• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Přidej se, pokud máš TP v březnu 2012.

1. února 2012 
Zdravim.............
My mame vybrane jmeno jen pro holku, ale zatim nereknu :wink: Je vybrane uz strasne dlouho......A pro zmenu mame problemy zase s klucicim....Libi se mi treba Oliver. My nechceme uplne ceske jmeno, ale aby ho umeli precist ve vsech zemich, proste mezinarodni....Mame rodinu v USA a UK, tak proto.......

JInak neco noveho u vas? Je vam dobre, nebo jsou nejake tehu nevolnosti? Ja si momentalne pripadam normalne, zadne ,,jine,, stavy :wink:
6. črc 2011 v 08:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojky holky....doufám, že eiram nevadí...že jsem tu s Váma....:slight_smile: Jinak já nemám žádné nevolnosti, jen mě stále pobolívá ten podbřišek, a 2x večer jsem opravdu jen malinko špinila:-/ myslím, že je to ale normální.
ladybugie ... nám se moc líbí jméno na holčičku Sabinka a Viktorie. Na kluka se nemůžeme shodnout...až jsme vybrali Viktora...tak si ho dali z druhé strany rodiny :frowning2: Mě se ještě líbí Michal a taky Tibor. Anetka je taky moc hezké jméno :slight_smile: a píšeš po tátovi kluk...jak se jmenuje táta? :slight_smile:
6. črc 2011 v 09:09  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Táta je Jaroslav, v pořadí už čtvrtý. Takže náš kluk bude pátý :frowning2: Já těmhle generačním jménům moc nefandím, ale co nadělám. Já bych druhou holčičku chtěla Adélku, to jsem měla už pro první, ale manžel jí nechce. :frowning2: Víme určitě, že chceme klasický český jméno, ale nesmí být moc běžné. :wink:

Co se týká nevolností, tak mě přepadly plnou silou. V prvním těhu jsem o nich vůbec nevěděla a teď je mi den celkem dobře a druhej mám pocit, že to nepřežiju. K tomu starosti okolo Anetky, no žádnej med :frowning2: Snad už to brzo přejde.

@pepina271 mně doktorka hned na první kontrole (4+5tt) napsala Utrogestan, který pomáhá udržení těhu. Bere se do konce 1. trimestru a funguje vlastně jako placenta. Brala jsem to už v prvním těhu. Zkus se na to doktora zeptat, já bych špinění jen tak nenechala. :wink:
6. črc 2011 v 11:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky tak jsem tady :slight_smile: ja mam ve jmenech pekny srumec :slight_smile: Libi se mi Elias,Tadeas,Matyas,Daniel,Patrik.a na Holcicku : Klaudie,Viktorie,Kristina,Vanesa,Valerie,Erika,Karolina ... :slight_smile: Takze mame opravdu z ceho vybírat jeste ze je na to dost casu :slight_smile:
6. črc 2011 v 11:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
@stia ahojky ja zadne stavy jine taky zatim nemam vse oki :slight_smile:
6. črc 2011 v 11:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak z dovolenky zpátky hned na druhý den (v sobotu a jeli rovnou na pohotovost). Malá má angínu a já od úterý taky...lokální ant. ....jen se modlím, ať to tentokrát dopadne tak, jak si přejeme :pensive: :pensive: :pensive: :pensive: :pensive: :pensive: ...... v březnu to byl podobný průběh.......

Jinak jak jste psali o bolestech......u mne krom občasného pobolívání bříška nic.....nevolnosti se ještě dostaví, je brzo...

K doktorovi se chystám až kolem 17.7. .... dřív by mi nic bližšího neřekl a má dovolenou....

Jména chceme tradiční česká k našemu příjmení .....doma máme Andulku.....tak pro chlapečka by nám zůstal Toníček (Antonínek) a pro holčičku bych já chtěla Marušku, Mariánku .... ale to je ještě daleko.......hlavně přemoct tu virózu
7. črc 2011 v 09:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
jak dlouho je obvykle maminka v porodnici?Vetsina rika ze se chodi 3 den po porodu domu,ptam se proto protoze nemocnice nesnasim..je lepsi byt na pokoji z jinymi maminkami nebo si vybrat nad-standart?
7. črc 2011 ve 20:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@apolo83 já šla domu třetí den po porodu. Den porodu se nepočítá. Ležela jsem tam celkem 5 dní, měla jsem vyvolávaný porod. První dva dny standard, byly jsme tam 3. Po porodu nadstandard a nemůžu si to vynachválit, svoje sprcha, svůj záchod. Své pohodlí pro mimi i pro mě. Nebudilo nás cizí brečící mimi, ani my jsme nebudili nikoho dalšího. Paráda byla, že jsem mohla kdykoliv do sprchy ( a chodila jsem fakt často). Normálně jsou u nás 4 maminy na jednu koupelnu. U druhého jdu jednoznačně opět na nadstandard.
7. črc 2011 ve 21:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ladybugie .Ahoj a cena nadstandartu se pohybuje kolem jake castky za den?Taky nad nim hodne uvazuju :slight_smile: neni nad svoje soukromi ze :slight_smile:
8. črc 2011 v 09:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@apolo83 já platila 700,- na noc. Teď už to zvedli na 900,- za noc, aspoň co jsem slyšela. I tak do toho půjdu znova. Já na ten pobyt v porodnici strašně ráda vzpomínám, bylo to jak dovolená :slight_smile: Vlastní pokoj, velký LCD na zdi, kuchyňská linka, lednička, konvice, nádobí, postel pro partnera, stolek se židlema. A hlavně vlastní koupelna a wc :slight_smile: Jo a taky výběr ze dvou jídel :slight_smile: Fakt luxus.
8. črc 2011 v 11:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ladybugie postel pro partnera taky ju :slight_smile: jeste rekni ze mas tak hodneho chlapa a nocoval tam noc co noc s vami :grinning:
8. črc 2011 v 11:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@apolo83 ne, mám úplně normálního mužskýho :grinning: po porodu odpadl a odjel domů, pak jezdil jen na návštěvy :grinning:
8. črc 2011 ve 13:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
No ja uz se hlavne ted tesim na to jak budu s porodnice venku :wink: ja a nemocnice to totiz fakt nejde do hromady .... se tam unudim i kdyz na to asi nebudu mit cas :slight_smile:
8. črc 2011 v 16:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@apolo83 já nemocnice taky nemusím a od doby, kdyby mi v ní umřel táta mám k nemocnicím fakt příšernej odpor. Ale díky tomu nadstandartu jsem si vůbec nepřipadala jako v porodnici :slight_smile:
Neboj, uteče to strašně rychle. Když mi přišli říct, že nás pustí domu, tak jsem vyhrkla "Už?" a doktor se smál, že každá prchá domů a mě se nechce :slight_smile:
8. črc 2011 ve 21:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ladybugie :slight_smile: tak to jo kez by to i me uteklo takhle rychle :slight_smile: ale stemi vsemi navstevami urcite :slight_smile: nebo s prckem utecem ..... to byl vtip samozrejme :grinning: :grinning:
9. črc 2011 ve 12:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoooj, přidávám se k Vám...tedy snad...poslední MS jsem měla 4.6. a 5.7. jsem měla pozitivní test, k lékařce jdu prvně zítra...sestřička mi přes tel. řekla, že stejně zatím asi nic neuvidí, ale vhledem k tomu, že jedeme na dovču, tak mám přijít již nyní, že mi dají něco na udržení těhu....jen si stále nejsem jistá, jak se to počítá...když to budu počítat od poslední MS, tak bych měla být v 5tt...je to tak??nebo se mýlím?? To už by něco mohla doktorka vidět,ne??alespoň gestační váček(či jak se to jmenuje)....hlavně mě děsí všechny špatné zážitky, které na foru čtu, zdá se mi, jakoby každá maminka vždy přišla o své mimčo v době 1.trimestru....ach jo...¨jaký z toho máte pocity Vy?
10. črc 2011 v 15:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@kleopatra35 ahojky, přidej se :slight_smile: Na udržení těhu jsem v obou těhulení brala Utrogestan a pomohlo to. Těhotenství se počítá od prvního dne poslední menstruace. Ve 4. týdnu fakt ještě nic neuvidí, ani ten váček. Ale může ti udělat hcg z krve a podle toho to určí taky. Já jsem měla u prvního těhu dovolenou zakázanou. Měli jsme jet v prvním trimestru do zahraničí a doktorka mi to zakázala. že prý je první trimestr rizikový a tak. Teď u druhého máme dovolenou taky v zahraničí, doktorce už to neřeknu a pojedeme. Pokud se něco má stát, tak se to stane, ať jsem v ČR nebo někde jinde.
10. črc 2011 v 17:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
My jedeme pouze na Moravu za manželovo rodinou, pouze na pár dní...sestřička toto ví, ale přesto řekla, ať tedy dojdu...tak zítra budu chytřejší....
10. črc 2011 v 17:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojky holky takze kdyz jsem mela prvni den posledni menzes + - 20kvetna 2011 tak bych ted mela byt v 7tydnu a par dnu nebo se pletu?
11. črc 2011 v 09:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj, tak ja se take pridavam. Posledni menstruaci jsem mela 30.5., ale k doktorce jdu az v druhe polovine srpna...driv to pry nema cenu. Jinak se take dost bojim, protoze toho posledniho kvetna jsem prave potratila, nastesti hned na zacatku a stale nemuzu uverit tomu, ze jsem zase v tom..... Myslim, ze dovolena nevadi, take jedeme, jen to nechce zadne skakani apod....
11. črc 2011 v 09:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky...jak snášíte ty vedra? Mě teda nevolno není, ale nějak se mi těžko spí...a už od soboty mám silnou migrénu a ne a ne ji zahnat. Už jsem zkoušela i Paralen...a nic :frowning2: My jedeme taky nakonec místo svatební cesty do Turecka jen na Vranov...ale i tak si ten týden v klídečku užijeme :slight_smile:

11. črc 2011 ve 13:11  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
haloooooooo odpovi mi nekdooooooooooo
11. črc 2011 v 15:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
@apolo83 ano jsi 7+3, tedy 7 týdnů + 3 dny, tohle jsou super stránky, sice ve slovenštině, nahoře si zadáš datum poslední MS a vyjede Ti jaký jsi týden a přesné info k danému týdnu http://www.tehotenstvo.academy.sk/index.php
11. črc 2011 v 16:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
jj dekuji protoze me to zajimalo a pan doktor rikal nechci nic rikat a pak to menit ale je to priblizne mezi 7 az zacatkem 8 tt rikal ze to upresni az po ultrazvuku asi v 9tt jak to presne je
11. črc 2011 ve 20:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@apolo83 oni se doktoři řídí radši podle UTZ, protože ne každá máme cyklus pravidelný. Pak budeš mít dva termíny porodu. Jeden podle MS a druhý podle UTZ, který se bude třeba lišit, ale o víc než o pár dnů to nebude. Já měla termíny 16.3. a 20.3.
11. črc 2011 ve 20:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ladybugie ..Ahojky no me to tam plave mezi 20.5 do 25.5 2011 za boha si nemuzu vzpomenout jestli nebyla nahodou o par dnu pozdeji :frowning2: (21.5-22.5-23.5....)tak to beru tak ze mi tahne na 8tt :slight_smile:
12. črc 2011 v 11:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@apolo83 :grinning: neboj, on si to doktor nějak porovná :slight_smile: A hlavně mimčo, to vyleze ven ať je v termínu, nebo ne :grinning:
12. črc 2011 ve 12:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj,muzu se pridat? // jsem nasla 5.7., posledni MS 1.6. (kdyz nebudu pocitat tu na konci cervna, mela jsem ms, i kdyz jsem uz byla tehotna). Toto pondeli bylo tehu potvrzeno, akorat je o neco mladsi a zacala jsem spinit, tak jsem dostala utrogestan.
Tady to teda moc nezije, kde jste vsechny?
13. črc 2011 v 07:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
@verbalinka Vítám tě tu :slight_smile:

Koukám, že jste se bavily o jménech. U nás je to jednoznačně Šimonek a Nelinka :slight_smile:
13. črc 2011 v 16:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky, v kolikatem tydnu jdete poprve na kontrolu k doktorovi? Mne doktorka pozvala az na 11 tyden, zda se mi to celkem pozde....diky za info
13. črc 2011 ve 22:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek