• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Prosinec/December 2008. Hrubozrnné matky a jejich zrníčka/vosinky

26. ledna 2014 
puzzi: ale Max spal v kočárku :grinning: - přišli jsme z prochajdy a ještě dospával v garáži...doma se to stále moc nedaří! :grinning:

takže míry: 8,33 kg, 70 cm,
dostal ty dva píchance, u prvního ani nekníknul u druhého trošilinku, ale asi jen tak na 5 sekund, takže dobrý! :sunglasses:
10. črc 2009 v 11:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
u nás si bere mudra za píchanec 100 kč! a prevenar nevím kolik stojí, já mám naštěstí zadáča... :wink:
10. črc 2009 v 11:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
Caute kocky,

vidim, ze tu je cestovna horucka u Marti a pomaly aj Puzzi, tak na nic nezabudnite :wink: , dobre si oddychnite a stastnu cestu prajem, keby som sa uz do vasho odchodu neukazala.
Malinka ma dnes meniny aj v nasom kalendari, aj my sa pridavame ku gratulke a tiez Jaydenkovi k 7m vsetko naj, naj, naj :slight_smile:
Mou, tesim sa, ze ste uz doma a vsetko dobre dopadlo :wink: , Kubik je hrdina :dizzy_face: a krasne fotky, Anicka je tam zlatucka.
Weli, drobcek Maty sa ti takto budi? To nebolo, vsak? On uz dlho nepapaval v noci - mliecko ste mu neskusali dat? Je to blbe, ked nam nevedia povedat, co im je :unamused: ........a vsetko naj Jezeckovi k narodkam, dobre oslavte :wink:
Mou, inak u nas uz je od 1.1. Prevenar povinne ockovanie, zaviedli ho celoplosne, mozno sa coskoro aj vy dockate, lebo take prasule nehorazne vas to stoji :angry:

idem docitat aspon vcerajsok, nejake 3 strany snad zvladnem kym maly spi - som sama, Barborka venci Lillinku a Natali je u kamosky. Stihla som navarit halusky, tak spon obed uz mam z krku :stuck_out_tongue_closed_eyes:
10. črc 2009 ve 12:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
Momou, moje kámoška taky dává holčičce Sedalii a hodně se po ní zklidnila, já o tom uvažuju, za pokus nic nedám, ale asi až v září po chorvatsku. Mělo by to být celkově na zklidnění.
Jedu s našima, táta půjde večer brzo spát, nedělá mu problém usnout v osm, je ranní ptáče, vstává skoro každej den v pět. Takže vstane před třetí a jedeme. Kvůli Honzíkovi takhle brzo, aby část cesty ještě snad spal. jestli půjde vše dobře, tak kolem 12 jsme tam, i když třeba budou delší pauzy, ale i tak dobrý.
Holky, souhlas, že přehnaný řešení jídla dětí taky není dobrý, ale zas říkat, že dřív se jedlo vše a nic. Jak nic? Jak můžeme vědět, že třeba ve 40ti nebudeme mít v háji žlučník a že se na to zadělalo třeba už kdysi v dětství v roce normálním jídlem, nevim... Ale částečně to může být i genama a strava třeba tak moc neovlivní. A je mi bližší mírně benevolentnější přístup než velkej extremismus, to zas jo.
Petruš, už schody? To většina dětí objeví po 10M :wink: Tak si to užij, pa, běž hlídat schody :grinning:
Dedul, aha, v kočáru :sweat_smile: Ale i tak hezký vyspání.
Lobi, mňam, dobrou chuť k obědu haluškovýmu :wink:
10. črc 2009 ve 12:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
Puzzi: Ta Sedalie je fakt dobrá, vyzkoušej. Já jí teda dávala jen na večír, ale zase asi začnu, i to bylo znát. Neměla takový noční můry.

Lobka: No mě spíš zaráží, že je to očkování, které stojí spoustu peněz a ještě Ti nikdo nezaručí, že si to dítko vytvoří protilátky. Jsem koukala i na nějaké diskuze a taky tam mamky psaly a odpovídalo několik doktorů a fakt to tak je. Zaplatíš peníze, dítě naočkujou a ......... možná jo možná nee.
10. črc 2009 ve 13:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
Momou, to je pravda, že to očkování není 100%, ale co je, žejo. Třeba taky máme v autě airbagy, ale není 100%, že nám zachrání život. Já to beru tak, že kdybych do toho očkování nešla, tak bych pak pořád spekulovala, že možná jsem měla, protože za á..., za bé... Ale chápu i to, že do toho někdo nejde, protože je to zátěž jako každý očkování a u zdravýho dítěte to třeba ani není potřeba. Každá mince má dvě strany.
10. črc 2009 ve 13:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte.
Nejak ste sa rozkecali. :slight_smile:
Ja keby som dala Zuzke Sedali, tak vstáva na obed. :grinning:
Momou to je super, že už ste doma. :slight_smile:
Jumík s tvojím otcom ma to mrzí, u ná je zdravotníctvo tiež na prd. :rolling_eyes:

Jaydymu prajem všetko naj k 7 mesičikom. :slight_smile:

Amálke všetko najlepšie k meninám. :slight_smile:

Pemini vitaj, Anetka je krásnučká. :slight_smile:
10. črc 2009 ve 13:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
Miruss, Sedalia a vstávání na oběd :grinning: Já myslim, že to ale není na delší spaní, kámošky holčička po tom začala být spokojenější, ale to nic nemění na tom, že vstává ráno v půl šestý a přes den toho taky moc nenaspí :sweat_smile:
10. črc 2009 ve 13:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak jsem konecne docetla. MUsela jsem si na chvili lehnout. Se mi udelalo desne blbe, na bliti a malatno. Jsem si vzala vitaminy na prazdnej zaludek, tak asi pro to :rolling_eyes:
Jaydinek spinka od 11 na balkone v kocarku :astonished: To zase bude jinak rozhozene, ale neva, no. Za chvili se stejne vzbudi, musi mit uz hlad.
Vsem dekujeme za gratulace, Jaydinkovi vyridim, jak se vzbudi :grinning: :wink:

U nas jidlo taky tolik nehrotim. Davam pul sklenicky a pul domaciho :wink: Ale tedka asi jak tu bude mamka, tak zkusime delat domaci s masem.
Vcera jsem malemu koupila sklenicky od 7M s kouskama. Nevim jeste, kdy vyzkousim, ale mam to doma :slight_smile: Ale skoro vsechny od 7M jsou s testovinama. Jednu mam zeleninu a ryzi.

Teda to ockovani je des. Tady je to zadara, aspon neco.
Weli vse nej TM. Hezkou oslavu prejeme :wink:
Marti, tak hezky vsechno zabal. A kdyz se neco zapomene, dokoupis, ne?
Ja uz to baleni pryc mam trosku zmakle. S malym jsem letela na mesic, kdyz mu byly 2M a pak zase na 14 dni a to mel 5M. Tak uz jsem si tak nejak zvykla. Za mesic jedeme zase do CR, tak jsem zvedava spis na to, jakej bude v letadle. Ted uz toho asi moc nenasedi :sweat_smile:
Weli Maty ma krasne miry a at nema zadnou reakci po ocku :wink:

Holky kde se sezene ten Sedalie? Normalne v lekarne?
10. črc 2009 ve 14:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
Mojí čertíci spinkají, taťka Ríša odpočívá po houbaření, přijde vždy s bolestí hlavy. Ale už je mu lépe. TeĎ řeší, že jedl borůvky, a jestli nebyly počůrané od lišek se vzteklinou :confused: Tak snad ne, no. To by byla velká náhoda.

Málince taky přejeme vše nej k meninám, jen jestli si to její maminka přečte a vzkáže, už tu hrubozrnná matka Andy hooodně dlouho nebyla :pensive:

Přidáváme se i ke gratulacím Jaydinkovi :dizzy_face: Sestřenka mi říkala, když děcko spadne, tak příznivým příznakem po úrazu je, když brečí. :slight_smile: Tak je Jaydi určo v pohodě :wink:

Weli, panu ježkovi Welinkovi též vše nej a pohodovou oslavu bez bolehlavu :wink:

S tím Prevenarem jsem byla nejdříve na vážkách, jestli ho Jance nechat píchnout nebo ne, Riška ho nemá. Ale píchání ouška v 5týdnu rozhodlo, jestli to může pomoct, tak to chci zkusit :wink:

Dneska jsem dala zkusmo Jaňuli skleničku nějaka zahradní zelenina či co, a nejdříve jsem jí ohřála půlku, a furt otvírala papulku, tak jsem ohřála i druhou polovinu, takže zblajzla vše a při sundávání bryndáku fňukala, stáhla na to i obě prsa. Pak se terpve začala spokojeně řehnit :slight_smile: Má po včerejším očku teplotku 37,3C. Žádná hrůza. Odpo chci jet k mojí mamce na kafe, snad to neva. Budeme stejně asi vevnitř.

Dedul, gratulace ke spinkání doma. To potěší, co? :wink:
10. črc 2009 ve 14:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
Petronuš, na blití a malátno, ty šetřílku antiko, nejsi v tom? Ikdyž DS, ale stačí kapka a už to ťapká :wink: :grinning:
10. črc 2009 ve 14:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte :slight_smile:
tak máme další 2 zoubečky - celkem je jich 6 (jedničky dole i nahoře a dvojky nahoře) :dizzy_face: vážíme 7kg a měříme 70cm a zítra máme 7 měsíců -je to šílený jak to utíká :confused:
.......jinak vás vůbec nestíhám dočítat :frowning2: a tak nemám absolutně přehled - tak jen doufám že jaste všechny v pohodě a krásně si to maminkování užíváte - jako já :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile:
10. črc 2009 ve 14:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
Pospi urco nejsem :sweat_smile: tedka v po mi skoncila mrcha a od minuleho tydne nic neprobehlo :wink:

Jaydik se mi vzbudil, tak jdeme papat :slight_smile:

Pospi hezke odpoledne u mamky. At Janicka nema teplotku :wink:
10. črc 2009 ve 14:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tu se kecaaaaaaaaaaaaaa...
ale stihla jsem vse docist.
my jsme meli Sedalii uz asi tak pred 2mesici, ale nic nam neudelala, ale zkusim zase, uvidime, a da se koupit bez receptu?
Puzzi teda to chorvatsko tise zavidim, snad se vse vydari jak ma :slight_smile:
My prevenar nedavali tak nevim, snad jsem neprohloupila.
S tema sklenickama je to na prd, clovek aby vse zkoumal. Ja ted jsem zacala kupovat ty babylove z DM a davam ty, ikdyz vsude je strasne hodne mrkve, ale nevadi. snad si na to Maty zvykl. protoze jak jsem varila a kazdy druha byla kysela po ohrati, se mi to moc nevyplati tak prace s tim tak to kaslu a davam sklenicky.
Davate uz kazdy den maso?

Pospi super ze uz facha internet. bylo na case :grinning:

Maty zase dneska od 1 do pul 3 vzhuru, knoural, plakal, byl neklidny, dala jsem mu vodu se stavickou, tu vypil, namazala dasna,. ale nic nepomohlo, usnul az o pul 3 :frowning2:
10. črc 2009 ve 14:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
Pospi at Janka nema reakci na ocko avse zvladne u mamky. :wink:
Holky co mam koupit kamosce k narozeninam? nemate tip?

Jinak pan Welinka dekuje za prani, nechala jsem mu u kamosky upect dort, kopacak na travniku, je z nej nadseny :slight_smile:
10. črc 2009 ve 14:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
Weli, net fachá, ale na heslo :grinning: Už je mi až trapné sem kolikrát psát, že nám nešel net, musí fo vypadát jako laciná výmluva, ale bohužel je to pravda :unamused:
To je stejně divné, že ti zamražená uvařená zelenina kysla :unamused:
Weli a věšák na kabelu pro kámošku už nemáš? :grinning: :wink:

Petronuš, :slight_smile:
10. črc 2009 v 15:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
Puzzi: Jo jo, přesně tak ............. kámošce po nehodě řekli: "Ještě, že jste nebyla připoutaná, to už byste nežila....." .Takhle to odnesla jen tím, že měla zlomenou klíční kost, jak sjela z předního sedadla do prostoru nohou pod palubku ................ kdo ví, co mu pomůže ..................... :slight_smile:

Weli: Já jsem kupovala Sedalii bez receptu, vždyť je to homeopatikum. V homeopatii platí jedno, trvá to někdy dýl než to zabere, ale rozhodně to neublíží :wink:
10. črc 2009 v 15:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
Weli dort musi vypadat super :wink: Jinak ja na darky nejak nemam fantazii. Je to se mnou hrozne. Ale treba jsem kdysi dostala poukazku na masaze, tak to bylo super. :wink:
Ja mam maso v kazde sklenicce, a kdyz nedam sklenicku, ale domaci, tak maso nema.
10. črc 2009 v 15:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
jo s tou 2. vakcinou, jmenuje se to Synflorix nebo tak nejaka. Ma to sirsi spektrum zaberu tech bakterii, ale mudra mi vcera rikala, ze se to zkousi teprve 2roky...a Prevenar uz 5let. Kamoska si nechala pichnout tu novinku, tak mudra vcera rikala, ze udelame srovnavaci studii. ze sama by sla ale do Prevenaru kvuli zkusenostem delsim. Jinak pry od ledna ma byt ten Synflorix jeste vymakanejsi, jeste vice bakterii pokryje...no ale nechchi sve dite davat všanc testování :stuck_out_tongue_closed_eyes:
10. črc 2009 v 15:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky, uz mam doma nove stare jane :slight_smile:

Tak jako jsem nadsena :slight_smile: barvicky jsou super a za 5tis. opravdu dobre... :slight_smile: no a jeste me MM sel vyzvednout sedatko do vany, tak bude mit niki dneska vanoce :slight_smile:
10. črc 2009 v 15:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
Nikule super. Hlavne, ze jsi nadsena z kocarku :slight_smile: a to sedatko potom taky, at se libi hlavne Nikolce :wink:
10. črc 2009 v 15:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte holky, měla bych balit, ale MM spí v obýváku, já taky chvíli zdřímla, Markétka spinká od 15,10 tak uvidím, kdy vstane ... se do toho pustím až pak, každýmu hadry, drogerku, a nakonec jídlo ... snad to všechno stihnu, budu muset, že ho ...
Weli, Markétka očkování na pneumokoka taky nemá, zatím mi na to nějak nezbylo ... snad nás taky nic zlýho nepotká ...
10. črc 2009 v 16:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
Moni, to já jsem ani nevěděla, že není jistý, že to očkování pneumokokovi zabrání? ... a tvoje děti jsou očkovaný?
10. črc 2009 v 16:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
M1rti: No já se ptala doktorky, právě na ten prevenar, tak říkala, abych počkala, že bude ještě jedna nová vakcína, ale že i když se to píchne, tak že si to tělo protilátky nemusí vytvořit. Prý se jí to dobře osvědčilo u dětí, které jsou hned po narození nemocné a mají hodně oslabenou imunitu, ale jinak by to dítě prý nezatěžovala. Jako není proti tomu, to píchnout. Moje děti očkovaný nejsou a zatím ani nebudou. Jak jsem koukala na ty diskuze tak na jedný i psali, že ten pneumokok není až tak častej, spíš to je vyjímka (blbá :angry: ) a lidi, který jsou nejvíc ohrožení jsou buď děti a nebo starý lidi, no a ve stáří už Ti tohle očkování bude na prd, musela by ses nechat prý přeočkovat. Jako na jednu stranu váhám, není to o penězích, když to není 100% a dokonce ani 99% ............... a ta nemoc není tak častá (je hnusná a zákeřná) ..................... jako nevím. S MM jsme se dohodli, že nee. A z mamin co tu mám kolem sebe, co chodí třeba na hřiště, to nechala píchnot jen jedna, ale ta to bere spíš jako módu a aby ukázala, že na to má. Holčině je asi 9 měsíců a už má 3 kočár cca za 20 tis.
10. črc 2009 v 16:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
M1rti: Jako klíšťovku budou mít obě děti určitě, ale tohle asi nee.
10. črc 2009 v 16:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
Moni, no právě, jedna švagrová má děcka naočkovaný proti všemu co jde, krom pneumokoka a meningokoka mají i očkování na neštovice atd. )A před 2 měsíci dostal Matyáš spálu !!! prostě když jsou děti nemocní, tak je s nima víc práce!!! (moje mamka jí furt hlídá - furt je myšleno denně - neumyje sama s dětma ani okno, nemožná je prostě), a ta druhá švagrová prá vě říkala, že na to jednak nemá, a že nebude očkovat děcka hned vším, co vyletí jako novinka, že by pak byli u doktorky pořád jen na očkování ... tak nevím .... je fakt, že bych si to jednou vyčítala, ale prostě teď na to nemám a pozděj to asi nemá smysl, co?
10. črc 2009 v 16:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
Popsi jj ten vesak na kabjulku uz dostala, nechapa co to je :grinning: no jo hit samicek letosni sezony :grinning:
S tim prevenarem uvidime, snad nic nezanedbame.
tu sedalii koupim. Momou my jsme ji uzivali tak dlouho dokud jsme nevyuzivali jednu sklenicku a nic zadnou odezvu jsme nevideli tak nevim :wink:
Niki to je super ze kocarek je pekny, ja si kazdy den rikam, Mam uz slozit sportak ? a pak jeste reknu vzdyt se do korby jeste vejde, ale jen tak tak, asi uz mi nic jineho nezbyde uvidime.
a sedatko do vany jsem si objednala tady na bazarku a uz mi ho pani posila 14dni :angry:
10. črc 2009 v 16:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
M1rti: Já nevím, podle toho co čtu a co mi řekla doktorka, tak pneumokok nejvíc ohrožuje opravdu malé děti (někde píšou do 3 let nekde do 5 let) a pak až starší lidi. No a do stáří Ti tohle očkování nevydrží.

Weli: Tak Vám ta sedalie zabrat nemusí, zeptej se v lékárně co ještě jiného by Ti mohli nabídnout. Já tu mám ještě čaj pro dobré spaní. Oni toho mají určitě víc, na to uklidnění je ještě něco od stejné firmy, ale nevím co.
10. črc 2009 v 16:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
Nebo tenhle čaj, je podobný tomu, co jsme zkoušeli a složení bude v podstatě stejné.

http://www.lekarna2.cz/eshop/Caje/Caje-detske/LEROS-Baby-Detsky-caj-Klidne-sny-20SACKU
10. črc 2009 v 16:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
caute hrube zrna, je mi jasne ze uz ste ma asi vyradili z klubu, ale ja fakt nestiiiihaaaam!!! minule jak som sem prisla ze konecne zaspal, tak spal len 5 minut a offol ma z koňa :unamused: to je torpedo, on beha po byte jak blazon a v postielke vydrzi len ked spinka :stuck_out_tongue_closed_eyes:
vzdy sa pokusam docitat a chcem napisat reakcie spolu ale to proste nejde, lebo kym si najdem cas tak prejde kniekolko dni a to uz su reakcie neaktualne. asi budem musiet pisat za behu, len par riadkov co prave docitam, ziadne dlhe vysedavanie :rolling_eyes:
gratulujem Jaydinkovi k 7-čke a zajtra ma tusim Domi ale ja tu nebudem lebo ideme doobeda na oslavu a budeme tam cely den, takze Dominu tiez vsetko naj naj naj a nadalej posluchaj! :dizzy_face:
Slavkovi k 7.mes. narastol treti zub (hore vpredu) a dnes štvrtý (vedla) :sunglasses: prvy mu narastol na meninky, druhy k 5.mes a teraz toto :grinning: len neviem aky sviatok dnes ma, asi zubový :grinning:
inak podla mna asi uz vie co rozprava lebo minule jak vykrikoval "mama, b-m b-m" ked som postala s kocikom (ked ideme prec, hovorim mu ze ideme brm brm) a vcera som mu dala olizat jablko a odisla som a on za mnou "mama, papu!!!" a vedla postielky mame stol a Slavko jak stoji v postielke tak ho napadlo, ze na ten stol sa moze postavit a tym vyliezt z postielky, takze malo chybalo a boli by sme na pohotovosti zase :zipper_mouth:
Moni to som fakt rada ze ste doma a Kubicek je v poriadku, zlatinko, je to statocny chlapcek
baby nehnevajte sa prosim ked nebudem docitavat vsetko a pisat budem (sa snazit) castejsie ale kratsie prispevky lebo je tu masaker!!! verim, ze ma pochopite :pensive: vdaka
10. črc 2009 v 16:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek