• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Přidej se, pokud máš TP v březnu 2012.

1. února 2012 
jé vy nevíte?? No je to vyšetření v 10 - 14 tt. V první trimestru... měl by odhalit vývojové a genetické vady s 97% přesností...je to kombinace krevních testů a utz (šíjové projasnění tuším) :wink:
to vyšetření ve 20 tt je hodně nespolehlivé....
U nás to dělají v nemocnici.
26. črc 2011 ve 21:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
@rozinkaaa myslím,že asi myslíš NT screening,ideálně ve 12tt a krev kousek dřív,název Oskar mi taky nic neříká :slight_smile:
26. črc 2011 ve 21:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
V 16tt jsou pak tripple testy - často nepřesné, ve 20tt orgánový utz,přesný,ale na orgány,ne na downa apod.

Přeju vám hezký těhulkování :slight_smile:
26. črc 2011 ve 21:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
@rozinkaaa Nápodobně, na NT jdu 18.8., ale proč Oskar, to je mi z áhadou :stuck_out_tongue_closed_eyes:
26. črc 2011 ve 21:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
No je to prý ofiko název té metody ;) I články jsem o tom našla :slight_smile: A krev se u nás bere ve stejný den ;)
26. črc 2011 ve 21:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, hlásím se do party :slight_smile: I když březen je táák daleko...

Dnes jsem podle MS 7+2, podle UTZ 8+0, takže těhotenství prospívá, ale ohrožuje ho krvácení a hematom. Uvidíme tedy jak to dopadne a jak dlouho se v Březňátkách zdržím. Doktor dnes říkal, že to vidí 50 na 50, tak uvidíme.

Jinak název Oskar teda slyším taky poprvé, a to jsem první mateřskou nakukovala na několik chatů o těhotenství a dětech :grinning: Pokud to do 12 tt doklepeme, tak se u nás chystám do soukromého CAR. Platí se za to litr, ale to u takový věci fakt neřeším. V prvním těhotenství jsem byla v Motole, a to bylo zadarmo (na pojišťovnu). Jinak to dělají asi všechny CAR a větší nemocnice, maj to většinou napsaný na netu. Jinak ten UTZ je zážitek sám o sobě, protože tyhle pracoviště maj obrazovku s metrovou uhlopříčkou na zdi, takže to krásně vidí i laik.
26. črc 2011 ve 22:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
@rozinkaaa No já jsem to zkoušela googlit a nic. U ná se tomu ofiko říká NT+ screening. Aspoň v Brně :grinning:
@lenka5731 Vítej mezi náma :slight_smile:
26. črc 2011 ve 22:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jessika dík za přivítání. taky to znám jen pod tímhle názvem.
26. črc 2011 ve 22:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak jsem googlila znova a našla jen to. Prý to dělá jen zlínská nemocnice. Trošku se tím chlubí, že jsou jediní ve republice, ale ať čtu, jak čtu, podle popisu je to to samé jako NT, který se dělá skoro všude. Snad jen je ten OSCAR název nějakého programu.
http://www.kntb.cz/userfiles/file/Porodnice/OSCAR_2008_web.pdf
26. črc 2011 ve 22:36  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@eveluska ....ahooooj :sunglasses: Koukam, zes taky nakoukla! :wink:
26. črc 2011 ve 23:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
@safryy ahooj, nedalo mi to :slight_smile:
27. črc 2011 v 06:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte :slight_smile:

@lenka5731 tak to jsme na tom stejně.... taky krvácím, beru nějaké léky a dr říkal 50 na 50 ... tak uvidím.... :frowning2:

aha, vidíte :grinning: no tady u nás se tomu normálně říká Oskar... jinak to ani neznám.... ale bude to to samé :wink:

Jinak když jsem byla těhu poprvé (2008) tak se to ještě nedělalo, teda dělalo, ale platilo se to... tak mě tam dr ani neposlal, což mi pak bylo líto ;))

A už šílíte s výbavičkou??? Já spoustu věcí použiju po malé, ale už se začínám dívat po nějakém dobrém nosítku (bo na šátek nemám buňky :wink: ) .... a taky už zvažuju jakou autosedačku... bo mám jen sporťák po malé... zbytek jsem prodala ;) No vím... jsem úchyl :grinning:
27. črc 2011 v 09:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
@rozinkaaa já už jsem se objednávala, tady v Praze do Gennetu, vůbec jim to nepřišlo brzy 8.8. jdu na krev a 14 dní potom asi 23.8. na ten utz. Jinak to znám pod názvem NT sreening, oskar jsem ještě nikdy neslyšela :grinning:
27. črc 2011 v 10:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
27. črc 2011 v 11:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
@rozinkaaa Já na NT screeningu byla i u prvního taky v roce 2008,naše doktorka posílá automaticky a i když se to platí,myslím,že zrovna tohle vyšetření je hodně důležité,když tohle vyšetření vyjde negativní,tripple testy se vůbec nezaobírám......Tripple testy jsou podle mě blbost,protože jsou ve většině případů falešně pozitivní a holky se pak stresují a letí na Amniocentézu úplně zbytečně...a UTZ ve 20tt je samozřejmostí...aby se člověk uklidnil,že je všechno přesně tam,kde má být :slight_smile:
A mezi náma...Oscar zní mnohem líp :grinning:
27. črc 2011 ve 12:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
@babel01 souhlasím s těma triplama. Já znám osobně 3 holky, kterým vyšli falešně pozitivní a ten stres bych fakt zažít nechtěla, br
27. črc 2011 ve 13:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj všem. Zatím jsem jen nakukovala, vzhledem k mé nezkušenosti nemám žádné informace ke sdílení, ale aspoň pozdravím. Mám // :slight_smile: a měla bych být 6tt+6. Zatím nemám zatím nic potvrzené, protože na první kontrolu jdu až 9.srpna, což je vlastně na konci 9.týdne. Což je k nepřečkání za dlouho... Ale mudra mě bez diskuze objednala až takto, když mi nic není, ani žádné příznaky nemám...teda kromě chybějící menstruace a opakovaně pozitivního testu. O miminko se docela intenzivně snažíme už dva roky. Nikdy se nezadařilo, už jsem byla i na laparoskopické kontrole vaječníků, byli jsme vstupní konzultaci v CAR s tím, že po létě se vrhnem na umělé oplodnění.. A najednou teď samo od sebe, jsme z toho s manželem úplně vedle. A já jsem samozřejmě řádně vynervovaná, chvíli jsem na obláčku, chvíli tomu nevěřím... No asi to znáte. TAkže všechny zdravím a držím palce, doufám, že bude březen 12 bude náš krásný měsíce :slight_smile:
27. črc 2011 ve 14:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojk holky, :slight_smile: týden jsem sem jenom nakukovala a teď když mi včera paní doktorka těch 8krát // potvrdila, tak bych se k vám ráda přidala.. právě jsme 6tt+2 takže přibližně 18.března... jen budu měnit lékaře, protože mi mije nechce napsat rizikové.. a to pořád marodím, neustále do mě cpou antibiotika, tlak 60/90, navíc jsem na mrtvici v práci...ale :unamused: prý to na rizikové není..
27. črc 2011 v 16:35  •  čeká miminko, termín má v březnu 2012  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petulka13 To je fakt dílo, někteří doktoři. Známá dělala na směny ve výrobě, v šestém měsíci břicho jak balon, chodila na čtvrtou do práce a taky jí nic nenapsal. Nakonec musela k praktickému, který jí dal neschopenku. (To je stejné jako rizikové, ne? Nebo není?)
Moje doktorka mi to nabízí pokaždé, jsem po potratu, ale já se cítím dobře, tak bych chtěla aspoň do začátku října pracovat, pak toho asi využiju :grinning:
27. črc 2011 v 16:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
@babel01 U vás se to platí??? U nás je to tuším zdarma... teda nebývalo, ale už prý je :slight_smile:
jj, Oskar zní tak hezky "familiérně" :grinning:

@mari12 ahoj :slight_smile: Já to měla u prvníhotaky tak podobně... byla jsem na diagnostické laparoskopii, protože jsem nemohla 2 roky otěhotnět a do měsíce po jsem byla těhu :slight_smile:
Neboj, bude to určitě dobré! :slight_smile:

@petulka13 ahoj... no ono je to vždy na Dr. .... zkoušela si ho o neschponku "poprosit"?
27. črc 2011 v 17:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jessika no já mám každý měsíc angíny jako blázen, horečky 40cítky, kvůli tlaku 2krát za týden omdlím, léčím se s imunitou, ale jinak mi je fajn :wink: :frowning2:

@rozinkaaa právě, že jsem jí prosila a stejně mi řekla ne... ale to samé prý říká všem co k ní chodí, tahle doktorka asi rizikový prostě nepíše :fearful: :unamused:
27. črc 2011 v 17:16  •  čeká miminko, termín má v březnu 2012  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petulka13 petulko tesí me:D a jinak s tim lekarem to udelej ,za to nic nedas radeji byt v poradku nez aby doktor se citil dobre a ty jsi trpela:(
@jessika jj nekteri jsou blbci, kamaradka delala take ve vyrobe a to ji nutil hned od zacatku neschopenku ze si nemuze dovolit aby v tehotenstvi toto podstupovala
27. črc 2011 ve 20:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
jinak dneska jsem se objednávala na NT sreening a jdu az na konci srpna tak uz se tesim, pred tim mam jeste kontrolu u gynekolozky :D tak uvidim zase prcka:D
27. črc 2011 ve 20:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky,

přeju vám krásný těhotenství a na jeho konci zdravá miminka :dizzy_face: moje obě holky jsou březnový, tak si můžu jen nostalgicky zavzpomínat, jaký to loni a před třema lety bylo :slight_smile:
27. črc 2011 ve 21:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
@samsulak děkuju, jsem ráda, že se mezi vás mohu konečně hrdě přihlásit :grinning: ten pozitivní testík bylo snad to nejkrásnější, co mě v životě potkalo...teda nejkrásnější bylo poznat tatínka, ale tyhle dvě věci se nedají srovnávat :wink: :slight_smile:
28. črc 2011 v 07:19  •  čeká miminko, termín má v březnu 2012  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petulka13 @jessika někteří doktoři jsou fakt magoři - přála bych jim, aby těhotní a za těchle podmínek chodili do práce!
28. črc 2011 v 09:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky....můj doktor mi jednou vysvětloval kdy podle jejich vyhlášky může a kdy nemůže napsat neschopenku......ty důvody, co jste tady uváděli tak ty nejsou na to, aby napsal rizikový.....pokud doktor napíše je to asi o jeho ochotě, ale taky si to bere na triko (i doktorům chodí kontroly a audity z pojišťoven a podobně).....tak jen vysvětlení, že to není o tom, že by byl doktor nějakej nepřejícnej a podobně....

Jinak já měla normální v pohodě práci, ale taky vstávala kolem 4 někdy dělala i nonstop...hodně cestovala a zvládnout to šlo, samo na začátku byly dny, kdy je člověku děsně zle, hapruje tlak a je unavenej....ale dalo se to ......to spíš teď doma s malým dítětem je to horší....některý noci vás nenechá vyspat...pořád se mu musíte nějak věnovat...tady by taky (a pro mě snad i víc než při práci) bodla neschopenka.......protože toto je práce na 7 dnů a celý den (včetně noční :slight_smile:

Držím palce na další kontroly a ať všechno pokračuje jak má :wink:
28. črc 2011 ve 12:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,
tak já mám termín 29.2 a pak 5.3 tak nevím :grinning: Ale mohu říciže je mi opět pěkně zle, bylo mi i u 1. dítěte takže si to zase vyžírám:frowning2:
Přála bych si mít klidné těhu ale hold nemám štěstí :frowning2:
Celý den nevolnosti atd, 12. jdu na kontrolu jsem na mateřské ale chci aby mi napsala rizikáč jako u prvního jelikož to se fakt nedá :frowning2:
Taky jsem si uzavřela před 2 roky pojistku tak pokud mi napíše že to je rizikáč tak mi aspon pošlou nějakou korunku :slight_smile:
Ale mohu říct že to je síla, nemohu cítit smažené, omáčky, kafe, nic , jsem už přes týden jen na čaji a zhubla jsem 4kg prostě se těším až toto období přejde
Jinak všem držím palečky aby vše bylo ok :slight_smile:
28. črc 2011 v 19:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mareka Tak to sme na tom stejně...jen s tím rozdílem,že předtím jsem to mohla pořádně zaspat,ale teď s Tomíkem to nejde...a jsem vyřízená.vůbec to nezvládám a jsem vděčná za každou pomoc...nejradši bych se někam zahrabala a vylezla za 2 měsíce.Mám nervy a pláču...už 2 týdny skoro nic nejím,ani nepiju,po všem je mi hrozně špatně,celý den je mi na zvracení a při každém pohledu na jídlo nebo pití se mi zvedá žaludek...vůně a smrady katastrofa,můj čich je horší jak pes...cigaretu cítím na 100m a už se mi obrací žaludek...myslela jsem,že podruhé se tomu vyhnu,ale jak říkáš...bohužel :frowning2:
29. črc 2011 v 11:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
@babel01@mareka holky to je mi vás líto, když čtu, jak trpíte nevolnostma, přeju, ať to brzy přejde :wink:
29. črc 2011 v 11:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek