• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Přidej se, jestli máš TP také květen-červen 2011.

8. března 2017 
@germaine No já na mateřskou nastoupím pozdejc,já mám termín až v červenci....,takže až myslím začátkem června nastoupím :grinning: :grinning: :grinning:
19. led 2011 ve 12:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
@tasmailla1 jo na jaro se taky těším :slight_smile: trochu energie ze sluníčka
19. led 2011 ve 12:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jo jinak holky chci se zeptat - užíváte některá Calibrum mami nebo Magnosolv? Ten první jsem dostala od Ježíška, ale jelikož mám štítku a užívám hormony jódu musím brát jako vitamíny pouze Elevit a tudíž je mi Cali k ničemu a ten druhej je hořčík od doktorky, kterej jsem ale ani nezačla užívat, tak chci nabídnout, kdyby měla některá z vás zájem...Cali má 60tbl, nerozbalené a expirace je do 2/2012 a Magno je 30 sáčků a expir do 4/2013..když budete chtít, určitě se nějak domluvíme...
19. led 2011 ve 12:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
co delají v tripllle testech?nabíraj krev a musíš si přiníst moč?Nebo ješte neco navíc delaj?A co se tema testama vyšetřuje???
19. led 2011 ve 12:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
@tasmailla1 Moč se nosí už standardně...a berou jenom krev, a je to na zjištění vývojových vad - Down apod....
19. led 2011 ve 12:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
@tasmailla1 triple test se dělá na genetice.. je to test na vývojové vady a dělá se z krve... jedná se třeba o to jestli miminko nemá rozštěp apod. je to docela dost důležitý test... teď čekám na výsledky tak jsem trochu nervozní :frowning2:
19. led 2011 ve 12:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
@badik :slight_smile: :slight_smile: a nenaděláš nic....je to přesně jak píšeš.Hlavnéíje střecha nad hlavou a mít co dát do pusy.A ti "chudáci" s 50ti tisícovýma platama ať si nakašlou....neumí si odtrhnout od huby
19. led 2011 ve 12:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dostyna no mám je od 8 do 18 hod...to docela jde,ale kdybych šla nekam na víkend,tak to asi ne,bojím se,že by přišli lidi mě skontrolovat z pojištovny a penízky za PN by me vzali...tak to radši nepokouším...ale cez víkend tak večer třeba s holkama si jedem občas posedet na čaj...ale ne na dlouho,protože jsem brzo unavená a chce se me spát... :grinning: :grinning: :grinning:
19. led 2011 ve 12:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
@tasmailla1 jaktože nemáš neomezený vycházky? normálně si o ně zažádej na to máš nárok
19. led 2011 ve 12:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
@germaine Ale na vývojové vady jako Downov syndrom me už krev brali i delali NT a dopadlo to dobře,tak proč znova?
19. led 2011 ve 12:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
@krisstyna No muj gyndař asi jiné vycházky ani nedáva,protože hodne holek me řeklo,že im dal bud od 8 do 18,nebo od 8 do 20 hodin,ale neomezene nedáva
19. led 2011 ve 12:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
@tasmailla1 aha to je divný... a jsi normálně na rizikovým?
19. led 2011 ve 12:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
@tasmailla1 U triplů se dělá ještě test něčeho (jedné vady), co v NT není, ale záleží na doktorovi, někdo už po dobrém NT neposílá na triply, někdo pro klid jo, můj doktor zase neuznává NT a trvá na triplech.
19. led 2011 ve 13:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
@tasmailla1 Těch testů dělaj víc, vždycky tam může být nějaká odchylka a proto se jich dělá radši víc...hele před padesáti lety se nedělalo nic ale stejně ruku na srdce. kdyby ti sdělili, že něco v pořádku není...když jsi ve 4. měsíci, rozhodla by ses si ho nenechat...? Já si myslím, že bych ho i tak chtěla donosit...aspoň si to teda myslím, že bych ho nedokázala zabít...
19. led 2011 ve 13:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
@krisstyna No asi jo,protože od tačátku jsem špinila,tak me hned dal neschopenku,po práškach se to upravilo a asi měsíc už nešpiním a prášky jsem už dobrala....a stejne ako zdravotná sestra mužu si vybrat být od začátku na PN a nechodit do práce,protože na oddelení v 3-smenným provozu bych asi težko makala..a hlavne jsem mela od začátku mít klid kvuli špinení...a tedka na UZ me zas řekl,že mám nízko posazenou placentu,tak zas mám mít klid.....
19. led 2011 ve 13:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
@tasmailla1 tak to jsi určitě na rizikovým... a řekli ti co s tím, že když máš nízko posazenou placentu bude za problémy? nebo musíš mít jen více klidu? ty vycházky jsou teda blbý... to fakt nemůžeš nikam na déle odjet :frowning2:(
19. led 2011 ve 13:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
@germaine Měla bych strach ve 4 měsící jít na potrat.....Asi bych ho donosila....Ale radši na to nebudu myslet a budu doufat,že vše bude v pohode......
19. led 2011 ve 13:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
@tasmailla1 Ale jasně, že bude....víra má velkou sílu..já mam taky nízko položenou....ale nijak výrazně se omezovat nemusím, pouze na cvičení musím vynechat cviky na břicho a páteř a modlit se, že postoupí nahoru, jinak hrozí císař, tka mi to bylo dneska vysvětleno.
19. led 2011 ve 13:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
@krisstyna No mudr mě řekl,že když je nízko placenta,že je zas ohrožení,že začnu krvácet,takže mám se šetřit,mít trošku klidu,žádný sex do odvolání....aže prej až mě naroste věčší deloha,tak placentu automaticky pošoupne nahoru a to riziko se značne zmenší....to me povídej,nikam nemužu jít...jsem ze Slovenska,taky bych rada navštívila našich,že když tedka mám mnoho času,ale proste nemužu..... :frowning2: :frowning2: :frowning2:
19. led 2011 ve 13:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
@germaine Jako že když máš nízko placentu,která ti nevystoupá nahoru,tak ti hrozí cisařák???
19. led 2011 ve 13:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
@germaine já taky ne ale existuje vzácný edwardsův syndrom kdy dítě umírá několik hodin max dní po narození,prostě mu žádný orgán nefunguje jak má ale těhu je většinou normální,u nás v čr je údajně jediné dítě které to přežilo a žije.Vím to odtud od jené maminky,jako neumím si představit být v takové sytuaci,jít na potrat třeba ve 4 měs nebo donosit a vidět jak mi dítě umírá,hrůůůza
19. led 2011 ve 13:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
@tasmailla1 u těch tripplů se dělá na víc i zkouška na HIV,žloutenku a tifus,mě třeba brali krev pouze a na ty tripply takže to bylo důležité,jinak si myslím že se prostě tripple dělají standartně,většinou,jsou hrazeny pojišťovnou ale údajně jsou méně spolehlivé asi 65 % než třeba screening a krevní odběry ve 12tt tam se udává spolehlivost 85%ale nejsou hrazeny a ne každý je využívá :wink:
19. led 2011 ve 13:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
@tasmailla1 hele to je fakt masakr... to že nemůžeš jet ani k rodičům... normálně co tedy vím tak máš na to nárok... proto mě to zaráží. A máš tady alespoň dost kamarádů? a co porodnice už jsi zaregistrována?
19. led 2011 ve 13:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
@tasmailla1 Počkej, ale já jsem si teď všimla, že ty píšeš placentu...já mám nízkou položenou dělohu, to je nespíš trošku něco jinýho....
19. led 2011 ve 13:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
@saminomimino Hmm, o tom je teď ten dokument, běží to myslím na HBO, jmenuje se "Zachraňte Edwardse", já to teda celé ještě neviděla, ale po kouskách už většinu jo, nemám na to nervy... té holčičce už je něco přes 3 roky tuším.
19. led 2011 ve 13:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky, radši nebudeme sejčkovat...všechno a všichni budeme zdraví a hotovo, já tomu věřím!
19. led 2011 ve 13:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
@germaine já taky u první těhu měla ve 21tt zjištěnou vcestnou placentu,a pak mi to před prodem kotrolovali vnitřním uzv tuším ve 32tt a bylo to už vpořádku,času dost :wink:
19. led 2011 ve 13:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
Když jsme u těch dokumentů...stáhněte si na netu dokument jmenuje se Babies...je to zhruba hoďku a půl - o miminech v celým světě, já když to viděla prvně tak jsem byla hotová, zvlášť z těch křováků...tam je vidět, že všechno jde, když není zázemí apod...super film, fakt.
19. led 2011 ve 13:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
@saminomimino No ty testy ve 12 tejdnu jsem mela delaný,no platila jsem si je...a dopadlo to dobře...Ale tedka v 16 tejdnu me znova brali krev a si myslím,že v tom byly i testy na HIV ,žloutenka a jiné,protože mě brali asi 6 skumavek....
19. led 2011 ve 13:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
@tasmailla1 kdyby placenta zůstala dole,zavazí miminku v cestě ven a bývá nutný císař ale většinou se to do porodu srovná jak se děloha zvětší :wink:
19. led 2011 ve 13:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek