• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Přidej se, pokud máš TP v březnu 2012.

1. února 2012 
@sisina81 to je dost pozde. Idealni je jit cca v 8. tydnu (7+...) - to uz je videt plod, vetsinou i srdicko a hlavne se zkontroluje, zda je vse ok. Ja byla 5+5 a moc toho videt nebylo. Jo a v 11. tt se odebira krev na genetiku a takhle bys to mohla propasnout a to by byla skoda, protoze triply jsou dost nepresne. Figl, jak se dostat na ko driv, je, vymyslet si, ze jsi den predim spinila a bojis se, jestli je vse v poradku :wink:
14. črc 2011 v 07:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sisina81 nebo, ze te boli bricho. Takhle pozde se chodilo na kontroly pred 20-30 lety :-/
14. črc 2011 v 07:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
omlouvám se, že vám tady do toho skáču, pozvání do 12. týdne je stále v normě, pokud žena nekrvácí, není důvod zvát ji dřív. V některých státech je to naprosto normální, jde o to, že je velká jistota, že už je srdíčko a dítě se udrží, takže nebudou všechna vyšetření zbytečná. Docela dost doktorů je proti brzké návštěvě, 1. většinou je toho na ultrazvuku málo vidět 2.miminkám občas nejdou ještě odchytit srdíčka a maminky se pak zbytečně stresují pro něco co stejně má svůj čas :wink:
14. črc 2011 v 07:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
@smudlinka10 Jenže pak se objednává na NT, ten musí být mezi 12+0 a 13+6 a třeba v Brně jsou dost dlouhé objednací lhůty. A objednávat se bez předchozího vyšetření je divné - vždyť pořád nevím, jestli je to v pořádku....
14. črc 2011 v 10:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@sisina81 já byla na úplně první prohlídce u obou dětí 4+3tt :slight_smile: u prvního jsem na další kontrolu šla 6+4tt a dostala průkajdu. Teď jdu na kontrolu 7+5tt a pokud bude srdíčko, dostanu průkazku. Někteří doktoři dávají průkazky a kontroly třeba až po prvním trimestru, tj. po 12tt. V tom 11tt už na UTZ aspoň něco uvidí.

Vítám nově příchozí :slight_smile:
14. črc 2011 ve 20:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky, tak my máme srdíčko. Jsem strašně moc šťastná!!!!!
15. črc 2011 v 16:21  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@jessika jéé moc gratuluji :slight_smile: to je krása :slight_smile: Já jdu ve čtvrtek, tak jsem taky mooooc zvědavá :slight_smile:))
15. črc 2011 v 19:25  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
já jdu v pátek rtak uvidíme jestli už budeš srdíčko aa bude vše pořádku to budu už 7+1 snad bude vše v pořádku
16. črc 2011 ve 12:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky holky tak uz semnou sem tam hazi emoce :slight_smile: dneska me napr rozbrecela pisnicka od Jakuba Smolika _řikej mi tato :grinning:
16. črc 2011 ve 13:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
Já jdu taky ve čtvrtek :slight_smile: tak jsem taky zvedava jak jsme na tom moc se tesim az toho hraška zase uvidim :grinning: moc gratuluji :slight_smile:
16. črc 2011 ve 13:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
No a já jdu na další taky příští pátek. Na UTZ, protože mimi bylo o týden menší, tak je pro jistotu, aby se zkontrolovalo, jestli se mu dobře daří :slight_smile:
17. črc 2011 v 00:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jessika moooc gratuluju :slight_smile: ja jdu na ko ve ctvrtek a to budu 7+1, tak doufam, ze bude mimi videt. Srdicko mozna ne, protoze je asi mladsi. Takze to jdem vsechny na konci tydne, to si budem drzet palce :wink:
17. črc 2011 v 19:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky :slight_smile: tak to vypadá, že se k vám možná taky přidám :wink: pokud vše dobře dopadne....dnes jsem teprve asi 4-5tt a na kontrolu bych šla případně až na konci srpna až budu v 9-10tt. Do té doby jsem mimo ČR :wink:
Všem přeji hooodně štěstíčka a zdravíčka a ať jsou z nás všech příští rok šťastné maminky březňátek :slight_smile:
17. črc 2011 v 19:59  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Ahoj holky mohu se k Vám přidat, jsem v pátem týdnu tedy přesněji začátek šestého, termín bych měla mít snad někdy v březnu zatím se modlíme ať je vše OK., na kontroly chodím každý týden z důvodu cysty, a do dnešního dne krom rodiny to nikdo nevěděl ale dneska jsem to musela říct v práci protože nastupuji na nemocenskou od příštího měsíce....
18. črc 2011 v 10:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, taky bych se k vam chtela pridat...jsem v 5+1, ale k otehotneni pravdepodobne doslo az 23 DC (4.7.), protoze se mi i dve carky na testu objevily az o vikendu. Dneska sem se objednala k doktorovi na 28.7., zatim doufam ze bude vsechno v poradku. :slight_smile:
18. črc 2011 ve 14:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
ahojky holky :slight_smile: teda my se krásně rozrůstáme :grinning: Vítáme všechny nové těhulky.

Já jdu ve středu na UTZ, už se nemůžu dočkat. Poslední dva dny mě tak divně bolí břicho. To jsem v první těhu vůbec nezažila. Snad bude všechno ok.

Vychází někomu termín porodu na 29.2.? On je totiž příští rok přestupný a když vidím, že mám termín 2.3., tak se bojím, abych nebyli zrovna na konci února :slight_smile:
18. črc 2011 ve 20:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
ladybugie : tak to ja se dozvim mozna pristi tyden kdy bude termin, ale premyslim co budu delat doma celou dobu:( a jinak nemusis se bat urco to vyjde dobre, a hlavne aby bylo zdrave
18. črc 2011 ve 21:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lilly_brno pridej se :wink: Jen mala uklidnujici rada - pokud jsi otehotnela takhle pozde, tak mozna na utz jeste nebude nic videt. Tak at se zbytecne nestresujes :wink:
@samsulak vitam te :wink:
@zr.ska ahoj, teda ty mas nervy jit na ko az za mesic a pul. Ja trpim, kdyz cekam 10 dni. I kdyz zase to budes mit bez nervu a rovnou uvidis mimi i srdicko :slight_smile:

Me brisko lehce poboliva jako pred menzes a ty zmeny pocasi mi nedelaji dobre. Jsem strasne fyzicky unavena, po par scjlodech se,mysim zastavit a pockat, az me prestanou bolet nohy a motat hlava :-/
18. črc 2011 ve 21:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
@verbalinka Ahojky...tak ono si clovek v me pozici lip vybrat nemuze, kdyz tady se chodi az kolem 12 tt :wink: a dokonce tu chodi na kontrolu z :wink: cele tehu asi jen trikrat...tak radsi jedeme domu, tam se o nas postaraji :slight_smile:
Jinak hlásím, že jsem to pořád nedostala a jsem 15DPO :grinning:
18. črc 2011 ve 21:46  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@verbalinka Ahoj, myslis ze by jeste nemuselo byt neco videt, kdyz uz budu vlastne v 7. tydnu? Tak dobre, ja budu v klidu, i kdyby tam toho moc videt nebylo :slight_smile:

@zr.ska Vsude maji lekarskou peci jinou, ale za cely tehotenstvi jit na kontrolu jenom 3x....to bych byla asi v permanentnim strachu, jestli se neco nestalo. Kdy se chystate jet do CR?
19. črc 2011 v 08:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lilly_brno Dobré ránko :slight_smile: už jsem koupila letenky na 23.8. a hned 25.8. asi skočím k Dr :wink:
Já myslím, že 7tt už by mohlo být vidět srdíčko :slight_smile: alespon podle toho co jsem se dočetla na internetu...
19. črc 2011 v 09:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zr.ska Jestli se ten 7. tyden vztahuje ke mne, tak se srdickem jeste nepocitam, prece jen stari miminka bude pristi ctvrtek teprve 3 tydny a 3 dny. Ale aspon ten gestacni vacek by mel byt videt...no, necham se prekvapit :slight_smile:
19. črc 2011 v 09:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lilly_brno Jo ták...a od čeho počítáš ty 3tydny a 3 dny? Ja prave nevim jak to mam presne spocitat. Ms jsem mela 8.6., ale ovulaci az 26DC. takze podle ovu je stary asi 4+2tt a podle ms je to 6 tt. :slight_smile:
19. črc 2011 v 09:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zr.ska Tak ja tak nejak presne vim, kdy k otehotneni doslo - 22 DC. Takze pristi tyden sice budu v 6+4, ale mimi teprve 3+3, cili o cca tyden mladsi nez u normalni ovulace v 14 DC. Doufam, ze je to k pochopeni :slight_smile: Jinak se vsude uvadi jen ten udaj o tydnech pocitanych podle posledni MS... :slight_smile:
19. črc 2011 v 10:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lilly_brno Ja prave taky tapu...k oplodneni u nas doslo 26DC, ale ja si to prepocitavam jako kdybych mela ovu 14DC a vychazi mi 4+2. Tobe by takhle vychazelo asi 5+3, to je docela mozny ne?
19. črc 2011 v 10:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zr.ska Ty jo, az 26 DC....a jak dlouhy jsi mela cykly normalne? Dneska sem 5+2.
19. črc 2011 v 10:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lilly_brno To ja prave ani nevim, brala jsem HA, prvni cyklus po vysazeni byla ovu 21DC a ted byl teprve druhy cyklus. :wink: Tak uvidim jaky tyden mi napise Dr, pak uz v tom budu mit jasno :grinning:
19. črc 2011 v 10:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zr.ska Tak tak, nechme to na doktorech, ti to vi nejlip :slight_smile: Hlavne aby bylo vsechno v poradku! :slight_smile:
19. črc 2011 v 10:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zr.ska A kde jsi? Tak málo kontrol?

@ladybugie Je nás tu čím dál víc, ještě aby se rozproudila zdejší diskuse a mohly jsme se dělit o zkušenosti :wink:
19. črc 2011 v 11:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jessika Jsem v Anglii. Když jsem jim tady říkala, že u nás se chodí tak často, tak se jim to zase zdálo až zbytečný a moc se divili proč. Ale já budu raději doma a raději budu mít kontrol víc než míň :wink:
19. črc 2011 v 11:51  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek