• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Prosinec/December 2008. Hrubozrnné matky a jejich zrníčka/vosinky

26. ledna 2014 
Talls: No já myslím, že lovečák by sis dal :sweat_smile:
8. črc 2009 v 16:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak jsem si dala k svačině ke kávičce místo sladkosti suchou celozrnnou housku s krůtí šunkou...a nějak mi to vázne v krku... :grinning: Ale jo, já si zvyknu :wink:
Jinak jsem dnes lenora líná, uspala jsem dítě a nejradši bych si lehla s ním...a asi to udělám... :wink:
8. črc 2009 v 16:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dedul Maxikovi vse nej k 7 mesicum. Jsem si tedka vsimla :wink:
Talls u nas jsou hovinka jenom tuha. A zrovna se Jaydik pridrzuje skakadla a do toho tlaci :grinning:
A jj, urco si zvyknes :grinning: :wink:
8. črc 2009 v 16:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak k večeři měl mít kuba mleté maso (ale ne na jemno) s omáčkou a kolínkama, já měla to samé, jen maso bylo v celku :sweat_smile: Sestřička našla nějakou kaši od Sunarky, tak to bude lepší :wink:
No já vím, že oni objednají jen nějakou dietu, ale tohle je fakt hrůza. Mělo by se i rozlišovat věkově.

Tall: Tý jo, ty se držíš, já tu dlabu studentskou :grinning:
8. črc 2009 v 17:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Pospi, čááááu :dizzy_face: No sláva, že připojení fachá :wink:

Petronus, to můžeš pobírat rodičák v ČR? :confused: Dobře ti tak! :dizzy_face: :grinning:

Talls, Vítek kadí "do hada" :grinning:

Dedul, přojuju s ke gratulaci Maxovi :dizzy_face:

Tak dneska jsme byli opět na Měú, předtím se tam ochomejtl tchán a udělal mi předvoj :grinning: No a madam "vytížená" byla na mě dnes jak miliuska :grinning: Dokonce nám i udělala i doprovod k pokladně (teda možná chodí se všema...) :grinning:
8. črc 2009 v 18:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
Momou, s tou stravou si snad dělaj fakt srandu, že jim není blbý to nosit, dítě do roka a takový věci plus po operaci střev, fakt síla :confused:
Talls, Honzík má hovňouse taky tak, tuhoš a pak měkkoš, na střídačku. S nahým zadkem na zemi vždy zelenohnědý měkkoš smradoš :sweat_smile:
Marti a dcera a bm a macecha síla.
Domi z postele snad bude ok.
Tak asi tak stručně, jdu se zas věnovat kámošce, ale dočetla jsem vás.
8. črc 2009 v 18:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky, chcete se pobavit??? No, mne málem fláklo :angry: (Samiččino oblíbené slovní spojení :grinning: )
MM dojel z práce a přitáhl tu novou postýlku...tak vidím ten červenej obal a jako nadšená jsem nebyla...rozbalíme postýlku, fakt teda barevně síla, taková smutná, červeno-šedivá a ještě na tom šedým tmavě modrý okraje, celý to závěsný lůžko a taška šedý...tak jsem se tvářila jak kyselá okurka...no nic, říkala jsem si že aspoň funguje...tak to tak okukuju a najednou koukám, jak je průlez ven a je tam zip, že je nějakej divnej...tak s tím zkusím tam a zpět a ho.no....zip na maděru, vyškubnutej ze zoubků, kousek asi 3 cm byl uplně rozcupovanej, nechápu a ještě při bližším ohledání asi 4 stehy nějakou šílenou šedou nití na bílém zipu...no prostě nechápačka totálka...tak jsem volala do prodejny, že mám postýlku doma asi 20 minut a mám zas závadu, tak už si asi klepala na čelo...a odkázala mne na reklamace. Tak chlápek jako OK, že holt se stane a že teda si můžem vybrat jinou postýlku....jenže na to co jsem koukala, se mi moc nelíbily, nebo např neměly kolečka, nebo tu závěsnou postýlku, tak jsme si řekli, že to zkusíme znova a vezmeme třetí :grinning: ....Kdyby jí neměla Nikule se Sami, tak to neriskuju, ale to už by musela být mega náhoda, kdyby se i třetí nějak posrajdila...no, myslím, že v Krtečkovi už nám neprodají ani kapesník :grinning: (tehdy jsem tam okukovala tu polly candy....doufám, že si mne nepamatují..... :wink: )
TEda ten chlápek z reklamací říkal, že teda jsou tyto Bollo nejvíc poruchové z těch, co nabízejí....ach jo. Jestli se posere i tato třetí (pro kterou pojedem asi v pátek), tak už nám jí snad ani nevezmou do reklamace.....budeme jí muset mega prozkoumat v obchodě...(i když i tuto rozkládalí a vypadala OK, ten zip se projevil až když se s ním popojelo....
8. črc 2009 v 18:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ded: Gratulace Maxovi

Puzzi: No když oni objednají číslo diety, ale bohužel už ta firma co to vozí, nerozeznává věk dětí. Sestry za to nemůžou.

Talls: :grinning: :grinning: :grinning: Dobrá postýlka, to je lepší než strava v nemocnici :grinning:
8. črc 2009 v 19:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
Talls, mi tu naší cestovku máme taky z Krtečka :grinning: A je fční, tak snad do třetice se vám též poštěstí :dizzy_face: A též by mě asi fláklo :wink:

puzzi, nazdárek, závislačko :grinning:

lauš, fachá, ale to staré :sweat_smile: a jen po chvílích, takže napíšu a třebas hoďku odesílám příspěvek, a včera jsem se nechytla vůbec a měla jsem na vás čas přitom :rolling_eyes:

Maxíkovi Deduláčkovi přeju za pospíchálky taky vše nej k té 7ičce :dizzy_face:

Moni, ještěže jsou ty sestřičky většinou hodné. Na dětském jsem teda vtřeba vloni v NJ žádnou zlou nebo neochotnou nezažila :wink: Ale doma je doma, co? Už aby Kubíka propustili a aby už byl úplně zdravý. Hlavně, že už je mu líp. Z tvých příspěvku je už cítit úplně jiná atmosféra :dizzy_face: :slight_smile:
8. črc 2009 v 19:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj babuše,
tak se sem zase po odmlce dostávám. Kájík teď zaměstnává ještě víc, nechce být moc sama a spát přes den pro mi znamená dát si doslova a do písmene 20, tak ani nic moc nestíhám dělat.
Myslela jsem, že jak se prořezou zuby, tak už bude líp, ale asi ji to ještě krapet trápí, dudel si furt rve z pusy a straká si ho tam naopak a hraže a hryže, kousadla taky, ale dudel má nej úspěch.
Dnes se začal vystěhovávat babiččin byt, kupa práce je ještě před náma a nejhorší je, že družstvo ho chce vrátit vybílený, tak se budou strhávat tapety a bílit. No a kdo to bude dělat? Určitě zase můj taťka s Palem, přestože měla babi 3 děti, ale zatím to nebudu přivolávat.

Momou,
super zprávy od Kubíka.Jsem moc ráda, že je mu líp a i ty se uklidníš a budete se všichni těšit, že budete brzičko doma, hurá!!
Sami, Weli,
opožděně gratulace ke krásnému výročí. A Weli, neboj, s manželem si to užijete jindy.
Hpaji,
taky velká gratulace Ríšulkovi k zubanovi!!A teď bacha na bradule, mamino. Bolí to jak šlak, když zcvakne, už jsem bohužel měla tu čest.
Nikul,
kočárky vypadají suprově oba, ale asi bych brala tu modrozelenou kombinaci. K růžovým a červeným oblečkům to bude vypadat moc dobře v kontrastu. Kurňa, teď se mi to Janečko začlo líbit víc a víc, ale už nesmím vymýšlet :sweat_smile:
Talls,
museli jste si toho hodně prožít v těhu, Tobísek vám to teď stonásobně vrací :slight_smile: Moc gratuluju ke kontrole !!! Já bych Káju ještě v kočárku neposazovala, ale když ona chce vidět a pláče. Když ji dám do polosedu, tak ona se stejně chytne madla před sebou (je-li ve sporťáku) a sedí a kouká.
Kde se dá sehnat DVD Einstein Baby? Dá se to stáhnout a nebo nemohl by mi to někdo vypálit a poslat??Sím :dizzy_face:
Petruš,
jé, tak tady v ČR budete všici a budete si užívat. A oslavíš tady i svůj svátek :wink: A užívej si romantiky od TM, co bychom za to my jiní občas dali, co :wink: ?
Talls,
držím palce k dietě, já taky včera začla. Teda jako ne přímo dietu kvůli kojení, ale aspoň nejíst sladké. tak jsem si dnes udělala takový jablkový dort (rozvařená jablka s pudinkem, bez cukru) a měla jsem ke kafi tohle. Sice to asi není mega dietní, ale furt si říkám, že je v ovoci ten "zdravý" cukr :wink:
S tou postýlkou je to teda pech, snad už to bude do třetice dobré!
Sami,
Domi bude po pádu OK, padal do měkkého, nic si nevyčítej.
Marti,
ježiš, s BM je to síla, tvá dcera musí být strašně zmatená. Určitě ví, je jí má maminka ráda a teda macechu bych asi nakopla. Přeji, ať si s BM promluvíte a jde to k lepšímu.
Momou,
co to bylo za jídlo ve špitále? To má jíst půlroční mimi po operaci? Si dělají prdel, ne?
Weli,
já mám zamražené zatím 2 skleničky a ještě jsem jí to nezkusila dávat. Kurňa, snad to nebude zkyslé. Kolik ti toho sní Maty? je blbé, že i když mi sní Kája tu 125ml skleničku, tak vypije ještě cco 90ml mlíčka?
Puzzi,
užij si návštěvu. Honzík si vybírá nevěstu, jo:wink:?
Petruš,
brambory se nemají mrazit? Já mám brabory v obou těch mých sklenkách, tak to je asi pak na vyhození...
Dědul,
Maxíkovi velkou pusinu od Kájky k 7M :slight_smile:
Pospi,
snad bude brzy nový comp!
Tak a už nevím nic, tak si jdu dát černého pivsona :slight_smile: No a pak kde je nějaká dieta, že.
8. črc 2009 ve 20:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
Momou, teda ty jídla, i kdyby to bylo starší dítě...tak teda nevím, jestli je vhodný mletý maso s omáčkou...po operaci střev...asi léčba šokem....já teď naprat do Tobiho mletý s omáčkou a těstovinama, tak z toho má akorát tak koliku si myslím....
No, to je jako když nám na porodnici dávali k večeři brokolicovou pomazánku s česnekem...ideální strava pro kojící matku :grinning:
Pospi a jakou máte tu postýlku? Taky babypoint bollo? Nebo jinou? Já už tomu babypointu moc nevěřím, ale zas snad napotřetí už to klapne...kdyžtak je na to zas 2 roky záruka, ne??? Jako dost se mi líbí chicco spring, ale nemá kolečka a to závěsný lůžko...

Pospi, vy dneska slavíte s Jankou??? Tak gratulka a Maxíkovi jedlíkovi :wink: taky pusina letí od tety :slight_smile:

Tobi mi teď večer snědl jen asi 130 ml kaše...snad se v noci nevzbudí hlady či žízní...byl chudák už utahanej...je to potvůrka, když jsem ho dala odpoledne do postýlky, aby spinkal, to hysterie, že ne a pak zas hysterie, že už je únava...

Stále dietařím :grinning: :grinning: :grinning: . Plnej talíř zeleninovýho salátu s rajčatem a okurkou a na to bílý jogurt a balkán...no, není to špatný...si zas zvykám...před rokem a půl jsem to jedla k obědu i k večeři....
8. črc 2009 ve 20:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky tak Maty uz spinka, konecne. zase dneska cely den na rukach, porad jen plakal, zase jsem mu dala nurofen. bobinek porad ho to asi boli ty zoubky , ale ze by tak dlouho? :frowning2:

Petis jj ja mam taky zamrazene brambory, ale dneska jsem koupila v DM ty sklenicky babylove tak snad budou chutnat a je to stejna cena jako hami :wink: a maty spi taky celou sklenicku 190ml a pak si nekdy da trosku mlicka, podle toho jaka je to konzistence.
Me tak stve ze davaji do tech sklenicek tolik mrkve, je to uplne oranz :wink:
Talls teda to je pech s postylkama, by me asi odvezli :slight_smile:
Momou teda to je strava, snad by to melo byt aspon rozmixovane ne? to nechapu :unamused:
8. črc 2009 ve 20:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky,
jak čtu Talls, kolik dáváte vašim dětem kaše na večeři?
Kája sní tak 150ml kaše a ještě si dá i mlíčko, není to moc :confused: ? A to mi nevydrží celou noc spát ... budí se jak kdy, od 2 do 4.
8. črc 2009 ve 20:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak Jaydik je v postylce. Zase krasne usnul. Taky nespi asi od pul 3. No jsem zvedava, jak bude noc dneska. Ray dela veceri a ja se divam na tv :slight_smile:

Talls drzis se :wink: Jen tak dal :slight_smile:
Peti v tech knizkach :slight_smile: o prikrmech a tak je psane, ze se brambory nemrazi. Jinak zbytek jo. Tak nevim. Holky zkuste si tu zeleninu namrazit kazdou zvlast. Je to fakt dobry. Pak si jen vytahnete, co chcete namixovat s cim. A brambor se lehce udela ten den. Ja to mrazim ve vanickach na led a nebo v takovejch malejch mistickach.
8. črc 2009 ve 20:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
Peti ja davam tak 4 kavove lzicky kase a doleju vodou. Ale teda nevim, kolik toho je. Pak davam 180ml mleka, ale vetsinou vypije tak 150ml.

Weli tolik oranzove me taky stve. A tady navic nedelaji ani zelene sklenicky. Takze si vzdycky dam pul sklenicky a k tomu si pridam spenat nebo brokolici, at ma Jaydinek dostatek zeleza. :slight_smile:
8. črc 2009 ve 20:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
Talls, máme tuto:http://www.detskezbozi.com/inshop/cestovni-postylky/babypoint-vital.html , byla nejlevnější, ale zase jsem nedomyslela to závěsné lůžko, ale co už to prdím. A nechápačka, co s Jankou oslavujeme? :confused:

Petis, zkousnutí zoubkem bolí, jo? :confused: :sweat_smile: Já jsem doufala, že mimíši umí pít bez kousání :sweat_smile: Včera večer jsem nad tím u kojo přemýšlela, a že až půjde net, že hodím dotaz a vidíš to? Telepatie zafungovala, už si mi podala info :grinning: Dělám Jance na véču kaši ze 150ml vody a zbaští totál vše a ještě brečí, když dojde. Tak ještě stáhne i obě prsa, ale tam už toho navečer moc néjni :unamused:

Petronuš, já o tom taky někde četla, že brambory se nezamražují, ale ne ve spojitosti s dětskýmy příkrmama a pak jsem uvažovala, že hranolky jsou taky mražené kobzole, tak čert se v tom vyznej. :wink:

jéžiš, zas mě to odpojilo, rychle odesílám, aspoň něco ....
8. črc 2009 ve 20:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
Petronuš, a kde kupuješ zeleninu? Normálně v obchodě? Nebo nějakou bio? A špenát kupuješ čerstvý nebo mražený? To jsou pitomé dotazy, co? :grinning:
8. črc 2009 ve 20:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
Já dělám kaši řídkou a dělám rýžovou nemléčnou...takže udělám mlíko ze 180 vody, tzn je z toho tak 200 ml a do toho tak 1,5 lžíce kaše...je taková řidší, že proteče variabilním dudlíkem od Aventu... někdy, když pak dělá scény, tak mu tam trochu kaše přidám, udělám hustší a zbytek dojí ze lžičky...on by to jedl ze lžičky všechno, ale chci, aby se taky napil, on teď moc nepije..No , ale dneska 100 ml v láhvi nechal.....Dávku mlíka má tak 170 ml a to má 3x denně, večer to mlikokaši a přes den tak těch 190 ml zelenino-maso a jednu ovocnou přesnídávku (dnes snědl 2 malé frutapury)...

Jdu asi žehlit, MM maká na compu, to jsou večery :confounded: ...snad v pátek dáme vínko, nebo něco...
8. črc 2009 ve 20:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
Talls, si dobrá s nesladkou dietou :wink: Já teda sladké neodbourala, ale snažím se nejíst už večer, jen ovoce. Jdeme příští sobotu na svatbu, tak bych ráda, ještě nějaké to kilčo shodila :unamused:

Jo, s tou oranžovou jsem koukala na fotkách, že díŤata mívají tak oranžové pusky. Janka baští jen čerstvou dušenou mrkfu a tak nebarví. Tak nevím, proč takový rozdíl.
8. črc 2009 ve 20:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
Petis: Nedělají :grinning:

Talls: No prý má mít kašovitou stravu :grinning:

Weli: No jára to okomentoval slovy, že je to jak v kriminále :grinning:
8. črc 2009 ve 20:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
Simi, jo, já četla, že Tobík málo vypije. Janka baští příkrmy lžičkou, jen čajík cucá z flašky. Musím dokoupit ten kouzelný hrníček. Vidíš to? Mám doma pixlu Nutrilonu,koupila jsem si ho pro jistotu, když bych měla málo mlíka. Je to sice 1., snad to neva.... tak přikoupím nemléčnou kaši a budu to klohnit z toho, ať to zpotřebuju, dobrý nápad :dizzy_face:
8. črc 2009 ve 21:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
sakriš... oprava= spotřebuju :sweat_smile: se S ne se Z
8. črc 2009 ve 21:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
Pospi zeleninu kupuju v obchode cerstvou, ale ne bio. A spenat kupuju zmrazeny. Ted jsem koupila i kukurici zmrazenou, ale nevim, jestli ji uz muze Jaydi jist? :confused: Nevite?

Pospi a vecer se ovoce jist nema, pokud chces shodit. Jen zelenina! :stuck_out_tongue_closed_eyes:
8. črc 2009 ve 21:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ja zkousela dat Jaydimu hrnicek, ale to mi nechce. Tak jsem sundala vrsek a normalne mi to pil tak. Teda jen cucal pomalu, ze? :grinning:
8. črc 2009 ve 21:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
Petruš, díkes, jo, tak to dělám se zeleninou taky tak. Špenát mám v mražáku, zatím jsem ho nezkoušela. Mohla bych zítra.
Add ovoce, raději asi ovoce než chleba s něčím nebo jiná mňamka, ne? :sweat_smile: Já totiž doháním večer, co nestíhám přes den. Moje stravovací chyba :unamused:
Jako Jaydi pil normálně z hrnku? To je frajer :wink:
8. črc 2009 ve 21:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte.
Ja som sa vybláznila v tescu. Majú slušné zľavy na textil. :slight_smile:
Ja zeleninu nemrazím, varím obdeň. :stuck_out_tongue_closed_eyes:
Maxovi prajem všetko naj k 7. mes. :slight_smile:
Kaše Zuzuka spapá zo 120 ml vody, ale takú hustejšiu lyžičkou. Potom o 1,5 hod. kojo. :stuck_out_tongue_closed_eyes:
Momou tá strava je fakt pre také malé dieťa nevhodná. :unamused:
Talls to si dobrá s dietou, aj ja by som mala obmedziť sladké, ale práve som zožrala margotku. :angry:
8. črc 2009 ve 21:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
Pospi, sorry, jsem se nějak popletla, myslela jsem, že má Janka 7 m....

Já nevím, jak mám naučit Tobiho pít něco jinýho než mlíko...už jsem zkoušela i neředěný šťávičky, ale ani to nechce...je to jeliman....z Avent hrnku jednou potáhne a pak špulí pusu a z lahvičky to taky nechce, ožvejkává to a nic...a přitom mlíko sosne a jede...

Pospi, zrovna ty vital postýlky jsou prý dobrý...škoda, že jsi nevzala tu vital plus, ta má to lůžko...ale neva, poslouží určo taky.

Petronuska, myslím, že kukuřici už můžou...dokonce v DM jsem koupila příkrm mrkev kukuřice a je od 4. měsíce.

Weli, dáváš Matymu nurofen preventivně....i když nemá teplotu? Nezkusila jsi takový ty kousátka a tak?
8. črc 2009 ve 21:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky, jen nakukuju ....
Simčo, já malé vymačkala šťávu z jablka, a malá to vypila ze lžičky, ale musela jsem jí to dávat po troškách, jinak jí to teklo ven .... poněvadž malá nepije z flašky (mě to pěkně sejří), tak takle postupuju i s vodou atd. ...
Moni, teda špitální strava pro malé dítě - nebrat ...
Petři nestraš mě, já chci malé ten hrníček koupit, a že budeme zkoušet ...
8. črc 2009 ve 21:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
A není kukuřice tvrdá? Když ještě díťo nekouše zoubkama? Myslím, že ani luštěniny se šlupkou ještě ne...ale to tak beru podle mého citu, nevím, jak je to podle příruček :sweat_smile:

Talls, aha :grinning: Jaňule měla 5.7. teprve půl ročku :wink: My jsme tady nejmladší :grinning: Teda Janka, já ne :unamused: :wink:

Miruss, to je super, že sis nákupy užila :dizzy_face: Já půjdu do Tesca s reklamací, koupila jsem si tam letní šaty a ony se mi vepředu rozpáraly a tak blbě, že to nejde zašít. Naštěstí jsem nevyhodila paragon, jak to mám ve zvyku :sweat_smile:
8. črc 2009 ve 21:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
Petis, myslím ,že debata s BM to ani nevyřeší, myslím, že si trochu nasadil veš do kožichu, ale bojovat se musí, tak jsem se dneska sešla s Martinem i s Pavkou, s každým zvlášť, oba měli ještě debatu s BM, asi ho to štve víc, než je schopen dá najevo .... dohodli jsme se, že do toho nebudu rýpat, ale pokud by se to mělo opakovat, nebo zhoršovat, tak zasáhnu a nikdo mě už nezastaví ... uvidíme, co se bude dít dál .... včera byli všichni svorně na pivu oslavit Marťovi osmnáctiny ... tak to nechám být, a PaVKA Už je ok, bych řekla, dnes za mnou byla ...
8. črc 2009 ve 21:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek