• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Prosinec/December 2008. Hrubozrnné matky a jejich zrníčka/vosinky

26. ledna 2014 
Holky, nechápu, proč dávají do příkrmu od 6M rajč. protlak, když v tabulkách se všude píše rajče až od ukončenýho 8M? Už mě ty skleničky tímhle fakt štvou, člověk aby kupoval raději o 2M méně, jenže zas to jsou jen ty pidi, achjo, jedinej Hipp dělá velkou bez kousků od 5M, ale zas jen dva druhy :confounded:
10. črc 2009 v 09:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
Puzzi a co hamanek? mam tu teleci se zeleninou a bramborem a je to bez rajcat i soli a je to BIO. Teda kousky nevim, jeste jsme nemely, ale vypada to, ze nema...
10. črc 2009 v 09:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dobre rano holky,
Momou je super ze uz jste doma a ze Kubik zvladl takhle skvele prvni noc. :wink:
Puzzi jj my taky jdeme v 8.mesici na poradnu, vcera jsem vazila matyho k 7.mesicii a ma 7,7kg a 72 cm tak super.
Malince taky prejeme vse nej k svatku a Maty posila hubanka :slight_smile:
Nikul super ze zacala Nikolka perovat na koliknkach, Maty taky ale nej v :slight_smile: kosi nebo kocarku kde ma zabranu nebo na gauci kde mu to neujizdi. :wink:
Jumik s tatkou mi je to lito, ale verim ze vse dobre dopadne a tatka bude v poradku :wink:

Holky Maty se kazdy den budi v noci teda, dneska v 1 porad knoural, pbrekaval, tak jsem mu dala cajk, vypil asi 50ml pak namazala dasne mastickou a do pul 3 knoural, a to tak dela kazdou noc, nevim co mu je. :frowning2: nevite nekdo?

Pemini ahoj, Abetka je uz kus babulky, ale sikovna :wink:

Dneska ma MM narozeniny tak bude oslava :wink:
10. črc 2009 v 09:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
Nikule, tak dej vědět s těma kouskama, to by bylo super! I když už je to asi jedno, v Chorvatsku budeme vařit a v září už třeba zkusí Honzík kousky.
Weli, Honzík taky péruje jen na měkkým povrchu, na podlaze se bojí :slight_smile:
Ty noci nevim, Honzík to dělal dnes ve 4, po 15 min. jsme mu dali mlíko, vypil, uklidnil se a pak krásně zase spal dál. Užijte si oslavu!
10. črc 2009 v 09:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
Weli: Já myslím, že se úplně uklidnil. V nemocnici tak dobře nespinkal. A i Anička spinkala dobře.

Puzzi: Mě to ani nepřekvapuje. Ale já to moc nekupuju, spíš vařím sama.
10. črc 2009 v 09:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tady jsou fotečky, co jsme byli na houbách, ale moc na mě pospíchali, tak jsem chvátala:

http://holubcovi.homeip.net/gallery/v/2009/Houby/
http://holubcovi.homeip.net/gallery/v/2009/Houby+II/
10. črc 2009 v 10:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dobré ránko, Tobi chrní po plavání, to vždy odpadne jak borůvka :grinning:
Teda to koukám ty rozdíly v cenách Prevenaru...a Petis, za jak dlouho od první aplikace jdete na druhou? My to máme přesně po 4 týdnech...mi to přijde docela brzo...máme už tu variantu od 7 m - jen 2 dávky a pak přeočkování...snad teď budem platit míň....jsou to vydřiduši...i ta Dr mne štve...jako 200 kč za jeden píchanec, to je mazec.

Momou, super, že dětičky pěkně spinkaly, Kubík už bude dobrej, když je doma :slight_smile:

Včera jsme si s MM dali vínko, nakonec jsme vycucli 2 sedmičky, tak jsem byla ráno dosti omámená...uf. Ale zlatíčko Tobi mne nechal chrnět do 7.30, i když už od 7 si tam něco mektal a pak se otočil na bříško a hrál si s medvědama.

Dnes jdem reklamovat tu další postýlku, tak snad to projde bez problémů...

Puzzi, já dávám Tobimu skleničky 4 m a 5m (6m jsem mu ještě nedala), i když mu bude už skoro 7m....jedu podle kámošky, co si vždy odečetla 2 měsíce...jinak tu mám taky Hamánek (5m)telecí se zeleninou a kuře se zeleninou a rýží a oba obsahují rajčatový protlak. Ale píšou, že neobsahují bílkovinu kravského mléka,ani laktozu, lepek, chemické konzervační látky, umělá barviva ani dochucovadla, cukr ani sůl.....hele, já myslím, že trochu protlaku jim nemůže ublížit....Až zas tak to nehrotím, naše generace pomalu jedla v 7m guláš s knedlem a jako neumřeli jsme....všeho s mírou, toť můj názor...
Ale např ty přesnídávky se snažím taky dávat ty bez přidaného cukru....i když, kdyby mi pil Tobi ty šťávičky, tak tam cukr je a přežila bych to...byla bych ráda, že pije aspoň něco.... :unamused: , teď prostě pije jen mlíko a to taky už moc nechce...dnes měl po noci skoro suchou plínu :unamused:
10. črc 2009 v 10:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
Já vařím sama taky furt, ale třeba teď jsme o víkendu byli u tchýně, tak tam vařit je blbý a vozit vařený v autě a tak je taky nepohodlný, tak na takový příležitosti bych chtěla koupit, ale jaksi moc není co. Nebo teď v pondělí na cestu do chorvatska.
Fotky pěkný, Anička je ti podobná, viď? :slight_smile:
10. črc 2009 v 10:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
Talls, jasan, trocha protlaku neuškodí a za dva týdny už Honzík rajčata může, to asi taky není dobrý to až tak hrotit, to byl jen příklad a mě to prostě štve, jak to člověk musí sledovat, páč výrobci jsou všeho schopný.
Honzík už má za sebou všechny 3 Prevenary, po měsíci.
Týjo, 2 sedmičky :slight_smile: my s MM když vypijeme jednu, tak to cítíme :grinning: A to chlastáme dost často, dvě deci skoro denně :sweat_smile:
Jj, čaj graulovanej je taky trochu slazenej, kéž by ho Honzík pil.
10. črc 2009 v 10:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
Puzzi dam vedet. Mam v planu ji dat asi zitra. Na dnesek uz obidek je....

Talls ja v hamanku teleci se zeleninou a bramborem rajcata nemam... No ale ten protlak me taky tolik nebere. Co me vic vadi je sul a koreni co jsem mela v hammi od 4 mesicu..
10. črc 2009 v 10:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
Puzzi, my jsme konstrukce takový, že 2 sedmičky dáme a v poho, ale je to trochu znát pak poránu :wink:

Jinak já se přiznám, že spíš dávám skleničky, než vařím...jsem hrozná :unamused: ...o víkendu mu ale nějakou baštu udělám čerstvou...mám brabory ze zahrádky od babičky, tak mu tam vrazím asi brokolici a nějaký masíko....hm, ale budu muset koupit, mám doma jen kuřecí prsa...samej hormon asi... :angry:
10. črc 2009 v 10:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
vše nej Máli k svátku!!! :dizzy_face:

za chvíli máme jít do poradny a na dvě včeličky a to mé dítě spí už od 7:50 hod...ho budu muset jít už asi vzbudit, aby se ještě najedl...neb nevím, jak dlouho tam budeme čekat!!! chjo :rolling_eyes: :slight_smile:
10. črc 2009 v 10:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
Pemini, tak to je Anetka kus ženské, Markétka měla 7000g a 67 cm, tak to jsme podle vás prcci!
MÁLINCE VŠECHNO NEJ K DNEŠNÍMU SVÁTKU !
Sami, jo asi už mám zase cestovní horečku, hlavně obavu, abych stihla všechno pobalit a měla to do čeho dát, aby mi malá do toho nehulákala atd. .... dnes asi ani nebudu spát ... .se mi právě podařilo za asistence Markétky spravit Pavle rifle, večer na nás dojde ještě kouknout, aby viděla malou než odjedeme ... jinak Markétka od půlnoci asi 4x pila, ale pořádně jedla až ráno .... má asi 2x za noc takovou chvíli, že sebou pořád mele, a dudlík nezabírá ... ale zdá se, že už jsem si zvykla, ale spravila se se spaním přes den, tak je to dobrý .... jinak taky máme buzení s brekem, asi moc dojmů a zdá se jim o tom ...
Pospi, taky piješ Kozlíka, ou má soukmenovkyně, tebe chci poznat :grinning:
Simčo, kamarádka nechávala na pneumokoka očkovat holčičku a místo Prevenaru měla nějakou tu jinou látku, nevím jak se to teď jmenuje a stálo ji to přes 1600, to bude asi ono .... mě pořád nějak nezbývá, abych malou očkovala ... ale snad s zmátoříme :angry: slevy taky nestihám, spíš na něco narazím, tak to vezmu, když to chci stejně kupovat
Moni, to říkám, že máš vzorňácký dětičky ... Kubík je fakt jako podle příručky :wink:
Petis, tak jsme prohlíželi mapu, a Rájecký Teplice jsou kousek, já budu ráda, jak přeberem barák, nebo stačí abysme odrazili od našeho baráku a už nebudu řešit, co nemám ... momentálně nevím, do jakých tašek ty věci dáme ... MM sehnal "rakev" na auto, bereme nakonec jen golfák.
Holky, tak u nás ten Prevenar stojí fakt přes 1900, tak to je u vás dost levný !
10. črc 2009 v 10:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ja dala sklenicku asi 2x s masem a 2x ze zacatku nejakou mrkev. Zatim se me kupovat a varit maso nechce, tak jsem si rekla,ze kdyz budu kupovat tak bio s masem, at to nema plny hormonu a pouziji je na treba na vikend, kdy jdem na prochazku nebo jsme pryc. Prijde me neprakticke tahat domaci stravu...
10. črc 2009 v 10:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jo a prevenar jsem kupovala ciste za nakupku a stal myslim skoro 1600. Co je drazsi je uz marze lekaren. No a mudr si za pichanec bere 80Kc a i to me prislo dost, za tu praci, ktera ji trva 5s.
10. črc 2009 v 10:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
Simčo, my jsme taky věčně na skleničkách, nakoupila jsem si před nedávnem zásobu, tak něco bereme sebou na dovču, jinak včera mi dovezla tchýně meruňky, tak jsem je povařila s jablkem a pak rozmixovala i s banánem. Tak jsem zvědavá, jak bude malé chutnat .... ale třeba když jsem byla u mamky, tak jedla malá normál bramborovou kaši, nesolenou teda, a moc jí chutnalo, nebo včera jsme měli kuřecí na houbách s rýží, tak jsem malé dávala po kouskách jen tu rýži a chutnalo jí taky .... jak bude mít malá 8.měsíců tak už začnu sušit kůrky od chleba, děcka to rádi kousali, nedělají se žmolky, a brousí si tím dásně, ....

Jinak holky, mám problém na těch skleničkách vůbec přečíst, co tam je, je to takovým pidi písmem, že se mi to dvojí, bych jim nakopala, aby si k tomu člověk kupoval lupu
10. črc 2009 v 10:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
cau holky, tu se nejak kecaaaa
ja uklizim domecek, MM vari obed, Domi spi, zitra nam dojde asi navsteva, tak at to nehonim na posledni chvili
noc jakz takz, zase probouzeni placem...
tak te Malince teda dnes vse nej k svatku- ja jak na to nechtela zapomenout, taxem si popletla dny :slight_smile:
a JD vse nej k 7m!!!!
10. črc 2009 v 10:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jejda, Jaydimu vše nej k 7.měsícům !!!
10. črc 2009 v 10:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dedul, haha, dobrej zákon schválnosti a gratuluju ke spánku mimo kočár, to se daří posledbí dobou?
Já radši vařím, ale myslim, že skleničky jsou možná i trošku zdravější, že jsou fakt hodně bio.
Nikule, jj, na cesty je jasně nejlepší vzít kupovaný.
Marti, taky už mám cestovní horečku, neboj, snad nic nezapomeneme!
Jaydimu je 7M? Taky gratuluju!
10. črc 2009 v 10:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky, včera mi došly "Sněženky a machři po 25 letech" , tak si to teď u koňování pouštím ... snad to dokoukám, než se malá probudí. ... jak se naobědvá (dnes má to zeleninový rizoto s tím rajským protlakem) tak pojedem ještě nakoupit něco do DM, ale spíš procházkou, a pak už zavřeme dveře baráku a jdeme balit ...
10. črc 2009 v 10:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
Puzzi, vy vlastně taky jedete, že? V pondělí ráno, co? ... to je holt úděl příprav na cestu ... já už mám hromádky a připisuju na seznam ... jako chůvy atd. abychom nezapomněli, až budeme sedět venku, tak abychom nemuseli mít našpicovaný uši ... včera jsem volala paní majitelce, že dojeme kolem 14 hodiny, byla po telefonu moc milá, tak jsem zvědavá na realitu
10. črc 2009 v 10:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
sakra s tema maržema v lekarnach fakt sila...ja mam kamosku, taxem vyuzila a koupila ho asi za 1700 a neco (jinak by byl 1900 a neco), za aplikaci si mudra nastesti nic nebere...kuwa...to je ulet jako 200.-!!! bych to pichla sama, nic na tom neni, sakra!!!!!!! :angry:

weli TM vse nej!

talls my taky zacli Prevenar od 7M s tema aplikacema jako ty. za mesic dalsi.
10. črc 2009 v 10:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
My už máme v Chorvatsku většinu věcí, naši už tam byli v červnu a vzali pleny, ubrousky, postýlku, matraci, peřinu, povlečení, část oblečení, asi 50 přesnídávek, Nutrilony, část hraček atd., takže teď jen dobalit nějaké zbytky.
Jedeme v pondělí ve 3 ráno.
marti, užijte si to tam, jedeš ty, Markétka a TM?
10. črc 2009 v 10:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
Talls: Já si dám jednu skleničku a cítím to :grinning:

Puzzi: No já to v těch skleničkách moc neřeším. Si říkám, že dřív se to taky neřešilo a vyrostla jsem a jednou za čas, to nevadí :wink:
Myslím, že Anička je víc podobná Jardovi, ale jinak je celá já :grinning: Teď tu zlobí kočku, volá na ní ččikooo a chce, aby jí kočka honila :grinning: Ale už přišla na to, jak to udělat. Dotáhla si mašle, mámá s nima před kočičiím čumákem a volá čičikooo a utíká a kočka za ní :grinning: Proběhli kolem Kubíka a ten se začal řechtat.

Jaydimu je už taky 7 měsíců? Tak vše nej.

M1rti: No jak píšeš, děti prostě už mají sny a Anička občas ještě teď. Ale když byla menší tak zabrala ta sedalie a i ten čajík se mi osvědčil.
10. črc 2009 v 10:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
Puzzi: Ve tři ráno? To by manža usnul. Já bych chtěla na Plitvický jezera, ale Kubík mi to jako vysvětlil, že teda holt nee, tak asi až za rok.
10. črc 2009 v 10:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
Puzzi, jo jedeme my 3, Pavka končí v neděli brigádu a od pondělka bude u mojí mamky. Do středy, to jde na kontrolu se štítnou žlázou, pak se tam asi vrátí, nebo bude u švagrové, nebojím se, ona něco vymyslí, aby se doma nenudila :grinning:
10. črc 2009 v 11:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
Marti, to je mazec, to balení na dovču, co? Mne stačí na 2 dny, když jedem....na týden to snad ani neodvezem...i když, základ je furt stejnej a i tak je toho hromada...

Momou, já ty skleničky taky až tak moc neřeším, říkám si, že je to asi přeci jen zdravější, než vařený doma, že člověk stejně nevím, kolik je kde dusičnanů a všeho...ale zas je to sterilovaný, není to čerstvý...to si člověk nevybere....hele, naši nás krmili od 5 m polívkou (zelenina - mrkev, brambor, petržel, pak i celer a hovězí maso, rozmixlý s vodou a do flašky) a taky jsme vyrostli a v pohodě. Jedli jsme prý furt toto, teď řešíme, aby měli každej den jinou stravu a tak...já např nemám vůbec žádnou alergii a choroby a přitom nejsem kojená, vyrostla jsem fakt na Sunaru a pak na tý polívce....prostě každá doba má svý a když se to dělá s rozumem, tak nevadí nic...

Sami, ten Prevenar nechápu taky...kámoška ho platila nedávno nějakých 1690 a Dr za aplikaci nechtěla nic. Prej ho teď zlevnili, že je ta jiná vakcína, tak aby jim nepřetáhli lidi.....Uvažovala jsem o ní taky, ale není tak prověřená ještě, tak jsem zůstala u Prevenaru radši....Ta naše Dr. je teda pěknej vydřiduch....mne sere :angry: ....ale jako zas Tobi tam byl jeden čas dost často, jo, je to na pojišťovnu, ale co, no, tak jsem teď dala 200 navíc za píchanec...ještě to teda bude 200 za další píchanec a při přeočkování taky....hnus.
10. črc 2009 v 11:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
Talls: No právě, kdyby byly alergie, tak bych to řešila, páč vím, že některé se dají ovlivnit výživou, ale takhle? Dětem chutná, tak co :wink: Sice víc vařím a ty skleničky mám jen na cestování, ale co :wink:
Tak to píchnutí si každý dr účtuje sám ....... no já ho dětem nedám, mi to skoro přijde jak móda. Doktorka říkala, že se nemusí vytvořit protilátky a pak je to zbytečný píchnutí. Fakt je, že kdyby jim o to šlo a bylo to hodně častý onemocnění, tak to očkování zavedou celoplošně. Z okolí co mám maminy, tak ho nedává žádná.
10. črc 2009 v 11:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Ahoj holky,

Málince vše nejlepší k svátku :dizzy_face:

Talls, za Prevenar jsem platila 1960,- kč
10. črc 2009 v 11:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dobre ranko,
u nas noc tradicne s nekolika vstavanim a utesovanim. Nevim, proc tak place. S kamoskou jsem pred chvili volala. Je v Anglii a tedka mi rekla, ze je ve 3M. S panem, co ho zna uz dlouho jeste z CR (cernoch). Ale byli spolu porad jako ze jsou, pak nejsou a porad dokola. No a tedka mi rikala, ze na nej sere. Prej ji rekl, ze si musi jeste promyslet, co bude delat (debil, hlavne, ze mu je neco pres 40), ale tak to bylo porad. :frowning2: No, hlavne, kdyz bude ona a male v pohode.

Jeste jsem ani nedocitala. Nestiham. Maly dneska lozi porad na schody. Tady v obyvaku uz je ma zmakly na jednicku :angry: a tedka porad na chodbu lozi a zkousi tam. Musime koupit ty zabrany. Jo a dneska poprve spadl z postele. Jsem se vzbudila ranou. Ale plakal jen chvili, tak je snad v pohode :confused: :slight_smile:

Malince vse nej k svatku! :slight_smile:
10. črc 2009 v 11:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek