, že bych odteď nasadila volné středy :grinning:
19. led 2011 ve 12:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pavlluska4 No já jak jsem zistila ,že jsem tehotná a dr me hnedka napsal neschopenku,protože delám na rizikovým pracovisku a tam bych jako tehotná fakt nemohla delat....
@pavlluska4 Ahoj já jsem doma už tři měsíce Tp mám na 22.6. a už mi začíná hrabat :unamused:
No já taky chodím, hlavně kvůli těm penězům, ale taky už bych s tím ráda sekla.
19. led 2011 ve 12:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pavlluska4 Měla by být 60% z čistého platu, mě přišla minulý týden započtená od zaměstnavatele ve výplatnici a když jsem to viděla, tak jsem se zhrozila...ale ještě by mi měla poměrnou část doplatit OSSZ..tak zatím čekám, co přijde...
19. led 2011 ve 12:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pavlluska4 mě teď poslali 10.000,- kč ale pohybuje se to nějak prapodivně vůbec tomu nerozumim :slight_smile:
19. led 2011 ve 12:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak být doma sama celý den , asi taký není nic moc, že?
no já už jsem zažila peknej propad tedka,když jsem na neschopence...človek si spomene,že v práci bral hezký peníze a najednou dostáva směšně málo peněz......
@pavlluska4 Já byla taky přesvědčená, že budu dělat až do konce kvůli prachům, ale v prosinci jsem byla 2x za sebou nemocná s virózou a doktor rozhodla, že budu doma....a dneska jsem se dozvěděla, že mám nízko položenou dělohu a mám být v klídku...takže už budu doma celou dobu. Kdyby nebylo těch peněz, tak mi to ani nevadí...
19. led 2011 ve 12:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
Aha, no není to teda žádná sláva, ale pokud je to pro mimčo potřeba, tak určitě jo, já teda žádný problémy zatím nemám, tak asi taky vydržím co nejdýl.
19. led 2011 ve 12:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pavlluska4 No já teda do práce chci chodit co nejdýl, i když občas bych se na to nejradší taky vyprdla... ale dneska zrovna jsem koukala, že mám před sebou necelých 50 pracovních dní (a ještě z toho 18 dní dovolené, takže cca 30 dnů), a chceme ideálně dvě děti po sobě, takže z rodičáku zase na mateřskou, a představa, že nebudu 6 let pracovat, je pro mě zatím dost šílená :slight_smile:
19. led 2011 ve 12:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pavlluska4 chodím ještě do práce,ale teď jsem onemocněla a tak asi od února budu raději doma.Sice přijdu o hodně peněz,ale hledím po těch letech na zdraví mé i dítěte.Věčně jsem chodila nemocná do práce,ale teď už nejde jen o mě...takže od února budu domaaaa :slight_smile:
19. led 2011 ve 12:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
germaine Přesne jak píšeš 60 procent a taky,když jsem dostala výplatnici,tak jsem se zhrozila,ale je fakt,že me platil zamestnavatel jenom 2 týdny v měěsíci a konec mě má platit sociálka,ale jak to už bejvá,prachy od sociálky za poslední 2 týdny prosincové jsem zatím nedostala,tak jsme zvedavá,kdy to bude,čekám na ne,jak na smilování boží...... :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:
19. led 2011 ve 12:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
Je fakt, že celý ten den doma je někdy opravdu nuda... holky můžu se zeptat jestli už máte někdo pohyby?
19. led 2011 ve 12:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
@tasmailla1 Jo přesně tak...taky čekám na doplatek asi 10 dní...a letos už je to tak, že první 3 neděle platí zaměstnavatel a teprve potom OSSZ - do konce roku to bylo jen 14 dní...jsem zvědavá, kolik ještě pošlou...nic moc to nebylo, jenom díky velkejm prosincovejm prémiím jsem na tom celkem dobře, ale ty penízky se tak rychle kutálí :astonished: a zvlášť po nákupech pro Cipíska :unamused: :grinning:
19. led 2011 ve 12:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
@germaine :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: Ale to je práve ta nejvěčší radost kupovat pro malé......já jsem taky mela za prosinec odmeny,ale bez nich by to bylo teda peknej horor
19. led 2011 ve 12:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
@krisstyna Hele jsem tu jedna z posledních, kdo necejtí vůbec nic :cry: v tom mým tejdnu...ale doktor mě dneska ujistila, že je vše OK, že je klučíček prostě asi línej...tak jsem odvětila, že má bejt po kom :grinning: že jsem teďka hrozná lemra.
19. led 2011 ve 12:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
@tasmailla1 :grinning: Tak nějak...počkej, co budeme říkat v dubnu...ale co musíme si zvykat, pak dostaneš 7600,- ami nemrkneš a bude vymalováno. :unamused:
19. led 2011 ve 12:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
@germaine aha tak už jsem měla strach... takže už víte co to bude :slight_smile: to je hezký... no mě čeká ultrazuk příští týden a výsledky z triple testu tak uvidíme jestli bude poznat co to bude
19. led 2011 ve 12:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
doma jsem už 2 mesíce a zatím me to vyhovuje...chodím občas po nákupech,nebo s kámoškama na kafe.....zatím se doma nenudím a teším se ,když už bude jaro,o to víc budu chodit na procházky.....do práce by se me vubec už nechtelo jít,jenom tak občas chodím juknout na kolegyne,jak se maj,pokecat s nima...ale jinak taky chodím po doktorech-gynda,zubař...nestežuju se a nenudím se...zatím... :grinning: :grinning: :grinning:
19. led 2011 ve 12:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dostyna no my když zaplatíme hypotéku a všelijaký zálohy a pojistky kolem bydlení tak padne manželův plat,tak budem žít z toho co dá stát.Ale chováme hodně zvířat takže nemusíme kupovat maso čímž se neskutečně ušetří.taky sihodně vypěstujem (brambory,mrkev, atd).V celku si nestěžuju,musíme sice máknout a žijem skromně,ale žijem.Dokud máme střechu nad hlavou a co dát do pusy není ještě zle :wink: Ale trochu mě vytáčejí lidi co jejich jeden plat je plat nás dvou dohromady a stěžují si jací jsou chudáci :angry: Mám známou co její chlap vydělá asi tak co můj za 4 měsíce ona je doma (mají asi 8letý dítě) a ona řekne že druhý nebude že na to nemají :angry:
@tasmailla1 no mě se zdá že od loňska se porodnost hodně zvedla u nás je věčně přeplněná porodnice takže nemají důvod ji podporovat možná jestli časem hodně klesne zase někde přidají,ale to už se nás asi týkat nebude :frowning2:
19. led 2011 ve 12:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
@tasmailla1 Já už si taky zvykla...a hlavně, možná je to jediná doba v mým životě, kdy budu takhle doma a sama, klídek...tak si to prostě užívám.
19. led 2011 ve 12:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
@tasmailla1 a jak to máš s vycházkama,máš neomezené?
19. led 2011 ve 12:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek