• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Přidej se, jestli máš TP také květen-červen 2011.

8. března 2017 
@many jo jo nějak nás zanedbávají, děkujeme za gratulace, taky jsem dostala Magnezko, tak si večer musím vyzvednout recept v lékarně, začala jsme v noci chytat křeče do lýtek a taky mi tvrdne břicho

27. led 2011 ve 13:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dělalo mi to i u Laurky a to mi můj bývalý doktor, řekl a´t piju Magnezii a víc nic.
Jsem teďka četla zajímavý článek v Blesku, jak paní doktorka v Opavě myslím že nefroložka podpořila "Děkujeme odcházíme" ,sama je v 8 měsíci a teď nemá kde porodit, nejbližší porodnice má v Ostravě. No když už i včera říkali, že zavřou dvě porodnice v Praze - tak to je mazec, ale hlavně bobátka ty nedonošené děti. Známým se narodily dvojčata ve 26 týdnu a 4 měsíce ležely v Motole. jesli budou zavírat i tyto neonatologie tak to teprve nastane pěkný mazec.
27. led 2011 ve 13:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
Nazdar holky
@miste velká gratulace ke kalupince :slight_smile:
tak já se už dva dny nemůžu dokopat vůbec k ničemu...jsem hrozně líná vyndala jsem si haldu prádla na žehlení a akorát jsem roztřídila svoje a Davidovo - no vyžehlim to aspoň jemu...a naplánovala jsem si dneska udělat řízky na přírodno s bramborem, okurkovým salátem...ale nejradši bych se na to vyprdla a šla si lehnout :unamused: jsem lemra
27. led 2011 ve 13:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte holky, koukám, že tady už se žehlí a pere. Já ještě nemám věcičky ani doma tak nemůžu nic prát, ale hlavně potřebuju nejdřív komodu do které to dáme. Dnes jsme koupili první balík plínek, měli v makru levné tak jsme vzali jedničky do porodnice a už budeme nakupovat jen dvojky. Tak snad s pamperskama budeme spokojení :sunglasses:
27. led 2011 v 18:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
@many no naštěstí nešel kleštěma ale tím vexem to je šetrnější,kleště brrrr :unamused: :unamused: :unamused:
mě se jizva krásně zahojila,jen u ž v porodnici jsem si všimla že je to na pravé staně takový volnější,jsem si říkala jak se to zahojí se to srovná a nesrovnale tedy trochu jo ale asi jsou ty vazy na jedné straně povolený a je to takový křivý,jako žádná hrůza ale mě to štve,vím že to jde spravit ale počkám co druhej porod,jizva je citlivá zvlášť teď jak je to prokrvený a běda u tulení kdyby mě do tohu muž nějak najel to bych asi umřela,jako v klidu ne bo tak to nebolí ani nevím kde je není vidět jen cítím kde to pne a je to citlivé no není to už ono,kdyby to znova nastřihli tak to bude fakt super :angry:
27. led 2011 v 19:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
@many jééé super seznam, moc díky, využiju :wink:
27. led 2011 v 19:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
@saminomimino omlouvám se ,ale vubec netuším co to je vexem?
27. led 2011 v 19:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janadudy vakuová pumpa,vakuum extraxe,vytahuje se tím jen hlavička dítěte :confounded:
27. led 2011 ve 22:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojky holky :slight_smile:

@miste ty křeče v lýtkách, to je hnus :confounded:
@germaine jééé dala bych si okurkový salát s kysanou smetanou :grinning:
@realgs jo, taky budu kupovat pampersky, ale jedničky ne, koupím si dvoje dvojky a pak už asi trojky, uvidíme :slight_smile: nakolik v makru vyšla jedna plínka ta 1 nebo 2 :wink:
@saminomimino co je to vexem :wink: ten název vůbec neznám :wink: áá už si to tu psala, to fakt neznám :confounded:
28. led 2011 v 11:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
@many vauová pumpa,vakuum extraxe,používá se na vytažení hlavičky :wink:
28. led 2011 v 11:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
@many no jo některé noci mám klid a z toho chytám křeče i několikrát za noc, u Laurky mi to taky dělalo, zatím beru magnezko po 1 3x denně a na další kontrole se uvidí, doktor mi dělal i vaginální UTZ aby se kouknul na děložní hrdlo, naštěstí je vše v pořádku a neotvírám se.
28. led 2011 ve 12:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
@many jedna plína vyšla na 3,- což je prý dobrá cena. No mě právě známá doporučila koupit jedny jedničky do porodnice aby jsme je nemuseli překřížit a lépe se zahojil pupík, jsou do 5 kg tak je užijeme. Pak koupíme taky dvojky ale nevím kolik balíků koupit.
28. led 2011 v 18:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte holky, to nám ty dny pěkně utíkají že? Dneska mi začalo malinko kapat z prsou, ale prý je to normální, máte to taky?
28. led 2011 v 18:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
@realgs já to nemám,ale četla jsem o tom,je to mazivo a prý to nic neznamená
28. led 2011 v 19:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
@realgs jo nám na cvičení říkala asistentka že je to normální že to může být už od 6. měsíce.Možná je to jen náhoda,ale mám dvě kámošky co to mlezivo měli taky brzo a pak měli nadbytek mlíka,jedna měla dokonce záněty :frowning2: ,ale nevím jestli to nějak souvisí s tím že se jim začlo brzo tvořit mlezivo.Ale myslím že je lepší mít nadbytek než málo a ani jedna neměla problém s kojením dětičky jim hezky papali od prvního dne.Jen ten zánět musí být pěknej hnus :frowning2: :frowning2:
28. led 2011 ve 22:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
@badik jojo, můžu potvrdit - zánět v prsu a i ucpaný mlékovod je opravdu pěkně hnusnej. Po porodu jsem to měla asi cekem 5x - šílená bolest, prso rudý, vysoký horečky, zimnice a bolí se jen toho prsa dotknout - natož kojit z něj. ... Doufám, že tentokrát se mě to vyhne obloukem.
29. led 2011 v 08:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky daji se brat nejaky vitaminy nebo neco na krece v brisku? je to tak po celej den sem tam to chytne zaboli a zas prestane...:frowning2:
29. led 2011 v 09:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hribek mělo by na to být to magnezko,ale raději běž k doktorovi,známá měla nedostatek hořčíku (navím jestli mívala křeče nebo ne) asi to ani nevěděla a pak dostala nějaký šílený křeče a porodila ve 27.týdnu,mimčo to zvládlo,ale mamina bojovala o život.Tehda když jsem to slyšela byla jsem v šoku,věděla jsem že každá druhá těhule bere magnezko,ale že nedostatek může udělat až takovej bordel to jsem netušila.
29. led 2011 v 09:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
Přeji dobré ránko, o těch prsech jsem právě nikdy nikde neslyšela, tak jsem včera volala známé co má 2 děti a když něco tak poradí a taky říkala, že se to začíná tvořit. No pokud by to znamenalo, že nebude problém s mlíčkem tak bych byla moc ráda.
Holky a už jste přemýšlely o vodě? Budete brát balenou pro kojence nebo kohoutkovou převařenou? Tvrdí že je v kvalitě kojenecké tak nevím. :confused:

29. led 2011 v 10:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hribek Magnesko určitě, je to na tvrdnutí a křeče. Mě tvrdne řicho taky pořád a když víc tak si vezmu víc než ty tři co mám brát a je klid.
29. led 2011 v 10:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
@badik @realgs diky, a myslite ze staci zatim koupit jen v lekarne a kdyby to nepomohlo tak pak k doktorce?
29. led 2011 v 10:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
@realgs no my sice máme obecní vodu,ale asi máme nějaký zanešený trubky,protože nám často teče narezlá,tak asi budu kupovat balenou,ale jinak bych nekupovala,myslím že je to zas jen další obchodní tah,maminy chtějí pro děti to nejlepší takže raděj koupí když jim řeknou jak je úžasná.švagrová jednou koupila kojeneckou a bylo tam na dně něco zelenýho,no není pak ta domácí lepší?když nic tak je čerstvá :wink:
29. led 2011 v 10:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hribek myslím že stačí,ale bacha co kupuješ,mě manža taky teď koupil baba tvrdila že je to pro těhotný a na krabičce je napsaný neužívat v těhotenství a při kojení :frowning2: nevím proč.je to s B6 tak možná kvůli tomu
29. led 2011 v 10:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
@badik ok diky, zkusim se poradit a koupit jen to magnezko bez prisad
29. led 2011 v 10:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hribek V lékárně chtěj jen samostatný magnesko, já ho mám v krabičce po 100 Magnesii lactici galmed 0,5 a stálo by to 100,- mám to tedy na předpis takže zadara. Beru 3 x 1 tabletu denně.
29. led 2011 v 10:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
@badik uvidíme co maminky tady poradí, ale taky se mi nechce moc kupovat balenou vodu, právě že není čerstvá, v létě ty palety stojí venku na sluníčku a je pak zapařená tak si taky říkám jestli není lepší ta co máme doma.
29. led 2011 v 10:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
Pokud budete moci plně kojit, tak zhruba toho prvního půl roku dítěte nebudete potřebovat vodu. Mimču stačí jen to mlíčko, řídila jsem se dle rad pediatričky. Taky jsem byla trochu v rozpacích, že v těch vedrech - v létě nemám dělat dítěti čaj, ale prý jim to mléko stačí. Jakmile jsme začali s příkrmama, tak pak už byl čaj nebo voda doporučován. Jinak já vodu kupovala balenou, ale je fakt, že máte pravdu, že nikdy nevíte, kde ty vody skladují...
29. led 2011 v 11:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
holky koukejte co jsem nasla http://www.next.co.uk/shopping/girls/newborn/13 sice je to na krest ale i na svatbu by to nebylo spatny, braska se bude zenit koncem cervna:slight_smile:
29. led 2011 v 11:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojky holky :slight_smile:

@miste mně zatím dělá pořád ultrazvuk spodem :wink: i u Ladíka dělala dlouho si pamatuju, no mě čeká kontrola v pátek i s tím testem na cukrovku, tak se už moooc těším :stuck_out_tongue_closed_eyes: a doufám, že bude děložka už taky v pořádku a žádný otvírání,.... :wink: jinak fine, že je u tebe vše ok :slight_smile:

@realgs zatím mi nekape, jen včera se mi stalo, že mi Ladík lehl silou nechtěně na prso a vystříklo trošku, jinak už si nepamatuju kdy, ale brzo i u Ladíka mi teklo mlezivo a hlavně večer, jak jsem na tom prsu spala :slight_smile: jaksi se to spouští víc i teplem myslím :wink: to jsem se vždy ráno probudila a na bílým triku zaschlý kola :grinning:

@hribek to máš tvrdnutí ne :wink: tak na to se bere ten hořčík :wink:
29. led 2011 v 11:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hribek krásný :slight_smile: malá bude jako princeznička :slight_smile:
29. led 2011 v 11:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek