• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Prosinec/December 2008. Hrubozrnné matky a jejich zrníčka/vosinky

26. ledna 2014 
autor
A má stejný body jak Víteček :grinning:
26. čer 2009 ve 23:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
Miruss krasne miry Zuzanky :slight_smile:
Laus, tak uz se nemuzes dockat na mycku, co? My ji mame, ale nepouzivame, tak s pripravkama neporadim. Ja jsem je ani nekoupila jeste :grinning:

Jeste pridavam videa do Picasa, jak byl Jaydinek malej. Se na to divam a to uz snad ani neni mozne, jak byl malinkej a nic poradne nedelal :dizzy_face:

Ray ceka, az skoncim a budeme se divat na nejakej horor, co prines. Tak snad zase neusne. Tim me vzdycky nase.e. Pak se bojim sama se na to divat :sweat_smile:
26. čer 2009 ve 23:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
Laus z Tesca? :grinning:
Jinak diky :wink:
26. čer 2009 ve 23:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Peti, jak nepoužíváte???? :confused: doprdele, jak to stíháš? :confused: :grinning:
Jj, z Tesca :grinning: Ještě tam budu muset vyrazit na nějaké overaly, aby se mu do nich vešly plenky na noc :slight_smile:
26. čer 2009 ve 23:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
Taky se chystam do Tesca nekdy pristi tyden snad. Potrebuju tricka a teplaky. Snad tam neco bude. I kdyz jsem si vsimla, ze tedka maji zase vsude letni slevy, hlavne Mothercare chci omrknout.
Nepouzivame, nejak se mi nechce toho par nadobi davat do te mycky. Nevim :sweat_smile: Ja si to vetsinou umeju hned, kdyz varim. A Ray si po sobe musi umyt taky. Takze mi to ani nejak nevadi :slight_smile:
26. čer 2009 ve 23:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Peti, tak to jste oba disciplinovaní :dizzy_face: Já jsem shnilá si to hned umýt, teda spíš ani není kdy, no a pak se to kupí a kupí.... No a u MM je úspěch, když si to aspoň odnese do kuchyně :grinning:
Jééé, v Mothercare to musí být paráda :dizzy_face:
26. čer 2009 ve 23:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
Laus jsem rada, ze Ray je samostatnej v takovych vecech. Dokonce si zehli, uklizi barak a tak. Jsem rada, ze ho mam :slight_smile:
Jj, v MC mivaji super slevy tady. Tricka za 2,50eur a tak :wink:
26. čer 2009 ve 23:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
Nazdáreček takhle v noci :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:
Jsem dožehlila, tak se můžu věnovat koni... :grinning: :grinning: :grinning:
Sami, teda vy budete mít sobotu...uf, bych byla úplně hotová z takových aktivit...tak ať kocourek oslní!!!
Petronuska...teda Jaydi jede...krásně lezl za prachama... :slight_smile:
Petis, neboj kulíšku, ta bolest přejde, ale chce to holt čas...
Lao...jupí, tak konečně myčka??? Já už si bez ní kuchyni nedokážu představit...i když teda hrnce myju v ruce, protože když tam dám jeden, tak je zabraná půlka spodku a pak se mi ještě třeba blbě umyje a to by mne šlak trefil...jinak používám ten sypací prášek Calgonit (myslím, že se to tak jmenuje) a leštidlo ...nepoužívám ty tablety...mne ten velkej prášek vydrží snad rok....takže docela i levná záležitost...
Novi, jejda...ale hlavně, že je Slávko v pořádku...se vyprdni na pohotovstní kecalky....no jo, musej si rejpnout...ale myslím, že i David už si bude dávat pozor....

Dneska mne to naše malé princátko tak trochu štvalo...furt pobrekával, už to dělá týden, prostě začal zlobit, protože mu nic není, když ho vezmu, nebo se na něj začnu šklebit, tak se rozplývá...no a ještě nechtěl mlíko, ale nechtěl ani čaj, prostě nepije, když se zabejčí...a já z toho na nervy...u cvičení hysterické zcény zase...a to i u toho, co mu bývalo jedno....o tom hrozném cviku ani nemluvím, prostě je to u nás jak při vraždění neviňátek...mne pak tečou nervy, pak jsem naštvaná sama na sebe a připadám si jak nejhorší matka...ach jo...Odpo jsem se jela cournot po Zličíně, teda jen taková hrr akce, šla jsem vracet šál, co jsem nakonec nepoužila (na tu svatbu), tak jsem okukla CaA...v dětském nic neměli, chtěla jsem letní tepláčky...ani tuk...kukala jsem po dámských tílkách, měli pěkný za 98 kč, ale pak jsem nevzala, protože mám hader plný skříně, ani to všechno nevytáhnu, ale v HaM jsem neodolala kalhotám (džíny černé úzké) za 200 :slight_smile: ...a toť vše, dětské taky nic...měli nádherné čepičky, ale malé...škoda..no a pak jsem byla tradičně očumovat Puntanelu, tak jako co mají nového...a taky jsem nic nekoupila...tam ze mne mají určitě radost...byla jsem tam už tak 10x a koupila jsem hračku za 219 kč :grinning: ....
27. čer 2009 v 00:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Tak, holky, my vyrážíme. Přeju krásnej víkend :dizzy_face:
27. čer 2009 v 09:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky, koukám že jste na tom s časem asi jako já, asi nás ty dětičky zaměstnávají .... já po včerejší migréně, hlavu jak pátrací balon, jsem byla s malou ráno nakoupit, jen jsem dorazila domů, tak byla hore :angry: tak vaříme spolu a všechno, hlavu jsem si nemyla už ani nevím, potřebuju to obarvit, je to už děsný, no nevím kdy ... teď jsem nachystala do kuchyně malé křesílko, ať na mě vidí a jdu krájet brambory, maso se vaří, rajská má čas, jsem se v rámci aktivity řízla do palce, tak je to dneska náročnější ... MM maká u kámoše na baráku, snad tam nebude celý den ...
Simčo, sypací prášek Calgonit, to ani neznám, mám teda sakra mezery ... :grinning: já jsem si dost oblíbila SOMAT PERFEKT ...
Novi, já včera zalehla hned po tom posledním příspěvku, chtěla jsem to video od Petry vidět, tak jsem ho hledala až našla, zkoukla a do hajan ... stejně jsem byla ráno mrtvá, a dnes hlava jako při děsně silné rýmě ...
Miruš, Zuzanka má pěkný míry, šikovná holka !
27. čer 2009 v 11:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,

tak malá už dnes byla vzhůru před 6, kruca, jak docílit toho, aby spala aspoň do 7???

Palo s mým taťkou dnes nahodili omítku na další stěnu, hurá!!! A zbývá už jen poslední, ale to až jindy, až to zatuhne. Tak jsem dns vařila, máme kapra s novými brambory a vývar.
Uvařila a mixla jsem bramboru i Káji a měla ji s květákem a bagrovala jak divá akorát zpočátku se trochu otřepávala.

Holky,jak dlouho máte v ledničce uvařené papu pro mimča? Právě že té brambory mám víc, tak uvažuju, jestli mi to vydrží na oběd na zítra+pondělí a nebo to nemám riskovat a raději to zamrazit ... :confused:
27. čer 2009 ve 12:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
Lao,
do myčky dávám stejně jako Talls sypací Calgonit. Ale měla jsem i tablety Somat a taky byly dobré :wink:

Mirus,
Zuzanka krásbě roste :slight_smile:
27. čer 2009 ve 12:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
Petis, já to právě teď taky řeším, jsem dnes poprvé vařila i pro malou (mrkev,brambor,hrášek,kedlubna)a mám toho 3 skleničky.Dám to do mrazáku, radši,mám obavu,že v lednici to fakt nevydrží a zkysne to ....
Se po tom sypacím prášku musím podívat, ... holky a jaký máte to leštidlo k tomu prášku? (k Somat perfekt nepotřebuju už nic dalšího), ... jen nevím, MM ten Calgonit nějak smrdí, prostě to z toho nádobí cítí,u toho Somatu není problém, tak ho kupuju ....
Petis, u nás je taky dnes Sajgon, malá usnula po bojích 12,20 tak honem dodělávám oběd, s ní už nic neudělám, to je teďka hrozný, jí by vyhovovalo, kdybych ji buď pořád nosila, nebo jsme si v sedě hrály a mazlily se ... to je hezký, ale já se v tomhle tempu nestihnu ani napít, natož najíst a navařit :stuck_out_tongue_closed_eyes:
27. čer 2009 ve 12:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte.
Peti ja varím Zuzke na dva dni vždy. Jednu misku zje v ten deň a druhú dám do chladničky. :stuck_out_tongue_closed_eyes:
Ešte že ja mám doma Kubka a ten zabaví Zuzku. :slight_smile:
Zuzka včera zaspala 0 20:45 a ráno o siedmej sa prebrala, ja som sa išla umyť a on zasa zaspala a vstala až 09:15. :slight_smile:
Teraz sme po obede a drobci spia. :slight_smile:
Poobede, ak nebude pršať pôjdeme grilovať. :sunglasses:
MM je v Senci, musel tam ísť programovať. :angry:
Muím už aj ja MM nahovoriť na tú umývačku. :stuck_out_tongue_closed_eyes:
27. čer 2009 ve 13:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
Marti,
takže můžu dát Káji i kedlubnu? Máme právě na zahradě pěkné čerstvoučké, tak že bych jí taky uvařila :wink:

No, taky jsem raději dala část na zítra do ledničky a zbytek na mražák, pro jistotu ....

K tomu sypkému Calgonitu dávám i leštidlo a sůl. V tohle jsou ty tablety lepší, já to kombinuju, jednou dám tohle a podruhé tamto.

Kája by teď měla spát po obědě, dala jsem jí do ložnice, ale ona ne a ne usnout, asi zase půjde do kočáru a ven, ale pak taky nestíhám nic udělat :angry:
27. čer 2009 ve 13:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
Petis, já myslím, že jo. Asi to trochu nadýmá, ale to květák a brokolice taky. Já mám právě všechnu tu zeleninu ze zahrádky od tchýně, tak jsem to tam dala všechno.
Miruš, tu tvou Zuzanku ti asi budeme všechny závidět. ... uplynula hodina a čtvrt .... Markétka haleká v posteli ... ještě že už mám tu rajskou hotovou ....
Petis, mě to dřív nevadilo, že spinkala v kočárku, ale nespí teď už tak tvrdě, a pak se mi stane, že mi ji ve městě nějaký blázen probudí (dá to práci jet někudy, kde se nestaví a nic nejezdí !!!), když spinká doma, tak si fakt odpočinu, ale jinak dolítnem s kočárkem a začíná kolotoš znova, někdy jsem už opravdu unavená ... kolikrát ji vezmu do ložnice s hračkama, ležíme na posteli a hrajeme si tam ... včera jsem tam s ní už usínala, jak jsem byla unavená ... ale to už byly příznaky té migrény ....
27. čer 2009 ve 13:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak už spí v ložnici, hurá !! Ale chlapi tam ještě filcují omítku z venku právě na ložnici a ono to tam jde slyšet,i to jak se baví, tak doufám, že to Káju neprobudí, kéž by.
Kája venku spinká hezky, ale strašně krátce, začala teď spát jen po půlhodinách a to je pak kumšt něco udělat. Vyžaduje pozornost, sice si umí hrát na zemi na dečce sama, ale po chvíli jí to neba a začne halekat. Když si k ní lehnu a hrajeme si, tak je klid.
27. čer 2009 ve 14:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,
u nas noc dobra, vstavali jsme v 8. Jaydi ma dneska super naladu :slight_smile: Byli jsme mu koupit ten traktor, tak si s tim porad hraje a lozi za tim :grinning: A nebo ho bavi podlizat stolek, prijde ke mne na gauc a stoupne si :slight_smile:
Uz jsme po obede a jdu s nim tedka ven. Od rana spal zatim jen pul hodky. Chceme dneska pouklizet barak, tak snad bude krasne spat na balkone.

Ja varim toho vic. Jedno jidlo ten den, druhe dam do lednicky a pak zamrazim ostatni. Delam vsechnu zeleninu zvlast a pak si jen vytahnu nektere a smicham dohromady.
Kedluben nevim, ani nevim, jakej je uvarenej :sweat_smile:

Prejeme vsem hezkej den :slight_smile: At jsou deticky hodne :wink:
27. čer 2009 ve 14:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
Petři, kedluben vařenej je fajn, nevím teda jak samotnej, ale třeba do zeleninové polívky ho dávám běžně, stejně jako vnitřek květáku (chutná to naprosto stejně) .... to je dobrý nápad, že děláš každou zeleninu zvlášť :sweat_smile:
27. čer 2009 ve 14:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak už jsme vzhůru, prostě půlhodinka je půlhodinka.

Marti,
a hrášek vaříš čerstvý?
27. čer 2009 ve 14:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, jdu vas pozdravit. Maty je dneska jak vosina, jak to pocasi, nenecha me udelat nic. prisel na to ze se porad muze pretacet na bricho, vcera u usinani porad pasl a rval, ted pred usinanim porad pase a rve, no silene, nepochopi ze ma spinkat na zadech :wink:

Pridala jsem fotecky :slight_smile:
pak doctu, ale omluvuju se nestiham
27. čer 2009 ve 14:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ja kedluben tady stejne asi nekoupim. Jsem ho jeste nikde nevidela.... :sweat_smile: ale diky :wink:

Weli fotky super. Moc vam to slusi :slight_smile: V ty vane je to vymakane :grinning:
27. čer 2009 v 15:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
Weli, fotečky krásný .... dotaz: vy máte na terase ten kovovej nábytek ( s tou síťkou na sezení), snad to píšu srozumitelně ... prostě není dřevěnej ... jste s tím spokojení? Já to kdesi viděla a moc se mi to líbí právě, tak nevím, jestli koupit, ani to není nějak moc drahý .... můžeš mi napsat svůj názor? Moc díky ...
Petis, hrášek jsem měla taky čerstvej, natrhanej ze zahrádky, byl super sladkej ... já mám spíš problém odhadnout, kdy má malá už takovej hlad, aby toho oběda snědla trochu víc, jinak dá pár lžiček a konec, ona se pořád dost prolívá mlíkem, tak v tom mám hokej. Zrovna dneska se mi to stalo, tak jídlo skončilo v mrazáku a dnešní porce v lednici, bude na zítra ... teď má 2,5 hodiny po kojení před spaním a snědla půlku banánu, tak tak by to mělo vypadat. Musím si hlídat, aby ty pauzy byly prostě delší, aby měla opravdu hlad, ne jen chuť ... ona jinak zkouší kdeco ...
27. čer 2009 v 15:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
Marti jj mame, no nas stal stul a 6 zidli 8tis, takze dobra cena. Jsme s nim spokojeni, je pohodlny, ale strasne bledne od slunicka, uz mame nohy na tech dvou zidli co mame porad venku uplne sisle, i stul je sisly. Tak nevim, asi zadna kvalita to nebude, ale dreveny jsme na terasu kde prsi atd nechteli takze tak. Jj my ho mame z Jysku.

a dekuji za pochvalu fotek.
Kedluben jsem taky nezkousela. A hrasek bych mohla uvarit i zmrazeny a pak rozmixovat treba s bramborem?
Matyasek je dneska silene protivny, nespokojeny cely den :frowning2:
27. čer 2009 v 16:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
Weli, právě, my letos tu pergolu dělat ještě nebudem, stačí zídka a plot a néééni financ, tak až příště, viděla jsem ten zahradní nábytek v Dům-zahrada v Prostějově u Tesca, stůl měl skleněnou desku nahoře a taky se mi líbilo, že když prší, tak to vlastně těm síťkám nebo co to na těch sedákách je, že to nevadí (snad) ... stejně to asi pořídíme až pod tu pergolu ... a nebo jsem chtěla dřevěný stůl a dvě dřevěný lavice, jednou jsem viděla něco podobnýho v Baumaxu v Brně a tam byla ta sestava za 5 tisíc, jsem teda koukala, byl to výprodej, ale tenkrát to nebylo kde dát,a není vlastně ani teď, na terasu pere slunko a to se tam nedá sedět (od 10 do 19 hod) :stuck_out_tongue_closed_eyes: ... tak počkáme na tu pergolu ... ale zaujalo mě to, že jsem to u nikoho ještě neviděla.

Je asi něco ve vzduchu, je to s těma dětičkama náročný .... (MM ještě není doma, to vidím na večeři u rajské, jsem se raděj už najedla sama)
27. čer 2009 v 16:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
Weli, s tím hráškem, jasně, když nemáš čerstvý, tak mražený, v té mixáži se to nepozná, jakej byl .... tchýně pěstuje, tak teď máme zdroj čerstvé zeleniny (MM dnes doveze kedlubnu, hrášek, maliny atd.)
27. čer 2009 v 16:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak malá dnes už potřetí usnula, samozřejmně při kojení, ale už byla 3 hodiny vzhůru, tak to je na ni dost. Aspoň vyjde pěkně večerní spaní ... tak koukám na "My všichni školou povinní" je to na Barandovu .... to je hrozný, jsem si teď uvědomila, že už 2.7. bude Markétce 7 měsíců - to tak letí :confounded:
27. čer 2009 v 16:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky, napadlo mě, ty záplavy na Moravě, zasáhlo to někoho z rodiny od někoho z vás? Mám dojem ,že Pospichalka jezdila někam do "Bartošek" , včera hlásili něco o Bartošovicích, tak nevím, jestli je to ono, nebo je to někde jinde ... každopádně je to hrozný .... já nestihala několik dní vůbec zprávy, tak mi to říkal až včera odpoledne MM. Jsem totálně mimo ...
27. čer 2009 v 17:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky, až budete mít chvíli, tak si přečtěte zážitky jedné maminky z porodu - nejde ani tak o porod samotný, ten byl zdá se v pohodě, ale o chování personálu jedné vyhlášené kliniky, jsem myslela, že mi trefí ... zlatá porodnice ve Vyškově !!!!

http://www.rodina.cz/clanek7211.htm
27. čer 2009 v 17:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
holky, diskuze, kam psala maova je ukončená, jeden z posledních příspěvků pro ni, je tohle:

rozum se brání pochopit
srdce se svírá a pohled je zastřen slanou oponou
kolik bolesti lze ještě uchopit
kolik už srazí nás a neudrží na nohou

slova a myšlenky zabíjí čas
jsou minuty co běží a minuty co táhnout se jak med
vteřiny poslední vrací se zas a zas
pocity viny zřírají jak nejtemnější jed

uvěřit ve smysl zdá se nemožné
přesto to jediné je touhou, hnacím motorem i nadějí
žít, mluvit i dýchat bude obtížné
ať čas běží a smutek brzy jen ve vzpomínku krásnou promění