• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Prosinec/December 2008. Hrubozrnné matky a jejich zrníčka/vosinky

26. ledna 2014 
S tím vrácením mimina - myslim, že je logický, že my, co jsme neměly nebo nemáme úplné anděly jsme rády, že jsou počáteční řevy v tahu, jj, je fakt, že chápu Sami, mít hodný spící miminko, taky na to vzpomínám jinak a se slzou v oku.
Sami, Domi je hovniválec, ještě tě to nenaštvalo? :grinning: Já už Honzuláka s holým zadkem samotnýho nenechám, ať si hraje v plíně :grinning:
Pospi, tak snad net brzo půjde, to bys nám moc chyběla! Riška super, že se to tak rychle zlepšilo.
Dedul, Honzík venku v kočáru taky vzbuzen čímkoli, je to na pytel, že Max nespí doma přes den, venku si klid nezaručíš...
Lobi, užívej si prázdniny s holkama, jsou hrozně šikovný, samý jedničky :slight_smile: Co budete podnikat, budou holky celý 2 měs. doma? To je výhoda, že jsi na MD, viď?
Honzík by taky snědl kaši ze 150 ml vody :wink: Super, že na Lukyho kaše takhle bezva působí, tyjo, to ráno do deseti je paráda, to už je tu Luky asi osamocen, už i Tobík vstává ráno dřív.
Novi, tobě by se vyplatila sušička, ty pereš snad imrvére...
Novi, víš co je aspoň trochu na tom horším začátku po narození dobrý? že teď se jim třeba furt musíme dost věnovat, ale zlepšuje se to, zabaví se a už jsme trochu vytrénovaný, mně už to přijde poslední dobou celkem pohoda, už jsem si zvykla že pořád něco musim zabavovat a už mi to tak nepřijde :slight_smile: Teda někdy mě to štve, to jo :sweat_smile: Novi a přes den ti spí Slávko i doma? Jak vlastně teď spí, víc hodin doufám, než jako dřív. Zas teď týden 10x za noc? A jéje. Úžasná jsi a to, že jsi občas psychicky na dně - každá by byla s masakrem jako máš ty, 10x za noc a řevy na začátku a tak.
Pospi, je mi líto tam u vás ty záplavy, to je hrozný, snad se to tvé rodiny co nejvíc vyhne...
Talls, díra na kočáru po týdnu je škoda, ale jak píšeš, je malinká a určitě není vidět, kašli na to.
Honzík pije mlíko ze 180ml vody, to je Tobi teda vítěz :slight_smile: Jinak Honzík 4-5 mlík denně, takže 800-1000. U nás většinou: v noci posl. dobou mlíko, ráno v půl sedmý mlíko, v 9 ovoce, v 11 mlíko, ve 13 zelenina, v 15-16 mlíko, v 19 mlíko, mezi 15 a 19 většinou buď ještě jedno mlíko nebo někdy trochu ovoce, aby nebyl přemlíkovanej, za měsíc budu odpo dávat místo jednoho mlíka jogurt.
Sami, tak zas super den, bezva :wink:
Miruss, to je super, že e-shop má úspěchy :slight_smile:
28. čer 2009 ve 21:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte holky, dneska jsem neměla ani čas nakouknout. Markétka vstávala zase 6,30 ale MM si ji vzal do obýváku a nechali mě do 8,30 dospat ... dopo klídek, odpo dovezl MM babičku a jeli jsme na motorest Na peci na oběd, jsem si teda štrejchla, to byla dobrota .... nakoupili jsme v Tescu, malá naštěstí spala odpo 2,5 hodiny !!! jsem uplně koukala, dokonce na oběd snědla celou skleničku zeleniny !!! nechápu, pak ještě kojo ode mě , na svačinu půlku banánu a na večeři talíř kaše + 2x kojo ode mě ... zírám ... co se to děje ?! .... usnula už v osm, paráda ... mám tady na týden Pavku, jde na týden na brigádu, tak u nás bude spávat .... dokoukám telku a jdu spát ... mějte se hezky ....
Jdu vás dočíst ....
28. čer 2009 ve 21:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
Puzzi, tak koukám, že rušný víkend, ale zvládli jste to dobře, koukám ... s tou tetou věřím, že jste jí udělali radost, je to ze života a bohužel smutné .... jinak malou taky nenechávám bez dozoru nahatou, to je vždycky průser :grinning:
Miruš, se mi líbí, že máš v těch příkrmech takový řád, to je paráda ... ale musím se pochlubit, že se mi s Markétkou dnes fakt dařilo ... jak jsem psala výše, to ani není možný, ale dařilo se mi ji nechat vyhládnout.
Koukám, že jsme měly všechny něco jinýho na práci, než sedět u koně, ale to je dobře
28. čer 2009 ve 21:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
Pospi tak snad uz ste doma a v pohode. ja viem, doka mala pravdu, na vine som ja lebo som ho aj tak nemala nechat spat medzi nami ale kto by si pomyslel ze David ho neprelozi? mala som z toho strasne depky, ja ked som ho tam uvidela, nemohla som tomu verit, klepala som sa tak, ze mobil mi 3x padol kym som vytocila cislo, mala som pocit absolutneho zlyhania, no uz to nechcem NIKDY zazit!!! spravim pre to uplne vsetko! a nedam ho ani nikomu strazit, ked sa ani na Davida nemozem spolahnut :frowning2:
Talls to by ma s*alo asi tak ako Teba, na novom kociku kurnik asi by som nespala. ale v podstate je to nic, ked je to zvnutra ale horsie keby sa zacalo parat a Tobi by toho furt strkal prsty :unamused: no snad ostane taka aka je, mozno aj sama zmizne :grinning: čáry-máry fuk! už neni :wink:
Slavko tiez exne 200ml prikrmu a kludne by dal aj viac, ale mam to po 200 ml a je mi luto otvarat dalsiu flasu ked viem ze to len načne. som mu par krat otvorila dalsiu a zjedol z nej len 20 ml. teda a nechce mi pit, aj 10 ml je uspech! keby som mu mohla dat pivo... :grinning:
Talls ja kojim po 2 hodinach, inak na obed prikrm a okolo 18-19:00 kaša zo 130 ml vody. niekedy kaša aj okolo 21:00. onedlho pridam ovocie.
my sme tiez teraz prerabali nabytok kvoli lezeniu :wink:
Sami snad si neodpadla uz pri docitani. tak dnes zasa uspechy, no skveleee!!! gratulujem znova! :dizzy_face:
Puzzi Honzik je uz skuseny cestovatel, myslim ze v poho zvladne Chorvatsko. uz si si konecne zasluzila trocha povolit, ja by som toto urcite nezvladala :sweat_smile: a s tetou to je smutne, ale ma krasny vek a snad este vydrzi. aj ste sa pofotili?
Lobi nemaj vycitky, kludne si uzivaj rodinku a budeme na Teba mysliet :wink:
Miruss tak drzim paste, nech to s dodavanim klapne.
Puzzi yo, ja snivam o susicke ale nemame ju kde dat, aj pracka je na chodbe :sweat_smile: ale ked sa pracka pokazi, urcite chcem aj so susickou, ach, to zas bude prehovarania s Davidom :angry:
ja som zo zaciatku s miminom moc nevedela, nikto mi neporadil, nepomohol, mala som len vas ale nebolo casu vypisovat. bolo to hrozne. teraz je to 100x lepsie, poznam jeho potreby a nemenila by som. aj ked ho zabavujem viem co nanho funguje, ked place viem preco, atd...
Slavko spava denne dokopy cca 3 hodiny, super! snad som to teraz nezakrikla :sweat_smile:
idem off, bru nočku
28. čer 2009 ve 21:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
Puzzi, fakt jo, Honzula pije mlíko jen ze 180??? Podle tý plechovky by měli mít v jejich věku dokonce ze 240 ml vody, takže 266 celkovo....to by teda ani Tobi nedal...tak já nevím...no, já ho prostě nechám pít a když už nechce, tak mu to nenutím...někdy vypije těch 230 (z 210 vody) a někdy jen tak 150....a večer obvykle když má kaši, tak nechce pak už mlíko...možná mu kaši zatím ani nebudu dávat, nebo já fakt nevím...spíš to mlíko, aby se jako napil....ale je fakt, že se nebudí v noci ani když si dá mlíko večer, ani když si dá kaši...vstává něco po 7...až 7.30. Nechci ho překrmovat....A taky dáváš ovoce dopo, jo? Ha, mne říkala mudra odpo...kurňa, tak jak je to správně, se picnu, každej to má trochu jinak....

Marti, já taky nevím, zda je Tobi vyhládlej, nebo ho moc cpu...někdy otvírá papulu , někdy ne...trošku nevím...no, ale vypasenej je dost....ale psala mi holčina, co jsme spolu byly v porodce a její holčička (o den mladší než Tobi, stejná porodní váha i výška....že v půl roce má po plném kojení 9,5 kg :wink: ...takže se zrovna asi rodili macíčci :slight_smile: )...
Dnes paní, co k nám chodí s Tobim plavat, tak ho chválila, že je takovej pěknej, svalnatej a všude takovej souměrnej, kus chlapáka,, ale jako v dobrým :slight_smile: ...
Jinak jak jste psaly, že se vám děti buděj pláčem, tak Tobík taky...jsem nechápala, dělá to tak 14 dní...z každého spánku se vzbudí s brekem...ale za chvilku je v poho...tak to jsem ráda, že v tom nejsme sami...asi těch zážitků mají fakt hodně a mele se jim to v hlavince...
28. čer 2009 ve 21:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
holky, upravovala jsme nase kocici webovky, abych na to nezapomnela a aby se vedelo, jak nase kocky dopadly
taky jsme se zapomnela k jednomu stanku jit podiat , jestli jsem nevyhrala..a sakris, vyhrala :_) tricko s kockou,co jsem si prala..ale budou mi ho muset poslat :frowning2:, skodaaaa

doprala mi pracka, musim jit povesit a uz vratit MM notebook a valit do hajan
zitra vas dozenu

dikyz a gratulky micinam :_)
28. čer 2009 ve 22:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, uz tady asi nidko nebude, ale aspon vas pozdravim. Vubec nestiham. Mame ty vikendy vzdycky nejake plne... stacila jsem neco docist, ale vcera jsme meli po par mesicich psychoparty. Dve hodiny pred spanim rvala. Sli jsme se podivat tady na zabavu. Meli jsme hody a deti tam predtancovaly. Tak spala od 7, v 8 se tam probrala s brekem. tak jsme jeli zpatky a rev az do 10.

Novi tak jsem cetla o pohotovosti. No oni asi musi postrasit, ale nic si z toho nedelej. mas akcnaka a stane se. Taky uz mame za sebou pady.
Petrus ty vase videa jsou super, jen teda mam pocit, ze jsme nejak pozadu, kdyz vas vidim... :astonished:

No a co se tyka mycek, tak bych i koupila 45, ale nejak chlapi blbe zmerili kuchyn a na mycku nechali jen 43cm, tak se me tam nevejde... :angry: jinak u nasich byla, tak si ted hur zvykam...
Sami gratulka k vystave kocek... :slight_smile: se musime domluvit na plavco...

Jo a co se tyka miminek, tak ja bych to uz nevratila ani omylem. Mozna kdybych mela miminko co jenom spi a probudi se na jidlo a je chvilku spokojene vzhuru, tak jo. No ale nikule 3 mesice doslova prorvala. Vecerni psychoparty ... ne dekuji pekne.. navic ted vidim i ten jeji vztah ke me a to je taky pekny... ja to vidim tak, ze je to jenom lepsi,... :slight_smile:
Dedulka musis nechat vyhladovet. Dneska me na obed snedla 5 lzicek, pak jsem byly venku a pak spala a probudil se hladova a snedla zbytek te male sklenicky... my taky s prikrmama bojujem (teda krome kase) a zkusila jsem uz ovoce a to nechce vubec.

Holky a kdyz vam nechcou pit vodu, zkouseli jste uz hrnecky? Me z flasky na mliko vodu taky nepila, ale z hrnicku ji to bavi..
28. čer 2009 ve 22:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky ctu si jednu diskuzii o autosedackach a opakuje se tam tento nazor

V automobilu pouzivejte autosedacku umistenou proti smeru jizdy co nejdele (minimalne do jednoho roku veku), abyste chranili pater pred vaznym poranenim. Miminko ma tezkou hlavicku se slabym krkem a pruznymi vazy. Sedi-li dite v sedacce po smeru jizdy a dojde k celni srazce, ktera je jedna z nejcastejsich, ma krk schopnost "natahnout se" az o 5 cm, zatimco pater jen o 0,5 cm. V jednom roce se kosti zacijani zpevnovat a miminko postupne neni jiz tolik zranitelne.

Slyseli jste to? Puzzi a kdo uz mate vetsi sedacku, jak vozite?
28. čer 2009 ve 22:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
Nikul ahoj, ano aj ja som to vela krat citala a preto sa moc neponahlam. Pokial mu hlavicka neprecnieva, staci. Aj ked momentalne ma Slavko 74 cm a nohy mu trocha trcia, ale to neva.
28. čer 2009 ve 23:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj maminy,
tak jsem tu jen ted a jen na skok, tak ani nebudu psat nejak reakce. Ale docetla jsem :wink:
Dneska u nas taky docela busy day. Prdola vstaval v 8, Ray si ho vzal dolu a pak prinesl zase nahoru kolem pul 10 a ja jeste spala i s nim v posteli do 11 :slight_smile: Akorat mel dneska divnou naladu nejdriv. Po obede jsme jeli do Tesca, tak jsem koupila par tricek, ponozky a klobouk pro Jaydiho. Potom jsme meli bbq u svagrovych, jsem se prezrala, ale vyyyborne. No a v 7 bylo neco na hrbitove, nevim jak se tomu rika. Ale proste cela vesnice tam jde a farar tam vyklada, a nekdo tam jeste zpiva ty jejich pisnicky a tak. No ale ja se vzdycky rozbrecim u hroby Rayovi maminky....jsem na tohle hrozna. Vubec si nedovedu predstavit tu bolest nemit mamku :cry: :frowning2: Kdyz umrela, tak nebylo ani jedno vnouce a tedka jich tam mela pet :frowning2: Skoda, ze jsem ji nikdy nepoznala :frowning2:
NO kazdopadne jsme domu dojeli az po 8 hodine, kdy uz presla Jaydiho hodina spanku, takze mu to pekne dlouho trvalo, nez konecne usnul. Ale tak neni to porad, ze?

Nikule my sedacku mame zatim vajicko.

Talls Jaydiho jidlo: 5-6hod mliko, 9-9,30mliko, kolem 12 zelenina s masem nebo bez, 2-3hod mliko, 5hod jogurt nebo presnidavka nebo nejake ovoce, 7,15 kase (ze 3 az 4 kavovych lzicek kase) a pak mleko.
Mleka davam 180ml vody a posledni po kasi tak 150ml :slight_smile:
Jo a pres den sem tam dam caj. Nekdy vypije 100 nekdy min. Ale hlavne, ze pije.

Sami gratulka kocce opet :grinning: a taky k tricku :wink: Pak posli stranky, kde mate kocicky, at se muzem podivat

Nikule ja hrnecek zkousela, od Tomme Tippee, ale ten debilne tece, nebo spis netece. Tak jsem dneska koupila jiny a ten je super. Zitra vyzkousime :wink: Vypada, ze ho to zajima, tak snad pit z toho bude.
28. čer 2009 ve 23:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak jsem trošku hledala o těch příkrmech a našla jsem toto...docela pěkně psané si myslím...i když je to taky jakoby "reklama"...
http://www.hami.nutricia.cz/cs/vy-a-vase-dite/4-6-mesicu/4-6-vyziva/zaciname-s-prikrmy/
Možná jsem to s tou kaší na noc zbytečně uspěchala...asi mu začnu dělat jen hodně řídkou do lahve na noc...a ovoce možná budu dávat ted 14 dní jen půlku té malé přesnídávky a trochu mlíka hned poté...ale zas Tobi je OK, žádné reakce, vše papká dobře, tak zas mu to asi takhle nevadí...a tak za 14 dní bych mu chtěla konečně dát obyč mlíko, ne HA...jeje, to jídlo je alchymie...ale jak říká moje mamka...všeho s mírou a nic se nestane...nás např. krmila hovězí roštěnkou do příkrmu , dnes hovězí nee...zkraje jen krůti, kuře, telecí a jehněčí snad nebo co...sorry, jsem to tu nějak rozjela s těma příkrmama... :wink:

Zkusím taky ten hrníček na pití, třeba ho to bude bavit....z lahve cucne max párkrát denně a nic moc...

Tak dobrou... :slight_smile:
28. čer 2009 ve 23:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
dobré ráno...
se tady nic nenakecalo...no super, aspoň nemusím dočítat! :sweat_smile:
dítě mi včera usnulo až o půl desáté...nějak nemohl zabrat, byť unavený byl už v sedm! :rolling_eyes: Vstávačka ve 4 hod na kojo, pak ještě na hoďku usnul, ale v pět už spát nechtěl! :angry:
Teď si dává chrupec, páč je ještě unavený :wink:
talls: taky jsem to četla - ten tvůj odkaz, ale úplně přesně jsem to teda nedodržovala...
nikule: jj, zkusím ho nechat první pořádně vyhladovět...včera jsem zkoušela špenát a taky ne-e. Večer jsem mu rozmixla hruštičku a tu baštil jedna báseň...no nic, nebudu to hrotit, musím zkoušet dál, co mu bude chutnat. A ty batáty jsem nesehnala ani ve sparu - kua...tady to fakt snad neseženu! :rolling_eyes:
29. čer 2009 v 07:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dobré ráno, mlíko v jednu a ve 4 jsem myslela že zase, ale MMmu se nějak povedlo Honzíka zklidnit a spal asi do sedmi, což je super. Před půl osmou pro něj jdeme, je to úplně nádhernej čas, fakt jo, takhle kdyby vstával dlouhodobě kolem sedmé, tak jsem spokojená.
Marti, tak si užij Pavku týden, to asi prokecáte večery, viď?
Novi, už na to spadnutí nemysli, co bylo, bylo, snad už se to nestane. Já myslim, že my ostatní mít takový akčňáky jako Slávko, tak nám padají taky :sweat_smile: A jinak super, že Slávko už tak hezky spí, 3 hodiny přes den je krása.
Talls, já ty údaje na plechovce až tak neřešim, Honzík by 240 apod. nevypil a 4 dávky za den by mu třeba nestačily, i když s dvěma až třema příkrmama jo. To je taky blbý, že tam píšou počet dávek na den, ale nepíšou s kolika příkrmama navíc to berou. Já nechci dávat přes 200 i kvůli blití, těch 180 mu fakt skoro vždy stačí a často i trochu nechá. Asi že i od příkrmů třeba jen dvě hodiny odstup nebo tak.
Ovoce dopoledne, píšou to i ve většině příruček, ale sousedka taky dává odpo a dopo dává jogurt (už má větší dítě), jestli ti to tak vyhovuje, proč ne.
Včera bylo půl roku Ríšovi, tak gratulace, Hpaji :wink:
Jak řešíte rozměry myček - my máme 60 a 45 si neumim představit. teda umim, když jsme se sem do baráku před rokem nastěhovali, tak tu byla původní 45ka, měli jsme jí asi 2 měsíce, než jsme přivezli a nainstalovali naší a myla jsem 2-3x denně.
Nikul, to jsem neslyšela s těma autosedačkama a krkem, je fakt, že i pro dospělý je to blbý při čelní srážce na krk. Tak snad nebudeme bourat, do tý malý autosedačky už Honzíka dávat nechci, už se tam fakt nevešel, máme takovou obyč po bratranci, v týhle větší víc vidí ven a vydrží líp ty delší cesty.
Holky, např. Miruss, Petra dáváte jogurt, myslíte, že už taky můžu? Myslela jsem, že jogurt až od 8M nebo je to po 7M už pohoda? Co myslíte i vy ostatní?
Talls, hovězí do příkrmů ne? Jsem myslela žejo, chystám se na něj :sweat_smile:
U Honzíka třeba na začátku příkrmů vyhladovět znamenalo vztek a hysterák a 5 lžiček a šmitec a honem mlíko. Naopak jsem mu musela dát zeleninu, když ještě po jídle netoužil.
Dedul, teda od půl desátý do pěti nic moc, aspoň že teď si chrupe Maxík doma, dobrý :wink:
29. čer 2009 v 08:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tady je fakt mrtvolně...
Tak jsme dnes zas nějak nezvládli ranní cvičení...ach jo, Tobi byl umručenej, že jsem ho dala do postýlky a hned usnul...ach jo, jde to od desíti k pěti ...snad nás zítra Dr nesprdne...i když prásknu na sebe jen něco... :sweat_smile:
Včera, jak plaval, tak říkala naše "plavačka", že je krásně svalnatej, že když jsme začínali, že byl takovej pastovitej, měkej, a teď je jak sportovec :slight_smile:...jinak Tobiho pohyb je nyní plazení ala Meresjev :grinning:, plazí se na rukách a nohy má volně za sebou...jako jo, někdy na nich péruje a tak, ale teď dělá toto...vždy vymyslí nějakou lotrovinu :wink:

Zítra máme s MM 3 roky od svatby, dnes 7 let od seznámení...to snad není ani pravda...zítra si vezme dovču a bude s náma celý den...zajedem na tu RHB (on tam bude poprvé, tak jsem ráda, aspoň bude vědět, kam jsme půl roku chodili a ke komu...), kuknem po nábytku do obýváku a zajdem si někam na obídek...snad bude Tobi hodnej a nechá nás si to užít :slight_smile:

Jinak Tobi vstátá čím dál tím dřív...ukrajuje po čtvrt hodinkách....bývalo, že v 8, pak tak kolem 7.30 a teď standardně v 7....snad neskončíme na 5 hod..to bych nedala...ale je pohoda mít dítě, co spí od 4 m celou noc :slight_smile: I když ani to, když chtěl baštu tak ve 4 mi nevadilo...sice jsme vstali, ale rychle zvládli, co bylo potřeba a pak ještě chrupkali do 9.30 :slight_smile:
29. čer 2009 v 08:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte holky, dobré ránko, my noc ok, nevím, kdy bylo první kojo, ale druhý v 5 (asi jí zas bylo horko), vstávaly jsme po 7. ... v 7,30 jsem budila Pavlu, jde na brigádu jako loni - na benzinku, tak tento týden spí u nás, dorazí až večer ... snad cestou nezmokne ....
Dneska dopo budem doma, měla bych dochystat ty papíry na stavební úřad, večer jsem si na to zase nevzpomněla, na odpoledne mám na 14 hodin tu solnou jeskyni, ještě pošta, DM a nákup a mazat domů ... naštěstí dnes nemusím vařit, dost zbylo jídla z víkendu ... jdu vás dočíst ....
29. čer 2009 v 08:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
Novi, z vlastní zkušenosti vím, jak je hrozný, když nezkušená mamina stojí nad miminkem, a neumí si poradit, protože se nemá koho zeptat, to je strašný zoufalství .... ještě že tady ti aspoň někdo poradil ... ale zvládáš to dobře, každé z nás občas připadá, že něco děláme blbě, ale ono se to všechno spraví, bude dobře, uvidíš !!!
Simčo, malá toho včera snědla požehnaně, ale u toho oběda byla už unavená, tak nechtěla otevírat pusu, pořád pobrekávala, jsem měla pocit, že ji trápím, ale když otevřela pusu, tak v pohodě snědla celou lžičku, tak jsem to tak dělala tak dlouho, dokud pusu aspoň semtam otevřela a snědla celou skleničku (to byl můj výtvor, tak jsem byla šťastná jako blecha!!!), dala odpo ještě docela dost banánu a večer všechnu kaši + 2x kojo.
Nikule, já mám myčku taky jen 45 cm, a stačí to, kastroly v tom moc neumývám, jen malý, ale je to fajn ... škoda, že ti to tak blbě změřili, že se ti tam nevejde :angry: jinak s tím hrnečkem už mě to taky napadlo, ony ty kojený děti prostě tu flašku přeskočí a pijou už rovnou z hrnečku, možná je to tak i lepší ... my používáme autosedačku vajíčko, a asi ještě dlouho budeme ....
Simčo, jak bude klid, tak kouknu na tu tvoji stránku .... mě malá sní z ovoce jen banán, ze skleničky jablko, hruška jen trošku, hned se otřepává, jakoby to bylo kyselý, tak ji nenutím....
Puzzi, s Pavkou jsme si minulý týden, jak u mě byla, vyříkaly nějaký věci, a od té doby ok ... ráno odjela na brigádu,večer s náma koukala na telku, .... aspoň si odpočine od "domácí buzerace"
holky, jak píšu, tak malá se mi mazlí s loktem, :grinning: tak jíjdu dát napapat a spinkat
29. čer 2009 v 09:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
puzzi: mně mudra říkala, že od 6. měsíce mohou děti už i BÍLÝ jogurt - ale jen ten! :wink:
29. čer 2009 v 09:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dedul, tak to mám zas zmatek ve všem, ve většině příruček píšou bílý jogurt od 8mého měsíce.
Marti, to je zajímavý, Honzíkovi moc nechutná jablko, to se otřepá jakože kyselejší, hrušku bagruje :sweat_smile:
29. čer 2009 v 09:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
Puzzi, já jsem jí do toho jablka i nadrobila piškot, ale nevím, jestli měla hlad, nebo neměla ... přitom mi to připadlo sladký, hruška taky chutnala, ta byla dost sladká i na mě .... teď jsem koupila přesnídávku zase hrušku a jablko s banánem (jsem to udělala doma, ale jablko bylo asi kyselý,nějak to neprošlo, ale budu zkoušet)
29. čer 2009 v 09:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
ty jogurty jsem taky slyšela že od 8.měsíce ,ale třeba miruš už jogurt dává a přidává do něj ovoce ... holky já myslím, že když se pokračuje v přidávání příkrmů postupně, tak to zas tak moc nevadí, když se začne s něčím o trošku dřív ...
29. čer 2009 v 09:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dobre ranko...

ja jsem normalne taky blbec, ze jsem si dite sama rano vzbudila budikem na telefonu... no patri me to,ze? :slight_smile:

U nas mala ten hrnecek ma fakt rada. Jen teda nedoporucuji ten DM hrnecek. To silikonovy se totiz protaci a pak kdyz to drzi za usi, tak nema ten sosacek uprostred a ani vicko na to pak nejde dat. Mozna teda mam jeden blbej kus, ale musim to porad opravovat a pujdu do noveho. Toto je pakec...

Marti dej pak vedet co jeskyne. Taky bych zasla. Urco by to bylo dobry na tu nasi mandlu...

Holky s tou sedackou zkusim jeste pockat.. cetla jsem hrozne veci. Pak jsou sedacky co jsou do 18kg a daji se dat proti smeru, tak mozna pujdu tim smere. Mala me ve vajcu uz dlouho nevydrzi...
29. čer 2009 v 09:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
Simčo, letí to ... my jsme si včera k výročí dopřáli oběd, který jsem nevařila já, to byla paráda. Dala jsem si plněný kuřecí řízen s nivou a šunkou ... jsem nenechala ani hranolku, MM na mě koukal, a poznamenal, že už nejím za dva, že budu za chvíli jako bagr. :grinning: vtipálek. Jsem si dala ještě alžírskou kávu a pak jsem myslela, že v tescu neprojdu mezi regálama, jak jsem byla plná ....
29. čer 2009 v 09:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky, já s těma příkrmama taky fakt tápu...ale jedu podle kámošky, co říkala...hele, neuspěchat...já dávala vždy o 2 měsíce později...takže např kaši, na které píšou od 4. měsíce, tak dávala od 6. měsíce...takže Tobíkovi zatím taky dávám to, co píšou od 4. měs , občas to co je od 5. měs...i když je mu už 6 a půl...jogurt bych dávala taky až kolem toho 8 - 9 měs...obzvlášť pro kojený děti by to byl šok...je tam přeci jen ta bílkovina kravskýho mlíka...a třeba v těch kaších od 6 m je už lepek...myslím, že taky není kam spěchat...
Jo a ještě na těch stránkách, co jsem dávala píšou u těch receptů na příkrmy, že většina se nesmí mrazit...to teda jako moc nechápu proč...když i mateřský mlíko se může mrazit...to by mne teda zajímalo...zrovna jsem zamrazila 3 kelímky tý mý patlámo (mrkev, brambor, cuketa, krůta) a vyhazovat to rozhodně nebudu. Moje máma zamražovala, ségra zamražovala, kámoška zamražovala...a všichni měli děti v poho...
Jo a ještě...ohříváte příkrmy v mikrovlnce?? Já teda jo...samo, že pak hodně promíchávám, aby nebylo někde moc teplý. Dokonce už i na skleničkách Hipp myslím, že je ...ohřívejte ve vodní lázni nebo mikrovlnné troubě...tak snad ty mikrovlny nevadí...

Marti, to je fajn, že má Pavla brichádu, co? Šikula...a hned takhle po vysvědčení jo??? To aby měla kačky na prázdninové reje, co :slight_smile:

Tobi je tuhoň už víc než hoďku...se nedivim, když se podívám ven...je teda odporně, i když neprší.....
29. čer 2009 v 09:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
Nikul, se do té jeskyně fakt těším, doufám, že to nějak dobře vyjde, že malá nebude spát, ať ji tam vezmu sebou a nečeká na chodbě v kočárku (taky bych nic nenadělala), chci pak do města, tak potřebuju aby spala až tam ,... ale to nevím, jestli klapne, musela by teď spát dlouho ....
29. čer 2009 v 09:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
Simčo, já si ani nevšimla, že v těch kaších je lepek? .. myslíš v těch rýžových mléčných? tak to je paráda, teda? ... já ohřívám ve vodní lázni, ale my máme u mikrovlnky blbou zásuvku, tak spíš proto, než bych natáhla prodlužku atd. ... Pavla byla na té benzince už loni, ale až v srpnu, za 2 týdny si vydělala 4600 !!! Ale už ji to pak nebavilo, povídala, jako by se pořád někoho doprošovala. Snad vydělá aspoň pár stovek, ať má nějaký kapesný ... ona zas koupí nějaký hadry a bude to raz dva fuč .... :grinning: Má to přes nějakou kamarádku co se znají z "lipka" jak říká - to je ten server libim se ti ... hlavně že to klaplo ...

Holky, zapla jsem pračku a žehličku, tak jdu požehlit ... ještě nakouknu, pokud mě malá nechá ....
29. čer 2009 v 09:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
Piškot taky uvažuju, ale obsahuje celý vejce, takže to taky zatím dávat nechci. Talls, souhlasím s tebou, není důvod to uspěchávat, taky jedu dost opatrně a pomalu, kaše mám od 4M obyč rýžovou zatím, jogurt nechám až za ty 3 týdny v 8M.
Já trochu tápu s tím lepkem, teď zas někde čtu, že ideál na trochu lepku je už kolem 6M, že se kdyžtak následky včas projeví či co. Vy máte někdo lepkopředstavu, kdy začnete a čím? Piškoty obsahujou vejce, do toho se mi nechce, nebo je bílek v piškotu neškodnej? Rohlíky - nevim no, to mi nepřijde jako zdravá strava a je tam sůl, ne? I když uznávám, že to asi moc řešim, asi piškot a rohlík a spol. pohoda. Pro mě je asi nejschůdnější lepek přidávat do zeleniny nějaké přílohy s lepkem, což je vlastně co? Třeba oves. vločky, pohanka? Netušim, musim to fakt nastudovat, už to je skoro aktuální.
Hrneček jsem vůbec ještě nezkoušela, musím koupit.
Talls, jj, mikrovlním, přesně jako ty, samozřejmě zamíchat kvůli horkého na okrajích.
29. čer 2009 v 10:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
Marti, v rejžovejch by lepek být neměl...pak ale už v těch obilnomléčnejch je...je to napsaný na tý krabici, jestli tam je, nebo není lepek.
Snad těm našim sluníčkům nemůžeme nějak ublížit , i když neděláme vše podle pravidel...

Umyla jsem si vlasy, nahodila obličej a čekám na prcka, až se vzbudí...teda to musela být únava...chrní už hodinu a půl...
29. čer 2009 v 10:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dobre dopoledne holky,
vidim ze resite prikrmy. ja v tom taky tapu, ale my davame v 8 rano mliko, pak ve 12 zelenino masovy prikrm. ve 2 presnidavku - frutapuru, ve 4 mliko, v pul 8 kasi, ale davam ji ridkou ze to pije z lahve a ve 3 v noci mliko. tak snad je to ok.
Talls s tim hovezim je to taky zvlastni. vzdyt do kupovanych sklenicek se dava ne? :unamused:
Puzzi ten bily jogurt bych davala asi az od 8.M, nevim no. :wink:

Nikul , my autosedacku mame objednanou, ale jeste tam matyho davat nebudu, je jeste brzy a po tom cos napsala zes vycetla jeste pockam, uvidme. :wink:
Marti super ze sis pochutnala na vcerejsim obidku, mnam taky si musime nekdy zajit.
U nas je odporne, neprsi, ale asi bude. Mame dneska ve 2 palvco a jdeme poprve pod vodu :wink: tak matymu drzte palecky.

Jinak mame dva zuby, dolni, maty je ale protivny posledni dny az hruza, a dnesni noc taky byla desna,budil se co hodinu a mrcel, neco ho trapilo. jsem KO.

Jo a s prikrmama jeste, na obed mi sni maty klidne celou tu 190ml sklenicku s prehledem tak snad je to v poradku. a myslim ze by jeste jedl. :wink:
29. čer 2009 v 10:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
Piškot bych jeste nedavala, na to maji cas si myslim od toho 8.M. :slight_smile:
jinak ted odesla kadernice, udelala mi melirek tak zase mi to na chvili vydrzi, ale afinu uz jsem si nenechala strihat uz me to otravuje :unamused: na plavco se dneska nemaluju, pac nemam vodeodolnou rasku a minule mi dal maty zabrat jak delal cachy cachy a ja byla rozmazana az za usima :wink:

a ten hrnecek myslite ten nekapajici treba od aventu nebo od jake firmy? ten nemam musim koupit. My mame jen takovy hrnicek s brckem ale to je jeste asi brzy :slight_smile:
29. čer 2009 v 10:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
Talls ja ohrivam vyhradne v mikrovlnce promicham a je to. je to nejrychlejsi a nejpohodlnejsi :slight_smile:
29. čer 2009 v 10:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek